نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار.برزیلی.ککاتیل
    شماره عضویت
    14417

جفت کردن و تولید مثل باجریگار

سلام امید وارم این پست کار امد باشه برای کسانی که به به فکر جوجه کشی از باجریگارشون هستند

برای شروع تکثیر مرغ عشق شما در اول نیاز به یک جفت بالغ دارید افرادی که تجربه ندارند بهتر از جفت های مولد استفاده کنند و به نتیجه برسند
    1-وسایل مورد نیاز برای تولید مثل باجریگار

یک عدد قفس 50 سانتی برای حداکثر یک جفت باجریگار لازم است که بتوانند در ان به خوبی پرواز کنند و ازاد باشند

لانه که نکته ی اصلی در جوجه کشی هست بعضی ها میگویند که لانه ی پلاستیکی بهتر از لانه ی چوبی هست اما من بر این عقیده هستم که در لانه ی چوبی بهتر میشه تولید مثل کرد

و مهم ترین نکته در جفت انداختن تغذیه هست که شما باید در ان توجه بسیاری داشته باشید برای جفت گیری شما باید از غذا های محرک مانند جوانه گندم و هویج استفاده کنید و دو یا سه روز در هفته

توجه داشته باشد وقتی جفت تخمگذاری کردنند دیگه از جوانه ی گندم استفاده نکنید چون ممکن هست نر به علت مستی تخم هارو بشکنه

2-ما همه ی موارد برای جفت انداختن مرغ عشق رو ذکر کردیم حالا میریم سراغ روش تولید مثل
    بعد از اینکه جفت گیری رو به صورت کامل دید لونه رو بگذارید

رطوبت و هوای محیط از 14 تا 19 باشد و در معرض باد و افتاب شدید نباشند

قابل توجه هست که جفت باید در یک محیط کاملا اروم و بی سرو صدا باشند تا به مرغ عشق ماده استرس وارد نشه و تخم هارو نشکنه

بعد از اینکه همه ی این شرایط فراهم شد جفت شروع به تخم گذاری میکنه ماده بیشتر مواقع یک یا دو روز در میون تخم گذاری میکنه توجه داشته باشید اگر جفت برای اولین باری هم که تخمگذاری کردند به احتمال

زیاد تخم ها به جوجه تبدیل نمیشه اگر دید در دفعه دوم و سوم هم به جوجه تبدیل نشدن (اگر شرایط به صورت کامل فراهم بود) برید نر رو عوض کنید به احتمال زیاد نر نطفه ندارد

حدودا تخم ها بعد از 18 تا 21 روز تبدیل به جوجه میشوند برای اینکه از نطفه دار بودن تخم اطمینان حاصل فرمایید میتونید پس از 5 روز اولین تخم رو جلوی نور قرار بدید جوجه به صورت نا واضح کمی مشخصه

بعد از گذشته 18 تا 21 روز که تخم ها به جوجه تبدیل شدن جفت رو بسیار تقویت کنید با غذا های مفید مانند تخم مرغ اپز رنده شده هویج سیب انواع سبزیجات تریجها جعفری یا گشنیز یا کاهو توجه داشته باشید از

کاهو بسیار کم استفاده کنید حد اکثر هفته ای یکبار اونم تکه ای بسیار کوچیک زیرا گیاهان کاهو بسیار اسهال اور برای جفت هست

توجه داشته باشید شما حداقل دو هفته یکبار باید لونه رو تمیز کنید تا جوجه ها یا تخم ها دچار بیماری های قارچی نشن و دچار مشکل نشن

پس از دونخور جوجه ها که حدودا یک ماه یا بیشتر طول میکشه میتونید جوجه ها رو از والدین جدا کنید و برای اهلی کردنشون روشون کار کتید

پس از جدا کردن جوجه ها از والدین لونه رو بردارید و یک ماه به جفت استراحت بدید و با غذا های مقوی تغذیشون کنید تا از اون حالت ضعیفی در بیان و برای سری بعدی تخم گذازی اماده بشن

امید وارم از مواردی که ذکر شد استفاده ی کامل رو برده باشید

هر سوالی بود من در همین تایپک در خدمتتونم

با تشکر

نویسنده: sinatm

کپی با ذکر منبع

ویرایش توسط sinaTM : 18th March 2015 در ساعت 10:16 PM

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام ممنون بابت مقالتون.فقط بابت دمای محل نگهداری اگر لینک معتبری دارید لطف کنید ارائه کنید چون دمای محل نگهداری طبق اطلاعات من باید حدود 26 27 درجه باشه و تو دماهای پایین مثل 15درجه چون مقاومت مرغ عشق نسبت به تغییر دمای محیط زیاده حتی اگر پرنده زنده هم بمونه تخمی هچ نمیشه.ورطوبت هم میزانش رو متوجه نشدم اگر اون هم منظورتون 20هست جنین داخل تخم از بین میره. وکندلینگ هم از روز سوم به بعد رگه های خونه کاملا مشخص هست و بابت تغذیه ی جفت جوجه دارهم بهتره صرفا سفیده ی تخم مرغ استفاده بشه نه کل تخم مرغ چون زرده برای جوجه سنگین هست و جوجه هایی که سیستم گوارشی ضعیفی دارند ممکن هست از بین برند.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار.برزیلی.ککاتیل
    شماره عضویت
    14417
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام ممنون بابت مقالتون.فقط بابت دمای محل نگهداری اگر لینک معتبری دارید لطف کنید ارائه کنید چون دمای محل نگهداری طبق اطلاعات من باید حدود 26 27 درجه باشه و تو دماهای پایین مثل 15درجه چون مقاومت مرغ عشق نسبت به تغییر دمای محیط زیاده حتی اگر پرنده زنده هم بمونه تخمی هچ نمیشه.ورطوبت هم میزانش رو متوجه نشدم اگر اون هم منظورتون 20هست جنین داخل تخم از بین میره. وکندلینگ هم از روز سوم به بعد رگه های خونه کاملا مشخص هست و بابت تغذیه ی جفت جوجه دارهم بهتره صرفا سفیده ی تخم مرغ استفاده بشه نه کل تخم مرغ چون زرده برای جوجه سنگین هست و جوجه هایی که سیستم گوارشی ضعیفی دارند ممکن هست از بین برند.
    بله خیلی ممنون که توجه کردید

اون دمایی که من مشخص کردم برای قبل از تخمگذاری و جفتگیری هست

و راجب تخم مرغ هم من اشباه کردم که ذکر نکردم الان تصحیح میشه

یا تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)