صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037

دیسکس های محسن رفیعی

سلام دوستان یک چند وقت پیش رفته بودم نواب و در مغازه پایتخت تانکهای بزرگ دیسکسش رو دیدم و تصمیم گرفتم یکی مثل اون رو در خونه بسازم
    تو خونه یک پایه ...150*60 ... داشتم و کم کم ......همه وسایل لازم رو خریدم...فقد مونده بود شیشه ...از چند تن از عزیزان صاحب سبک هم حضوری رفته بودم در موردش سئوال کرده بودم .....دقیقا روزی که میخواستم برم و شیشه بخرم تاپیک فروش این دیسکس ها رو در بازارچه دیدم قیمت مناسبی داشت و فکر کردم اول اینها رو بگیرم تا تجربم بیشتر بشه بعد اون تانک بزرگ رو بسازم ....الان که اینها رو دارم فکر میکنم کار خیلی خوبی کردم ...چون فهمیدم برای سیفون زدن باید تمهیداتی رو در نظر بگیرم و بدون تجهیزات لازم برای سیفون زدن داشتن تانک 600 لیتری خیلی سخت و غیر ممکن هست ......در ضمن با مخزن دپو وزن کلی تجهیزات خیلی زیاد و قابل توجه میشد ..همین طور برای گرم کردن اب قبل از ریختن اب به تانک اصلی باید فکر منطقی کرد ......

از این تانک هم میتونم بعدا برای قرنطینه و نگهداری مولد استفاده کنم ..یا دیسکس هایی رو در این سایز کنم و به اون اظافه کنم ......

فعلا چون در حال قرنطینه اینها بودم دما رو روی 32 گزاشتم .....که باید بعدا یواش یواش کمش کنم

در این مدت حسابی از من میترسیدن و یکی دو روزه رفتارشون طبیعی شده ..البته بنده با سئوالاتی که در این فروم و فرومهای دیگه از اساتید پرسیدم و اینکه طبع ماهی هم همینه که اولش یکم بازی در میاره و به مرور عادت میکنه ..الان وضعیت عادی شده ...
    فکر کنم چون تا قبل از اینکه بنده بخرمشون صا حب قبلب اصلا اینها رو نگرفته بود و موقع حمل و تقل ...اینها رو گرفتم و به دبه ریختم اینجوری شدن .......البته با سطل گرفتمشون و خیلی راحت هم گرفتمشون ....

الان روزی 4 بار میکس میدم و 2 بار هم غذای خشک دیسکس پرو تترا .....از ابتدا خوب غذا میخوردن ..روزی هم 50 درصد سیفون میزنم ...و وقتی که شروع کردن به ترسیدن سریع جلوی تانک رو با کاور پوشوندم و کم کم کاور رو حذف کردم و نور ملایم به صورت غیر مستقیم براشون گزاشت

سئوال ..دیسکس ها تا چه سنی رشد میکنن .... و این دیسکس ها ایا امکان سایز بیشتر رو دارن با توجه به اینکه در تاریخ 01-05-2014 تهیه شدن و 2 تا 3 اینچ بودن

عکسهایی از روز اول اب به اب کردن

عکس از سیستم تصفیه و نور

اینم عکس امروزشون در ساعت 10 شب

ویرایش توسط mohsenraffiee : 18th March 2015 در ساعت 12:44 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    سلام دوست عزیز

با توجه به تو ضیحاتی که شما داید خیلی مشتاق به این شدم که ماهیان وتانک هایتان را بببینم ... در صورت امکان اگر زحمتی نیست یه سری عکس از تانک ها و دیسکس هایتان بگذارید .............. ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad7 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

با توجه به تو ضیحاتی که شما داید خیلی مشتاق به این شدم که ماهیان وتانک هایتان را بببینم ... در صورت امکان اگر زحمتی نیست یه سری عکس از تانک ها و دیسکس هایتان بگذارید .............. ممنون

سلام من عادت دارم اول پست رو مینویسم و اد میکنم بعد با ویرایش عکس میزارم

عکس در پست اول اظافه شد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام
    یکسری عکس از دیسکسهایی قبلی که داشتم و در اپلود سنتر سایت از قبل بود رو براتون میزارم
    این دیسکس ها رو از زیر زمین پلاسکو خریدم.....2 اینچ یا کمتر بودن .....قصد خریدشون رو نداشتم و چون چشمان ریز و بدن تقریبا گردی داشتن خریدم ...خلاصه به تورم خورد فکر کنم دونه ایی 13 تومن خریدم اون موقع تجربه چندانی در اکواریوم داری نداشتم و تازه با پلنت شروع کرده بودم البته چند تا کتاب در مورد دیسکس خونده بودم مخصوا کتاب اقای کرمی اگر اسمش رو یادم باشه ...دو تا لئوپارد 3 اینچ هم بعدا از نواب گرفتم که بزرگ شدن

میخواستم امتحان کنم دیسکس در اکواریوم پلنت میشه نگهداری کرد یا نه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    تازه راه اندازی شده
    شماره عضویت
    17154
    سلام جناب رفیعی تانک زیبایی دارید تبریک میگم موفق باشید

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    آقای رفیعی شما که سابقه نگهداری دیسکس در اکواریوم پلنت دارید . ایا میشه این ماهی زیبا رو به راحتی در اکواریوم پلنت نگهداشت یه مختصر توضیح بدید ممنون میشم . مثلا به گیاه اسیب میرسون ....
    متشکرم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    آقای رفیعی شما که سابقه نگهداری دیسکس در اکواریوم پلنت دارید . ایا میشه این ماهی زیبا رو به راحتی در اکواریوم پلنت نگهداشت یه مختصر توضیح بدید ممنون میشم . مثلا به گیاه اسیب میرسون ....
    متشکرم
    سلام دوست عزیز
    همونجور که میدونید تانکهای پلنت به 3 دسته تقسیم میشن .....تانکهای ابتدایی ...تانکهای متوسط ...تانکهای پیشرفته

در این تاپیک بهتر توضیح دادم انواع تانک رو
    http://www.parsipet.ir/thread31615.html

در تانکهای ابتدایی و متوسط میشه دیسکس نگه داشت
    در تانکهای پیشرفته به خاطر انحلال co2 زیاد ماهی های با جسه بزرگ دچار کمبود اکسیزن میشن و ماهی بزرگتر از تترا براش سخته موندن در چنین تانکی دیسکس دائم به سطح اب میاد و از سطح اب هوا میگیره

در تانکهای متوسط کمی ماهی دچار بیماری میشه و ممکنه در لابلای گیاهان گوشه گیری کنه ....البته یک فردسخت کوش میتونه در چنین تانکی هم دیسکس نگهداری کنه ...مخصوصا اگر در مورد بیماری ها تجربه خوبی داشته باشه
    بنده هر وقت که اینها دچار بیماری میشدن سریع میرفتم و قسمت بیماری سایتهای مختلف رو نگاه مینداختم ....بیشتر هم دچار مدفوع دراز و بی رنگ می شدن که با دادن میترونیدازول با غذا حل میشد

در این گونه تانک یا شما شکست میخورید یا به دیسکس های با گرید بالا و فوقالعاده سالم و با ارزش میرسید ..0..دیسکس هایی که تحملشون به co2 بلاتر از سایر دیسکس هاست چون در چنین تانکی بزرگ و سایز شدن ..تانکی که در تصویر میبینید ..نکته نگهداری دیسکس در چنین تانکی اینکه براشون ظرف غذا بزارید و ظرف رو با بادکش ها به دیواره وصل کنید و فقد غذا رو داخل ظرف بهشون بدید ......اینجوری دیگه غذا لای گیاها نمیریزه ....
    از انداختن دیسکس سایز بزرگ در این تانک یک دفعه اجتناب کنید و باید حتما خودتون توی تانک سایزش کنید

درسته که در چنین تانکی سیفون کمه ولی با یک فیلتر خوب و حفظ 40 لیتر اب برای یک دیسکس میتونید از سیفون به مقدار کافی کم کنید

دیسکس هایی که در بالا در عکس هستند من در پلنت سایز کردم و گریدشون خیلی خوب بود شاید نژاد خوبی نداشتن ولی گرید خوبی داشتن ...توضیحات کامل در تاپیکی که در امضام هست وجود داره در صفحات اولش

اونها رو خیلی دوست داشتم و روزی که مجبور شدم بفروشمشون خیلی ناراحت شدم ..........مخصوصا بلو دایموند که درسته در این عکس رنگ خوبی نداره ,ولی رنگ ابی براقی داشت

اینم چند عکس دیگه از زاویه بهتر که از ارشیوم پیدا کردم

البته چرتو پرتی که گفتم نتیجه تجربه شخصی بنده هست و عکسهای بیشتری ازش دارم و روندش در تاپیک پلنتم که در امضام هست در یکی دو صفحه اولی هست و شاید با مطالب مطالعه شده دوستان فرق داشته باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    سلام دوست عزیز چه سلیقه ای به به واقعا زیبایند ایشا ا... که خیرشون رو ببینی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع پرنده-ماهی
    شماره عضویت
    16864
    سلام محسن عزیز
    چه دکور زیبایی
    چه ماهیایی
    ماشالا دارن همشون
    موفق باشی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان عزیز
    4 هفته از نگهداری این دیسکس ها در تانک من میگزره
    مشکلات ابتدایی تا 90 در صد حل شدن ....
    تا تونستم غذا دادم بهشون چون از دوره افزایش سایزشون مقداری سپری شده و باید از مدت پیش رو کمال استفاده رو کرد
    تعویض اب رو به 90 در صد در روز رسوندم ....یکجا قبل از شروع به غذا دادن
    دیسکس ها الاند بالا های تانک هم میان و مثل ابتدای کار به کف تانک نمیچسبن

یک عدد از دیسکس های بلو دایموند امروز برای اولین بار مدفوع بلند داشت که مقداری کمیش شفاف بود و مقداریش هم سیاه در صورت تکرار سریعا میترو نیدازول در وعده غذایی اظافه خواهد شد
    فقد بگید بهم چقدر به چمقدار غذا اظافه کنم ...یادمه قبلا مترو نیدازول 200 رو به 20 گرم غذا اظاف میکردم ..و اینکه فقد به اون در قرنتینه بدم یا به همشون بدم .....دما رو به 29 رسوندم از 32 یواش یواش و تازه 2 روزه به 29 رسیده

هر 2 ساعت یکبار تقزیبا هر روز غذا دهی کردم

نیمی از وعده ها میکس دل خالی و بقیه میکس دل مخلوط با غذای خشک تترا پرو بهشون دادم ....مقداری هم غذای گرانول دیسکس سرا

اینم عکس
    بنده در مقابل شما تازه کارم و هر چیزی که به نظرتون میرسه به درد من میخوره بگید بهم
    در ضمن دستگاه اوزونایزر هم دارم فقد یکبار همون روز اول انتقال ازش استفاده کردم ..ایا ازش باز هم استفاده کنم مثلا هفته ایی یکبار ...یکجا خوندم بعد از یکبار استفاده یکی 2 روز ماهی ها بی اشتها میشن

یه سئوال داشتم خدمت دوستان اونم اینکه این یه دونه میتونه دیسکس نژاد باتر فلای باشه الان رنگش صورتی +ابی هست

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)