صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی- بلبل خرما-مرغ عشق-کاسکو
    شماره عضویت
    17263

کج شدن سر مرغ عشق

سلام نمی دونم سوالم را جای درستی مطرح کردم یا نه؟
    مرغ عشقم امشب که رفتم سرش بزنم سرشا کج می گیره لطفا خیلی زود کمکم کنید
    ممنون از همگی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیز

این فقط یک علامته ، از ضربه شدید و وجود درد در اون منطقه تا بیماری نیوکاسل....همه این موارد میتونه باشه

آیا با ماشین جایی نبردیدش؟ آیا حرکت شدید ، ضربه ناجور به قفس مرغ عشق و ... پیش اومده در ساعت ها و حتی چند روز گذشته یا نه؟ چند وقته این طوطی رو دارید؟ آیا با پرنده های دیگه در تماس هست؟

به نظر من جاشو گرم و مرطوب نگهدارید و اگر در ۲۴ ساعت آینده هیچ علائمی از بهبود ندیدید حتما به یک کلینیک معتبر دامپزشکی مراجعه کنید . همانطور که بالا تر هم گفتم ضربه یا حالت مثل افتادن در دست انداز های شدید با ماشین میتنه باعث چنین حالت هایی در طوطی و پرنده بشه . امیدوارم در بد ترین حالت همین مشکل رو داشته باشید و به زودی هم حل بشه...

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    در ضمن یادم رفت بگم!! به هیچ عنوان طوطی رو با دست نگیرید در این حالت . اگر خودش میاد رو دست که هیچ ، در غیر این صورت به هیچ عنوان به زور متوسل نشید چون حتی اگر تقلا هم بکنه باز هم فشار بیشتری به اون محدوده وارد میشه و در صورتی که ناشی از ضربه و ... بوده باشه مشکل حاد تر میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17263
    من این مرغ عشق را 6 ماهه دارم . به همراه 4 جفت دیگر که آنها را هم 4 ماهی می شه گرفتم .همه مرغ عشقام توی یه اتاق بیرون خونه اند و با پرندگان آزاد ارتباط ندارند . یه کاسکو هم تو خونه دارم و نگرانم کاسکو ام نیو کاسل بگیره. در ضمن تا 3 هفته قبل مرغ عشق ها جابه جا نشدند. نگران کاسکو ام هستم برای آن چه اقداماتی انجام دهم؟
    ممنون از لطفتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid0070 نمایش پست ها
    من این مرغ عشق را 6 ماهه دارم . به همراه 4 جفت دیگر که آنها را هم 4 ماهی می شه گرفتم .همه مرغ عشقام توی یه اتاق بیرون خونه اند و با پرندگان آزاد ارتباط ندارند . یه کاسکو هم تو خونه دارم و نگرانم کاسکو ام نیو کاسل بگیره. در ضمن تا 3 هفته قبل مرغ عشق ها جابه جا نشدند. نگران کاسکو ام هستم برای آن چه اقداماتی انجام دهم؟
    ممنون از لطفتون
    سلام

برای کاسکو اقدامی نمیتونید انجام بدید ، هر چند که نیازی هم نیست . این یک ترس بیهودست . مغازه ای که کاسکو ازش خریداری شده ، قطعا مملو از انواع بیماری های ویروسی نظیر پولیوما ، پی بی اف دی ، نیوکاسل و ... بوده ! داستانش طولانیست ولی به هر حال پرنده قوی با هر تماسی آلوده نمیشه .

و اینکه پیشگیری همواره بهترین راهه . اگر به مغازه های پرنده فروشی رفت و آمد دارید این کار رو متوقف کنید ، اگر هم اجباری در این کار هست حتما قبل از نزدیک شدن به طوطی خودتون لباز ها رو عوض کنید ، حمام برید و...

در مورد وضعیت فعلی فقط میتونم بگم که ارتباط کاسکو با مرغ عشق ها کاملا قطع باشه تا تکلیف معلوم بشه . همانطور که عرض کردم بهتره ۲۴ تا ۴۸ ساعت صبر کنید . اگر بهبودی حاصل نشد یا حتی بد تر شد حتما نظر یک دامپزشک آشنا به بیماری های طوطی سانان رو جویا بشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17263
    ممکنه چون فاصله میله های قفس زیاد است سعی کرده باشد بیرون بیاید و این مشکل برایش اتفاق افتاده باشد؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممکنه چون فاصله میله های قفس زیاد است سعی کرده باشد بیرون بیاید و این مشکل برایش اتفاق افتاده باشد؟
    سلام . بله امکان داره . باجریگار باید فاصله میله های قفسش کمتر از این باشه ، چون گاهی اوقات یا برای بیرون اومدن یا برای شیطنت سرشون رو بین میله ها فشار میدن. همونطور که آقای آژیده گفتن بعد از 48 ساعت صبر کنید اگه خوب شد که بهتره در اولین فرصت قفس رو عوض کنید پس فعلا قفس رو تغییر ندین . چون اگه رام نباشه مجبورید با دست بگیریدش یا مجبورش کنید به قس جدید وارد بشه . اگه هم خدای نکرده بهبودی حاصل نشد به دامپزشک مراجعه کنید اما باز هم به فکر تعویض قفس باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17263
    شرمنده خیلی نگرانشم دوباره خوب می شه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    شرمنده خیلی نگرانشم دوباره خوب می شه؟
    از لحظه ای که این مشکلش رو دیدین تا 48 ساعت بهش فرصت بدین ایشالا که مشکلش ضرب دیدگی باشه .. اگه نه که فقط دکتر میتونه تشخیص بده و دارو تجویز کنه براش ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17263
    لطفا شماره یه دامپزشک مجرب را به من بدهید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)