نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

5 انتخاب و خرید جوجه طوطی

انتخاب و خرید جوجه طوطی
    بررسی علایم ظاهری برای اطمینان از سلامت جوجه طوطی

افرادی که تصمیم می گیرند یک طوطی یا پرنده خانگی خریداری کنند ، اغلب دوست دارند جوجه های جوان را انتخاب کنند. جوجه های طوطی بسیار دوست داستنی و جذاب هستند اما خریداران آینده نگر باید بدانند که چگونه جوجه های سالم را از جوجه های ناسالم تشخیص دهند .

درست است که بسیاری از بیماری ها و اختلالات پرندگان با چشم غیر مسلح قابل تشخیص هستند اما خریداران باید قبل از خرید چند نکته مهم را در نظر داشته باشند تا به آنها در انتخاب جوجه ای که کمترین احتمال ابتلا به بیماری را دارد کمک کند.

قضاوت بر اساس ظاهر جوجه طوطی

در هنگام مراجعه به یک پرورش دهنده یا فروشگاه حیوانات خانگی، به همه جوجه طوطی های موجود نگاه کنید.ممکن است همه آنها کاملا قابل ستایش به نظر برسند اما قبل از خرید ضروری است که به دنبال بهترین جوجه طوطی باشید، نکات زیر را به خاطر بسپارید:

* جوجه ای که فعال و هشیار است را انتخاب کنید: جوجه هایی که به نظر می رسد تنبل یا ضعیف هستند ممکن است به شدت بیمار باشند. در حالی که "نجات" چنین پرنده ای با نگه داشتن او در منزل ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد ، اما اگر جوجه طوطی بیمار باشد این شرایط اغلب موارد منجر به دل شکستگی و ضرر مالی خواهد شد . فقط به دنبال این باشید که یک جوجه ی پر جنب و جوش و پر تحرک خریداری کنید .

* به دنبال جوجه هایی با چشمان براق و پرهای سالم و تمیز باشید : جوجه طوطی های سالم، چشمانی درخشان و براق دارندکه کاملا باز و عاری از هر گونه ترشح است. ترشحات چشمی، ورم کردن، یا تغییر رنگ می تواند نشانه ای از بیماری عفونی باشد. پرهای جوجه طوطی را چک کنید و مطمئن شوید که کاملا براق و تمیز باشند . پرهای به هم چسبیده ، کثیف یا ژولیده می تواند نشانه ای از رفتارهای غیر طبیعی در هنگام پرآرایی باشد.

* حفره های بینی یا بخش اسفنجی بالای منقار را برای تشخیص عفونت چک کنید: بسیاری از جوجه هایی که دچار مشکلات تنفسی هستند علایمی نظیر آبریزش و بسته شدن حفره ی بینی یا التهاب بخش اسفنجی روی منقار از خود نشان می دهند. از خریدن جوجه هایی که هرگونه نشانه ی انسداد و یا ترشح در ناحیه بینی از خود نشان می دهند پرهیز کنید.

* فقط جوجه ای را انتخاب کنید که به طور کامل از شیر گرفته شده باشد: دیدن جوجه های کم سن و سال ممکن است برای دوستداران طوطی تقریبا وسوسه انگیز به نظر برسد، اما بسیار توصیه می شود افرادی که تجربه نگهداری از جوجه گوشتی را ندارند تنها به دنبال خرید جوجه هایی باشند که به طور کامل از شیر گرفته شده اند. نگهداری و تغذیه جوجه گوشتی ممکن است راحت به نظر برسد، اما علاوه بر خسته کننده بودن کار ، صاحبان بی تجربه به راحتی می توانند دچار اشتباه شوند. در بسیاری از موارد، تغذیه اشتباه یا با روش نادرست تغذیه باعث آسیب های جبران ناپذیر و حتی مرگ جوجه هایی خواهد شد که زود تر از موعد مقرر به فروش می رسند. با انتخاب یک جوجه گوشتی ریسک اشتباه را از خود دور کنید و جوجه ای را انتخاب کنید که کاملا از شیر گرفته شده و به طور مستقل غذا میخورد.

* یک جوجه پر اشتها انتخاب کنید : تا حد امکان سعی کنید طوطی را در هنگام غذا خوردن از نزدیک مشاهده کنید و جوجه ای را انتخاب کنید که برای خوردن غذا از همه حریص تر است و اشتهای خوبی دارد. این نشانه ی سلامت عمومی جوجه طوطی است.

* جوجه ای را انتخاب کنید که اهلی باشد: در صورت امکان، با جوجه طوطی هایی که در دسترس هستند تعامل داشته باشید و سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید. جوجه ای که به خوبی اجتماعی شده باشد از دست انسان نمی ترسد و شما بدون هیچ مشکلی می توانید او را نوازش کنید. جوجه را روی نشیمنگاه و استند های مختلف قرار دهید و چندین اسباب بازی های در اختیارش بگذارید. یک جوجه طوطی کنجکاو به جای احساس ترس و وحشت باید شاد و خوشحال شود .

* محل نگهداری از جوجه را به خوبی بررسی کنید : آیا محفظه نگهدارنده جوجه طوطی تمیز و عاری از مدفوع و یا مناطقی است که امکان رشد باکتری وجود دارد ؟ جوجه هایی که در یک محوطه بهداشتی نگهداری می شوند به مراتب نسبت سایر جوجه ها کمتر دچار بیماری یا عفونت خواهند شد. اطمینان حاصل کنید که جوجه طوطی را از یک پرورش دهنده ای خریداری میکنید که تمامی استانداردهای پاکیزگی و بهداشت را رعایت می کند .

ترجمه :
    سپیده
    منبع :
    www .parsipet.ir

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    19320
    درود و خسته نباشید ، بنده ساکن شیراز هستم و چند مدتی هست در مورد کاسکو و شرایطش تحقیق کردم و ترغیب شدم بخرم اما چند مدتیه دارم میگردم اما چیز باب طبع گیر نمیاد به فروشگاه های پرنده فروشی هم سر زدم هر کدوم فقط فکر اینه پرنده مریضشو بفروشه به مشتری ، شما میتونید لطف بفرمایید راهنمایی و کمکی به من در خرید کاسکو جوان و سالم کنید ؟ با سپاس.

Sent from my HTC Desire 820s dual sim using Parsipet mobile app

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad negahban نمایش پست ها
    درود و خسته نباشید ، بنده ساکن شیراز هستم و چند مدتی هست در مورد کاسکو و شرایطش تحقیق کردم و ترغیب شدم بخرم اما چند مدتیه دارم میگردم اما چیز باب طبع گیر نمیاد به فروشگاه های پرنده فروشی هم سر زدم هر کدوم فقط فکر اینه پرنده مریضشو بفروشه به مشتری ، شما میتونید لطف بفرمایید راهنمایی و کمکی به من در خرید کاسکو جوان و سالم کنید ؟ با سپاس.

Sent from my HTC Desire 820s dual sim using Parsipet mobile app
    http://www.parsipet.ir/showthread.ph...405#post271405

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20273
    دوستا كسي جاي معتبر مي شناسه جوجه كاسكو بخرم؟

Sent from my iPhone using Parsipet

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)