نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293

تاب آرتا (ملنگو)

دیشب بعد از اینکه آرتا برا بار سوم حلقه های نردبونو باز کرد تصمیم گرفتم به جای دوباره درست کردن نردبون یه چیزی براش درست کنم که دیگه نتونه بجوه. دیشب روی نی هم میرفت ولی امروز بالاش ایستاده. فقط دنبال اینه یه جوری بره بچسبه به سقف! حتی اولا که خریده بودمشو بالاش بلند نشده بودم یه جوری خودشو بالا میرسوند و میدونم اگه پارک بازیم براش بسازم فقط از قسمت بالاییش استفاده میکنه.
    خیلی کارایی که با چوب انجام میشه بلد نیستم اگه میتونستم براش یه پارک میساختم که به دیوار وصل شه به نظرم بهترین فکر برا مسابقه اگه کسی امکانشو داشته باشه و با اینکه طوطیو سرگرم میکنه فضای زیادیم نمیخواد. نردبونشم با اینکه 2 متر بودو زیاد ازش بالا پایین میرفت ولی فضای خاصی نمیخواست.
    اینم عکسش روش ساختم پست بعدیم مینویسم.
    البته من چون فقط با یه نخ وصلش کردم یه وقتایی که پرنده میپره روش یا تکون میخوره میچرخه ولی حس کردم آرتا بدش نمیاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    روش ساخت تاب
    وسایل مورد نیاز:
    2 قطعه نی با قطر متفاوت (من همیشه از باغ گل میخرم)
    (برای راحت تر شدن ساخت میتواند یک نی باشد چون یه جا خوندم که برا طوطی خوبه نشیمنگاه مختلف داشته باشه از دو نی استفاده کردم)

2 عدد گل با ساقه های قابل انعطاف که در عروسک فروشی ها موجود است

مراحل ساخت:
    1. نی ها را به اندازه ی دلخواه میبربم و دو نی را به هم متصل میکنیم.
    (اندازه نی ها خیلی باید مناسب باشند تا در وصل شدن مشکل پیش نیاد و بهتره نی ها نزدیک به بند بریده شده باشند چون به اتصال کمک میکنه)

2. ساقه ی گل ها را خمیده میکنیم و به انتهای نی ها متصل میکنیم.
    (قطر نی ها ی من از گل ها بیشتر بود وبرای محکم کردن اتصال از مقوا استفاده کردم که در شکل مشخص است)

3. سر گل ها را با نخ و سوزن به هم میدوزیم.

تصویر نهایی

آرتا در حال پر آرایی روی تاپ جدیدش

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام تاب خوشگلی شد . اما به نظرم به جای نخ بهتره از طناب پنبه ای یا کنفی استفاده کنی . چون جایی که طوطی شما میشینه چیزی برای بازی کردن نداره اون گلا میتونه سرگرمش کنه اما بعد از یه مدت خسته میشه و مثل عکس اولی که از تاب گذاشتی ، بالای تاب میشینه و سعی میکنه اون نخ هایی که تاب رو به سقف وصل کرده ، بجوه . اون نخ ها امن نیستن ( نخ و کلاف ). چون ممکنه به پای طوطی گیر کنه و گیرش بندازه (این اتفاق برای طوطی من افتاده ) و چون وحشیه اون لحظه که شما بخواید کمکش کنید به شما اجازه نمیده ... یا حتی ممکنه شما خونه نباشید ... .

جاهایی که وسایل گلسازی و خیاطی دارن ، طنابای رنگی هم می فروشن که خیلی هم ضخیم نیستن اما از نخ و کلاف کلفت تر و امن تر هستن .یا یه طناب ساده مثل این :

من یه همچین طنابی رو با همین ضخامت از طناب فروشی گرفتم . خوبی استفاده از طناب اینه که هم امن تره ، هم دیرتر هم خراب میشه . حداقل برای وصل کردن تاب به سقف خیلی خوبه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام تاب خوشگلی شد . اما به نظرم به جای نخ بهتره از طناب پنبه ای یا کنفی استفاده کنی . چون جایی که طوطی شما میشینه چیزی برای بازی کردن نداره اون گلا میتونه سرگرمش کنه اما بعد از یه مدت خسته میشه و مثل عکس اولی که از تاب گذاشتی ، بالای تاب میشینه و سعی میکنه اون نخ هایی که تاب رو به سقف وصل کرده ، بجوه . اون نخ ها امن نیستن ( نخ و کلاف ). چون ممکنه به پای طوطی گیر کنه و گیرش بندازه (این اتفاق برای طوطی من افتاده ) و چون وحشیه اون لحظه که شما بخواید کمکش کنید به شما اجازه نمیده ... یا حتی ممکنه شما خونه نباشید ... .

جاهایی که وسایل گلسازی و خیاطی دارن ، طنابای رنگی هم می فروشن که خیلی هم ضخیم نیستن اما از نخ و کلاف کلفت تر و امن تر هستن .یا یه طناب ساده مثل این :

من یه همچین طنابی رو با همین ضخامت از طناب فروشی گرفتم . خوبی استفاده از طناب اینه که هم امن تره ، هم دیرتر هم خراب میشه . حداقل برای وصل کردن تاب به سقف خیلی خوبه .
    ممنون دوستم خیلی فکر خوبیه چون اینجوری 4 روز دیگه میندازش پایین. برا آرتا هم قبلا پیش اومده ولی خیلی باهوشه احتیاج به کمک نداشت گیر کنه نقطه اتصالو سریع خودش میجوه. نخ که ریش ریش یا شکافته نمیشه طولشم کوتاهه بازم ممکنه گیر کنه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    ممنون دوستم خیلی فکر خوبیه چون اینجوری 4 روز دیگه میندازش پایین. برا آرتا هم قبلا پیش اومده ولی خیلی باهوشه احتیاج به کمک نداشت گیر کنه نقطه اتصالو سریع خودش میجوه. نخ که ریش ریش یا شکافته نمیشه طولشم کوتاهه بازم ممکنه گیر کنه ؟
    خواهش میکنم

ببین دوست خوبم ، اصلا بحث باهوش بودن نیست ، این موارد رو چون چندین بار شنیدم که حتی به مرگ طوطی هم ختم شده ، شاید بتونه یکی دو بار خودش رو آزاد کنه اما 1 درصد هم فکر کن که ممکنه نخ بد به پاش بپیچه با کلا خود طوطی رو گیر بندازه ، طوری که نتونه خودش رو نجات بده و شما هم نباشی که نجاتش بدی ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)