نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    17200

15 بیماری و حشرات خوکچه هندی

سلام
    من قصد خرید یک یا دو خوکچه هندی رو دارم .. در مورد بستر فکر میکنم پوشال یا شایدم چوب چیپسی (شما بگید کدوم بهتره لطفا) میخوام استفاده کنم و داخل یه قفسه همه طرف بسته ! (بده ؟)

غذا هم یونجه و گوجه و فلفل دلمه ای فکر میکنم باید بدم بهش (آره ؟)

فقط موردی که خیلی نگرانم میکنه اینه که مریضی و حشره و اینجور چیزا نداره ؟
    اگه جاش اونی که گفتم باشه ... چند وقت به چند وقت باید زیرشو عوض کنم ؟ (برای یه دونه خوکچه بفرمایید)

و در اخر هم اینکه من فقط از قیافش و شیطونی هایی که دیدم ازش خوشم اومده و هیچ کاری تو نگهداریش بلد نیستم ..
    من دانشجو ام و تو رفت و امدم .. چقدر نبودن من تو خونه بده ؟
    امکانش هست بذارم مثله یک هفته تنها باشه ؟

و سوال اخر اینکه آب رو همینجوری باید بریزم تو یه ظرف بذارم این خودش میفهمه چجوری و کی باید بخوره ؟

درکل چقدر راضی هستن کسایی که گرفتن خودشون .. ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط _mehdi_ نمایش پست ها
    سلام
    من قصد خرید یک یا دو خوکچه هندی رو دارم .. در مورد بستر فکر میکنم پوشال یا شایدم چوب چیپسی (شما بگید کدوم بهتره لطفا) میخوام استفاده کنم و داخل یه قفسه همه طرف بسته ! (بده ؟)

غذا هم یونجه و گوجه و فلفل دلمه ای فکر میکنم باید بدم بهش (آره ؟)

فقط موردی که خیلی نگرانم میکنه اینه که مریضی و حشره و اینجور چیزا نداره ؟
    اگه جاش اونی که گفتم باشه ... چند وقت به چند وقت باید زیرشو عوض کنم ؟ (برای یه دونه خوکچه بفرمایید)

و در اخر هم اینکه من فقط از قیافش و شیطونی هایی که دیدم ازش خوشم اومده و هیچ کاری تو نگهداریش بلد نیستم ..
    من دانشجو ام و تو رفت و امدم .. چقدر نبودن من تو خونه بده ؟
    امکانش هست بذارم مثله یک هفته تنها باشه ؟

و سوال اخر اینکه آب رو همینجوری باید بریزم تو یه ظرف بذارم این خودش میفهمه چجوری و کی باید بخوره ؟

درکل چقدر راضی هستن کسایی که گرفتن خودشون .. ؟
    برای بسترش از هر ۲ مورد میتونید استفاده کنید . بهترین مورد همین پوشال های خارجی هست که تو بسته های مخصوص در پت شپ ها میفروشن . کمی گرون تر هست ولی کمک بسیار زیادی در کم شدن بوی ادرار خوکچه هندی شما داره
    تغذیش هم خوبه ولی حتما یک بسته هم غذای پلتی یک مارک معروف مثل Vitakraft خریداری کنید و روزی یک بار و یک وعده هم از این غذا بهشون بدید .
    اولا وجود به قول شما حشره! روی بدنش لزوما بیماری نیست ولی به هر حال این سوال رو از ما نباید بپرسید . در مورد سلامتیش بهتره یک دامپزشک نظر بده . ببرید کلینیک دامپزشکی و درخواست چکاپ کلی کیند . به هر حال حیوانات مقاومی هستند و در صورت رسیدگی خوب به ندرت بیماری خاصی میگیرن که درمانش سخت باشه

بهتره هر روز یک بار زیر خوکچه رو عوض کنید . یک هفته تنهایی جدای اینکه ترسوش میکنه و بعد از یک هفته دیگه سخت میتونید با دست بگیریدش ، از نظر کثیف شدن جاش ، و تمام شدن غذاش مشکل ساز میشه . غذا رو هم به هر نحوی برسونید جاش و بسترش حتما باید عوض بشه چند بار در این یک هفته . اگر نمیتونیم این شرایط رو فراهم کنید لطفا نخرید.

به دلیل فرم خاص دهانشون سخت میتونن از ظرف آب عادی آب بخورن . آب خوری مخصوص بخرید براش . و اینکه راضی بودن یک نفر به خودش ربط داره چون با معیار های خودش و نوع رسیدگی خودش به این نتیجه رسیده که راضیه یا نیست . پراید نخریده که بیاد بگه راضی هستم یا نیستم!

امیدوارم کامل بوده باشه
    موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 16th February 2015 در ساعت 03:00 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)