صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 32
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آبزیان
    شماره عضویت
    12125
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام
    عجیبه چون من هم از همین روش استفاده می کردم اما خیلی سخت نتیجه می گرفتم
    فکر کنم چیزی که دکور شما رو بیشتر توی آب نگه داشته باشه اون سیمان سفید باشه که جذب یونولیت شده باشه
    چرا که می بایست دونه های یونولیت به چسپ متثل بشن و از بدنه یونولیت جدا شده و در نتیجه دکور در آب معلق بشه.
    خوب مگه شما از سیمان بر روی دکورتون استفاده نکردید؟
    من کلا" همه رو چسبونده به هم و چنتا کتاب روشون گذاشتم تا جدا نشه و بعد 3 لایه سیمان و بعد هم باز به همون روشی که توضیح دادم چسبوندم توی تانک و خدا رو شکر الان یکساله مشکلی نداشته.البته قبلا" یه بکگراند آماتور هم درست کرده بودم و تجربیاتی از اون هم داشتم که اگه عکسشو پیدا کردم براتون قرار میدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17151
    سلام و درود به همگی
    یه سوال: به نظر شما اساتید این گونه بک گراندهایی که بایونولیت ساخته میشه برای تانک های متوسط (طول90-عرض30-ارتفاع40 ) قابل استفاده است؟
    منظورم اینه که محیط آک خیلی بسته و کوچک نمیشه؟ به زحمی که میکشیم مثل دوستمون آقا soli ارزش و نما داره یا اینکه حتماً باید تانک بزرگ داشته باشی تا به چشم بیاد؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آبزیان
    شماره عضویت
    12125
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjs2690 نمایش پست ها
    سلام و درود به همگی
    یه سوال: به نظر شما اساتید این گونه بک گراندهایی که بایونولیت ساخته میشه برای تانک های متوسط (طول90-عرض30-ارتفاع40 ) قابل استفاده است؟
    منظورم اینه که محیط آک خیلی بسته و کوچک نمیشه؟ به زحمی که میکشیم مثل دوستمون آقا soli ارزش و نما داره یا اینکه حتماً باید تانک بزرگ داشته باشی تا به چشم بیاد؟
    سلام
    دوست من تانک بنده 80*40*30 هست و اگه از فیلتر اکسترنال استفاده میکردم فضای بیشتری برای شنای ماهی ها داشتم اما باز هم به نظرم نتیجه کار راضی کننده بوده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parrot
    شماره عضویت
    17213
    خیلی عالی بودش من برای تراریوم هم میتونم استفاده کنم ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آبزیان
    شماره عضویت
    12125
    سلام بله..البته اگه موجوداتی که میخواید نگه دارید داخلش باعث تخریب بکگراند نمیشه مثل لاک پشت

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام دوست عزیز
    خسته نباشید میگم و ممنون از زحمتی که کشیدید.
    طرح خوبیه.یک پیشنهاد داشتم برای شما در زمینه برش فوم.برای اینکه فوم تمیز برش بخوره یک وسیله ای هست به اسم چاقوی برقی که مخصوص برش فومه.وقتی شما با تیغ فوم را برش میدید تمیز درنمیاد و تیکه تیکه میشه و حالت دلخواه رو نمیگیره.
    با این وسیله
    که به اشکال مختلف وجود داره براحتی میشه فوم را برش داد.یک وسیله ساده که شما با تبدیل یه دستگاه هویه برقی میتونید یکی مثل این بسازید.یا یک سیم مفتول بلند را لحظه ای به دوسر باطری خودرو متصل کنید.بلافاصله داغ میشه.
    از رنگ اکریلیک پایه آب برای رنگ آمیزی فوم استفاده کنید.براحتی رنگ میشه و بعد خشک شدن دیگه با آب و حتی تینر پاک نمیشه.اگر هم دوست دارید سیمان بکار ببرید از سیمان هبلکس یا همان چسب پایه سیمانی پلیمری هبلکس استفاده کنید.چون ملات کاملا امادست و نیازی به شن و ماسه نداره و دقیقا مثل گچ آبکی و نرمه ولی به سختی سیمان میشه.ترک نمیخوره و بعد از سخت شدن کاملا مثل بتن میشه.نیازی به آب دادن دوباره نداره و بلافاصله سخت میشه.مشتقات دیگه سیمان هم هست که قیمتشون بالاست ولی چسب هبلکس ارزانتره.
    و بعد از سیمان کاری با بتونه درزهای موجود را بگیرید.بتونه را از رنگ فروشی ها تهیه کنید.

اگر مثل تصویر زیر سمباده خیلی نرم هم تهیه میکردید و میکشیدید روی فوم ها بسیار تمیز میشد و البته بعد سیمان کاری هم روی سیمان ها سمباده نرم میکشیدید تا کاملا صاف و تمیز در بیاد.

موفق و پیروز باشید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    من چند وقت دنبال رنگ اکرلیک غیرسمی پایه آب گشتم فروشنده ها متوجه نمیشدن چی دارم میگم!
    توی تهران گیر میاد؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    من چند وقت دنبال رنگ اکرلیک غیرسمی پایه آب گشتم فروشنده ها متوجه نمیشدن چی دارم میگم!
    توی تهران گیر میاد؟
    آکریلیک غیرسمی من نشنیدم.اصلا نداریم.رنگ اکریلیک کلا با آب ساخته میشه و واسه همینه داخل آب حل میشه.اما رنگ روغنی از نفت درست میشه و آب رو چرب میکنه و بو میده.
    ما به این خاطر از اکریلیک استفاده میکنیم چون وقتی میریزید روی فوم ،باعث نمیشه فوم حل بشه.رنگ روغنی بلافاصله فوم را حل میکنه.رنگهای ارکیلیک سمی نیستند و من خودم استفاده کردم هیچ مشکلی ندارند

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    آکریلیک غیرسمی من نشنیدم.اصلا نداریم.رنگ اکریلیک کلا با آب ساخته میشه و واسه همینه داخل آب حل میشه.اما رنگ روغنی از نفت درست میشه و آب رو چرب میکنه و بو میده.
    ما به این خاطر از اکریلیک استفاده میکنیم چون وقتی میریزید روی فوم ،باعث نمیشه فوم حل بشه.رنگ روغنی بلافاصله فوم را حل میکنه.رنگهای ارکیلیک سمی نیستند و من خودم استفاده کردم هیچ مشکلی ندارند
    پس چرا سایتهای خارجی روی غیرسمی بودنش تاکید دارن؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    پس چرا سایتهای خارجی روی غیرسمی بودنش تاکید دارن؟
    من خودم که برای ساخت بکگراند تراریوم از سایتهای خارجی ترجمه کردم اصلا چیزی درمورد سمی بودن نگفته بودن.فقط نوشته بود رنگ پایه آب استفاده کنید.
    من که انواع مختلف رنگ پایه آب رو استفاده کردم اصلا مشکلی پیش نیامد.
    یه چیزی بهتون یاد میدم بدردتون میخوره.بعد از اینکه رنگ کردید با یک مشعل و اشتوپ به آرامی و با شعله نرم،روی رنگ ها تکان بدهید.البته بعد خشک شدن رنگ.تا رنگ کاملا پخته بشه.یعنی نباید بافتش عوض بشه.فقط کمی پخته میشه.
    دقیقا مثل رنگ کوره ای میشه.بعد بکگراند رو بزارید داخل آب شیرین تا چندروزی بمونه.اگر ماده سمی باشه حتما داخل آب حل میشه.دوسه بار آبگیری کنید تا مطمئن بشید.بعد با خیال راحت استفاده کنید.
    من که همینطوری استفاده کردم و هیچ مشکلی پیش نیامد.همه نوع ماهی هم داشتم.الانم آکواریومم که فروختم دست یک نفر دیگست و بکگراند روی اونه و هنوزم مشکلی نداشته.ببینید مثلا این تصویر پالداریوم منه که الان دست یک نفر دیگست و از رنگ اکریلیک استفاده کردم.

زیاد به این سایت های خارجی نرید و خودتون را گیج نکنید.اونا خیلی محصولات دارند که ما نداریم.اونا هرچیزی رو که احساس کنند نیاز دارند بلافاصله درست میکنند و نیازشون رو برطرف میکنند اما ما با نیاز سازش میکنیم و قناعت پیش رو میگیریم..ممکنه کسی اون رنگ را وارد هم کرده باشه
    اما شما هم سازش کنید با رنگ اکریلیک که موجوده و از همون استفاده کنید
    ویرایش توسط AquaTech : 15th March 2015 در ساعت 12:15 AM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)