نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532

7 DIY : قفس پرنده SHAHSAVAR

سلام علیکم
    mdf قفس پرنده
    1-لوازم مورد نیاز برای ساخت : 6عدد چوب 8*100 ، 2عدد چوب 8*70 ، 4عدد چوب 8*50 ، 1عدد چوب 23*53.5 ،2عدد لولا(ترجیحاًیک ساده و یک پمپی) ، توری پلاستیکی 1.5متر ، 2عدد چوب ام دی اف 0.8میل به ابعاد 49.6*69.6 ،2عدد چوب0.8میل35*100 ، پیچ به مقدار لازم.
    2-بعد از تهیه چوبها لبه آنهارو با فارسی بر بصورت مورب برش داده و با استفاده از چسب 1.2.3 یا چسب چوب و گیره محکم به یکدیگر چسبانده..البته ابعاد ساخت بسته به نظر شماست.
    3-من طول قفس رو 70 در نظر گرفتم بنابراین باید چوبهای 70در100 رو با هم بچسبونیم تا یک چارچوب 70*100 درست بشه.
    4-برای عرض قفس باید چوبهای 50در100 رو باهم کلاف کنیم تا چارچوب 50*100 درست بشه.
    5-بعد از ساخت این سه چارچوب(2عرض و 1طول) بوسیله گیره چوبهارو بصورت ال انگلیسی روی هم قرار داده و با پیچ شماره 5 به هم کلاف میکنیم بعد از اینکه 3طرف اصلی بهم کلاف شدند فضاهای خالی ایجاد شده را با توری میپوشانیم.
    6-یک چوب بصورت طولی در جلوی قفس پیچ کرده و در پشت آن تکه چوبی قرار داده تا بتوان لولای درب را بر روی آن نصب کرد(توجه داشته باشین فضای خالی در این وسط با درب از قبل ساخته شده پر میشه)
    7-من تو عرض قفس در هر 2طرف چوبی رو با مته شماره 10سوراخ کردم و چسبوندم به داخل قفس تا با گذاشتن میله های پلاستیکی نشیمنگاهی رو برای پرنده ها درست کرده باشم.
    8- برای نصب قفس به دیوار از فیتینگ(چوبی که زاویه 45درجه در طول خورده باشه) که به پشت قفس و دیوار پیچ شده بود استفاده کردم.
    9-در آخر برای سقف و کف قفس از چوبهای 0.8میلی که در بالا توضیحشو دادم استفاده کرده و برای پشت قفس از چوبهای 0.8میل 35*100 استفاده کردم.
    خب باید یه توضیحاتی رو برای شما بگم اینکه من در کارگاه برش و پی وی سی،ام دی اف کار میکنم(مراحل یادگیری) این چوبها از پرت کارامون بوده و برای من هزینه ای نداشته(متر مربعی 35000تومان در حال حاضر) و تنها هزینه ای که من کردم خرید توری به مبلغ 5000تومان بوده..در حالی که یک قفس پرنده ساده از جنس فلز برای ما حداقل 30000تومان آب میخوره(البته در ابعاد بسیار کوچک) پس با این حساب ساخت قفس برای ما قطعاً مقرون بصرفه است.
    این قفس در آبان ماه 93 ساخته شد با توجه به تاریخ ساخت قفس و اینکه اون زمان همچین مسابقه ای نبود و من دست تنها بودم قدرت عکسبرداری از تک تک مراحل رو طبعاً نداشتم
    لذا یک سری عکس از مراحل تکمیل شده آن برای شما قرار میدم.. این قفس برای یک جفت مرغ عشق بود که بنا بدلایلی تنها برای مدت کوتاهی مهمان آن بودند..!

اینم درب قفس

اینم فیتینگ برای نصب قفس روی دیوار اون پشتم عکس کندو های زنبور عسلمونه

این دوتا عکس هم دقیقاً لحظاتی بعد از اتمام کار بود دست تنها واقعاً سخت بود

ممنون از برگزاری همچین مسابقاتی و تشکر از مسئولین مربوطه

ویرایش توسط shahsavar : 6th February 2015 در ساعت 06:30 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)