صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22159
    سلام.
    منظورتون از نور مناسب چیه؟شاید نوری که شما میفرمایین مناسب،مناسب نبوده.
    مورد بعد اینه که اکثر چمنها نیاز به تزریق co2 دارن و اگر نباشه رشد خوبی ندارن چون فوتو سنتز کندی خواهند داشت.و مقدار نور حتما باید با تزریق co2 هماهنگی داشته باشه.
    مشخص کنید چه نوری استفاده کردین لطفاـ

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22159
    نقل قول نوشته اصلی توسط motaleb نمایش پست ها
    باسلام. بعد از یه تجربه با ماهی های گوشتخوار بدون اینکه اطلاع چندانی از پلنت داشته باشم با راهنمایی یکی از دوستان مقداری بذر چمن که حتی اسمش رو هم نمیدونم و حدس میزنم مونتکارلو باشه رو کف آکواریومم که بستر ماسه دریا داشت پاشیدمو هرروز رطوبتش دادم و حالا بعد از یک هفته میبینم که کل بستر آکم رو سبز خیلی جالب شده. حالا میخواستم تانکم رو آب کنم اما اصلا نمیدونم چه لوازم و ابزاری برای یک پلنت احتیاجه و اینکه من از آک قبلیم یه بخاری یه فیلتر اینترنال و یه مهتابی و سنگ و پمپ هوا دارم که نمیدونم به کارم میاد یا نه؟ سوال اصلیم اینه که با چنین بستری اصلن میشه پلنت زد؟ و اینکه آیا این چمنها میمونن بعد از آب کردن آکواریوم یا هنوز برا آب ریختن توش زوده؟
    سلام.
    دوست عزیز البته من فکر میکنم که بذر مونتکارلو خیلی راحت پیدا نمیشه من خودم خیلی دنبالش بودم ولی در حال حاظر ۴ نوع بذر،البته به اسم چمن در بازار هست که دو نوع مویی بلند و کوتاه و دو نوع دیگه که بذرها با قطر حدود دو میلیکتر و یک میلیمتر به رنگ تقریبا فندوقی هستن که اصلا چمن نیستن و قدشون در آخر شاید به ۵۰ یا ۶۰ سانتیمتر هم برسه.
    پس اول از اینکه چمن مونتکارلو هست مطمئن بشین که من شک دارم.
    در مرحله دوم شما باید تا ۲ هفته سطح تانک رو با سلفون بسته نگهدارین و روزی دوبار روی چمن رو با اسپری آب پاشی کنین.
    خاک بستر حتما باید خیس و نمناک باشه.
    مسئله بعدی بستر شماس که اگر چمن مونتکارلو باشه اصلا مناسبش نیست و اگر چیزی باشه که من عرض کردم ریشه هاش حتی بیرون از بستر هم رشد خیلی زیادی خواهند داشت پس نگران ریشه هاش نباشید.بعد از این مراحل تو این یکی دوهفته دیگه باید تجهیزات تانک رو تهیه کنید که شامل نور مناسبوکود مایع فیلتراسیون مناسب که اکسترنال بهتره و چیزهای دیگه که یه سرچ کنین برای راه اندازی متوجه خواهید شد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22159
    نقل قول نوشته اصلی توسط motaleb نمایش پست ها
    باسلام. بعد از یه تجربه با ماهی های گوشتخوار بدون اینکه اطلاع چندانی از پلنت داشته باشم با راهنمایی یکی از دوستان مقداری بذر چمن که حتی اسمش رو هم نمیدونم و حدس میزنم مونتکارلو باشه رو کف آکواریومم که بستر ماسه دریا داشت پاشیدمو هرروز رطوبتش دادم و حالا بعد از یک هفته میبینم که کل بستر آکم رو سبز خیلی جالب شده. حالا میخواستم تانکم رو آب کنم اما اصلا نمیدونم چه لوازم و ابزاری برای یک پلنت احتیاجه و اینکه من از آک قبلیم یه بخاری یه فیلتر اینترنال و یه مهتابی و سنگ و پمپ هوا دارم که نمیدونم به کارم میاد یا نه؟ سوال اصلیم اینه که با چنین بستری اصلن میشه پلنت زد؟ و اینکه آیا این چمنها میمونن بعد از آب کردن آکواریوم یا هنوز برا آب ریختن توش زوده؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط plant javan نمایش پست ها
    سلام جوان از توجهی که داشتی ممنون.من اول تو اک چمن داشتم ولی بیشترش خراب شد براهمین کف عوض کردم وسنگ ریختم تا راه حل درست پیداکنم.من کف خاکadaریختم ونور مخصوص کار کردم ازاین سفید صورتیها ولی چمنام نگرفت.ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنن تا از صفر شروع کنم.
    سلام.
    منظورتون از نور مناسب چیه؟شاید نوری که شما میفرمایین مناسب،مناسب نبوده.
    مورد بعد اینه که اکثر چمنها نیاز به تزریق co2 دارن و اگر نباشه رشد خوبی ندارن چون فوتو سنتز کندی خواهند داشت.و مقدار نور حتما باید با تزریق co2 هماهنگی داشته باشه.
    مشخص کنید چه نوری استفاده کردین لطفاـ

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22159
    سلام خدمت اساتید ودوستان خودم لطفا نظرتان را در مورد تانک جدیدم بدین .با تشکر...
    با سلام.
    دوست عزیز برای نظر دادن و راهنمایی فقط عکس کافی نیست.یه توضیحاتی در مورد موارد مصرف شده در تانک لازم هست که بفرمایین.مثلا نوع بستر و نور و اینکه co2 دارین یا نه نوع فیلتراسیون و مدت زمانی که از راه اندازی تانک میگذره.ولی درکل دکور تانکتون و گیاهای بکار گرفته شده بنظر زیبا و مناسب هستن.موفق باشید دوست عزیز.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22159
    سلام خدمت اساتید و دوستان جوان خودم ببخشید از اینکه باز مزاحم میشم اگر ارتفاع رابه60 برسانم از لامپی که در بالا گذاشتم میشود استفاده کرد یا خیر.اگر میشود چند عدد و چه رنگهایی.بعد برای کف اک چه چیز لازم است با تشکر فراووووووووان.
    سلام.
    دوست عزیز ارتفاع تانک شما یمقدار بلنده ولی معنیش این نیست که نور مناسب براش پیدا نمیشه.
    یکی اینکه بستگی به نوع گیاهانی داره که میخوای بکارین توی تانک و اگر از چمن استفاده میکنین هم باز مشکلی نیست و از نظر من بهترین نور برای تانک با این ارتفاع استفاده از مهتابی t5 هست که پرتاب نور خوبی داره.مقدار نور بستگی به لیتراژ تانک داره و اینکه میگن برای تانک با ارتفاع بلند نور وجود نداره کاملا اشتباهه.من تانک دیدم با ارتفاع ۱۲۰ که از t5 استفاده شده که انواع مختلف داره با برندا و کیفیتای مختلف که نیاز به تحقیقات داره که بتونین به نتیجه مطلوب برسین.شما برای این تانک به ۱۷۰ الی ۲۰۰ وات نور نیاز دارین اگر بتونین این مقدار نور رو برای تانک مهیا کنین با قاب مناسب هیچ مشکلی برای هیچ گیاهی نخواهید داشت.حتی چمن.این رو هم عرض کنم که لامپ fpl هم نور خوبی برای تانک شما خواهد داشت مهم فقط رعایت نسبت وات به لیتراژ هست.البته از طرفی موضوع نور ارتباط مستقیم با co2 داره که به مقدار تابش نور بستگی داره.که با داشتن شیر برقی در سیستم co2 باید مدت تابش رو تنظیم کنین.
    درضمن اگر سرچ کنید حتما تانکهای با ارتفاع بلند هم خواهید دید.و مطمئن باشید حتما با یه مقدار هزینه بیشتر میتونید تانک دلخواهتون رو راه بندازین ولی نیاز به تحقیقات و کسب اطلاعات دارین.توی سایتها معمولا از تجربیات خودشون نسبت به هزینه هاشون توضیح میدن و بیشتر سایتها حد نرمال ارتفاع رو درنظر میگیرن برای پلنت.ولی شما هر نوع نور که بخواید میتونید متناسب با تانکتون استفاده کنین و هیچ چیزی توی دنیای اکواریوم قرار دادی نیست و هرچیزی قابل اجرا هست فقط نیاز به اطلاعات بیشتر دارین.اینو یادتون باشه که مقدار نور(وات) اگر متناسب با لیتراژ باشه قابل اجراست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22159
    سلام خدمت اساتید و دوستان جوان خودم ببخشید از اینکه باز مزاحم میشم اگر ارتفاع رابه60 برسانم از لامپی که در بالا گذاشتم میشود استفاده کرد یا خیر.اگر میشود چند عدد و چه رنگهایی.بعد برای کف اک چه چیز لازم است با تشکر فراووووووووان.
    درمورد اینکه فرمودین برای کف چه چیزی لازم هست درست متوجه نشدم.ولی برای کف تانک گیاهی شما فقط نیاز به بستر مناسب دارین که انواع بسترهای بسته بندی شده شرکتی متناسب با نیازهای گیاه موجود هستن که اونهم باز بستگی به لیتراژ تانک داره.طبیعتا بسترهای قنی تر قیمت بالاتر دارن و با کیفیت تر هستن.و بسترهای ارزان قیمت مسلما مقدار عناصر درونشون پایینتر و عمر کمتری دارن که برای اونهم حتما باید تحقیقاتی انجام بدین چون صحبت در مورد همشون در اینجا امکان پذیر نیست.بجز خاک شما به هیچ وسیله دیگه ای در کف تانک نیاز ندارین و فیلتر کف در پلنت بکار گرفته نمیشه.
    اینهم بگم بجز بسترهای شرکتی و غنی از انواع عناصر میشه از نوعی شن که به نام شن عرب معروف هست و شکل کروی و بدون زاویه هستن که میشه گیاهان با سطح نگهداری آسون رو کاشت ولی خب نیاز به کود دهی هم برای بستر و هم به صورت مایع دارید به این دلیل که این شن (شن رودخانه ای)هیچ عنصر مناسب برای ریشه گیاه نداره.
    ولی بعد از گذشت چند ماه که اکواریوم شما به چرخه مناسب رسید (به اصطلاح جا افتاد)به راحتی میتونید انواع گیاهارو با آزمونو خطا پرورش داد( این تجربه خودم هست که اولین تانک گیاهیمو با این شن پرورش دادم و تجربه کسب کردم و انواع گیاهارو توی تانکم داشتم)

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)