صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 36
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya112 نمایش پست ها
    چون طوطی ملنگو میترسه، اگه وحشی باشه خیلی بد دستی میشه و خیلی گازهای بدی هم میگیره
    ولی در کل اگه خودتون دوستش دارید،به نظرم اصلا مهم نیس دستی باشه یا نه
    مهم اینه خودتون لذت ببرید
    من الانم دوسش دارم ولی اگه رام بود خیییلی بیشتر دوسش داشتم
    ویرایش توسط Artaa : 27th January 2015 در ساعت 01:27 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    تبریک میگم بهتون به خاطر این دل مهربونی که دارید . خدا این طوطی دوست داشتنی رو براتون حفظ کنه . دست خودم نیست دیگه تا ملنگو میبینم یاد نخود میفتم

منم یه ملنگوی وحشی داشتم که یه سال مهمون ما بود . پیداش کرده بودن و من قبول کردم که تا صاحبش پیدا نشده نگهش دارم پیش طوطی خودم . اسمش رو گذاشتم نخود . چند ماه پیش صاحبش پیدا شد و رفت از پیشمون .

ما هم سعی نکردیم رامش کنیم . همین که تو خونمون راحت بود برامون کافی بود . هر وقت که ما خونه بودیم کاملا آزاد بود . اما وقتی بیرون میرفتیم میذاشتیمش تو قفس . ملنگو خیلی کنجکاوه و نباید بدون اینکه کسی تو خونه باشه بیرون از قفس بمونه

ما قفس نخود رو از قفس مسافرتی به قفس 1033 تغییر دادیم خیلی راحت بود . دیگه دمش به میله های کف قفس برخورد نمیکرد. اسباب بازی های زیادی هم براش گذاشتیم . با اینکه به آزاد بودن عادت داشت اما به قفس هم عادت کرده بود .

به همون اندازه که بهش تو خونه آزادی میدین ، قفس رو هم براش جذاب کنید . طوطی شما رام نیست به اندازه طوطی هایی مثل کاسکو و کاکادو هم حساس نیست که بخواد پرکن بشه . اما اینکه قفس براش به یه جای امن تبدیل بشه براش خیلی بهتره .

اگه براش یه قفس بزرگتر بگیرید و تو ارتفاع مناسبی قرار بدین دیگه نمیترسه . حتی می تونه تو قفس با اسباب بازی هاش هم راحت بازی کنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    تبریک میگم بهتون به خاطر این دل مهربونی که دارید . خدا این طوطی دوست داشتنی رو براتون حفظ کنه . دست خودم نیست دیگه تا ملنگو میبینم یاد نخود میفتم

منم یه ملنگوی وحشی داشتم که یه سال مهمون ما بود . پیداش کرده بودن و من قبول کردم که تا صاحبش پیدا نشده نگهش دارم پیش طوطی خودم . اسمش رو گذاشتم نخود . چند ماه پیش صاحبش پیدا شد و رفت از پیشمون .

ما هم سعی نکردیم رامش کنیم . همین که تو خونمون راحت بود برامون کافی بود . هر وقت که ما خونه بودیم کاملا آزاد بود . اما وقتی بیرون میرفتیم میذاشتیمش تو قفس . ملنگو خیلی کنجکاوه و نباید بدون اینکه کسی تو خونه باشه بیرون از قفس بمونه

ما قفس نخود رو از قفس مسافرتی به قفس 1033 تغییر دادیم خیلی راحت بود . دیگه دمش به میله های کف قفس برخورد نمیکرد. اسباب بازی های زیادی هم براش گذاشتیم . با اینکه به آزاد بودن عادت داشت اما به قفس هم عادت کرده بود .

به همون اندازه که بهش تو خونه آزادی میدین ، قفس رو هم براش جذاب کنید . طوطی شما رام نیست به اندازه طوطی هایی مثل کاسکو و کاکادو هم حساس نیست که بخواد پرکن بشه . اما اینکه قفس براش به یه جای امن تبدیل بشه براش خیلی بهتره .

اگه براش یه قفس بزرگتر بگیرید و تو ارتفاع مناسبی قرار بدین دیگه نمیترسه . حتی می تونه تو قفس با اسباب بازی هاش هم راحت بازی کنه .
    چه خوب که تونستید صاحبشو پیدا کنید
    من نمیخوام که آرتا همیشه بیرون باشه ولی دیگه نمیتونم بگیرمش اوایل به حرفم گوش میکرد و آروم دنبالش میکردمو سریع میرفت تو قفسش ولی الان خودشو به در و دیوار میکوبه و چند بارم زخمی شد وقتی میخواستم بگیرمش
    چند بار تو تاریکی گرفتمش نمیدید و گرفتنش راحت بود ولی خیلی بیشتر میترسیدو با اینکه تقریبا بیصداس جیغای وحشتناکی میکشید منم دیگه بیخیال گرفتنش شدم
    آرتا تو محیطایی که براش آشناس کنجکاوی نمیکنه فقط بار اولی که میاد میخواد از همه چی سر در بیاره و خرابکاری میکنه بارای بعدی فقط میره جاهایی که بیشتر دوست داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    آرتا از وقت حمامش خیلی گذشته بود تو قفس برو هم که دیگه نیس! تا دم قفسشم میرم درو ببندم از لای دستت تا برسی میپره بیرون!
    همیشه با قفس میبردمش حمام خیلیم آب بازی دوس داشت، انگار یه پرنده دیگه اس انقدر آروم میشه و کمتر میترسه موقع آب بازی
    دیروز دیدم دیگه نمیشه اسپری برداشتم اومدم تو اتاق از روی صندلیو میز کامپیوتر خیسش کردم، موقع آب بازی پرا دمشو باز میکنه که آب به همه برسه، بعضی وقتا هم بالاشو بالا نگه میداره تا آب به زیرش برسه.
    تا میومدم برم پرا دمشو باز میکرد که بازم میخوام. این عکسم وقتی اومدم پایین ازش گرفتم. کیفیتش بده ولی خودم دوسش دارم آیینه و کمدو زمینم همه خیس شد آخر D:

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    آرتا از وقت حمامش خیلی گذشته بود تو قفس برو هم که دیگه نیس! تا دم قفسشم میرم درو ببندم از لای دستت تا برسی میپره بیرون!
    همیشه با قفس میبردمش حمام خیلیم آب بازی دوس داشت، انگار یه پرنده دیگه اس انقدر آروم میشه و کمتر میترسه موقع آب بازی
    دیروز دیدم دیگه نمیشه اسپری برداشتم اومدم تو اتاق از روی صندلیو میز کامپیوتر خیسش کردم، موقع آب بازی پرا دمشو باز میکنه که آب به همه برسه، بعضی وقتا هم بالاشو بالا نگه میداره تا آب به زیرش برسه.
    تا میومدم برم پرا دمشو باز میکرد که بازم میخوام. این عکسم وقتی اومدم پایین ازش گرفتم. کیفیتش بده ولی خودم دوسش دارم آیینه و کمدو زمینم همه خیس شد آخر D:

آخی عزیز دلم یاد نخود افتادم خیلی دلم براش تنگ شده

با اینکه نیمه رام نبود ولی حموم رو خیلی دوست داشت . مخصوصا اسپری کردن آب رو .. دقیقا همین کارهای آرتا رو انجام میداد ، حتی اگه دست خیلی بهش نزدیک میشد هم اصلا نمیترسید کاملا حواسش به حموم کردنش بود ..

مرسی از عکس قشنگی که گذاشتی ...

راستی میخوای عکس بذاری ، لینک عکس بندانگشتی رو نذاز . لینک مستقیم رو بذار که عکس با سایز اصلی تو فروم نمایش داده بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    آخی عزیز دلم یاد نخود افتادم خیلی دلم براش تنگ شده

با اینکه نیمه رام نبود ولی حموم رو خیلی دوست داشت . مخصوصا اسپری کردن آب رو .. دقیقا همین کارهای آرتا رو انجام میداد ، حتی اگه دست خیلی بهش نزدیک میشد هم اصلا نمیترسید کاملا حواسش به حموم کردنش بود ..

مرسی از عکس قشنگی که گذاشتی ...

راستی میخوای عکس بذاری ، لینک عکس بندانگشتی رو نذاز . لینک مستقیم رو بذار که عکس با سایز اصلی تو فروم نمایش داده بشه
    خواهش. مرسی که نظر دادید

آخی عزیزم از نخود دیگه خبری ندارید؟
    بعضی وقتا فکر میکنم اگه میشد یه اسپری دستم بود همش باهاش آب بازی میکردم ترسش میریخت

الان که هوا داره گرم میشه اشکالی داره اگه اینکارو بکنم؟ زیاد حمام شه براش بده؟

عکسارو خودم سایزشونو کم میکنم که به 50 کیلوبایت برسه. یعنی وقتی عکس آپلود شد مشخصاتشو تو نوشته هام کپی کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    خواهش. مرسی که نظر دادید

آخی عزیزم از نخود دیگه خبری ندارید؟
    بعضی وقتا فکر میکنم اگه میشد یه اسپری دستم بود همش باهاش آب بازی میکردم ترسش میریخت

الان که هوا داره گرم میشه اشکالی داره اگه اینکارو بکنم؟ زیاد حمام شه براش بده؟

عکسارو خودم سایزشونو کم میکنم که به 50 کیلوبایت برسه. یعنی وقتی عکس آپلود شد مشخصاتشو تو نوشته هام کپی کنم؟
    سلام . نه دیگه خبری ندارن ازش ..

میتونی یه روز درمیون با اسپری آب بپاشی روش ولی خیلی خیسش نکن که آب کشیده بشه .

طوطی ملنگو اگه تو قفس باشه تو ظرف آب هم حموم میکنه . سعی کن به قفس عادتش بدی .

منظورم سایز عکس نبود . وقتی که آپلود میکنی ، ندتا لینک بهت میده . لینکی که روبروی آدرس عکس هست رو انتخاب کن نه آدرس تصویر بند انگشتی

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ماشاءالله بهش، منم یه ملنگو داشتم که بعد از یک سال هم ترسش نریخت و دستی نشد، بردمش باغ پرندگان آزادش کردم،البته توی پارکهای نیاوران و قیطریه هم دسته های طوطی ملنگو وشاه طوطی زیاد هست

البته امیدورام آرتا با این همه محبت یکم رام بشه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    یکم زمان میخواد تا ملنگو رام بشه زیاد طول نمیکشه
    فقط کافیه صبر ایوب و عمر نوح داشته باشید همه چیز درست میشه
    مراقب گاز گرفتنش هم باشی که بدجور گاز میگیرن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع پرنده-ماهی
    شماره عضویت
    16864
    سلام
    به به واقعا عکس زیباییه
    پرنده خوشگلی داری

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)