صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 36
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

تبریک

2 تا نکته به نظرم اومد که عرض می کنم امیدوارم مفید باشند:
    - حتما دور گندمی ها رو با استفاده از طلق محصور کنید ، در غیر انیصورت کل آک رو تسخیر می کنند.
    - در مورد میزان وات نور توشیحی ندادید. با توجه به ارتفاع منبع نور باید حداقل T5 باشه و اگه منبع مناسب گیر نیاوردید برید سراغ لامپ های FPL .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام و ارادت خدمت شما آقای رازقی
    مرسی از نظر لطف شما و راهنمایی های شما و دوستان

درمورد گندومی ها ؛ اونا رو توی یگ شیب کاشتم و گفتم شیب رو پرکنن شاید جالب بشه و صدالبه گفته شما صحیح هست باید انتهای شیب رو ببندم که پیشروی نکنن ؛ سپاس
    درمورد نور آکواریوم بگم که یک مهتابی 80 سانتی T8 25wat هست که نورش سفید یخی هست ؛ عصر قراره بگم یدونه همین رو صورتیش برام بیارن بزارم کنارن این اگه مناسب نیست بگید تا فکری به حالش کنیم

یه نکته هم لازم میدونم بگم البته تقریبا سواله ؛ وقتی آکواریوم رو راه انداختم متاسفانه سفری پیش اومد دو روزی شد که آک نور نخورد و هیگروفلیا پوسید ؛ امروز صبح که پاشدم دیدم یکی از برگای کریپتون کتوله هم کمی پوسیده میخواستم ببینم مشکل چی میتونه باشه؟ البته بگم احتمال میدم که جریان آب توی آکواریوم هم مناسب نباشه

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و ارادت خدمت شما آقای رازقی
    مرسی از نظر لطف شما و راهنمایی های شما و دوستان
    درمورد گندومی ها ؛ اونا رو توی یگ شیب کاشتم و گفتم شیب رو پرکنن شاید جالب بشه و صدالبه گفته شما صحیح هست باید انتهای شیب رو ببندم که پیشروی نکنن ؛ سپاس
    درمورد نور آکواریوم بگم که یک مهتابی 80 سانتی T8 25wat هست که نورش سفید یخی هست ؛ عصر قراره بگم یدونه همین رو صورتیش برام بیارن بزارم کنارن این اگه مناسب نیست بگید تا فکری به حالش کنیم
    یه نکته هم لازم میدونم بگم البته تقریبا سواله ؛ وقتی آکواریوم رو راه انداختم متاسفانه سفری پیش اومد دو روزی شد که آک نور نخورد و هیگروفلیا پوسید ؛ امروز صبح که پاشدم دیدم یکی از برگای کریپتون کتوله هم کمی پوسیده میخواستم ببینم مشکل چی میتونه باشه؟ البته بگم احتمال میدم که جریان آب توی آکواریوم هم مناسب نباشه
    دوباره سلام

-گندمی گیاه خیلی خوب و زیباییه ولی کنترلش یکم سخته و اگه از اول فکرش رو نکنید بعدا دچار مشکل می شید.

-منبع نوری T8 دارای میزان عمق نفوذ مناسب برای آک شما نیست . تازه برای T5 عمق نفوذ حداکثر 55 سانت در نظر گرفته می شه . پیشنهاد می کنم برای نور سفید حتما به دنبال T5 با کلوین 6500 باشید یا لامپ سوپر ال ای دی یا متال ولی برای رنگ صورتی در صورت نیاز می تونید از همین T8 هم استفاده کنید .

-حجم آک شما 252 لیتره که اگه ارتفاع آبگیری رو 55 در نظر بگیریم می شه 230 لیتر و با توجه به گیاهای آنوبیاس و کریپتون که میزان نور متوسطی رو نیاز دارند ( اگه بقیه گیاهاتون رو هم تو همین محدوده نیاز نوری انتخاب کرده باشید ) به حدود 120 وات نور نیاز دارید .

-در مورد پوسیدگی برگ ها ، این کاملا طبیعیه . به خصوص در مورد کریپتون کوتوله . اول کار که هنوز آب به ثبات نرسیده و گیاها تو بستر جا نیوفتادند این مسائل دیده می شه .( کریپتون کوتوله ( اگه منظورتون همون کریپتو کورین ) باشه که به آهن و بستر تقریبا مغذی نیازمنده .)

-در مورد بستر و ترکیباتش بیشتر توضیح بدید لطفا.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    دوباره سلام

-گندمی گیاه خیلی خوب و زیباییه ولی کنترلش یکم سخته و اگه از اول فکرش رو نکنید بعدا دچار مشکل می شید.

-منبع نوری T8 دارای میزان عمق نفوذ مناسب برای آک شما نیست . تازه برای T5 عمق نفوذ حداکثر 55 سانت در نظر گرفته می شه . پیشنهاد می کنم برای نور سفید حتما به دنبال T5 با کلوین 6500 باشید یا لامپ سوپر ال ای دی یا متال ولی برای رنگ صورتی در صورت نیاز می تونید از همین T8 هم استفاده کنید .

-حجم آک شما 252 لیتره که اگه ارتفاع آبگیری رو 55 در نظر بگیریم می شه 230 لیتر و با توجه به گیاهای آنوبیاس و کریپتون که میزان نور متوسطی رو نیاز دارند ( اگه بقیه گیاهاتون رو هم تو همین محدوده نیاز نوری انتخاب کرده باشید ) به حدود 120 وات نور نیاز دارید .

-در مورد پوسیدگی برگ ها ، این کاملا طبیعیه . به خصوص در مورد کریپتون کوتوله . اول کار که هنوز آب به ثبات نرسیده و گیاها تو بستر جا نیوفتادند این مسائل دیده می شه .( کریپتون کوتوله ( اگه منظورتون همون کریپتو کورین ) باشه که به آهن و بستر تقریبا مغذی نیازمنده .)

-در مورد بستر و ترکیباتش بیشتر توضیح بدید لطفا.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام

این لامپ های سوپر ال ای دی و متال که فرمودی اینجا گیر نمیاد میگم که این تی8 رو هم بطور اتفاقی گیر آوردم ؛ اما اگه اینا واقعا مناسب نیستن تنها لامپی که میشه اینجا گیر آورد اف پی ال هست میتونم از اون تهیه کنم. در مورد نور صورتی نمیدونم لازمه یا نه ولی احتمال میدم واسه بعضی گیاهام لازم باشه واسه همین گفتم تهیه کنم. حالا اف پی ال تهیه کنم یا دوتا تی8 ؟

برای پوسیدگی ؛ بله منظور همون کریپتو کورین هست درمورد بستر چیز خاصی نداره فقط یه کود هست که البته الان عکسش ندارم فردا حتما عکسش میگیرم میزارم و یه لایه ضعیف یه شن هست که فروشندش میگفت آهن داره. البته که کود هم هست که یادم رفته بریزمش که باید به موقعش بکنمش زیر بستر عکسش رو پایین میزارم:

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    سلام و ارادت

امشب واسه جریان آب توی تانک خروجی جلویی تاپ فیلتر رو باز کردم، حالا وایه اینکه فشار مستقیم به گیاه نداشته باشه مسیرش رو به سطح آب منحرف کردم.
    نظرتون در رابطه با این طرح چیه؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام خیلی بهتر شده فقد کاش به وسط سطح اب میخورد تا طلاتم هم کمتر بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام خیلی بهتر شده فقد کاش به وسط سطح اب میخورد تا طلاتم هم کمتر بشه
    سلام مرسی
    متوجه نشدم دقیقا وسط سطح آب یعنی کجا؟؟

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و ارادت

امشب واسه جریان آب توی تانک خروجی جلویی تاپ فیلتر رو باز کردم، حالا وایه اینکه فشار مستقیم به گیاه نداشته باشه مسیرش رو به سطح آب منحرف کردم.
    نظرتون در رابطه با این طرح چیه؟؟

سلام

برای من یه سوال پیش اومده :
    - الان این پمپ موجود آب رو داره به مخزن فیلتر روی آکواریوم منتقل می کنه ( تاپ فیلتر ) یا فقط آب رو تو آک می چرخونه ( واتر پمپ )؟ اگه حالت دوم فیلتراسیون آک چیه ؟

در مورد نور هم با توجه ارتفاع آبگیری آک و حجم اون بین T8 , FPL پیشنهاد من FPL هستش. با زباید استاتید و دوستان دیگه هم نظر بدن .

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    سلام

برای من یه سوال پیش اومده :
    - الان این پمپ موجود آب رو داره به مخزن فیلتر روی آکواریوم منتقل می کنه ( تاپ فیلتر ) یا فقط آب رو تو آک می چرخونه ( واتر پمپ )؟ اگه حالت دوم فیلتراسیون آک چیه ؟

در مورد نور هم با توجه ارتفاع آبگیری آک و حجم اون بین T8 , FPL پیشنهاد من FPL هستش. با زباید استاتید و دوستان دیگه هم نظر بدن .

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    سلام و ارادت

نه این تاپ فیلتر هست که توسعش دادمیه تاپ فیلتر هست که موتور قدرتش 2800 لیتره و دوتا خروجی داره یکی واسه خروجی به مخزن یکی هم واسه داخل تانک که من خروجی به داخل تانک رو بسته بودم و دیدم جیران آب رو آکواریوم وجود نداره اذیتم میکنه دیگه منم بازش کردم که البته به طور مستقیم که میزد کمی گیاهان و ماهی ها رو اذیت میکرد ؛ یه چپقی سر زدم که آب رو به سطح هدایت کنه که خیلی بهتر شد؛ البته امروز میخوام یه لوله هم به ورودیش اضافه کنم که آب ورودی رو از کف بکشه.

در مورد نور پس باید برم دنبال تهیه FPL؛ دوشاخه اف پی ال کافیه؟کم یا زیاد نیست؟ واسه یکی از دوستان چندوقت پیش اف پی ال 1000 کلوین گیر آوردم باید واسه خودمم 1000 کلوین تهیه کنم بهتره.

درمورد بستر نظری ندادی آقا رزاقی ؛ اون کودی که عکسش گزاشتم بزارم یا نه؟

بازم ممنون از شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    سلام خدمت دوستان

یه سوال داشتم ببینم چطوری میشه کدری آب رو رفع کرد؟ ازروبرو آب شفاش هست ولی از طرفین آکواریوم که میبینی یه کدری توی آب هست.

اینم آخرین تغییرات آکواریوم [emoji4] [emoji4]

راستی اینم این کدری که میگفتم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    سلام وارادت خدمت دوستان
    به نظر دوستان بهترین پاک کننده شیشه واسه آکواریوم گیاهی کدوم ماهی هست؟؟
    میخوام نوراکواریوم عوض کنم و مطمئن هستم که با مشکل جلبک روبرومیشم خواستم قبل این کار براش درمانش تهیه کرده باشم.

سپاس

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)