صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 76
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    5427
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام ، قبل از هر صحبتی بهتون خوش آمد میگم ، امیدوارم در آینده بهترین آک سایترو ب داشته باشید .دوسته عزیز من چندتا توصیه برادرانه و دلسوزانه دارم ،
    شما قبل از هر کاری و اقدامی و هر خریدی و حتی کوچکترین چیزهایی که بنظرتون بی اهمیت میادش ،کامل و مفصل اطلاعات بدست بیارید و هر وقت در مورد اون کار و اقدامی که میخایید انجام بدید سوال و مطلبی براتون مجهول نبودش اون کارو انجام بدید ، وهمیشه سعی کنید قبل از هر کاری مشورت کنید ،و همه مراحلرو با اسولیترین روش پیش برید و از هزینه کردنهایه اضافی و بیهوده که برخی فروشندها پیشنهاد میدن خوداری کنید ،
    بهتون قول میدم اگه با کمی صبر و حوصله و اطلاعاته قوی پیش برید ، در آینده به هیچ مشکلی بر نمیخورید . شما اگه اطلاعاتتونو قوی کنید و در نهایت در مرحله اجرا از دوستان همفکری بگیرید خیلی بهتر هستش تا کور کورانه فقط به پیشنهاداته من و دوستانه دیگه گوش کنید ، موفق و پیروز باشید ،
    سلام مرسی چشم، از کجا باید شروع کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    5427
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

ماتریکس خیلی عالیه فکرکنم دو لیتر برا تانکت کافی باشه
    البته در کنار اون لایوراک به میزان کافی
    اسکیمر قوی و سیفون منظم هم برای داشتن تانک موفق احتیاج هست
    مرسی از پاسختون
    من نمیخام از سنگ زنده استفاده کنم بخاطر انگل و بیماری هاشون
    در عوض از سنگ مرده میخام استفاده کنم و در کنارش یه مقدار خیلی کم سنگ زنده...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    من نمیدونم شما در چه مرحله هستید ، ولی شما سنگه مرده هم بگیرید بعد یه مدت تبدیل میشه به سنگ زنده و کلونیه باکتریها اونارو فعال میکنه ولی خوب کمی زمانبر هستش ، شما چندتا تصویر از تانک و سامپ و لوازمت بذاری بهتر میشه کمک کرد ، من هیچ تصویری ندیدم. .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    5427
    من نمیدونم شما در چه مرحله هستید ، ولی شما سنگه مرده هم بگیرید بعد یه مدت تبدیل میشه به سنگ زنده و کلونیه باکتریها اونارو فعال میکنه ولی خوب کمی زمانبر هستش ، شما چندتا تصویر از تانک و سامپ و لوازمت بذاری بهتر میشه کمک کرد ، من هیچ تصویری ندیدم. .
    من فعلا دارم اطلاعتمو بالا میبرم راجاب ابشور :-)
    اکواریومم در دست ساخته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    خوب داداشه گلم ، شما وقتی تانکت ساخته شدش ، و ماسه کفرو کالمل تمیز کردی و ریختی داخله آک و سامپ متصل شدش و یه مقدار مدیا تهیه کردی و داخله سامپ قرار دادی ، اون موقع وقتی با آبه ro , آکواریومرو پر کردی البته منطورم آب نمک درست شده با آب تصفیه ،این یکی از مهمترین مراحله کار هستش که آب تصفیه همیشه در دسترست باشه ، با آبه غیر تصفیه این کار شدنی نیستش ، و فقط وقت تلف کردنه ، بعد سنگهایه مردتونو به شکله زیبایی میچینید و از محلوله باکتری ساز استفاده میکنید تا سیکل طی بشه ، بعد طی شدن سیکل ،نیترات و فسفات بیشترین مشکلتونه که یکی از راههایه حذف نیترات و فسفاترو انخاب میکنید و این دو مورد رو هم به صفر نزدیک میکنید ، البته میشه از چند راه در کنار هم استفاده کرد ، این مراحل که من یه مقدار کلی گویی کردم مراحلی هستش که شما باید در موردشون اطلاعاتتونو تکمیل کنید و در هنگامه راهاندازیه آک ازشون بهر بگیرید ، البته در این میان دوستان هم کمک میکنن ، ولی در این میان استفاده از یکسری لوازم مهم هستش که هر چقدر برندشون و مارکایشون بهتر باسه در ادامه کار مشکلاتتون خیلی کمتر میشه مثله واتر پمپ ، اسکیمر ، نور ، از همه مهمتر دستگاه تصفیه آب هستش که از اوله کار نیاز هستش تا انتهایه کار ، بازم من دوستان در خدمتتون هستیم ،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    5427
    خوب داداشه گلم ، شما وقتی تانکت ساخته شدش ، و ماسه کفرو کالمل تمیز کردی و ریختی داخله آک و سامپ متصل شدش و یه مقدار مدیا تهیه کردی و داخله سامپ قرار دادی ، اون موقع وقتی با آبه ro , آکواریومرو پر کردی البته منطورم آب نمک درست شده با آب تصفیه ،این یکی از مهمترین مراحله کار هستش که آب تصفیه همیشه در دسترست باشه ، با آبه غیر تصفیه این کار شدنی نیستش ، و فقط وقت تلف کردنه ، بعد سنگهایه مردتونو به شکله زیبایی میچینید و از محلوله باکتری ساز استفاده میکنید تا سیکل طی بشه ، بعد طی شدن سیکل ،نیترات و فسفات بیشترین مشکلتونه که یکی از راههایه حذف نیترات و فسفاترو انخاب میکنید و این دو مورد رو هم به صفر نزدیک میکنید ، البته میشه از چند راه در کنار هم استفاده کرد ، این مراحل که من یه مقدار کلی گویی کردم مراحلی هستش که شما باید در موردشون اطلاعاتتونو تکمیل کنید و در هنگامه راهاندازیه آک ازشون بهر بگیرید ، البته در این میان دوستان هم کمک میکنن ، ولی در این میان استفاده از یکسری لوازم مهم هستش که هر چقدر برندشون و مارکایشون بهتر باسه در ادامه کار مشکلاتتون خیلی کمتر میشه مثله واتر پمپ ، اسکیمر ، نور ، از همه مهمتر دستگاه تصفیه آب هستش که از اوله کار نیاز هستش تا انتهایه کار ، بازم من دوستان در خدمتتون هستیم ،
    مرسی رفیق از لطفت
    برای کم کردن فسفات و نیترات دادم یه رفجیوم جدا کنار سامپم درست کنه
    و میخام اطلاعاتی در مورد fbfبدست بیارم و از اونم در کنار سامپ و رفیجیوم استفاده کنم شنیدم کارایی بالایی داره و طراحیشم سادست....
    برای مدیا هم فقط میخام ار از لیتر ماتریکس استفاده کنم
    ویرایش توسط helex8800 : 19th January 2015 در ساعت 12:10 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ، اف بی اف در واقع یدونه راکتور و مقداری ماسه هستش که وقتی آب با فشار از پاییم ماسه هارو جابجا میکنه باعث میشه که یه صطحه زیادی واسه باکتری سازی بوجود بیادش . همین چیز خاصی نیستش ،و دیگه کمتر کسی ازش استفاده میکنه ، یه مقدار مدیا داسته باشی و لایوراک به اندازه کافی دیگه نیازی به اف بی اف نداری و میتونی هزینه ایی که میخوایی واسه این بکنیرو باهاش یک راکتور فسفات و کربن یا نیترات درست کنی ، خیلیم کارایش بهتر هستش ، موفق باشی ،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    5427
    سلام ، اف بی اف در واقع یدونه راکتور و مقداری ماسه هستش که وقتی آب با فشار از پاییم ماسه هارو جابجا میکنه باعث میشه که یه صطحه زیادی واسه باکتری سازی بوجود بیادش . همین چیز خاصی نیستش ،و دیگه کمتر کسی ازش استفاده میکنه ، یه مقدار مدیا داسته باشی و لایوراک به اندازه کافی دیگه نیازی به اف بی اف نداری و میتونی هزینه ایی که میخوایی واسه این بکنیرو باهاش یک راکتور فسفات و کربن یا نیترات درست کنی ، خیلیم کارایش بهتر هستش ، موفق باشی ،
    سلام مرسی
    حتما راجبش تحقیق میکنم
    میگم میخام نمک بخرم چ مارکی بخرم و فی چنده؟
    و هر کیلو نمک چند لیتر رو جواب میده
    حجم تانک و سامپ و رفیجیوم من تقریبا 750 لیتر میشه
    و مدیا هم 1 کیلو لیتر ماتریکس گرفتم
    در کنار لیتر ماتریس چ مدیا هایی لازمه بگیرم؟
    غیر از این یسری محلول هم میخاد میشه راهنماییم کنید چی باید بخرم و قیمتشون چنده؟
    من تانکمم فیش اونلیه چ محلولهای احتیاج دارم؟
    ویرایش توسط helex8800 : 20th January 2015 در ساعت 11:41 AM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط helex8800 نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون
    سنگ مرده حتما باید جوشونده بشه یا تو اسید ضعیف قرار داده بشه
    در غیر این صورت تا یه مدت فسفات میده تو اب

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط helex8800 نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون
    معمولا بیماری ها از ماهی هایی که اضافه میکنید منتقل میشن به ماهی ها ی دیگه و همچنین شن کف آکواریوم و نه لایو رک ها معمولا با اضافه کردن لایو راک ها میگوها و خرچنگ ها و آپتزیا های مزاحم رو اضافه می کنید و نه بیماری ها و انگل هایی که کشنده هستن برای ماهی ها اگه با لایو راک شروع نکنید 5 6 ماه فیلتر اکولوژیک ضعیفی از باکتری ها خواهید داشت و مجبورید تعداد خیلی کمی ماهی اضافه کنید به نظرمن هیچ مدیایی جای لایو راک رو نمی گیره 50 درصد زیبایی آکواریوم آب شور به لایو راک هاست شما به جای اینکه از لایو راک استفاده نکنی از لایو راک تصفیه شده استفاده کن یکم گرونتره ولی در عوض خیالت جمعه

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)