صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 91
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    این هم از فیلم راه رفتنش که بال راستش پایینتر نگه داشته.آپلود کن,آپلود عکس,آپلود فایل و آپلود فیلم به صورت رایگان.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    سوراخ درست زیر بالش جایی که به بدنش متصل شده دیده میشه البته 2 سانت پاره شده بود ولی حالا یک سوراخ کوچیک مونده.
    این هم از فیلم راه رفتنش که بال راستش پایینتر نگه داشته.آپلود کن,آپلود عکس,آپلود فایل و آپلود فیلم به صورت رایگان.
    سلام
    اول از شما برای این لطف و محبتی که به این قمری در این مدت کردید تشکر میکنم و وجود شما و دیگر دوستانی که اینگونه از پرندگان و حیوانات اسیب دیده نگهداری میکنند باعث خوشحالی و افتخار هستش
    10 روز مدت کمی برای بهبود این زخم هستش و هنوز بصورت کامل زخم ترمیم نشده و نباید انتظار پرواز رو از پرنده داشت
    از پماد تتراسیکلین حتما چند مدت دیگه استفاده کنید تا زخم پرنده عفونت نکنه
    تا حد امکان پرنده رو با دست نگیرید و یک محیطی رو در نظر بگیرید برای نگهداری قمری تا هم از جنب و جوش بیش از حد در طول روز جلوگیری بشه و در محیط منزل هم باعث زحمت برای شما و افراد خونه نشه فقط در زمان استفاده از پماد قمری رو دست بگیرید
    جنب و جوش زیاد باعث ضعف پرنده و مهمتر بطور گج و ناقص جوش خوردن بال پرنده خواهد شد
    از یک قفس بزرگ اگر امکانش رو دارید استفاده کنید اگر تهران هستید ادرس بدید براتون قفس مناسب برای نگهداری تا بهبودی کامل قمری ارسال کنم
    بنظر بال پرنده شکستگی نداره و درد حاصل از زخم به پرنده اجازه پرواز نمیده انشاالله با بهبود کامل زخم با مشاهده پرواز این قمری نتیجه زحمات شما کامل خواهد شد
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    اول از شما برای این لطف و محبتی که به این قمری در این مدت کردید تشکر میکنم و وجود شما و دیگر دوستانی که اینگونه از پرندگان و حیوانات اسیب دیده نگهداری میکنند باعث خوشحالی و افتخار هستش
    10 روز مدت کمی برای بهبود این زخم هستش و هنوز بصورت کامل زخم ترمیم نشده و نباید انتظار پرواز رو از پرنده داشت
    از پماد تتراسیکلین حتما چند مدت دیگه استفاده کنید تا زخم پرنده عفونت نکنه
    تا حد امکان پرنده رو با دست نگیرید و یک محیطی رو در نظر بگیرید برای نگهداری قمری تا هم از جنب و جوش بیش از حد در طول روز جلوگیری بشه و در محیط منزل هم باعث زحمت برای شما و افراد خونه نشه فقط در زمان استفاده از پماد قمری رو دست بگیرید
    جنب و جوش زیاد باعث ضعف پرنده و مهمتر بطور گج و ناقص جوش خوردن بال پرنده خواهد شد
    از یک قفس بزرگ اگر امکانش رو دارید استفاده کنید اگر تهران هستید ادرس بدید براتون قفس مناسب برای نگهداری تا بهبودی کامل قمری ارسال کنم
    بنظر بال پرنده شکستگی نداره و درد حاصل از زخم به پرنده اجازه پرواز نمیده انشاالله با بهبود کامل زخم با مشاهده پرواز این قمری نتیجه زحمات شما کامل خواهد شد

ممنون دوست عزیز من به حیوانات بیشتر از انسان اهمیت میدم شاید برای بعضی ها این حرف من خوش نیاد.شاید این حرفی که میگم نباید بگم الان که زمستونه روزها اسکلت مرغ رو با نان قاطی میکنم و میبرم کوه میریزم تا حیوانات وحشی و سگها هم بخورون.دوستانی مثل شما هم باعث دلگرمی من میشن با تشکر فراوان از شما.امیدوارم بیش از پیش حقوق حیوانات رو خوب بشناسیم و رعایت کنیم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

ممنون دوست عزیز من به حیوانات بیشتر از انسان اهمیت میدم شاید برای بعضی ها این حرف من خوش نیاد.شاید این حرفی که میگم نباید بگم الان که زمستونه روزها اسکلت مرغ رو با نان قاطی میکنم و میبرم کوه میریزم تا حیوانات وحشی و سگها هم بخورون.دوستانی مثل شما هم باعث دلگرمی من میشن با تشکر فراوان از شما.امیدوارم بیش از پیش حقوق حیوانات رو خوب بشناسیم و رعایت کنیم.

سلام و احترام

کار خوبی میکنید و حتما نتیجش رو تو زندگی میبینید .... حیوانات زبان بسته و بی گناه هستند . بر عکس ما انسان ها!

ارادت
    آژیده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام
    امروز این یاکریم رو تو مغازه پیدا کردیم، صاحب مغازه میگفت احتمالا گربه بهش حمله کرده که زخمی شده و بعد هم به اون مغازه پناه اورده.
    کل دمش کنده شده و بالای کتف چپش هم پر نداره و یک کم قرمز و سیاه شده، فکر میکنم هنوزم جوجه است.
    الان اوردمش خونه، اول میترسید و تکون نمیخورد ولی حالا خدا رو شکر یه ذره ارزن خورد و بقیه بدنش هم مشکل نداره، راه هم میره.
    لطفا کمک کنید برای خوب شدنش چکار کنم بهتره؟

عکس آپلود نمیشه، نمیدونم چرا[emoji52]
    ویرایش توسط میترا : 16th April 2015 در ساعت 07:25 PM

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام
    امروز این یاکریم رو تو مغازه پیدا کردیم، صاحب مغازه میگفت احتمالا گربه بهش حمله کرده که زخمی شده و بعد هم به اون مغازه پناه اورده.
    کل دمش کنده شده و بالای کتف چپش هم پر نداره و یک کم قرمز و سیاه شده، فکر میکنم هنوزم جوجه است.
    الان اوردمش خونه، اول میترسید و تکون نمیخورد ولی حالا خدا رو شکر یه ذره ارزن خورد و بقیه بدنش هم مشکل نداره، راه هم میره.
    لطفا کمک کنید برای خوب شدنش چکار کنم بهتره؟

عکس آپلود نمیشه، نمیدونم چرا[emoji52]
    سلام
    اگر جایی از بدن پرنده خونریزی و جراحت نداره مشکل خاصی نیست و انشالله هر چه سریعتر خوب خواهد شد فقط محیطی بی استرس و ارام و تغذیه با ارزن و مقداری گندم عصر به عصر در اختیارش بگذارید و اب هم همیشه جلوش باشد
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

امیدوارم سوالم رو تو تاپیک مناسبی طرح کنم:

این بچه قمری رو یکی از دوستان تو پیاده رو پیدا کرده ولی نتونسته لونش رو پیدا کنه.

میتونه پرواز کنه ولی به اندازه یکی دو متر ولی فرود خوبی نداره.
    بدنش سالمه و بال هاش مشکلی ندارند. فقط چشم چپش یکم متورم به نظر میاد و عموما نیمه باز.

از ظهر تا الان غذا نخورده ولی آب خورده و دفع داشته. مدفوعش کمی آبکیه و سفید .

در کل شیطونه و به جز مواردی که خوابه داره محیط رو بررسی می کنه و در حال پروازه.

در مورد سن ، اینکه چشمش مشکلی داره یا نه ، تغذیه و میزان زمان مورد نیاز برای مراقبت راهنماییم کنید.

با تشکر
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

امیدوارم سوالم رو تو تاپیک مناسبی طرح کنم:

این بچه قمری رو یکی از دوستان تو پیاده رو پیدا کرده ولی نتونسته لونش رو پیدا کنه.

میتونه پرواز کنه ولی به اندازه یکی دو متر ولی فرود خوبی نداره.
    بدنش سالمه و بال هاش مشکلی ندارند. فقط چشم چپش یکم متورم به نظر میاد و عموما نیمه باز.

از ظهر تا الان غذا نخورده ولی آب خورده و دفع داشته. مدفوعش کمی آبکیه و سفید .

در کل شیطونه و به جز مواردی که خوابه داره محیط رو بررسی می کنه و در حال پروازه.

در مورد سن ، اینکه چشمش مشکلی داره یا نه ، تغذیه و میزان زمان مورد نیاز برای مراقبت راهنماییم کنید.

با تشکر
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام
    پرنده جوجه امسال هست زودتر از موقش از لونه زده بیرون رسیدگی بشه حدودا 10 _12 روز دیگه اماده پرواز میشه
    مقداری ارزن و یه ظرف همیشه اب جلوش بزارید اگر توی قفس باشه بهتر .
    چون چندین بار خورده زمین و گرسنه هست بخاطر اونه کسله بعد از خوردن غذا و جای مناسب و هوای معتدل حالش خوب میکنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21621
    سلام دوستان. چند روز پیش یه قمری شدیدا زخمی تو پیاده رو پیدا کردم. چند نفر بهم گفتن دووم نمیاره و خلاصش کن ولی من دلم نیومد.
    دو سه روز بهش بتادین زدم و بالاشو بستم.
    الان خیلی سر حاله. اصلا نشونه بیماری تو ظاهرش دیده نمیشه. آب و دون هم میخوره. ولی بال راستش همونطور که تو عکس می بینید بدجوری کنده شده و تقریبا آویزونه. باید چیکارش کنم؟ آیا بال کنده شدش درمیاد؟
    البته بال چپش هم یه کم زخمیه ولی خیلی بهتر از بال راستشه. ظاهرا گربه بهش حمله کرده. به نظرتون خوب میشه؟ چقدر طول میکشه؟

در ضمن امروزم یه قمری دیگه تو کفشم پیدا کردم! ظاهرا ما رو گیر آوردن. از ظاهر و جثه اش معلومه خیلی کم سن و ساله. رو بال و پرش نشونه زخم یا شکستگی نیست. فقط روی سرش آسیب دیده. ظاهرا یه کلاغی چیزی به سرش نوک زده و از لونه اش انداختش پایین. خیلی خسته و بی رمق به نظر میرسه. یه کم آب و دون خورد ولی همش تو چرته. به نظرتون مریضه؟ آیا ممکنه منم مریض کنه یا ممکنه مریضیش به اون یکی قمری سرایت کنه؟ میترسم یه وقت آنفلوانزا داشته باشه. باید چیکارش کنم؟ این پایین عکساشو میذارم. لطفا راهنماییم کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamooti نمایش پست ها
    سلام دوستان. چند روز پیش یه قمری شدیدا زخمی تو پیاده رو پیدا کردم. چند نفر بهم گفتن دووم نمیاره و خلاصش کن ولی من دلم نیومد.
    دو سه روز بهش بتادین زدم و بالاشو بستم.
    الان خیلی سر حاله. اصلا نشونه بیماری تو ظاهرش دیده نمیشه. آب و دون هم میخوره. ولی بال راستش همونطور که تو عکس می بینید بدجوری کنده شده و تقریبا آویزونه. باید چیکارش کنم؟ آیا بال کنده شدش درمیاد؟
    البته بال چپش هم یه کم زخمیه ولی خیلی بهتر از بال راستشه. ظاهرا گربه بهش حمله کرده. به نظرتون خوب میشه؟ چقدر طول میکشه؟

در ضمن امروزم یه قمری دیگه تو کفشم پیدا کردم! ظاهرا ما رو گیر آوردن. از ظاهر و جثه اش معلومه خیلی کم سن و ساله. رو بال و پرش نشونه زخم یا شکستگی نیست. فقط روی سرش آسیب دیده. ظاهرا یه کلاغی چیزی به سرش نوک زده و از لونه اش انداختش پایین. خیلی خسته و بی رمق به نظر میرسه. یه کم آب و دون خورد ولی همش تو چرته. به نظرتون مریضه؟ آیا ممکنه منم مریض کنه یا ممکنه مریضیش به اون یکی قمری سرایت کنه؟ میترسم یه وقت آنفلوانزا داشته باشه. باید چیکارش کنم؟ این پایین عکساشو میذارم. لطفا راهنماییم کنید.

سلام. هر دوبال قمری اول شکسته. بال چب کاملا از جایگاهش جدا شده که و بال راست از قسمت وسط جداشدگقی و شکستگی داره. هر چند با عکس نمیشه نظر دقیق ارائه داد ولی شاید بتونید با کمک دامپزشک لااقل بالها رو در جای صحیح فیکس کنید که درست جوش بخوره. نه به اینحالت کج چون به مرور باعث کشیدگی عصب و تاندونها میشه. حتما به متخصص طیور مراجعه کنید.

قمری دوم اگر اسهال ، مشکل تنفسی ، تب، کبودی پا ، زیر گردن و بی اشتهایی نداره انفلوانزا نیست. فاز اول بیماری هم که باشه علایم رو به طور مختصر نشون میده. ضعیف شده و اسیب دیده . هر دو رو تقویت کنید. زخم قمری دوم رو با بتادین رقیق شده ضدعفونی کنید. روزانه افتاب بگیرن حتما ولی نه در حدی که گرمازده بشن. دارو براشون خصوصی مینویسم.

صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)