صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق-عروس هلندی-قناری-کبوتر...
    شماره عضویت
    11645
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    این جا اصلن مناسب پرورش نیست بخاطر اینکه بیماری ممکنه بگیرن چون پرنده زیاد میخواید تهیه کنید ممکنه یکباره ضرر زیادی کنید این توری از لحاظ پرورش هم مناسب چون به صورت گله ای نمیشه خوب جوجه کشی کرد
    لامپ کم مصرف و مهتابی هم مناسب نیست هرچند که بعضی استفاده میکنند بهترین لامپ هموطور که دوستمون گفتن باید طیف نوری uva .uvb باشه اونم شرایط خاص داره کلن لامپی که مورد استفاده طوطی باشه تو یارنا خیلی کمه فقط یک نفر از اون لامپا شندیم برای طوطی هاش تهیه کرده
    در مورد درامد هم بله دست داره زیاد میشه تو تمام طوطی سانان اما با قیمت پایین تر اگه بفروشید میتونید سریع جوجه هاتون رو بفروشید
    نظر من همون مرغ عشق -عروس هلندی- و طوطی برزیلی کوتوله هست چون طوطی های دیگه سخت جوجه میدن

ممنونم که پاسخ میدید
    اینجا کاملا از بیرون ایزوله هست
    دیواره ها از کارتن پلاست هست و حتی کوچکترین درزها با چسب سیلیکون پوشیده شده
    میخواستم توش قفس بذارم؛ گله ای نمیخوام بذارم
    اصرارم رو این برای نورگیری خوبش هست
    چون تجربه بهم ثابت کرده نور آفتاب خیلی لازم هست
    ولی اگه بازم فکر میکنید ریسکش بالاست از خیر این میگذرم

یه چیزه دیگه تحقیق کردم این طیف نوری خورشید هست:

اینم لامپ ها:

UVA and UVB Flood Bulb - Plant Growth, Maintenance and Bloom

لامپ آفتابی مخصوص خزندگان و دوزیستان 76033
    ویرایش توسط masoudmbf : 4th January 2015 در ساعت 07:33 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-قناری-طوطی-گل و گیاه
    شماره عضویت
    15299
    سلام تو این جایی که شما داری فکر نکنم بشه این همه گونه پرنده رو تکثیر کرد چون هم دماش میزون نمیشه و همش تغییر میکنه که مدام به پرنده ها شک وارد میشه...
    اگه میخوای قناری تکثیر کنی باید برای هر پرنده یک قفس در نظر بگیری که جای زیادی میخوای و اگه خواستی قناری تکثیر کنی اول از نژاد رسمی شروع کن تا دستت بیاد....
    طوطیم به نظره من عروس هلندی بهتره چون هم تکثیرش راحت تر از بقیه طوطیاست هم مشتریش خوبه ...
    ایشالا تو کارت موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11645
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenM2 نمایش پست ها
    سلام تو این جایی که شما داری فکر نکنم بشه این همه گونه پرنده رو تکثیر کرد چون هم دماش میزون نمیشه و همش تغییر میکنه که مدام به پرنده ها شک وارد میشه...
    اگه میخوای قناری تکثیر کنی باید برای هر پرنده یک قفس در نظر بگیری که جای زیادی میخوای و اگه خواستی قناری تکثیر کنی اول از نژاد رسمی شروع کن تا دستت بیاد....
    طوطیم به نظره من عروس هلندی بهتره چون هم تکثیرش راحت تر از بقیه طوطیاست هم مشتریش خوبه ...
    ایشالا تو کارت موفق باشی

ممنونم لطف کردید
    متشکرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11645
    دوستان من دنبال قفس هایی میگردم که ظرف غذا و لونه تخم گذاری بیرون از اون نصب بشه
    تو اینترنت چیزی نتونستم پیدا کنم
    به نظرتون بهتره از این فلزی های معمول بخرم یا خودم با MDF بسازم؟
    کدومش ارزونتر میشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم(آنجل)
    شماره عضویت
    16586
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmbf نمایش پست ها
    دوستان من دنبال قفس هایی میگردم که ظرف غذا و لونه تخم گذاری بیرون از اون نصب بشه
    تو اینترنت چیزی نتونستم پیدا کنم
    به نظرتون بهتره از این فلزی های معمول بخرم یا خودم با MDF بسازم؟
    کدومش ارزونتر میشه؟
    اصلا به این جور چیزا احتیاج نیست، من سال اول که میخواستم قناری به تعداد زیاد نگهدارم همش دنبال وسایل جدید و قفس های جور واجور بودم که خلاصه سرت رو درد نیارم هیچ کاری نتونستم بکنم، یه نکته بهت میگم اول و آخر پرورش قناری و هر پرنده ی دیگه ای هست، اگه رعایت کردی موفق میشی و اگه رعایت نکنی بدتر سر در گم میشی و ضرر میکنی، اونم اینه:

فقط و فقط پرنده ی خوب

من که ادعایی ندارم، اما تو این مدت با پرورش دهنده های کوچیک و بزرگ که سر و کله زدم فهمیدم به هیچ عنوان قناری هایی که خوب جوجه میدن و خوب جوجه بزرگ میکنن رو نمیفروشن(مگه در شرایط خاص) شما هم باید اول یه تعداد قناری بخری و یک سری شرایط رو مثل نظافت و تغذیه رو در حد خوب فراهم کنی، فصل جوجه کشی که شد یه تعداد از اونا رو هر کاری هم کنی جوجه نمیدن (به دلایل مختلف)، اما بعضی هاشون خیلی قشنگ هم آماده میشن، هم جفت میخورن،هم جوجه میدن و هم بزرگ میکنن، شما باید این قناری ها رو نگه داری (یا ازشون جوجه میکشی یا به عنوان حمال استفاده میکنی) و بقیه رو رد کنی، که این خودش یه مدت زیاد طول میکشه، پس زیاد تو قید و بند قفس و وسایل نباش، اگر هم چیزی باشه که ارزش وسواس به خرج دادن رو داشته باشه بحث نظافته،

یا علی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11645
    ممنونم
    الان قناریهای من لونه سومشون تو امسال هست و امروز تخم 5مش رو گذاشته
    ولی برای غذا دادن به جوجه ها مشکل دارم چون پدر مادر نمیتونن خوب سیرشون کنن و برای منم سخته تو قفس بهشون غذا بدم
    اگه لونه بیرون باشه راحتتر میشه غذا داد
    با MDF قفس ارزونتر میافته که از اونطرف میشه پولش رو خرج پرنده بهتر کرد
    البته فعلا دارم جوانب مختلف کار رو میسنجم و با نظر شما موافقم
    برای شروع کار نباید خیلی سخت گرفت

بزرگترین مشکلم هم همین تهیه پرنده خوب و سالم هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmbf نمایش پست ها
    ممنونم که پاسخ میدید
    اینجا کاملا از بیرون ایزوله هست
    دیواره ها از کارتن پلاست هست و حتی کوچکترین درزها با چسب سیلیکون پوشیده شده
    میخواستم توش قفس بذارم؛ گله ای نمیخوام بذارم
    اصرارم رو این برای نورگیری خوبش هست
    چون تجربه بهم ثابت کرده نور آفتاب خیلی لازم هست
    ولی اگه بازم فکر میکنید ریسکش بالاست از خیر این میگذرم

یه چیزه دیگه تحقیق کردم این طیف نوری خورشید هست:

اینم لامپ ها:

UVA and UVB Flood Bulb - Plant Growth, Maintenance and Bloom

لامپ آفتابی مخصوص خزندگان و دوزیستان 76033
    اگه لامپ برا خزندگان خریدید که پیشنهاد نمیدم
    روی کار کردش باید خیلی مواظب باشید زمان روشن بودن خاص و فاصله ی خاص دارن این لامپا
    ویرایش توسط abolfazl : 4th January 2015 در ساعت 03:14 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23586
    سلام.دوستان من یه جفت فنچ دارم که جوجه دادن البته حدودا 4-5 سالی میشه که دارم اما اینبار میخوام اگر امکانش فراهم شد یه جا مهیا کنم و زیادشون کنم.منتها چندتا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید.اول چون جام زیاد نیست اگر تعدادشون زیاد شد بازار فروشش چطوریه؟مغازه دارها یک چهارم قیمت خرید پیشنهاد میدن بهتره تو دیوار بفروشم یا سایت خاصی هست یا....؟و برای اینکه بهتر جفت بخورن چطوری میتوتن مثلا جوجه های نرم رو همشون رو بدم و با همون تعداد نر عوض کنم که خواهر برادری جفت نخورن؟و اینکه برای اینکه اگر خواستم یه تعداد رو بفروشم چطوری میتونم نشونه بذارم که جفت های مولدم رو ندم برن و خوبهاشون که جوجه میدن بمونن برام؟ممکنه تو فضای آزاد که با فایبرگلاس جدا شده تکثیر کرد یا باز هم آلودگی مریضشون میکنه؟و اینکه به نظرتون نژادهای دیگش رو هم امتحان کنم مثل کینگ و پنگوئنی و ستاره ای یا جاوا و...؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba95 نمایش پست ها
    سلام.دوستان من یه جفت فنچ دارم که جوجه دادن البته حدودا 4-5 سالی میشه که دارم اما اینبار میخوام اگر امکانش فراهم شد یه جا مهیا کنم و زیادشون کنم.منتها چندتا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید.اول چون جام زیاد نیست اگر تعدادشون زیاد شد بازار فروشش چطوریه؟مغازه دارها یک چهارم قیمت خرید پیشنهاد میدن بهتره تو دیوار بفروشم یا سایت خاصی هست یا....؟و برای اینکه بهتر جفت بخورن چطوری میتوتن مثلا جوجه های نرم رو همشون رو بدم و با همون تعداد نر عوض کنم که خواهر برادری جفت نخورن؟و اینکه برای اینکه اگر خواستم یه تعداد رو بفروشم چطوری میتونم نشونه بذارم که جفت های مولدم رو ندم برن و خوبهاشون که جوجه میدن بمونن برام؟ممکنه تو فضای آزاد که با فایبرگلاس جدا شده تکثیر کرد یا باز هم آلودگی مریضشون میکنه؟و اینکه به نظرتون نژادهای دیگش رو هم امتحان کنم مثل کینگ و پنگوئنی و ستاره ای یا جاوا و...؟
    سلام. در مورد بازار فروشو قیمتو و محلش اطلاعی ندارم. ولی برای جفت خوردن اول اینکه نباید به طور ثابت از یک مولد جوجه بگیرید بیمار میشن و عمرشون کوتاه میشه. حداکثر سالی دوبار باید تولید مثل کنن.
    میتونید تعدادی از نرهای جوان رو با نرهای همسن خودشون تعویض کنید و تعدادی از ماده ها هم به همینصورت، که جفتگیری فامیلی انجام نشه. ولی از اصل و سلامت نژادها باید مطمئن باشید. تا زمانی که مولدها توانایی تولید مثل رو از دست ندادن و ضعیف نشدن ، سعی در تهیه مولدهای جوانتر کنید و قدیمیها رو نگه دارید که دست افراد بی ملاحظه و سودجو نیوفتن. چون هستن عده ای که برای سود شخصی به مسن و ناتوان بودن حیوان هم رحم نمیکنن.

اگر قصد دارید از جوجه های اینده هم بعنوان جفت مولد استفاده کنید ، باید جوجه ها رو قبل از بالغ شدن حلقه پا کنید. تفاوتشون با شماره هایی که روی حلقه هست مشخص میشه. فقط باید شماره ها رو ثبت و مشخصاتشونو یادداشت کنید.

تا زمانی که تجربتونو در این زمینه بالا نبردید از جفت زدن نژادهایی که از تاریخچه پرورششون اطلاعی ندارید پرهیز کنید.

فضای ازاد رو پیشنهاد نمیکنم. هر چند برای شادابیشون مهمه. هم بیماری از طریق طیور مهاجر یا اونهایی که زیستگاه ثابت دارن ، قابل انتقاله هم جریانات هوا ممکنه بیمارشون کنه.

محیط بزرگ ، نور گیر و قابل تهویه براشون مناسبتره . کاشت درختچه های مصنوعی و شبیه سازی فضایی مثل باغ، وقتی بتونن آزادانه پرواز کنن ، به نشاط و سلامت روحی و جسمیشون کمک میکنه.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)