نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
    مدیر سایت گالری عکس

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10572

8 آکواریوم های آرامش بخش در ایران+تصاویر

آکواریوم علاوه بر اینکه یک عنصر موثر و زیبا در دکوراسیون هر فضایی است می تواند تاثیرات درمانی بسیاری داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که تماشای ماهیان آکواریوم استرس را کاهش می دهد و به دنبال آن می تواند باعث کاهش فشارخون نیز شود.

تماشای ماهی های آکواریوم برای کنترل بچه هایی که از اختلالات بیش فعالی رنج می برده اند نیز بسیار کارآمد بوده است.همچنین آکواریوم تاثیرات اثبات شده ای در جهت کاهش درد دارد و به همین دلیل است که مطب پزشکان و دندان پزشکان یکی از مطلوب ترین شرایط برای استفاده از آکواریوم است. همچنین آکواریوم بر بیماری هایی مانند آلزایمر نیز بسیار تاثیر گذار است.

در این مطلب می خواهیم آکواریوم هایی با طراحی های منحصر به فرد را به شما نشان دهیم که فضاهایی را که در آن ها قرار گرفته اند به کلی متحول کرده اند. تمامی این آکواریوم ها گوشه ای از پروژه های بی نظیری هستند که در ایران توسط
    تیم آب سکون به اجرا رسیده است. با چیدانه همراه شوید تا شما نیز مانند ما از دیدن این همه زیبایی به وجد آیید.

ویلای شخصی - جاده چالوس

طراحی یک آکواریوم 20 هزار لیتری قطعا استخر این ویلا را از بسیاری پروژه های مشابه متمایز می کند و نمای زیبای آکواریوم بزرگ و تصویرش در آب نظر هر بیننده‌ای را جلب خواهد کرد.

آکواریوم در لابی هتل پارمیدا – مشهد

تماشای آکواریوم 25 هزار لیتری با صخره مرجانی چیزی نیست که بتوان از آن گذشت، جالب اینکه معمولا مسافران هتل خوب پارمیدا، این هتل را با آکواریوم زیبایش به یاد می آورند.

ویلای شخصی - شیان

طراحی و اجرای این آکواریوم آب شور 5000 لیتری که یکی از زیباترین پروژه های کشور می باشد ، نمایی چند طرفه و استثنایی را در این ویلای مسکونی ایجاد نموده است.

شرکت نوشابه جی نی - اصفهان

یک آکواریوم عظیم و زیبا در دفتر کار، گزینه‌ای است که به تمام مدیران عزیز ایرانی برای ایجاد فضایی لوکس و آرام بخش در دفتر کارشان توصیه می‌کنیم.

ویلای مسکونی - کاشان

آکواریومی که ملاحظه می‌فرمایید ضمن ایجاد یک نقطه عطف دید در این ویلای زیبا، باعث شده تا بیننده حس نکند که ستونی در این فضا وجود داشته است. این اجرای زیبا نتیجه طراحی مناسب و مکان یابی صحیح در زمان ساخت ویلا بوده است.

لابی برج مسکونی - نیاوران

در یک لابی نه چندان بزرگ هم ،اجرای یک آکواریوم بزرگ می تواند اثربخشی خود را به بهترین شکل داشته باشد.

استخر ویلای مسکونی - کاشان

طراحی آکواریوم کنار استخر با دو دید و دو نمای متفاوت ابتکاریست که در این پروژه انجام شده است، نمای مشرف به استخر به صورت طبیعی و مرجانی و نمای سالن دکوراتیو و مدرن اجرا گردیده است.

[

برج مسکونی صدگل - زعفرانیه

یک آکواریوم بزرگ به همراه یک آکواریوم کوچک در لابی برج مسکونی به جای یکی از پنجره‌ها در نظر گرفته شده‌اند. در این پروژه صخره داخلی بسیار زیبایی نیز طراحی و اجرا گردیده است.

دفتر کار - اردبیل

اگر‌ قصد‌ اجرای یک جداکننده در فضای اداری را داشتید، پیشنهاد می‌کنیم به این گزینه هم فکر کنید.

لابی برج مسکونی - الهیه

طراحی مناسب و اجرای دقیق سبب شده تا این آکواریوم آب شیرین مرجانی به صورت یک قاب شکیل در لابی خودنمایی کند و هیچ بخشی از تاسیسات از فضای لابی قابل رویت نباشد.

منبع: گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه
    همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    در این که اکواریوم فوق العاده اس که شکی نیست ...........................
    ولی ............... ولی .....................
    کاش از نمای نزدیک از این اکواریوم ها هم عکس میزاشتید طراحی اصلا جالب نیست و در واقع ...................
    کافیه یه کوچولو این اکواریوم های به اصطلاح زیبا رو با تانک های خارجی ها مقایسه کنید من که اینا رو دیدم اکواریوم از چشم افتاد

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    در این که اکواریوم فوق العاده اس که شکی نیست ...........................
    ولی ............... ولی .....................
    کاش از نمای نزدیک از این اکواریوم ها هم عکس میزاشتید طراحی اصلا جالب نیست و در واقع ...................
    کافیه یه کوچولو این اکواریوم های به اصطلاح زیبا رو با تانک های خارجی ها مقایسه کنید من که اینا رو دیدم اکواریوم از چشم افتاد

اشتباه نکنم اینها پروژه های آب سکون هست نمای نزدیک مثل جعبه ی مداد رنگی هست رنگ دکورهای داخلی توزان ندارن

توی ایران با توجه به کمبود امکانات و دکور های متنوع و بالا بودن قیمت ها نمیشه انتظار داشت تانک های داحلی رو با تانکهای حرفه ای خارجی مقایسه کرد

من خودم این سری هرچی تهران رو گشتم واقعا چیزی که دوست داشتم برای دکور اصلا گیرم نیومد برا همین الان تانکم تنها دکورش ماسه هست و واقعا آکواریوم زشتی دارم
    ویرایش توسط StarFish : 2nd January 2015 در ساعت 09:43 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    اشتباه نکنم اینها پروژه های آب سکون هست نمای نزدیک مثل جعبه ی مداد رنگی هست رنگ دکورهای داخلی توزان ندارن

توی ایران با توجه به کمبود امکانات و دکور های متنوع و بالا بودن قیمت ها نمیشه انتظار داشت تانک های داحلی رو با تانکهای حرفه ای خارجی مقایسه کرد

من خودم این سری هرچی تهران رو گشتم واقعا چیزی که دوست داشتم برای دکور اصلا گیرم نیومد برا همین الان تانکم تنها دکورش ماسه هست و واقعا آکواریوم زشتی دارم
    دوست عزیز نتیجه حرف شما اینه که ما چون تو ایران امکاناتمون محدوده باید بریم غاز بچرونیم هر وقت امکاناتمون زیاد شد بیام اکواریوم نگهداریم (شوخی کردم ها جدی نگیری)
    در کل این اکواریوم هایی که من میبینم دارن زار میزنن
    این من و شماییم که باید اطلاعات و امکاناتمون رو بالا ببریم تا کیفیت کار بالا بره وقتی یه همچین شرکتی با کلی تبلیغات و کلاس کاری داره کار میکنه باید اونقدر هم امکانات و اطلاعات داشته باشه که از پس پروژه هاش بربیاد نه اینجوری..................جالبه یه ستون هم وسط تانک های بزرگش هست مطمئنم که قیمتاشونم فضاییه................

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    بنظر بنده هم هیچ توازنی رعایت نشده .
    تو خیلی از کشور های جهان سعی می کنن که محیطی رو برای جانور ایجاد کنن که نزدیک به شرایط اصلی باشه حتی اکواریوم فروشی ها و پت شاپ هایی رو به شخصه دیدم که ویترین هایی برای نمونه کار داشتن که مثل تانگانیکا ، امازون ، صخره های مرجانی بودن . و خلع زیستگاهی و طبیعی رو برای ماهی پر می کرد. متاسفانه بیشتر اوقات افراد کم سلیقه به خرج می دن و کار رو به دیزاینر ها واگذار می کنن . که نتیجه اش هم به قول دوستمون مداد رنگی میشه . البته این نکته رو هم باید ذکر کرد که دیزاین و چیدمان اکواریوم یک سلیقه شخصی است و شاید فرد به اون شکل دوست داشته باشه .
    البته تو ایران هم اکواریوم بزرگ و تونلی نداریم که واقعا از نزدیک معنی اکواریوم یا حتی اقیانوس رو حس کنیم . البته یک پروژه در همدان در حال برگزاری است که اکواریوم اب شور 40 یا 30 هزار لیتری داره که قرار جایگاه لاک پشت ها و کوسه ها و و غضروف ماهی های خلیج پارس بشه . و 20 چند تایی اکواریوم دیگر با حجم کمتر که برای دیگر گونه های ماهی ها است در جنبه اول مکانی مناسب برای تحقیقات و شناخت از این گونه های کمتر شناخته شده و ذجیره گاه ژنتیکی ، و مکانی برای محافظت از این گونه های جانوری است و همینطور باعث جذب توریست و اشنا شدن بیشتر مردم با اکواریوم می شود . با سپاس
    ویرایش توسط پارسا حق نظری : 2nd January 2015 در ساعت 10:10 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)