صفحه 9 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 151
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط eleyawood نمایش پست ها
    دوست عزیز راکتور دست ساز چجوریه و اگه میشه فیلمی چیزی از نحوه ساختنش بذارید و دوم اینکه شکر چطوری نیترات رو پایین میاره اگه میشه یه توضیحی بدین
    این یه نمونه از راکتور دست سازه

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    من تانکم ۵۰۰ لیتره با یه ماکرو ۲۵۰ از شکر استفاده میکنم اسکیمر حرفه ای نیست و به نظرم کف اسکیمرهاست در عین حال دوز درست اگه استفاده بشه بنظرم هر اسکیمری که مناسب لیتراژ آب استفاده شده باشه میتونه از پس باقیمانده باکتری ها بر بیاد.

سلام
    قرار نیست هر چیزی که برای شما جواب داد حتما برای باقی هم جواب بده و اونو به دیگران پیشنهاد کنیم ممکنه شما بدون اسکیمر هم جواب گرفته باشین اما باید اونو به دیگران هم پیشنهاد کنید؟اگه تانکشون پر سیانو بشه شما به گردن میگیرین این قضیه رو؟100% که نه ، پس بهتر رفرنسو بزاریم رو مقالات معتبر که کسی در اینده به مشکل نخوره، نه من تانک اینه اسکیمرم اونه همه چی هم خوبه پس همه از این روش برین
    تو تمام مقالات و مباحث استفاده از کربن به اسکیمر قوی اشاره شده پس استفاده از یه اسکیمر کار امد تو این مبحث اجباریه
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

سلام
    قرار نیست هر چیزی که برای شما جواب داد حتما برای باقی هم جواب بده و اونو به دیگران پیشنهاد کنیم ممکنه شما بدون اسکیمر هم جواب گرفته باشین اما باید اونو به دیگران هم پیشنهاد کنید؟اگه تانکشون پر سیانو بشه شما به گردن میگیرین این قضیه رو؟100% که نه ، پس بهتر رفرنسو بزاریم رو مقالات معتبر که کسی در اینده به مشکل نخوره، نه من تانک اینه اسکیمرم اونه همه چی هم خوبه پس همه از این روش برین
    تو تمام مقالات و مباحث استفاده از کربن به اسکیمر قوی اشاره شده پس استفاده از یه اسکیمر کار امد تو این مبحث اجباریه
    موفق باشید
    دوست عزیز چندتا از دوستای نزدیک من همین الان دارن از شکر استفاده میکنن یکیش همین ایمان که در این تالار هم عضوه. من هرجا مطلبی نوشتم حتما درش از جملاتی مثل - به نظر من- یا -من فکر میکنم- استفاده کردم و تنها هدفم اینه که ملت پول بیخود خرج نکنن. همینجا هم اعلام میکنم هر کی میخواد شکر بزنه با دوزی که من میگم بزنه من جوابگوی سیانو تانکش هستم. از شما مدیر محترم هم تقاضا دارم لطفا یه عکس از تانک خودتون قرار بدید چشم ما به جمال تانکتون روشن بشه من هم عکس تانک اس پی اس ام رو میزارم قضاوت با دیگران

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوست عزیز چندتا از دوستای نزدیک من همین الان دارن از شکر استفاده میکنن یکیش همین ایمان که در این تالار هم عضوه. من هرجا مطلبی نوشتم حتما درش از جملاتی مثل - به نظر من- یا -من فکر میکنم- استفاده کردم و تنها هدفم اینه که ملت پول بیخود خرج نکنن. همینجا هم اعلام میکنم هر کی میخواد شکر بزنه با دوزی که من میگم بزنه من جوابگوی سیانو تانکش هستم. از شما مدیر محترم هم تقاضا دارم لطفا یه عکس از تانک خودتون قرار بدید چشم ما به جمال تانکتون روشن بشه من هم عکس تانک اس پی اس ام رو میزارم قضاوت با دیگران
    از نظر ما داشتن اسکیمر قوی و خرج کردن براش هزینه اضافی نیست.مثل تی دی اس صفر و باقی چیزها که از نظر خیلی ها میتونه پول بیخود خرج کردن باشه اما خداروشکر جاش انداختیم الانم اونایی که مخالفت میکردن همه رزین فروش شدن
    در رابطه با تانک هم که فرمودین من تانک اب شور ندارم اصلا جز یه 25 لیتری که موش ازمایشگاهیمه روش کارای تحقیقاتی انجام میدم و در حال حاضر هم وقت رسیدگی و راه اندازیشو ندارم اما این دلیل بر این نمیشه که اطلاعاتم کم باشه!!!
    بله داشتن تانک برای شما که تو این صنف هستین و فروشنده هستین خیلی راحتتره و هرروز یه مرجان بر میدارین میارین میزارین تو تانک اما من به عنوان یه تفریح بهش نگاه میکنم و حتی از دیدن تانکای دیگران هم لذت میبرم مهم هم نیست که الان تانک اب شور دارم یا نه،مهم اینه که خیلی راحت میتونم خوب رو از بد تشخیص بدم و جلوی هرگونه متد من در آوردی هم می ایستم،خداروشکر اب شور ایران هم تو این مدت که بچه هایی امثال بنیامین و غیره یه مدت فعالیت کردن از اون جهل قدیمش و متد های من در اوردی فاصله گرفته
    حتما اسم رندی هلمزو بارها از اون موقع که من تو این سایت هی رندی رندی کردم شنیدن و تانک شخصیشم دیدن که چیه،ایا یه دونه اس پی اس توش داره؟حتی تانکش از ساده ترین تانکای ما هم ساده تره،این دلیل بر این میشه که ما بگیم رندی اطلاعاتش کمه یا چون تانک فلانی بهتره اطلاعاتش از رندی بهتره؟!!
    در اخر منم به شما پیشنهاد میکنم به جای اینکه به ارزیابی اطلاعات من بپردازین که هیچ احتیاج به این کار نیست چون خیلی جاها و به خیلی کله گنده ها این موضوع رو ثابت کردم شما که از نظر من یه فرد معمولی به حساب میاین و احتیاج به این کار نیست، بهتره اسم مرجان هایی که نگه داری میکنید رو یاد بگیرین که ننویسین اکروپورا ابی اکروپورا صورتی اکروپورا سبز
    اینم گوش زد میکنم وظیفه من جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی که ممکنه تانکای اعضای اینجارو تهدید میکنه برای همین هم هست به همه ی موضوعات با اینکه مرخصی هستم سرک میکشم در غیر این صورت میتونم مثل باقی مدیران فروم های دیگه هفته ای یک بار بیام و برم
    این بحث اینجا تموم میشه و ادامه پیدا نمیکنه چون خارج از مبحث هست و تاپیک اقا سلمان به هم میریزه
    سلمان جان عذر خواهی میکنم
    موفق باشید
    ورودتونم به این تالار خوش آمد میگم امیدوارم ساعات خوبی اینجا داشته باشین
    ویرایش توسط farbodb : 1st April 2015 در ساعت 02:21 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    صرفا در خصوص استفاده از کربن الی بااسکمیر معمولی بنده با نظر black-art موافقم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    صرفا در خصوص استفاده از کربن الی بااسکمیر معمولی بنده با نظر black-art موافقم.
    سلام جناب کیمیایی . لطف میکنین بیشتر توضیح بدین و مسئله رو بازش کنید و صرفا با عبارت موافقم بسنده نکنید . تا مطلب به طوره علمی تری مطرح بشه . چون در این صورت ساخت اسکیمر های رده بالا بی معنی میشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    سلام جناب کیمیایی . لطف میکنین بیشتر توضیح بدین و مسئله رو بازش کنید و صرفا با عبارت موافقم بسنده نکنید . تا مطلب به طوره علمی تری مطرح بشه . چون در این صورت ساخت اسکیمر های رده بالا بی معنی میشه.
    به نظر تو مسافرتم و با گوشی توضیح مقدور نیست.بعد مسافرت یاداوری کنید چشم.

کلا هیچکس نباید بگوید فقط روشی که من فکر میکنم درسته. هر مسیله ای قابلیت بحث دارد. مثل اسکیمر. من هیچ وقت اسکیمر نداشته ام. مشکلی هم نبوده. دوستانی که با من مرتبطن هم همینطدر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    به نظر تو مسافرتم و با گوشی توضیح مقدور نیست.بعد مسافرت یاداوری کنید چشم.

کلا هیچکس نباید بگوید فقط روشی که من فکر میکنم درسته. هر مسیله ای قابلیت بحث دارد. مثل اسکیمر. من هیچ وقت اسکیمر نداشته ام. مشکلی هم نبوده. دوستانی که با من مرتبطن هم همینطدر
    سفر خوش بگذره . بله منتظر شما هستیم انشا.. به زودی از شما استفاده کنیم. در مورد اینکه هر شخصی عقیده و تجربه خودش رو نباید منبع کامل بدونه کاملا با شما موافقم . ولی در مورد اسکیمر و نبودش مشکلی بوجود نمیاره رو باید عرض کنم تا مشکل رو چی بدونیم. منم یه سری از دوستان تانک ریف دارند و بیشتر اوقات اسکیمرشون خواموشه . ولی وجود اسکیمر خوب شرایط رو خیلی خیلی بهتر و راحت تر میکنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    سفر خوش بگذره . بله منتظر شما هستیم انشا.. به زودی از شما استفاده کنیم. در مورد اینکه هر شخصی عقیده و تجربه خودش رو نباید منبع کامل بدونه کاملا با شما موافقم . ولی در مورد اسکیمر و نبودش مشکلی بوجود نمیاره رو باید عرض کنم تا مشکل رو چی بدونیم. منم یه سری از دوستان تانک ریف دارند و بیشتر اوقات اسکیمرشون خواموشه . ولی وجود اسکیمر خوب شرایط رو خیلی خیلی بهتر و راحت تر میکنه .
    آقا من فقط نقل قول میکنم:
    resent studies by Professor Feldman has shown, regardless of the type of skimmer used, skimmers will only remove about 20% of the unwanted TOC. I strongly suggest that you read Feldman's study published here
    Feature Article: The Development of a Method for the Quantitative Evaluation of Protein Skimmer Performance — Advanced Aquarist | Aquarist Magazine and Blog
    TOC:unwanted waste in the form called total organic carbon

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوستان بابا به خدا این دز شکر اصلا چیز به اون وحشتناکی که فکر میکنیم نیست. من با هیچ کدوم از دوستان مخالفت نمیکنم و تجربه و نظر همه دوستان محترمه. من هم تجربه خودم رو تانک خودم و تانک چند تا از دوستان رو میگم که از اسکیمر ماکرو ۱۵۰ و ۲۵۰ استفاده میکنن. نمیگم اسکیمر jebo یا دایمکس هم جواب میده. چون تست نکردم ولی اسکیمرهای در حد ماکرو که با توجه به حجم تانک درست انتخاب شده باشن جواب میدن. تنها قسمت خطرناک این ماجرا دوز درستش هست که باید از مقدار بسیار کم به نظر من یک دهم گرم بر ۱۰۰ لیتر در روز شروع بشه و در عرض یک ماه به حدود یک گرم برای ۱۰۰ لیتر برسونیدش. میزان دوز رو باید خودتون به دست بیارید. چون با توجه به قدرت رفیجیوم و ATS و راکتورها و میزان تولید نیترات فسفات فرق میکنه. فقط دوز استارت و اسکیمر در حد ماکرو رو رعایت کنید به نظر من مشکلی پیش نمیاد. بنده خودم با توجه به ۵۰۰ لیتر آبی که تو سیستم هست ۶ گرم شکر دو روز در هفته میریزم و نیترات روی صفر و فسفات بین ۰ و ۰.۰۳ هست. ۲۰۰ گرم مدیای اکسترا فوس رو هم از شهریور ماه تا الان عوض نکردم و مدیای نیترات هم ندارم. فقط ۱۴۰ لیتر از ۵۰۰ لیتر آب توی رفیجیوم پر از گیاه هست. اینا رو گفتم که شاید دوستان راحت تر از روی اینا بتونن به یک دزی برای تانکشون برسن
    موفق باشید.

صفحه 9 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)