نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

فرمول جادویی مخلوط دل برای ماهی دیسکس

این تاپیک رو زدم که گاهی وقتا با خوندن مطالبش خنده به لبان کاربران دیسکس باز انجمن بیاد . موضوع این تاپیک میتونه هر خاطره یا موضوع جالب و حتی خنده داری!! راجع به دیسکس و نگهداری از ماهی دیسکس باشه . با اولین خاطره بسیار بسیار بسیار خنده دار شروع میکنم

سال ها پیش زمانی که هنوز داخل کشور عزیزمان بودم و مدیریت آکواریوم دیسکس رو به عهده داشتم ، اتفاقات جالبی در خصوص ۲ مشتری مغازم که اتفاقا برادر هم بودند میفتاد ... روزی روزگاری برادر کوچک تر سراسیمه به مغازه مراجعه کرد و گفت شکم تمام دیسکس هامون بعد از غذا دادن باد کرده و یکی یکی دارن میمیرن . میتونی بیای نگاشون کنی؟ ما هم که همیشه خراب رفاقت بودیم و آب دستمون بود زمین میزاشتیم واسه کمک! رفتیم به شهرک ... و اتاق خوابی که شبیه به سالن شده بود . کلا نزدیک به ۷۰-۸۰ تا دیسکس وجود داشت که همشون مشکل تغذیه داشتند .

دیسکس ها بیشتر شبیه به بشقاب پرنده شده بودند ... اغلب حالت های Head Standing یا بی تعادلی در شنا داشتند و در یک جمله وضعیتشون بحرانی بود . این ۲ دوست بیش از همه نگران دیسکس قدیمیشون به نام گارفیل بودند که در لحظه ورود من داشت نفس های آخر رو میکشید . آب به حدی کدر (نارنجی رنگ) بود که اگر دیسکس ها از شیشه جلویی آکواریوم فاصله میگرفتند در مه گم میشدند و امکان دیدنشون وجود نداشت .

در پرس و جو هایی که کردم مشخص شد آب دیسکس ها چند ساعت قبل طبق آموزش های بنده ۱۰۰٪ سیفون شده و کدر بودن آب تا این حد عجیب به نظر میرسید . این ۲ کارشناس دیسکس نگران وجود بیماری عجیب و لا علاج گوارشی در دیسکس ها بوندن و حتی به ذهنشون هم نرسیده بود که شاید مشکل از تغذیه باشه .

من : غذا چی به اینا میدید؟

کارشناس کوچک : مخلوط دل دست ساز خودمون

من : کی درست کرده ؟

کارشناس بزرگ : من

من : ترکیبش چیه؟

کارشناس بزرگ : سنگ دان مرغ !!!!!! - گوشت گاو - گوشت گوسفند - سینه مرغ - دل گاو - دل گوسفند - دنبلان - کوپنز!!!!! - تترا - مولتی ویتامین بچه - سیر - اسفناج - هویج - نخود فرنگی - زرده تخم مرغ - کپسول مینرال - قرص هایی ویتامینی که حاوی اومگا ۳ بود و خیلی چیز های دیگه که امروز خاطرم نیست...داستان حد اقل مال ۷-۸ سال پیشه . فقط اون زمان بشر هنوز به معجزه ماهی کیلکا پی نبرده بود ... پس طبیعیست که داخل مخلوط دل ، ماهی کیلکا نبود اون زمان

من : مشکل از غذاست !

کارشناس کوچک : امکان نداره .... برادبر من داره برای دکتری میخونه و روی آنالیز این غذا خیلی تحقیق کرده

کارشناس بزرگ : سکوت

ناگهان در این حین گارفیلد مرد و مجلس به شدت حزن آلود شد و مسیر بحث هم عوض شد . ای کاش عکسی از فریزری که توش حد اقل ۷-۸ کیلوگرم از این معجون فریز شده بود داشتم تا میزاشتم و دیسکس بازان رو یبشتر از قبل شاد میکردم .

خلاصه ۷۰٪ ماهی ها اون روز مردن چون نتونستند غذا رو هضم کنند . البته من اطمینان دارم که تنها مشکل این غذا عدم وجود چربی اشباع شده ماهی کیلکا بوده . سال ها گذشت و علم پیشرفت کرد و بشر متوجه خواص معجزه آسای کیلکا بر ماهی دیسکس شد . در عصر حاضر با اضافه شدن ماهی کیلکا به مخلوط دل (با فرمولی که ذکر شد ) دیسکس ها روزی ۱ اینچ سایز میشن و حد اقل ۹۰ سال عمر میکنند . شایان ذکر است که کارشناسان دیروز ، امروز پروفسور هستند و یک کارشناس هم در پست معاونت همراهیشون میکنه . انشالله در خاطرات بعدی (اگر لازم شد) راجع به پروژه اصلاح ژنتیک دیسکس های این تیم پژوهشی و تولید دیسکس هایی که بال دارند و پرواز میکنند خاطره ای تقدیم خضورتون میکنم

اصلاحیه : گوشت قزل آلا هم بود...

بابک آژیده
    چهارم دی ماه 1393
    ویرایش توسط بابک آژیده : 18th March 2015 در ساعت 09:54 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    با سلام

هر كاري كردم نتونستم پيام ندم اسپمم ميشه بشه

خدا بگم چكارتون نكنه جناب آژيده با اين قلمتون

كلي شادمون كردين

الحق كه له جا فرمودن استاد رضايي كه هنر نگارش شما فرق ميكنه

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10238
    بابک جان بر هیچ دیسکس بازی پوشده نیست که دیسکس در ایران با نام بابک آژیده شناخته شدو اون دوتا ببخشید سه تا را ول کن فعلا ملت ساده را دارند خر میکنند وبا قیمتهای نجومی دیسکس میندازند به خلق اله.جدیدا رفتن تو تولید دل منجمد.
    بابک لطفا برگرد و پوزشون را به زمین بمال

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    بابک جان بر هیچ دیسکس بازی پوشده نیست که دیسکس در ایران با نام بابک آژیده شناخته شدو اون دوتا ببخشید سه تا را ول کن فعلا ملت ساده را دارند خر میکنند وبا قیمتهای نجومی دیسکس میندازند به خلق اله.جدیدا رفتن تو تولید دل منجمد.
    بابک لطفا برگرد و پوزشون را به زمین بمال
    كاش بيشتر توضيح ميدادين ما كه متوجه نشديم چه اتفاقي افتاده بوده ؟!!!

من فقط اينو متوجه شدم :كنار دست افرادي داريم كسب فيض ميكنيم كه اصلا ميلي به شناخته شدن ندارن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)