نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037

چگونه یک اکواریوم گیاهی ارزان قیمت بسازیم

سلام دوستان و اساتید محترم

در اینجا میخوام کلا یکسری از موارد رو شرح بدم که کلا این روش غلطه و چجوری میشه با کمترین هزینه صاحب تانک پلنتی زیبا شد ...
    من خودم یک نمونه دارم و در ادامه از چند تا از دوستانم هم دعوت میکنم بیان اینجا و در مورد تانکشون شرح بدن و عکس تانک های ارزون قیمت خودشون رو بزارن و ببینید همش پول نیست

در پایان چون یه مقدار نوشته ها غیر معموله از مدیریت میخوا که کلیت پست رو پاک نکنن و اگر با بعضی موارد نوشته شده مخالفتی دارن همون خط رو خودشون به میل خودشون یه جور دیگه بنویسن..اصلا اشکال نداره
    دلیل دیگه ایی که این تاپیک رو در این قسمت نوشتم اینکه معمولا مهمانان عزیز ابتدا که با تانک پلنت اشنا میشن میان اینجا تا ببینن چه وسایلی لازم داره هزینش چقدر میشه بعد بعضی هاشون میگن خیلی گرونه و منصرف میشن ...
    این پست برای این اینجا نوشته شده

بازم از مدیریت میخوام اگر موضوع یا موردیش خلاف قوانینی هست اون مورد رو برطرف کنن و ویرایشش کنن و کل پست رو پاک نکنن

من میخوام در اینجا روشی رو یاد بدم که با 20 هزار تومن صاحب تانک پلنت بشن ....و حتی یک بچه مدرسه ایی هم بتونه تانک گیاهی داشته باشه
    و از پشت شیشه زل نزنه ..یک تانک خیلی زیبا و قشنگ ..خیلی زیبا تر از شیویدی

در ضمن لطفا دوستان پست ندن و تا مطالب تموم نشده صبر کنن ........

ویرایش توسط mahdi3000 : 19th December 2014 در ساعت 08:56 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان
    خوشبختانه مطلب هنوز سر جاش هست

ابتدا از ارزونترین اکواریوم پلنت شروع میکنم ...سطح 1

اکواریوم مورد نظر .....هیچ نوع بستری ندارد ........co2 اون دست ساز هست و بارها در فروم های مختلف طرز تهیه اون اموزش داده شده ......نور .....یک عدد مهتابی زیر کابینتی 6500 کلوین ......ارتفاع تانک 30 سانت هست ...طول و عرض پیشنهادر 30 در 45.....40 لیتر اب

روش کار به اینصورت هست که ابتدا ریکیسیا رو میریزیم کف تانک و پهنش میکنیم ..به جز محلهایی که میخوایم سنگ بزاریم ............بعد یک طوری پلاستیکی با چشمه های 3 میلی متری ....طوری پنجره که تابستونها برای جلوگیری از ورود پشه به پنجره ها میزنن .....حتما پلاستیکی باشه تا به مرور در اب خراب نشه .....رو پهن میکنیم روی ریکیسیا ......بعد اون رو با 4 تا دونه قلوه سنگ در 4 گوشه فیکسش میکنیم ......بعد اگر بخواید چند تا سنگ هم تو تانکتون بزارید و روش رو ریکیسیا ببندید ..به این طریق که یک لایه 2 میلی متری از ریکیسیا رو روی سنگ پهن میکنید بعد از همون طوری که گفتم روی سنگ میکشید بعد نخ ماهیگیری نازک نرم پیدا میکنید و دور تا دور سنگ میپیچید تا طوری فیکس بشه

به این طریق چمن در تانک تولید میشه ......8 عدد رد چری از قسمت بازارچه این سایت به قیمت ارزان بخرید و بریزید توی اک .....

هیچ فیلتری نمیخواد و با سیفون کردن 3 روز 10 در صد ...اب سالم میمونه

میتونید روی سنگها انوبیاس ببندید ...که من نوع نانا پتی رو پیشنهاد میکنم ........یا اینکه خزه ببندید که من نوع اتشین رو پیشنهاد میکنم ............

کود مایع هر 3 روز یه بار 5 قطره پیشنهاد میشه .....نوع مولتی یا همه عناصر مورد نیاز اکواریوم ....مثل مولتی برایت ول .

برای چمن من این تصویر رو با اجازه اقا مهدی میزارم که ببینید قبلا اجرا شده چمن جلوی این تاک همون خزه ریکیسیا هست ..تجهیزاتی که در این تانک میبینید بیشتر برای گیاهانی که در پشت هستند تعبیه شده ....

ویرایش توسط mohsenraffiee : 16th December 2014 در ساعت 02:09 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام
    سطح 2

این سطح مربوط به گیاهان مقاوم میشه که اکثرا افریقایی هستند

خانواده انوبیاس ....این گیاه نزدیک به 10 نوع مختلف داره..قشنگترین اون نوع نانا پتی هست بدون نیاز به بستر روی سنگ و چوب میبندن
    خانواده بولبیتیس....از این گیاه 3 نوع مختلف دیدم که یکی بعد از یه مدن خراب میشه اون نوع که برگهای ضخیمی داره....نوع دیگر کوتاه هست و نوع بعدی بلند بدون نیاز به بستر
    خانواده میکروسرومها ........نوع میکروسروم برگ باریک ....میکروسروم پنجه ایی ..میکروسروم ویندلو قشنگترین این خانواده هستند بدون نیاز به بستر
    خانواده خزها....خانواده بزرگی رو شامل میشن.....قشنگترین اونها خزه قرمز رنگ که تازه امده...خزه پنجه ایی ..خزه مینیپرل..خزه کریسمس..خزه اتشین میباشد بدون نیاز به بستر
    چمن مویی ............ نیاز مند بستر به اندازه 2 سانت عمق
    چمن تنلوس....نیاز مند بستر به اندازه 2 سانت عمق
    چمن مارسیلیا..در دونع ریز و درشت.....نیاز مند بستر به اندازه 2 سانت عمق

این گیاها اسون هستند ...نور کم میخوان..و بعضی هاشون در نور زیاد خراب میشن...

co2 کم نیاز دارن .....

در تانکشون میشه دیسکس نگهداری کرد

برای نگهداری میگو خیلی خوبن ...چون co2 کمه ph زیاد و کم نمیشه

فوقالعاده قشنگن و به نظرم جزو قشنگترین هان

تجهیزات لازم

یک عدد مهتابی 6500 کلوین
    یک عدد 32 دست ساز یا ایستا .....در 2 تانکی که معرفی کردم سطح 1 و سطح 2 چون نور کمه نوسان تولید co2 دست ساز باعث جلبک نمیشه
    فیلتر هنگ ..البته برای 40 لیتر 3 روز 10 در صد سیفون هم میتونه جای فیلتر رو بگیره.....با فیلتر هفته ایی 10 در صد

کود مایع 3 روز 5 قطره مولتی برایت ول

2 کاسه بستر ada
    1 کاسه بستر مانادو
    تانک مورد نظر من همون ابعاد تانک بالا رو داره 30+45+30 تا ارتفاع....مهم نیست ابعاد تانک چقدر باشه مهم نتیجه کار هست .......

روش اجرا نیاز مند 4 تا سنگ به اندازه حدود مشت دست هستیم

ابتدا سنگها رو مثل تصویر قرار میدیم .........

بعد مانادو رو میریزیم روی کف تانک ...زیر سنگها نمیریزیم.......بعد صافش میکنیم ..بعد ada رو میریزیم روی اون و صافش میکنیم........مانادو نقش پاور سند رو انجام میده

بعد چمن مورد نظرمون رو میکاریم و گیاه مورد نظرمون رو از لیست گفته شده روی سنگها میبیندیم

عکس نمایش داده شده عکس تانک خودم هست که با موبایل گرفته شده و کیفیت نداره و در عمل خیلی زیبا تر از اینه من در این تانک میگور پرورش میدم و بهترین تانک برای پرورش میگو هست 00

من اول میگو در همین تانک پرورش دادم و بعد در سایت فروختم و با پولش تجهیزات لازم رو خریدم و بعد میگوهای باقی مونده برای خودم رو در این تانک ریختم و هنوز هم رد چری رد فایر رد ریلی و میگو زرد پرورش میدم در این تانک ..
    یک ادرس براتون از یک سایت خارجی جالب میزارم که روش تکثیر میگو رو گفته ..امیدوارم با این سات جالب هم اشنا بشید متن انگلیسیش خیلی راحته

http://file:///E:/اکواریوم/book/میگو...Pictures).html

البته 3 مورد چرتو پرت هم نوشته
    یکی استفاده از تستر .. که با 3 روز 10 درصد کار به اونجا نمیکشه
    2 استفاده از بخاری که در منزل مسکونی مععمولا دما همون 27 تا 25 در جه هست
    و شن هم نمیخواد البته اگر باشه خوبه و شن ریز که اهکی نباشه و سیلیسی باشه مد نظره شنی که وقتی سرکه میریزی روش بعد از 5 دقیقه ازش صدای فش فش نیاد و ادامه دار نباشه

ویرایش توسط mohsenraffiee : 16th December 2014 در ساعت 11:57 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    در پست بالا ادرس لینک میگو خراب وارد کردم اینجا تصحیح میکنم

How to Breed Red Cherry Shrimp: 10 Steps (with Pictures)

اینم یک عکس از اک سطح2 که برای دیسکس اجرا شده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان امروز رفته بودم نواب
    نزدیک پول مرتضوی سمت اب شیرینها.....اونطرف خیابون بیشتر اب شور هست

چند تا مغازه پلنت هست که تقریبا تازه باز شدن .......

90 در صد تانکهای مغازشون همین تانک سطح 2 خودمون هست ..تانکهایی با چوب فراوان که روش خزه بسته شده و گیاهان مقاوم هم مثل انوبیاس مشاهده میشه ...........چون هزینه برق مغازه و تجهیزاتش پایین تره و فقد چوب میخواد که اونها برای خودشون فراوون دارن

حالا میخوام اکواریوم سطح 3 رو معرفی کنم اکواریوم های با بستر دست ساز
    اکواریومهایی با بستر دست ساز کود مایع دست ساز ............در این قسمت میتونید تاپیکهاش رو پیدا کنید بستر های مناسب گیاهان آکواریومی
    نور زیر کابینتی یا دست ساز.......در این قسمت میتونید تاپیکهاش رو پیدا کنید نور در آکواریم گیاهی
    ...co2 دست ساز .....در این قسمت میتونید تاپیکهاش رو پیدا کنید..........من نتونستم ادرس تاپیکش رو پیدا کنم مدیران اگر میدونن جا گزاری کنند
    و حتی دیفیوزر های دست ساز ....http://www.parsipet.ir/forum700.html

..............فیلتر های سطلی دست ساز که در همین سایت تاپیکی برای اموزشش وجود داره .....در این قسمت میتونید تاپیکهاش رو پیدا کنیدhttp://www.parsipet.ir/thread26641.html0...واینجا http://www.parsipet.ir/thread25261.html

برای این سطح این 3 هست که درسته دست سازه ولی فنی هست ...و درست کردنش با سختی ها و مرارت هایی همراه است ........

تاپیک های زیادی از سایتهایی مثل اینجا در مورد ساخت چنین اکواریومی هست

مثل سئوالات مربوط به بستر دست ساز ...........مدیران سایت در این زمینه خیلی فعالند و دوستان رو در فرومهای سایت در این باره راهنمایی خواهند کرد

نمونه های موفق زیادی در این باره در این سایت داریم و من شاید چون احاطه کامل به این سایت ندارم عکس تانک یکی از دوستان در این فروم رو میزارم و از بقیه دوستان تقاضا میکنم بعد از این پست عکس چند تانک دست ساز رو بزارن

تانک اقا....aliali6263........البته با اجازه ایشون

ویرایش توسط mohsenraffiee : 18th December 2014 در ساعت 12:29 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    حالا میریم سراغ سطح 4 اکواریوم های گیاهی

تازه رسیدیم به سطح اخر اکواریوم های گیاهی ....این سطح هست که هزینه زیادی داره....

بستر شرکتی..........
    نور ...زیرکابینتی....led دستساز.....مهتابی شرکتی...................90 در صد تانکهای که در سایتها دیدم از مهتابی شرکتی استفاده نمیکنند ....و با مهتابی زیر کابینتی و led نتایج عالی بوده
    سیستم co2 .. شامل کپسول ...مانومتر و شیر برقی ....دیفیوزر........البته مهمترین عضو این مجموعه دیفیوزر هست و بقیه موارد همین که امن باشه کافی هست
    سیستم تصفیه ..معمولا فیلتر سطلی

توچه اکواریوم گیاهی به بخاری نیازی ندارد ماظب باشید فروشنده بهتون نفروشدش

گیاه و ماهی
    به سلیقه چوب و سنگ

امیدوارم کمک کرده باشم
    دیگه مطلبی ندارم
    محسن رفیعی
    ویرایش توسط mohsenraffiee : 18th December 2014 در ساعت 07:28 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاور هورن و دیسکس و خانواده تترا
    شماره عضویت
    17773
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خوشبختانه مطلب هنوز سر جاش هست

ابتدا از ارزونترین اکواریوم پلنت شروع میکنم ...سطح 1

اکواریوم مورد نظر .....هیچ نوع بستری ندارد ........co2 اون دست ساز هست و بارها در فروم های مختلف طرز تهیه اون اموزش داده شده ......نور .....یک عدد مهتابی زیر کابینتی 6500 کلوین ......ارتفاع تانک 30 سانت هست ...طول و عرض پیشنهادر 30 در 45.....40 لیتر اب

روش کار به اینصورت هست که ابتدا ریکیسیا رو میریزیم کف تانک و پهنش میکنیم ..به جز محلهایی که میخوایم سنگ بزاریم ............بعد یک طوری پلاستیکی با چشمه های 3 میلی متری ....طوری پنجره که تابستونها برای جلوگیری از ورود پشه به پنجره ها میزنن .....حتما پلاستیکی باشه تا به مرور در اب خراب نشه .....رو پهن میکنیم روی ریکیسیا ......بعد اون رو با 4 تا دونه قلوه سنگ در 4 گوشه فیکسش میکنیم ......بعد اگر بخواید چند تا سنگ هم تو تانکتون بزارید و روش رو ریکیسیا ببندید ..به این طریق که یک لایه 2 میلی متری از ریکیسیا رو روی سنگ پهن میکنید بعد از همون طوری که گفتم روی سنگ میکشید بعد نخ ماهیگیری نازک نرم پیدا میکنید و دور تا دور سنگ میپیچید تا طوری فیکس بشه

به این طریق چمن در تانک تولید میشه ......8 عدد رد چری از قسمت بازارچه این سایت به قیمت ارزان بخرید و بریزید توی اک .....

هیچ فیلتری نمیخواد و با سیفون کردن 3 روز 10 در صد ...اب سالم میمونه

میتونید روی سنگها انوبیاس ببندید ...که من نوع نانا پتی رو پیشنهاد میکنم ........یا اینکه خزه ببندید که من نوع اتشین رو پیشنهاد میکنم ............

کود مایع هر 3 روز یه بار 5 قطره پیشنهاد میشه .....نوع مولتی یا همه عناصر مورد نیاز اکواریوم ....مثل مولتی برایت ول .

برای چمن من این تصویر رو با اجازه اقا مهدی میزارم که ببینید قبلا اجرا شده چمن جلوی این تاک همون خزه ریکیسیا هست ..تجهیزاتی که در این تانک میبینید بیشتر برای گیاهانی که در پشت هستند تعبیه شده ....

درود من یه تانک 20*20 به ارتفاع 50 دارم دلم میخواد گیاهیش کندارم
    برای همچین تانکی چقدر هزینه میشه که خوشکل بشه بعد این نور دهی و co2 دست ساز جواب میده با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    aqua
    شماره عضویت
    20804
    باسلام.
    من این سوال رو در قسمت دیگه ای مطرح کردم اما فک میکنم جاش اینجا باشه.
    . بعد از یه تجربه با ماهی های گوشتخوار بدون اینکه اطلاع چندانی از پلنت داشته باشم با راهنمایی یکی از دوستان مقداری بذر چمن که حتی اسمش رو هم نمیدونم و حدس میزنم مونتکارلو باشه رو کف آکواریومم که بستر ماسه دریا داشت پاشیدمو هرروز رطوبتش دادم و حالا بعد از یک هفته میبینم که کل بستر آکم رو سبز خیلی جالب شده. حالا میخواستم تانکم رو آب کنم اما اصلا نمیدونم چه لوازم و ابزاری برای یک پلنت احتیاجه و اینکه من از آک قبلیم یه بخاری یه فیلتر اینترنال و یه مهتابی و سنگ و پمپ هوا دارم که نمیدونم به کارم میاد یا نه؟ سوال اصلیم اینه که با چنین بستری اصلن میشه پلنت زد؟ و اینکه آیا این چمنها میمونن بعد از آب کردن آکواریوم یا هنوز برا آب ریختن توش زوده؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آبزیان
    شماره عضویت
    31452
    سلام چه تاپیک قدیمیه این اون زمان اصلا هیچ تجهیزات خاصی نداشت آکواریوم ها اما الان کلی تجهیزات خفن اومده و کلی اکواریوم ها سر حال شدن اکواریوم های اب شیرین پلنت و آکواریوم ها آب شور همه اینارو میتونید از آکواریوم مرجان دریایی تهیه کنید با کلی تجهیزات خفن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)