صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

تانگ گیاهی vestlaif

سلام این اولین تجربه من از آکواریوم گیاهی هست .
    تقریبا دو شب پیش استارت و آبگیری شد ک صبح فرداش تقریبا آب صاف شد ولی خب هنوزم نسبت به بقیه تانک ها یکم کدر هست فقط یکم .

ابعاد تانک 70 در 40 ارتفاع در 30 عرض
    فیلتر هم بعد یه سطلی دست ساز میسازم ولی فعلا از یه هنگان سوبو استفاده میکنم توش یه دو لایه پد گذاشتم و پنجتا حدودا بیوبال و کمی سرامیک . . .
    بستر رو ADA مدل AMAZONIA استفاده کردم یه پاکت 9 لیتری
    نور رو هم خودم ساختم LED . پونزده تا 6500 کلوین . هفت قرمز 660 نانو دیپ رد . دو عدد سبز برای تنوع .
    سیستم CO2 فعلا از پکیج یبار مصرف ایستا استفاده میکنم .
    گیاه هم فعلا یه تعداد چمن و چند شاخه دیگه کاشتم

رو انتهای ساقه برخی چمن ها حباب تشکیل میشه ک نمیدونم برای فتوسنتز هست یا چیز دیگه .
    یه سری جلبک هم زده روی بعضی چمن هام ک به شکل توده های سفید ژلاتینی رنگ هست ک طبق راهنمایی دوستان امروز اقدام به اضافه کردن چند جلبک خوار میکنم ...
    اینم یه عکس از سیستم نوری ک ساختم

روی برگای چمن هام جلبک های سبزه تیره خیلی ریز زده تقریبا مشکی رنگ . دونه دونه . این جلبک هارو همون جلبک خوار ها میخورن ؟
    خروجی دفیوزر کنار مکش فیلتر هست .توی عکس معلومه . با توجه به نوع دفیوزر مشکلی پیش نمیاد ؟
    سوال آخر هم دارم از دوستان اینکه خروجی آب فیلتر یکم تلاطم توی آب ایجاد کرده طوری ک به آرومی چمن هارو تکون میده . این توی حل شدن CO2 مشکلی ایجاد میکنه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    توده های سفید ژلاتینی رنگ ................تخم حلزون افت هست ........باید قبل از گزاشتن گیاها زد عفونی میکردی ..........حتما سریع حلزون کیلر بنداز

وی برگای چمن هام جلبک های سبزه تیره خیلی ریز زده تقریبا مشکی رنگ . دونه دونه . این جلبک هارو همون جلبک خوار ها میخورن ؟....................تانک شما چون کوچیکه بهتره از میگو امانو استفاده کنی

با فیلتر هنگ ان وقتی کار میکنی مهمه که اب خروجی حالت سر ریز پیدا نکنه............ سطح اب پایین نیاد
    خروجی دفیوزر کنار مکش فیلتر هست .توی عکس معلومه . با توجه به نوع دفیوزر مشکلی پیش نمیاد ؟چرا بزارش قرینه فیلتر اونور ..تا میتونی به کف تانک نزدیکش کن

سوال آخر هم دارم از دوستان اینکه خروجی آب فیلتر یکم تلاطم توی آب ایجاد کرده طوری ک به آرومی چمن هارو تکون میده . این توی حل شدن CO2 مشکلی ایجاد میکنه ؟.توی اب چرخش باشه ایرادی نداره سطح اب تلاطم نباشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    توده های سفید ژلاتینی رنگ ................تخم حلزون افت هست ........باید قبل از گزاشتن گیاها زد عفونی میکردی ..........حتما سریع حلزون کیلر بنداز

وی برگای چمن هام جلبک های سبزه تیره خیلی ریز زده تقریبا مشکی رنگ . دونه دونه . این جلبک هارو همون جلبک خوار ها میخورن ؟....................تانک شما چون کوچیکه بهتره از میگو امانو استفاده کنی

با فیلتر هنگ ان وقتی کار میکنی مهمه که اب خروجی حالت سر ریز پیدا نکنه............ سطح اب پایین نیاد
    خروجی دفیوزر کنار مکش فیلتر هست .توی عکس معلومه . با توجه به نوع دفیوزر مشکلی پیش نمیاد ؟چرا بزارش قرینه فیلتر اونور ..تا میتونی به کف تانک نزدیکش کن

سوال آخر هم دارم از دوستان اینکه خروجی آب فیلتر یکم تلاطم توی آب ایجاد کرده طوری ک به آرومی چمن هارو تکون میده . این توی حل شدن CO2 مشکلی ایجاد میکنه ؟.توی اب چرخش باشه ایرادی نداره سطح اب تلاطم نباشه

مرسی از توضیحاتتون و نظرتون
    دیروز سه تا سیامی و سه تا آمانو انداختم داخل تانک . همینقدر فعلا کافیه یا حلزون کیلر رو حتما بگیرم؟
    سوال دیگه ای دارم اینه پوست اندازی میگو طبیعیه ؟ دیروز خریدمشون یکیشون امروز پوست انداخته بود .
    سوال دیگمم اینه بعضی چمن ها برگ هاشون دو رنگ شده شبز و یه تیکه هم حالت بی رنگ و قهوه ای رنگ خاک شده مشکل کجاست ؟
    بعضی برگا هم حالت کمی پژمردگی دارن . کود خاصی لازمه ؟ لازمه هرسشون کنم ؟ مشکل از کجاست ؟

اینم یه سری عکسای تکمیلی از تانک ...
    یکم آب ههی انتهایی تانک کدره چطوری کامل صاف میشه ؟ فیلتر هم دائما روشنه ... co2 هم روزی نصف دفیوزر رو پر میکنم نور دهی هم 10 تا 12 ساعته بود ک کمترش میکنم میخوام بیارمش روی 8 ساعت چطوره ؟

باز دوباره الان یه پوست میگو دیدم توی تانک از صبح بار دومه مشکلی نداره ؟
    ویرایش توسط vestlaif : 29th April 2015 در ساعت 12:49 PM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    مرسی از توضیحاتتون و نظرتون
    دیروز سه تا سیامی و سه تا آمانو انداختم داخل تانک . همینقدر فعلا کافیه یا حلزون کیلر رو حتما بگیرم؟
    حضور حلزون کیلر تو تانک گیاهی مزیت های زیادی داره . خوردن غذاهای باقی مانده کف تانک ، خوردن لاشه آبزیان مانده در تانک ، خوردن حلزون های افت ، حرکت در بستر و باعث گردش آب شدن تو اون و ....
    البته اگه می خواید حلزون خاصی وارد تانک بکنید بید سایزش بزرگتر از کیلر ها باشه تا از دستشون در امان باشه .

سوال دیگه ای دارم اینه پوست اندازی میگو طبیعیه ؟ دیروز خریدمشون یکیشون امروز پوست انداخته بود .
    همه سخت پوستان پوست اندازی دارند . میگو امانو بدلیل جسه بزرگتر و پوست ضخیم تر ، بیشتر به چشم میاد این عملش . کاملا طبیعیه و نگران نباشد.
    نیازی نیست پوست ها رو از تانک خارج کنید چون به مصرف آبزیان میرسه.

سوال دیگمم اینه بعضی چمن ها برگ هاشون دو رنگ شده شبز و یه تیکه هم حالت بی رنگ و قهوه ای رنگ خاک شده مشکل کجاست ؟
    تو آغاز راه اندازی تانک و کاشت اولیه گیاهان این مشکلات پیش میاد . تا اکوسیستم تانک گیاهی شکل یگیره و گیاهان تو تانک جا بیافتند کمی زمان می بره که باعث خراب شدن مقداری از گیاهان می شه.

بعضی برگا هم حالت کمی پژمردگی دارن . کود خاصی لازمه ؟ لازمه هرسشون کنم ؟ مشکل از کجاست ؟

یکم آب ههی انتهایی تانک کدره چطوری کامل صاف میشه ؟ فیلتر هم دائما روشنه
    قبلا هم عرض کردم خدمتتون این حجم فیلتر هنگ آن برای تانک گیاهی شما جوابگو نیست. م یتونید در مدیا ها از پد ( فیلتر هود ) استفاده کنید که کمکتون می کنه.

... co2 هم روزی نصف دفیوزر رو پر میکنم نور دهی هم 10 تا 12 ساعته بود ک کمترش میکنم میخوام بیارمش روی 8 ساعت چطوره ؟
    با توجه به استارت و کم بودن گیاهان مقدار نور دهی رو تا 6 ساعت کاهش بدید بهرته.

باز دوباره الان یه پوست میگو دیدم توی تانک از صبح بار دومه مشکلی نداره ؟
    پوست اندازی میگو ها هیچ مشکلی نداره .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

پوست اندازی میگو ها هیچ مشکلی نداره .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنون آفا محمد وضعیت چمن ها چی ؟ طبیعیه ؟ خودش درست میشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوباره
    ممنون از راهنماییتون
    تا بعد گذشت حدود یک هفته نور رو به 6 ساعت در روز کاهش دادم .
    هم زمان اقدام به ساخت یه فیلتر اکسترنال دستساز کردم ک نصف کاراشو امروز انجام دادم و نصفشو فردا آماده میکنم .
    یه سطل هم پر آب کردم توش آکوا سیف تترا ریختم و توش یه فیلتر تصفیه گذاشتم ک هم هوا بده هم آب رو یچرخونه به مدت 24 ساعت تا فردا ک سیفون بزنم تانک رو .
    اتفاق جالب اینکه روی بعضی چمن هام جوونه ها تازه زده با اینکه شرایط تانک مطلوب نیست و آب کدر تر از قبل شده یکم . دلیل این کدری چیه ؟ به بستر ada مربوط نمیشه ؟

این جوونه های تازه زده تقریبا قسمت پایین ساقه که به بستر نزدیکه جوونه زده

اینم هم قسمتی از ساخت فیلتر ک از طرح آقای رازقی کمک گرفتم با کمی تغییر توی ساخت . دستشون درد نکنه ایشالله ک جواب بده :

. یه سری عکس دیگه از تانک بعد از یک هفته :
    البته سری گیاه هایی ک گفتند با رشد سریع باشه سعی میکنم فردا تهیه کنم ک هنگام سیف کردم وارد تانک کنم

ویرایش توسط vestlaif : 4th May 2015 در ساعت 08:08 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی و قناری
    شماره عضویت
    16730
    سلام مبارک باشه
    لطفا یه توضیح کامل با عکس درباره فیلتر سطلی دستساز میدید
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام

مبارکه.
    گلاسو ها گرفته و داره زیاد میشه . تا چند وقت دیگه کل کف تانک رو می پوشونه.
    سعی کن زودتر طرح مورد نظرت رو انتخاب کنی واجراش کنی .

شاد وپیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

مبارکه.
    گلاسو ها گرفته و داره زیاد میشه . تا چند وقت دیگه کل کف تانک رو می پوشونه.
    سعی کن زودتر طرح مورد نظرت رو انتخاب کنی واجراش کنی .

شاد وپیروز باشی
    محمّد رازقی
    پس یعنی نیاز نیست گلاسو هارو جابجا کنم تا پخش شدن ؟ خودشون پخش میشم و کف تانک رو میگیرن ؟ سر هر شاخه جوونه داره میزنه نیاز هست برگای بزرگ و تقریبا زرد رنگ هستن رو کوتاه کنم ؟ موقعی ک فیلتر سطلی راه افتاد فیلتر هنگان رو حذف کنم کامل ؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    پس یعنی نیاز نیست گلاسو هارو جابجا کنم تا پخش شدن ؟ خودشون پخش میشم و کف تانک رو میگیرن ؟ سر هر شاخه جوونه داره میزنه نیاز هست برگای بزرگ و تقریبا زرد رنگ هستن رو کوتاه کنم ؟ موقعی ک فیلتر سطلی راه افتاد فیلتر هنگان رو حذف کنم کامل ؟
    گلاسه یه گیاه کف پوشه و اگه نور مناسب داشته باشه اصلا ارتفاع نمی گیره .
    این شاخه هایی که کاشتید یا مشکل نور داشتند یا جا که ارتفاع گرفتند.
    یکم که جوونه ها شکل گرفت برگ هارو به همراه ساقه از بالاتر از جوونه ببر تا زیباتر هم بشه.

فیلترهارو چند وقتی بزار همزمان کار کنند . درسته حجم هنگ ان کمه ولی تو این مدت مقداری باکتری سازی داشته .پس بزار مدتی همزمان کار کنند.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)