صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت _ مرغ مینا _ ماهی
    شماره عضویت
    16895

4 کمک برای گلدفیش

سلام من دیروز لاک پشتمو انداختم پیش گلد فیشم با گلدفیشم کاری نداشت اما تمام تزیناتمو خراب کرد و گیاهامو از جاشون در اورد واسه همین شب برش گردوندم به جای اولش امروز عصر دیدیم لب پایینی گلد فیشم به شدت ملتهب شده و چرک کرده توری که به سختی غذا می خوره مطمئنا مال آبش نیست چون پریروز آبشو کلا عوض کردم
    خواستم کمکم کنید بگید چش شده و چطوری درمانش کنم ؟
    الان سه سال دارمش و حسابی با هم دوستیم نمی خوام از دستش بدم !

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط tinasps نمایش پست ها
    سلام من دیروز لاک پشتمو انداختم پیش گلد فیشم با گلدفیشم کاری نداشت اما تمام تزیناتمو خراب کرد و گیاهامو از جاشون در اورد واسه همین شب برش گردوندم به جای اولش امروز عصر دیدیم لب پایینی گلد فیشم به شدت ملتهب شده و چرک کرده توری که به سختی غذا می خوره مطمئنا مال آبش نیست چون پریروز آبشو کلا عوض کردم
    خواستم کمکم کنید بگید چش شده و چطوری درمانش کنم ؟
    الان سه سال دارمش و حسابی با هم دوستیم نمی خوام از دستش بدم !

عکس گلدفیش بیمار رو با کیفیت قابل قبول آپلود کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16895
    سلام این بهترین عکسیه که تونستم بندازم لب پایینیش که قرمز و متورم شده و غذا خوردن رو مشکل کرده براش ممنون می شم کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    احتمال اینکه لب گلدفیس توسط لاک پشت شما گاز گرفته شده باشه و بعدا عفونت کرده باشه زیاده . به هر حال من به شما این راه رو پیشنهاد میکنم ، احتمال خوب شدنش خیلی زیاده

۱.دمای آب رو تا ۲۸ درجه سانتی گراد بالا ببرید
    ۲.به ازای هر ۲۰ لیتر یک قاشق غذا خوری سر پر نمک به آب اضافه کنید
    ۳.به ازای هر ۳۰ لیتر آب ، ۲۵۰ میلیگر سیپروفلوکساسین به آب اضافه کنید

هر ۲۴ ساعت یک بار ۱۰۰٪ آب رو تعویض کنید و مجددا مورد ۲ و ۳ رو انجام بدید

نکته ۱ : آب حتما باید ۱۰۰٪ بدون کلر باشه . برای این منظور یا باید آب رو حد اقل ۳۰ ساعت دپو کنید (با سنگ هوا و تلاطم) یا از آب معدنی یا آبی که قبلا جوشیده شده و خنک شده استفاده کنید
    نکته ۲ : سیپروفلوکساسین رو از داروخانه های انسانی بخرید . به مقدار مورد نظر ازش جدا کنید و کاملا در یک لیوان از آب آکواریوم حل کنید . وقتی کاملا حل شد داخل آب ماهی بریزید

خبر وضعیت گلدفیش رو هر روز از طریق همین تاپیک گزارش کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16895
    سلام واقعا دستتون درد نکنه به خاطر کمکتون !
    من فعلا درمانشو شروع کردم انشالله اگه خوب شد چشب ازش عکس می ذارم و خبرتون می کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    فراموش کردم اینو بگم! درمان رو ۷ روز پیاپی ادامه بدید . (۷ بار سیفون و ۷ بار تجدید دوز دارو و نمک)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام
    امروز کل اب اکواریوم رو عوض کردم و الان دیدم یکی از گلدفیش هام به صورت عمودیه و کند شنا میکنه، کند هم نفس میکشه.
    تا قبل از تعویض اب مشکل نداشت و غذا هم میخورد، از نظر ظاهری هم چیزیش نیست فقط روی دمش یکم رگه قرمز افتاده. چیزی که تغییر کرده اینه که دیشب اون دکوری گوشه عکس رو گذاشتم تو اکواریوم، البته قبلش دو سه ساعتی تو اب گرم گذاشتم. و برای اینکه کلر اب بپره، اب کمتر از 24 ساعت موند، یعنی مجبور شدم فقط بعد از 3-4ساعت ماهی ها رو بندازم تو اب(معمولا یک روز کامل آب میمونه).
    مشکلش چیه؟ خوب میشه؟ خیلی دوسش دارم لطفا کمک کنید [emoji27]

ویرایش توسط میترا : 16th April 2015 در ساعت 07:11 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    سلام
    دوستان گلد فیش من سفیده هست و بالای سرش یه قرمزی یا همون کلاه قرمزی داره وقتی که دمای آب رو بردم تا 26 درجه و فرداش اومدم نگاه کردم دیدم اون رنگ از وسط سرش داره ازبین میره و کم رنگ شده طوری که انگار یکی سرشو خورده و رنگش ازبین رفته کلان میخوام بدونم بخاطر اینکه داره بزرگ میشه از بین رفته یا نه مریضی چیزی شده ؟

ویرایش توسط Alireza_ : 16th April 2015 در ساعت 11:41 PM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام
    امروز کل اب اکواریوم رو عوض کردم و الان دیدم یکی از گلدفیش هام به صورت عمودیه و کند شنا میکنه، کند هم نفس میکشه.
    تا قبل از تعویض اب مشکل نداشت و غذا هم میخورد، از نظر ظاهری هم چیزیش نیست فقط روی دمش یکم رگه قرمز افتاده. چیزی که تغییر کرده اینه که دیشب اون دکوری گوشه عکس رو گذاشتم تو اکواریوم، البته قبلش دو سه ساعتی تو اب گرم گذاشتم. و برای اینکه کلر اب بپره، اب کمتر از 24 ساعت موند، یعنی مجبور شدم فقط بعد از 3-4ساعت ماهی ها رو بندازم تو اب(معمولا یک روز کامل آب میمونه).
    مشکلش چیه؟ خوب میشه؟ خیلی دوسش دارم لطفا کمک کنید [emoji27]

سلام

به علت تعویض کل آب آکواریوم و از بین رفتن سیکل ، ماهی شما دچار مسمومیت با آمونیاک شده.
    هر روز بین 30 تا 40 درصد آب را با آب هم دما و کلرزدایی شده جایگزین کنید.
    به میزان یک گرم در لیتر نمک اضافه کنید.
    از تسریع کننده های سیکل استفاده کنید.
    از همه مهمتر تاپیک زیر را با دقت مرور کنید :

http://www.parsipet.ir/thread70.html

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_ نمایش پست ها
    سلام
    دوستان گلد فیش من سفیده هست و بالای سرش یه قرمزی یا همون کلاه قرمزی داره وقتی که دمای آب رو بردم تا 26 درجه و فرداش اومدم نگاه کردم دیدم اون رنگ از وسط سرش داره ازبین میره و کم رنگ شده طوری که انگار یکی سرشو خورده و رنگش ازبین رفته کلان میخوام بدونم بخاطر اینکه داره بزرگ میشه از بین رفته یا نه مریضی چیزی شده ؟

هر تغییر رنگی نشانه بیماری نیست.
    در اثر استرس یا تغییرات ناگهانی دما یا فاکتورهای آب ممکنه رنگ ماهی در عرض مدت کوتاهی تغییر کند.
    اگر سیکل تانک شما کامل شده و نشانه بیماری مثل زخم یا دیگر علائم ظاهری بر روی بدن ماهی وجود ندارد ، جای نگرانی نیست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17632

قرمزی چشم گلدفیش

سلام.من یه ماهی قرمز دارم که یک ساله ازش نگهداری میکنم.همین الان دیدم که یه چشمش قرمز شده و متورم شده.مردمک چشمش سیاهه فقط دورش قرمز شده.اما حرکاتش عادی هست و شنای نرمالی داره.تو یه تنگ بزرگ با ۲ تا ماهی دیگه هستش.نمیدونم چرا اینجوری شده.کمکم کنید لطفا.الانم از اون دو تا ماهی دیگه جدا کردمش.چیکار کنم خوب شه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)