صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 61
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.amiri نمایش پست ها

بلبل دوسالس و میوه جات و سبزیجات و خرما و دون پارس تا همین الان البته دايمی نیس هفته ای یا دو هفته ای یکبار...اون ورما زرد رنگ بودن اوایل ولی خوب شد و هیچ جای بدنش نداشته و نداره ولی هنوز پاشو بالا نگه میداره جوریه ک انگار هنوز درد داره...یه حالتایی روی پاهاش داشت ک انگار میخواست پوست اندازی کنه ولی خب اینجوری نشد فقط یه حالتای بلند شدگی داشتن...جنبو جوشو صوتشم کم شده بود ک الان دوباره مثله اولش شده ...الان پر ریزی داره و انگار پوستش خشک شده و بخاطره پاش نمیتونه خودشو خوب تمییز کنه و پروازش مشکل پیدا کرده فک میکردم چیزی مثه حشره داشته باشه ولی هیچی پیدا نکردم روزی یه بار حمام میکنه و قفسشم روزی یه بار تمییز میشه...تشخیصه دکتر شپشک بود بهش تتراسایکلین و مولتی ویتامین داد ک فقط مولتی ویتامین کمک کرد...باید چیکار کنم؟؟

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    !!! از سوالتون زمان زيادي گذشته !! چرا تشريف نيورديد تاپيك ؟!

پاهاش مشكلي نداره ، ظاهرا سالمه. اگر درد استخواني باشه ، از روي عكس نميشه تشخيص داد .

پاهاشو ٢-٣ بار در هفته با تركيبي از پماد ad و تتراسايكلين چرب كنيد. از ساق تا انگشتان . گاهي هم با محلول جوش شيرين و اب شستشو بديد .

در حال حاضر هم تا ٣ روز ، روزي يكبار پماد جنتامايسين چشمي و شبها پماد بتامتازون چشمي ( هر دو به اندازه يك عدس ) از ساق تا انگشتان زده بشه . مولتي ويتامين هم ادامه بديد.

براي شپشك دليل هست، تا نشانه اي مثل خارش نداشته باشه كه وجودش منطقي نيست . و اگر مطمئن بودن ، چرا ضدانگل تجويز نكردن ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل
    شماره عضویت
    23857
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    !!! از سوالتون زمان زيادي گذشته !! چرا تشريف نيورديد تاپيك ؟!

پاهاش مشكلي نداره ، ظاهرا سالمه. اگر درد استخواني باشه ، از روي عكس نميشه تشخيص داد .

پاهاشو ٢-٣ بار در هفته با تركيبي از پماد ad و تتراسايكلين چرب كنيد. از ساق تا انگشتان . گاهي هم با محلول جوش شيرين و اب شستشو بديد .

در حال حاضر هم تا ٣ روز ، روزي يكبار پماد جنتامايسين چشمي و شبها پماد بتامتازون چشمي ( هر دو به اندازه يك عدس ) از ساق تا انگشتان زده بشه . مولتي ويتامين هم ادامه بديد.

براي شپشك دليل هست، تا نشانه اي مثل خارش نداشته باشه كه وجودش منطقي نيست . و اگر مطمئن بودن ، چرا ضدانگل تجويز نكردن ؟

ممنون ک جواب دادید...چند جا برده بودمشو جوابی ندادن توی این مدتم همش با جنتامایسین چرب میکردم شبی یه بار هرروزم حداقل ۵ تا ده دیقه میبرمش افتاب بگیره...الان پاشو میزاره زمین مثله قبل شیطنت میکنه و میخونه ولی باز بعده چند دیقه اتگار ک خسته میشه میبرش بالا ینی اگه اینکارارو کنم خوب میشه؟؟بعد این پولک پولکی شدن پاهاش برای چیه؟ اینم خوب میشه؟یا طبیعیه؟ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون ک جواب دادید...چند جا برده بودمشو جوابی ندادن توی این مدتم همش با جنتامایسین چرب میکردم شبی یه بار هرروزم حداقل ۵ تا ده دیقه میبرمش افتاب بگیره...الان پاشو میزاره زمین مثله قبل شیطنت میکنه و میخونه ولی باز بعده چند دیقه اتگار ک خسته میشه میبرش بالا ینی اگه اینکارارو کنم خوب میشه؟؟بعد این پولک پولکی شدن پاهاش برای چیه؟ اینم خوب میشه؟یا طبیعیه؟ممنون
    خواهش ميكنم

عرض كردم اگر مشكل داخلي باشه و يا مربوط به سيستم ايمني ، به درمانهاي موضعي جواب نميده .فعلا انجام بديد اگر برطرف نشد ، داروي تقويتي مينويسم . چون اين مدت جنتامايسين زديد ، به جاي اون از پماد تتراسايكلين چشمي + بتامتازون استفاده كنيد .

منظورتون از پولك پولك شدن ، ساق پا هست ؟ ميتونيد با علامت مشخص كنيد ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    19311
    داداش یه مولتی ویتامین بچه بخر ب مقدار خیلی کم بریز تو غذا یا ابش هر روز به مدت یک هفته در حد ۲ یا ۳ قطره...غذاهای متنوع بهش بده مثل گوجه خیار هندوانه و همه چی..من بلبل خرما داشتم زیاد..فقط مشکل پاشون به خاطر کمبود ویتامین و اینکه ی مدل غذا بهش بدی هست..این کار رو بکن منم دعا کن بعدش ..یک هفته ای خوب مبشه..سفیده تخم مرغ فراموش نشه..

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل
    شماره عضویت
    23857
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خواهش ميكنم

عرض كردم اگر مشكل داخلي باشه و يا مربوط به سيستم ايمني ، به درمانهاي موضعي جواب نميده .فعلا انجام بديد اگر برطرف نشد ، داروي تقويتي مينويسم . چون اين مدت جنتامايسين زديد ، به جاي اون از پماد تتراسايكلين چشمي + بتامتازون استفاده كنيد .

منظورتون از پولك پولك شدن ، ساق پا هست ؟ ميتونيد با علامت مشخص كنيد ؟

روی ساق پاش[IMG][/IMG]

قبلا همین قسمتا ورم میشد و زرد رنگ

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    روی ساق پاش[IMG][/IMG]

قبلا همین قسمتا ورم میشد و زرد رنگ
    مدفوعش مشكلي نداره ؟
    اين پوسته هايي كه ميفرماييد از كمبود رطوبت ، بيماريهاي عفوني يا كمبودهاي تغذيه اي ايجاد ميشه . مراقب باشيد جدا نشه چون لايه زيرين ً ملتهب و قرمز رنگ ميشه و رگهاي خوني در سطح پوست ديده ميشه ، حتي امكان خونريزي هم وجود داره . اگر هم مطمئنید مبتلا به مایت هست و خارش داره بفرمایید ضدانگل معرفی کنم.

دارو مينويسم هم براي تقويت هم اگر عفونت پنهان داره برطرف بشه .مصرف كنه + استعمال پمادهاي كه گفته شد ، انشالله كه بهبود پیدا کنه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرمایی
    شماره عضویت
    27822
    باسلام. من یه بلبل خرمایی 2 ساله دارم ک یه هفته ای پاش در قسمت کف پا و انگشتان اسیب دیده بود و پلشو بالا نگه میداشت تا ک برمش دامپزشکی گفتن اسپرینش بدم بعد دوروز بخاطر چسبیدن به قفسو تکان خوردن کف همون پا بین انگشتانش زخم شد و خون اومد ک سریع بردمش دکتر انتی بیوتیک هر 12 ساعتی 3 قطر بچکونم و قطره اد هم بچکونم خیلی نگرانشم ک پاشو از دست بده میخوام زخمش و دردش خوب بشه.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shokoh نمایش پست ها
    باسلام. من یه بلبل خرمایی 2 ساله دارم ک یه هفته ای پاش در قسمت کف پا و انگشتان اسیب دیده بود و پلشو بالا نگه میداشت تا ک برمش دامپزشکی گفتن اسپرینش بدم بعد دوروز بخاطر چسبیدن به قفسو تکان خوردن کف همون پا بین انگشتانش زخم شد و خون اومد ک سریع بردمش دکتر انتی بیوتیک هر 12 ساعتی 3 قطر بچکونم و قطره اد هم بچکونم خیلی نگرانشم ک پاشو از دست بده میخوام زخمش و دردش خوب بشه.
    سلام
    شما دقیقا مشغول درمان پرنده هستین و کار خاصی نیست که برای بهبود پرنده انجام نداده باشید و باید صبر کنید تا دوره درمان طی بشه و اگر نتیجه بخش نبود اقدام به درمان مجدد کنید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرمایی
    شماره عضویت
    27822
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    شما دقیقا مشغول درمان پرنده هستین و کار خاصی نیست که برای بهبود پرنده انجام نداده باشید و باید صبر کنید تا دوره درمان طی بشه و اگر نتیجه بخش نبود اقدام به درمان مجدد کنید .
    ببخشید میخواد پماد تتراساکلین ب پاهاش بزنم یا چیزی نیست اسپری یا چیزی ک زخم و دردشو زود خوب کنه میترسم پاهاشو از دست بده. ممنون میشم بگید چ نوع انتی بیوتیکی و چطوری بهش بدم واینکه بازم اسپرینش بدم؟ میشه این دارو هارو مخلوط کنم یا حتما باید هر کدومو جداگانه بدم

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shokoh نمایش پست ها
    ببخشید میخواد پماد تتراساکلین ب پاهاش بزنم یا چیزی نیست اسپری یا چیزی ک زخم و دردشو زود خوب کنه میترسم پاهاشو از دست بده. ممنون میشم بگید چ نوع انتی بیوتیکی و چطوری بهش بدم واینکه بازم اسپرینش بدم؟ میشه این دارو هارو مخلوط کنم یا حتما باید هر کدومو جداگانه بدم
    نیازی به پماد نیست اگر نیاز بود دکتر دامپزشکی تجویز می کردند با این حال اولویت با پماد مخصوص زخم پای پرندگان هستش در صورت نبود میتونید از پماد تتراساکلین استفاده کنید . احتیاجی به داروی خاصی نیست طبق تجویز و دوره دارویی دکتر عمل کنید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)