صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 68
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

آموزش کاشت و پرورش نارگیل در منزل--By Aquatech

سلام به همه دوستان عزیز.
    باز هم یک گیاه گرمسیری بسیار زیبای دیگر.
    کاشت و پرورش بسیار آسان نارگیل.
    بله همانطور که میبینید خیلی ساده میشه در منزل نارگیل را داخل گلدان کاشت و نگهداری کرد.اول از همه یک نارگیل خوب و پرآب بخرید.
    خوب تکانش بدید که مطمئن بشید داخلش صدای آب میاد.هرچی آب یا همون شیر نارگیل داخلش بیشتر باشه و نارگیل سنگینتر بهتره.
    بعد با دست یا انبر،اون پوسته های رشته مانند رو جدا کنید.درقسمت نوک سه تا دایره سیاه رنگ خواهید دید.از داخل یکی از همین دایره ها جوانه میزنه.
    نارگیل را به مدت 3 الی 4 روز داخل یک ظرف آب میزارید و یک جسم سنگین هم میزارید روی اون تا زیر آب بمونه.آبش باید گرم باشه.
    سپس بعد سه یا چهارروز نارگیل را بیرون آورده و داخل یک پلاستیک گذاشته و درش را محکم ببندید و بزارید در محل تاریک و گرم.طی مدت چند هفته جوانه زده و ریشه خواهد زد.

خاک بسیار قوی میخواد.بیشترش باید پیت ماس باشه.بعد کمی کودبرگ + 40% ماسه ساحلی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    خیلی جالبه. آموزش هاتون همیشه جالبه.
    اینو هم حتما امتحام میکنم، اما چند تا سوال؟؟
    1. این که چند روز داخل آب گرم بمونه، آب را باید پس از رسیدن به دمای اتاق یا سرد تر شدن عوض کنیم؟؟
    2. از آب جوش استفاده کنیم یا شیر آب گرم؟؟
    3. وقتی داخل پلاستیک گذاشتیمش کامل دراشو ببندیم و نارگیل هیچ راه بیرونی نداشته باشه؟؟
    4. کیسه پلاستیکی را روی خاک بذاریم یا هرجا میشه گذاشت؟؟
    5. وقتی نارگیل جوونه زد داخل گلدان با نایلون بکاریم؟؟

ممنون

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    بسیار عالی از آموزشتون. کاش شرایط نگهداری و رشد نارگیل در گلدان رو هم می فرمودید.

سپاس

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    خیلی جالبه. آموزش هاتون همیشه جالبه.
    اینو هم حتما امتحام میکنم، اما چند تا سوال؟؟
    1. این که چند روز داخل آب گرم بمونه، آب را باید پس از رسیدن به دمای اتاق یا سرد تر شدن عوض کنیم؟؟
    2. از آب جوش استفاده کنیم یا شیر آب گرم؟؟
    3. وقتی داخل پلاستیک گذاشتیمش کامل دراشو ببندیم و نارگیل هیچ راه بیرونی نداشته باشه؟؟
    4. کیسه پلاستیکی را روی خاک بذاریم یا هرجا میشه گذاشت؟؟
    5. وقتی نارگیل جوونه زد داخل گلدان با نایلون بکاریم؟؟

ممنون
    خواهش میکنم.هنوز آموزش کاشت هل معطر و چندتا دیگه رو هم خواهم گذاشت.شما خیلی پیچیده نگاه میکنید.خیلی سادست.فقط باید دست بکار بشید و شروع کنید.
    1-آب گرم یعنی آب 28 درجه یا 30 درجه و نه جوش یا داغ.ببینید آب و هوای مناطق گرمسیری چطوریه؟؟دمای آب معمولا 30 درجست.تمام 3 روز
    2-آب جوش خوب نیست.آب گرم شیر هم خوب نیست.آب بدون کلر که دمای اتاق باشه خوبه
    3-من نوشتم که درب پلاستیک و نایلون بسته باشه.یعنی اصلا هوا نباید بداخلش راه پیدا کنه تا جوونه بزنه.
    4-کیسه باید داخل محل گرم و تاریک باشه.مثلا حمام یا داخل کمد آشپزخونه.یا داخل یک کیسه سیاه رنگ توی اتاق نزدیک بخاری.نارگیل داخل کیسه اصلا با خاک تماس نداره.بدون خاک.فقط نارگیل داخل نایلون پلاستیکی
    5-وقتی جوونه زد باید درمحل مرطوبی بمونه تا رشد کنه.تقریبا یک متری بشه یا نیم متر.بعد میشه به خاک انتقالش داد

شرایط نگهداری نارگیل در خاک گلدان با خاک بیرون و باغچه فرقی نداره.میزان خاک طبق همان چیزی که نوشتم باشه.فقط گلدانش بزرگ باشه.اگر گلدان کوچک باشه رشد کم خواهد موند و درخت کوچک.اگر گلدان بزرگ باشه بلندتر و زیباتر میشه.ضمنا رطوبت بسیار بالایی میخواد و درجه حرارت بالا.روزی چندبار باید آب پاشی کنید روی برگهاش.
    من خودم امروز یکی خریدم و داخل آب گذاشتم.فقط دقت کنید ریشه هاش خراب نشن.اگر رطوبت پایین باشه قطعا از بین خواهد رفت
    ویرایش توسط AquaTech : 10th November 2014 در ساعت 12:15 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    خواهش میکنم.هنوز آموزش کاشت هل معطر و چندتا دیگه رو هم خواهم گذاشت.شما خیلی پیچیده نگاه میکنید.خیلی سادست.فقط باید دست بکار بشید و شروع کنید.
    1-آب گرم یعنی آب 28 درجه یا 30 درجه و نه جوش یا داغ.ببینید آب و هوای مناطق گرمسیری چطوریه؟؟دمای آب معمولا 30 درجست.تمام 3 روز
    2-آب جوش خوب نیست.آب گرم شیر هم خوب نیست.آب بدون کلر که دمای اتاق باشه خوبه
    3-من نوشتم که درب پلاستیک و نایلون بسته باشه.یعنی اصلا هوا نباید بداخلش راه پیدا کنه تا جوونه بزنه.
    4-کیسه باید داخل محل گرم و تاریک باشه.مثلا حمام یا داخل کمد آشپزخونه.یا داخل یک کیسه سیاه رنگ توی اتاق نزدیک بخاری.نارگیل داخل کیسه اصلا با خاک تماس نداره.بدون خاک.فقط نارگیل داخل نایلون پلاستیکی
    5-وقتی جوونه زد باید درمحل مرطوبی بمونه تا رشد کنه.تقریبا یک متری بشه یا نیم متر.بعد میشه به خاک انتقالش داد

شرایط نگهداری نارگیل در خاک گلدان با خاک بیرون و باغچه فرقی نداره.میزان خاک طبق همان چیزی که نوشتم باشه.فقط گلدانش بزرگ باشه.اگر گلدان کوچک باشه رشد کم خواهد موند و درخت کوچک.اگر گلدان بزرگ باشه بلندتر و زیباتر میشه.ضمنا رطوبت بسیار بالایی میخواد و درجه حرارت بالا.روزی چندبار باید آب پاشی کنید روی برگهاش.
    من خودم امروز یکی خریدم و داخل آب گذاشتم.فقط دقت کنید ریشه هاش خراب نشن.اگر رطوبت پایین باشه قطعا از بین خواهد رفت
    خیلی ممنون از توضیحات کاملتون.
    ولی فکر نکنم تو این منطقه ، میوه بده.
    از لحاظ رطوبت هم الان منزل ما جوریه که همیشه روی شیشه درها و پنجره ها بخار خیس است.
    پس تا وقتی جوونه به نیم متر نرسیده به خاک انتقال ندهیم و در همان جای خودش که تاریکه در داخل نایلون نگه داریم؟؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    بسیار عالی از آموزشتون. کاش شرایط نگهداری و رشد نارگیل در گلدان رو هم می فرمودید.

سپاس
    ممنونم.درمورد خاک گلدان برای نارگیل مطلب خاصی پیدا نکردم.اما عمدتا دیدم نارگیل را در ابتدای کار داخل ماسه کنار سواحل دریاها میکارند.پس احتمال زیاد عمده خاک گلدان باید ماسه باشه.شما 50درصد ماسه ساحلی بزارید و بقیش خاکبرگ و خاک باغی و پیت ماس.منم همینکارو میکنم
    نکته جالب اینه که نارگیل تا 3 الی 4 ماه بدون نیاز به آب و خاک میتونه با همون ذخیره داخل میوه رشد کنه.بنابراین به سرعت انتقالش ندید به خاک.بزارید خوب ریشه کنه.حداقل درجه حرارت 23 درجه سانتیگراد میباشد.
    ویرایش توسط AquaTech : 10th November 2014 در ساعت 12:32 AM

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    ممنون بابت پاسختون. با توجه به اینکه نارگیل در محیط گرم و مرطوب ( استوایی) رشد می کنه میتونه در آپارتمان با رطوبت بسیار کم رشد کنه و بزرگ بشه؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسختون. با توجه به اینکه نارگیل در محیط گرم و مرطوب ( استوایی) رشد می کنه میتونه در آپارتمان با رطوبت بسیار کم رشد کنه و بزرگ بشه؟
    خواهش میکنم.بله میتونه.نارگیل از خانواده نخل هاست و معولا داخل محیط آپارتمانی رشد میکنند.فقط روزی یکی دوبار روی برگهاش آب بپاشید کفایت میکنه.قطعا کمبود رطوبت باعث خشکی نوک برگها خواهد شد اما خشک نمیشه.مثل سرخس ها که رطوبت بالا میخوان نیست.سعی کنید کنار پنجره باز نباشه.داخل اتاقی که کولر گازی در فصل گرما روشنه هم خوب نیست چون کولر گازی رطوبت هوا رو میگیره و خشک میکنه.ولی کولر آبی عالیه.درفصل زمستان داخل منزل همه دربها بسته هستند و رطوبت داخل مناسب است

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    یه سوال دیگه.
    الان من یه نارگیل گرفتم و میخوام این مراحلو طی کنم.
    آیا فقط اون پوست های رشته ای و مومانندشو جدا کنم یا اون پوست سخت که یعد از این رشته ها است را جدا کنم.؟؟

بعدش خود ش وقتی داخل نایلونه ، آیا میتونه نایلونه پاره کنه و جوونه بزنه.؟؟

ممنون

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    یه سوال دیگه.
    الان من یه نارگیل گرفتم و میخوام این مراحلو طی کنم.
    آیا فقط اون پوست های رشته ای و مومانندشو جدا کنم یا اون پوست سخت که یعد از این رشته ها است را جدا کنم.؟؟

بعدش خود ش وقتی داخل نایلونه ، آیا میتونه نایلونه پاره کنه و جوونه بزنه.؟؟

ممنون
    سلام.به به خیلی خوشحال شدم میبینم شما هم علاقه مند شدید و میخواید بکارید.پس باهم میریم جلو ببینیم چطور رشد میکنه
    نارگیل من الان سه روز شده داخل آبه.فردا بیرون میارمش و وارد مرحله بعد میشه.یعنی داخل پلاستیک میزارم.
    ببینید فقط رشته های نخ مانند رو جدا کنید.سه تا نقطه گرد بزرگ سیاه رنگ پیدا میشه.پوستشو کامل جدا نکنید.بعد طبق مراحلی که توضیح دادم عمل کنید

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)