صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از 61 به 68 از 68
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6029
    دوستان مطمعن هستید که قارچ خرابش میکنه؟
    چونکه در طبیعت هم قارچ هست . من فکر میکنم که قارچ شاید اذیتش بکنه ولی با وجود قارچچ هم به رشدش ادامه بده و فقط کند تر بشه تا مدتی

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نه دوست عزیز.قارچ خیلی سریع نارگیل را فاسد میکند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    18675
    سلام ... دوستان محترم من ... مدتها قبل من با این سایت آشنا شدم... من میوه هایی زیادی کاشتم یعنی مثل شما عاشق این کار هستم.. هر میوه ای هم که بگید حداقل یکبار سعی به کاشتنش کردم.. حالا چه موفق چه نا موفق... اما نارگیل رو شک داشتم تا اینکه با این سایت آشنا شدم... اقدام اولیه رو که دوستان توضیح داده بودن رو انجام دادم ..اما دیدم قارچ زد به این فکر افتادم که باید راه حل بهتری باشه... برای همین اقدام ترکیبی خودم رو اجرا کردم... عکس نارگیلم رو که دیدید .. الان نوک برگهاش داره سبز میشه به امید خدا انشالله برگ هم باز میکنه...... و هرگز تو مرحله جوانه زدن از هیچ قارچی خبری نبود... حالا اگه مصمم به کاشت نارگیل هستین بهتون توضیح میدم چکار کنید... برای شروع همون اقدام اولیه.... نارگیل پر آبی خریداری کنید...و اون رو 4 روز تو آب ولرم ..مهم نیست تاریک باشه یا روشن فقط 4 روز یا حتی 5 روز توی آب ولرم فرو ببرید و هروز آب رو عوض کنید و نارگیل رو با آب گرم یا نزدیک به داغ بشورید و دوباره تو لگن آب بندازید ... تا 4 الی 5 روز که گذشت ...خوب دقت کنید ... یک گلدون متوسط درونش خاک بریزید .. بهتر هست خاک رو از گلدون فروشی ها بخرید خاک های غنی شده که بسته ای 6هزار تومن هستن فکر کنم... اون رو درون گلدون بریزید .. سعی کنید قبل از برداشتن نارگیل از آب .. این گلدون رو قبلا آماده کرده باشید..... توجه کنید زمانی که خاک رو توی گلدون میریزید خاک رو کمی گرم کنید بعد از مطمئن شدن از گرمای خاک ظرفی زیر گلدون قرار بدید که تا نصفه ا ش آب بتونید بریزید .. و بعد گلدون رو توی اون ظرف قرار بدید.. بعد نارگیل رو از آب گرفته و با آب جوش دقت کنید... آب جوش بشورید .. و بعد با نوک چاقو آروم آروم آروم سطح سه تا سوراخ رو نازک کنید خیلی دقت کنید خیلی آروم لایه برداری کنید حتی امکان داره سفیدی هم یه کوچولو دیده بشه اشکال نداره بعد از لایه برداری اون رو یکبار دیگه با آب گرم شسته و توی خاک گرم گلدون شبیه عکسی که قبلا گذاشتم فرو ببرید... و دورش خوب با خاک ایمن کنید سعی کنید ار تماس اون سه تا سوراخ با خاک جلوگیری کنید زیر اون سه تا سوراخ رو مثل عکس من گود کنید.. بعد نایلنی (مشمایی) بزرگ مثل مشمای سطل زباله از اون سبزا بردارید و اون رو روی گلدون بزارید بطوری که کل ظرف و گلدون رو بگیره ... یعنی جوری باشه که گلدون و اون ظرف آب تو مشما حبس بشن ... بزار توضیحی بدم که متوجه بشید ... وقتی این گلدون و ظرف رو روی شوفاژ خونتون میزارید باید طوری اون مشما رو دور ظرف و گلدون بپیچونید که وقتی گرمای شوفاژ آب درون ظرف رو تبخیر میکنه بخارش بیاد توی گلدون این همه تکنیک این کار هست.. بخار ظرف آب مثل بخار رود خانه هوای توی گلدون رو شرجی میکنه چیزی که نارگیل عاشقشه... مطمئن باشید کاملا فضای گلدون ظرف بسته شده و هوا داخلش خارج نمیشه و راه بخار ظرف به گلدون باز هست..... هر دو روز یکبار یا هر روز بهش سر بزنید . یکبار مشما رو بردارید کمی با فش فش آب روی سطح نارگیل و خاک آب بپاشید و اگه آب ظرف کم شده دوباره آب گرم بریزید.. و دوباره سریع مشما رو بکشید روش ... شوفاژ برای این کار عالیه اما بخاری هرگز .. اگه شوفاژ ندارید سعی کنید نارگیل رو جایی بسیار گرم بزارید مثل بالای اتاق نزدیک بخاری نه کنار یا روی بخاری ...وقتی جوونه بزنه بعد از گذشت 10 روز از جوانه زدنش نارگیل رو هروقت که خواستید در روز یکبار مشماشو باز کنید تا کمی هوا بخوره اون رو مقابل نور خورشد اما نه تو هوای سرد بلکه تو هوای گرم مقابل نور خورشید قرا بدبد یا نبود همون لامپ... همین... بعد دوماه متوجه خواید شد نه قارچی زده نه خراب شده بلکه کم کم سر و کله برگهاشم پیدا میشه و همه رو متحیر میکنید .. مواظب باشید زود هم چشم میخوره دخخخخ به امید موفقیت شما مهدی گنجی
    ویرایش توسط mahdiganji : 10th December 2015 در ساعت 03:08 PM

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    بسیار عالی.از شما متشکریم.تصاویر مرحله به مرحله رشد نارگیلتون رو حتما در سایت قرار بدید.تا همه کاربران استفاده کنند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    18675

نارگیل

نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    بسیار عالی.از شما متشکریم.تصاویر مرحله به مرحله رشد نارگیلتون رو حتما در سایت قرار بدید.تا همه کاربران استفاده کنند.
    چشم حتما از شما هم ممنونم که حمایت میکنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    18675
    نمیدونم فکر میکنم تازه سر و کله برگهاش پیدا شده آیا اون جوونه کوچک برگ هست؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام.بله گیاه از داخل اون درمیاد.از داخل چشم بزرگتر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    19308
    سلام من امروز مطالب دوستان رو در مورد کاشت نارگیل خوندم. آبنما عکس نارگیل من که بدون هيچ اطلاعاتي وردربرمن کاشتم حدود 5 ماهه

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)