صفحه 31 از 42 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 413
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    باز سلام
    یه سوال
    الان PH آب روی ۹ و Kh بین ۱۱-۱۲ هست، این مشکل محسوب می شه ؟؟؟ عایا؟؟؟
    و اینکه درمان Kh که آلکالاین ۸/۳ هست، برا pH چی ؟؟؟ البته اگه درمانی لازمه؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    شما هر شب دارید المنتال اضافه میکنید !! میشه مقدا کلسیم و منیزیم آب آکواریومتون رو بگید ph سرا اصلا دقیق نیست , 0.5 دقت داره که اصلا مناسب نیست بدین با تستر api واستون تست بزنن و مقدار ph آبتون رو بگید اگه رو 9 واقعا آبتون فوق العاده بازی هستش و اصلا شرایط مناسبی نیست واسه ماهیا حداکثر مقدار ph 8.4 و بازم تلفات میدین اگه واقعا اینقد بالاست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    شما اصلا میدوند چه مقدار از المنتال چقدر کلسیوم منیزیم و استرانسیم پتاسیم و آلکالینیتی رو افزایش میده که هر شب اضافه میکنید!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام

من یه مدت از پودر المنتال استفاده میکردم و بعد از اضافه کردن اکثر تست ها را میزدم تنها چیزی که یکمی تغییر میکرد kh بود و هیچ تاثیری روی کلسیم نداشت حتی میتونم بگم باعث افت کلسیم تانک من میشد
    متاسفانه تست استرانسیوم هم نداشتم تا تاثیرش روی اونو ببینم
    بنظر من استفاده از کلسیم ، الکالین ، استرانسیم بصورت مجزا خیلی بهتره و این محصول یه جورایی تبلیغاتی هست
    بهر حال دستور العمل استفاده برای کسانی که میخوان استفاده کنن
    20 گرم از پودر را در 250 میل آب آر او حل میکنید و هر 10 میل از این محلول را برای 20 گالن (حدود 80 لیتر) استفاده میکنید
    بهتره زمان استفاده در آخر شب باشه ، فکر کنم احتیاجی به خاموش کردن اسکیم نداشته باشه
    موفق باشید
    سلام آقا مجید
    بقیه حرفا رو اینجا آوردم که مزاحم تاپیک آقا یونس نشم
    ممنون از راهنماییت، الان دوتا مشکل دارم
    یکی آب ro که باید حقوق بگیرم تا بتونم دستگاهش رو بخرم [emoji12] ، دومی ۲۰ گرم رو چه جوری پیدا کنم من آخه!!!
    من هم هر شب بعد ار خاموشی اضافه می کنم، البته روش نوشته بهتره اسکیمر مدتی خاموش شه.
    تمام این کارا واسه بنفش شدنه سنگهام هست، الان یه ذره سبز و زرد و قرمز درآوردن، اگه چیز بهتری سراغ دارین بگو لطفاً، و اینکه آب جوشیده خوبه به جا ro موقتاً استفاده کنم؟

ویرایش توسط Drax777 : 1st December 2014 در ساعت 09:31 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    سلام آقا مجید
    یکی آب ro که باید حقوق بگیرم تا بتونم دستگاهش رو بخرم [emoji12] ، دومی ۲۰ گرم رو چه جوری پیدا کنم من آخه!!!
    من هم هر شب بعد ار خاموشی اضافه می کنم، البته روش نوشته بهتره اسکیمر مدتی خاموش شه.
    تمام این کارا واسه بنفش شدنه سنگهام هست، الان یه ذره سبز و زرد و قرمز درآوردن، اگه چیز بهتری سراغ دارین بگو لطفاً، و اینکه آب جوشیده خوبه به جا ro موقتاً استفاده کنم؟

خوده اب جوشيده املاح و tdsبيشتري داره

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    خوده اب جوشيده املاح و tdsبيشتري داره

خدایی؟؟؟
    آخه تا الان که می گفتن آب مقطر املاح و کلر و ... می ره که؟؟؟
    راستش متوجه نمی شم چرا

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    خدایی؟؟؟
    آخه تا الان که می گفتن آب مقطر املاح و کلر و ... می ره که؟؟؟
    راستش متوجه نمی شم چرا

بله بوسيله دستگاه تقطير چند بار بخار بدست امده رو ميجوشونن تا به اب مقطر برسن نه خوده اب جوشيده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام . داداشه گلم خودتو بخاطر بنفش شدنه سنگهات آزار نده ، شرایطه نور و پارامترهایه آب درست باشه به مرور زمان سنگها و شیشه هات بنفش میشن ، و این امر در ،یک روز ،یا ،یک هفته ،یا یک ماه رخ نمیده ، داداش داستانه آکواریومه آبشور خیلی ساده هستش ، اگر فرمایشاته اساتید رو گوش بدی و مرحله به مرحله پیش بری بهت قول میدم نه مشکلی پیش میادش تا آخر سالم آکت بنفش میشه ، ولی فقط چندتا اما داره ، اصلیترین مثله صبر صبر صبر و معلومات و اطلاعاتت هستش ، اصلا عجول نباش ، آب آر او تهیه بشه ، املاحه آکواریوم تامین بشه و ماهی زیاد خریداری نشه و غذا زیاد داده نشه و وو به حرفه فروشندگان گوش داده نشه ، همه کارات با مشورت صورت بگیره در کارت موفق میشی و همه از آکواریومت لذت میبرن ، اگه یکی از این موارد رو نادیده بگیری مطمعن باش آکواریوم میشه یه درد سر که نهایتنم باید کنار بزاریش ، ولی من برات موفقیت و خوشی آرزومندم .

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام آقا مجید

سلام
    انشاالله که دستگاه آر او میخری و خیلی از مشکلات حل میشه ، حتی میتونی خودت قطعاتش را بخری و سرهم کنی ، اگه اشتباه نکنم آقا فربد یه تاپیک زده بود

برای اون 20 گرم شما هر قاشق سوپ خوری را 5 گرم در نظر بگیر یعنی 4 قاشق سوپ خوری ، اگه بتونی یه ترازوی دیجیتال بخری که عالیه قیمتی هم نداره ، من خودم یکی خردیم حدود 28 تومن که تو خونه هم(برای آشپزخونه) کاربرد داره

برای بنفش شدن سخره ها همونظور که دوستان اشاره کردن باید صبور باشید ، تانک من بعد از 6 ماه یکی دوتا لکه روی شیشه پشت پیدا شد و همینطور روی سخره ها
    از همه مهمتر ثبات شرایط شیمایی تانک هست ، شما با تست منظم مصرف کلسیم و سختی اب را تست بزنید همینطور منیزیم و به نسبت مصرف به تانک اضافه کنید
    چند ماه اول که با سیفون مشکل حل میشه ولی با پیداشدن حتی جلبک های کلسیمی سبز رنگ شرایط تغییر میکنه میزان مصرف تانک اضافه میشه
    استفاده منظم استرانسیوم و ید هم تاثیر زیادی داره ، همینطور پایین بودن فسفات و نیترات
    همه اینا باید بصورت منظم و پیوسته باشه و هیچ عجله ای برای بنفش کردن تانک نداشته باشید ، خودش کم کم تمام سطوح را میپوشونه

آب جوشیده هم اصلا پیشنهاد نمیشه شما اولویت اولتون را خرید دستگاه آر او بذارید
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام
    بالاخره برگشتم سر آکواریوم خودم
    به لطف همه دوستان و شکرخدا فعلاً اوضاع آروم و مرتبه.
    دیروز یه چندتایی مهمون جدید آوردم، عکسشون رو می ذارم.
    یه اتفاقی هم افتاد که‌ قبلاً پیش بینی کرده بودم ، من ۴ تا اسالاریس دارم یا بهتره بگم داشتم که توی یه فروم خارجی آقایی از آلمان بود اگه اشتباه نکنم ، عکسای تانکم رو دیده بود گفت اینا همدیگه رو می کشن و همینم شد، کوچیکه رو امشب جنازه اش پیدا کردم، دوتاشون بزرگتر بودن و نمی ذاشتن این کوچکترها بیان بیرون از پشت سنگها و به محض برخورد می زدنش و آخرشم کشتن کوچکترین رو.
    تا اومدم بگیرمش از آب میگو کلینرم اومد و قاپیدش و بردش مخفیگاهش و شروع کرد خوردنش!!!
    بالاخره ازش گرفتم حیوون رو
    یه کار دیگه هم کردم، یه آرک داشتم برای بالای آکواریوم ، که به علت وجود چراغ نمی تونستم بذارمش بالای آک، بردم بریدمش و یه چراغ جیزمن گرفته بودم که با ترانسش بستم و با آینه براش قاب درست کردم، خیلی قشنگ شد.
    منتظرت نظراتتون هستم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    خيلي خوب و زيبا شده تبريك ميگم

صفحه 31 از 42 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)