صفحه 19 از 42 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 413
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    اوکی، اینم فکر خوبیه، شنیدم مارک آکوافینا تنها برند آب سالم هست، از اون می گیرم

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    فقط آکوافینا بگیر، منم کل تانکمو با آکوا فینا پرکردم، تنها آب معدنیه تو ایران که نیترات نداره و نزدیک به صفره من با سالیفرت و api هم تست زدم یکیشون صفر و یکی هم نزدیک به صفر نشون میداد اما باقی آب معدنیا از ۵ تا ۲۵ نیترات دارن
    ویرایش توسط amiroscar : 19th November 2014 در ساعت 09:22 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    فقط آکوافینا بگیر، منم کل تانکمو با آکوا فینا پرکردم، تنها آب معدنیه تو ایران که نیترات نداره و نزدیک به صفره من با سالیفرت و api هم تست زدم یکیشون صفر و یکی هم نزدیک به صفر نشون میداد اما باقی آب معدنیا از ۵ تا ۲۵ نیترات دارن
    سلام
    یه جا دیگه هم گفتم این موضوع رو :
    تو شهرها بزرگ کارگاههایی هست که آب مقطر تولید میکنن میتونن آب با تی دی اس صفر بهتون بدن ، یه مقدار پرس و جو کنید میتونید پیدا کنید ، من مشهد قیمت گرفتم لیتری 400 تومن بدون ظرف گفت به من میده

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    یه جا دیگه هم گفتم این موضوع رو :
    تو شهرها بزرگ کارگاههایی هست که آب مقطر تولید میکنن میتونن آب با تی دی اس صفر بهتون بدن ، یه مقدار پرس و جو کنید میتونید پیدا کنید ، من مشهد قیمت گرفتم لیتری 400 تومن بدون ظرف گفت به من میده

send by tapatalk

بله جناب نوروزی شما کاملا درست میفرمایید،شهرداری تهران چند جا رو توی میادین میوه و تره بار افتتاح کرده و دستگاه های صنعتی گذاشتن برای این کار و لیتری ۲۰۰ تومن میفروشن و یه ۲۰ لیتری ۴۰۰۰ هزارتومن میفته اما یه پک آب معدنی که ۹ لیتر بیشتر نیست ۴۸۰۰ اما جالبه که بدونید این دستگاهها همه الکی هستش و فقط سختی آب رو میگیره در حالی که روش نوشته بدون نیترات و اسمز معکوس اما همش الکیه و کسی هم نیست سرشون نظارت کنه، بنده اول کل تانک رو با همین آبها پر کردم و متاسفانه نیتراتش روی ۱۰۰ بود با اینکه مسئولش میگفت یک هفته نیست مواد و فیلترش تعویض شده، بالاخره با کلی دعوا کار به شکایت از شهرداری کشید و به هیجا هم نرسیدیم و در آخر نتیجه گرفتم که از اکوا فینا استفاده کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    بله جناب نوروزی شما کاملا درست میفرمایید،شهرداری تهران چند جا رو توی میادین میوه و تره بار افتتاح کرده و دستگاه های صنعتی گذاشتن برای این کار و لیتری ۲۰۰ تومن میفروشن و یه ۲۰ لیتری ۴۰۰۰ هزارتومن میفته اما یه پک آب معدنی که ۹ لیتر بیشتر نیست ۴۸۰۰ اما جالبه که بدونید این دستگاهها همه الکی هستش و فقط سختی آب رو میگیره در حالی که روش نوشته بدون نیترات و اسمز معکوس اما همش الکیه و کسی هم نیست سرشون نظارت کنه، بنده اول کل تانک رو با همین آبها پر کردم و متاسفانه نیتراتش روی ۱۰۰ بود با اینکه مسئولش میگفت یک هفته نیست مواد و فیلترش تعویض شده، بالاخره با کلی دعوا کار به شکایت از شهرداری کشید و به هیجا هم نرسیدیم و در آخر نتیجه گرفتم که از اکوا فینا استفاده کنم
    سلام
    من پرسوجو کردم ، اما جایی رو کسی نمی شناخت واسه اینکار، حالا شنبه از کارمندای شهرداری سوال می کنم، پیدا کردم خبر می دم به همه دوستان
    واما تانک خودم
    آقا امان از این نیترات، پایین نمیاد، خیر سرم نیترات گیر jbl دارم، یه شقایقم مُرد ( همون پایه قرمزه با شاخکهای فسفری)
    الان ۳۰٪ سیفون می زنم، خدا کنه درست شه، نشد باز می رم مدیای نیترات گیر می خرم [emoji20]

ویرایش توسط Drax777 : 19th November 2014 در ساعت 09:46 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    اخه ميگن جريان زياد باكتريا رو ميشوره اينو زماني كه واتر پمپ اكواريوم سيستم بگيرم از اقايي بيگي بگيرم بهم گفت

Sent from my iPhone using Tapatalk
    اصن یه موردی
    جریان باید به وه صورت باشه؟
    ساعتگرد باشه ( یعنی دور تا دوره آک بچرخه) یا موجساز عمود به شیشه کناری باشه و بزنه به شیشه روبروییش ( در طول) ؟؟؟
    تا جایی که می دونم گردش آب همه دریاها و دریاچه ها ساعتگرد هستش، حالا باز نظر بزرگان چی باشه
    و همچنین جریان خیلی زیاد هم باعث ترس نمی شه؟

با کمی تاخیر :
    منظور از اینکه جریان زیاد باکتری رو میشوره دقیقا میشه توضیح بدید؟ من تا الان چنین اصطلاحی رو نشنیدم . من در پست قبلیم از منابع لاتین براتون فهرست کردم که اشاره به جریان 6 تا 10 برابر کرده بود در بین دوستان باتجربه ی همین سایت ها هم بپرسید همین رو تایید میکنن . باکتری ها در بین حفره های میکروسکوپی روی مدیاهای باکتری ساز تشکیل میشن .برای برخی مدیاها مثل GFO برای تنظیم جریان اب از راکتور استفاده میشه اما در مورد مدیاهای باکتری ساز توصیه ای در کاتالوگ محصول که اشاره به شسته شدن باکتری در جریانی از اب بکنه نیومده . این اطلاعات که برخی فروشنده ها میدن چندان پایه ی علمی نداره و بیشتر به تصورات خود فرد گوینده برمیگرده!
    در مورد جهت چرخش اب هم حالت چرخشی (همون ساعتگرد یا پادساعتگرد ) بهترین حالت هست .به تازگی موج ساز هایی با قابلیت کنترل شکل موج هم به بازار اومده که میتونن انواع موج های سینوسی و پالسی و ... رو ایجاد کنند یا با ترتیب خاصی نسبت به هم خاموش و روشن شده و جریان مناسبتری برای اکواریوم ایجاد بشه .
    جریان برای ابزیان مختلف با هم فرق میکنه . در لیست مشخصات مرجان ها همیشه یکی از موارد میزان جریان ابی است که احتیاج دارن لذا مرجان رو در جای مناسب که جریان لازم اونو داره قرار بدید. در مورد ماهی ها هم میشه خیلی از ماهی های اب شور به جریان بالای اب علاقه دارند به خصوص گونه ی جراح ها .سایر ماهی ها هم چندان حساسیتی ندارند جز چند گونه ی خاص مثل اسبک ها که حتما باید در جریان اب کم زندگی کنند .
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    آقای میرنژاد یا سایر دوستان و اساتید
    من زدم به سیم آخر و کل نخودیها رو درآوردم تقریباً ، جاشون سیپورکس دارم می ذارم، آبی که توی جایگاه اسکیمر بود رو می تونم فقط با واژه کثافت تعریفش کنم، حالا قویترین باکتریها رو می خوام به سیستم تزریق کنم، چی بگیرم؟
    و اینکه اون شقایق قرمزه درست می شه یا کلاً مرد؟

ویرایش توسط Drax777 : 19th November 2014 در ساعت 10:43 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    این اب معدنی که نام بردی تی دی اس ابش چنده؟ تا حالا با تی دی اس متر گرفتی ببینی؟
    استفاده از اب معدنی باعث بالا رفتن کلسیوم تانک میشه حتما حواستون به این قضیه باشه اور دوز نکنید.البته فکر میکنم این اب معدنی ها حاوی سدیوم هم باشن که اونم باز مضر هست(این موردو زیاد مطمئن نیستم چون دقیق یادم نمیاد انالیزشونو)
    در کل استفاده از اب معدنی زیاد ایده جالبی به نظر نمیاد و نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    این اب معدنی که نام بردی تی دی اس ابش چنده؟ تا حالا با تی دی اس متر گرفتی ببینی؟
    استفاده از اب معدنی باعث بالا رفتن کلسیوم تانک میشه حتما حواستون به این قضیه باشه اور دوز نکنید.البته فکر میکنم این اب معدنی ها حاوی سدیوم هم باشن که اونم باز مضر هست(این موردو زیاد مطمئن نیستم چون دقیق یادم نمیاد انالیزشونو)
    در کل استفاده از اب معدنی زیاد ایده جالبی به نظر نمیاد و نیست
    خب آقا فربد
    اول همون سوال بالایی خودم برای سامپ و تخلیه کاملش و قویترین باکتری
    بعد برای آب تی دی اس منی که ro ندارم چی کار کنم؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    خب آقا فربد
    اول همون سوال بالایی خودم برای سامپ و تخلیه کاملش و قویترین باکتری
    بعد برای آب تی دی اس منی که ro ندارم چی کار کنم؟

مدیاهارو کم کم در بیارین چیزی هم احتیاج نیست جایگزین کنید هر چند روز یکی دو کیلو در بیارین از باکتری زنده هم استفاده کنید کنارش که به سیستم شک وارد نشه میکرو باکتر 7 خوبه روزی 5 میل بزنید تو تالار دوستان زیادی مثل اقای نوروزی و اقا بهنام beh999 (باقیو حضور ذهن ندارم) هستن که مدیارو حذف کردن به البومشو سر بزنید مطالبشونو بخونید
    تنها کاری که باید کنید قرار دادن اولویت برای خرید یه ست ro/di هست به نظر من جزوه واجباته اب شوره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    مدیاهارو کم کم در بیارین چیزی هم احتیاج نیست جایگزین کنید هر چند روز یکی دو کیلو در بیارین از باکتری زنده هم استفاده کنید کنارش که به سیستم شک وارد نشه میکرو باکتر 7 خوبه روزی 5 میل بزنید تو تالار دوستان زیادی مثل اقای نوروزی و اقا بهنام beh999 (باقیو حضور ذهن ندارم) هستن که مدیارو حذف کردن به البومشو سر بزنید مطالبشونو بخونید
    تنها کاری که باید کنید قرار دادن اولویت برای خرید یه ست ro/di هست به نظر من جزوه واجباته اب شوره
    ممنون
    اما تمام نخودیها رو درآوردم
    این تانکی که گرفتم دست دو بود، از بین نخودیها کثافت و لجن می زد بیرون
    همه رو‌ریختم دور
    الان تقریباً همه ویتامینها و املاح رو دارم
    چی رو بیشتر بزنم و چی کار کنم؟

صفحه 19 از 42 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)