صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 100
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Mahi
    شماره عضویت
    16746
    سلام چيزي كه من متوجه شدم بستگي به اب شهر داره اب شهر ما بين ٧٠٠ و ٨٠٠ و با دستگاه ro به دوروبره ٢٠٠ ميرسه

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15551
    آب شهر ما هم تی دی اسش بین 400 تا 450 هست و خروجی ممبران حدود 11 میشه. اون تعداد لایه های ممبران هم مربوط به مقدار آب خروجی (گالن) در یک روز از ممبران (gpd) میشه و هرچقدر تعداد لایه ها بیشتر باشه دبی هم بیشتره. راستی بنده یک عدد کارتریج di با رزین داخلش گرفتم 70 تومن و تستش که کردم آب خروجیش تی دی اس صفر داشت. دوستان که انگار پروژه میکس بد رو فراموش کردن

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mask42163 نمایش پست ها
    آب شهر ما هم تی دی اسش بین 400 تا 450 هست و خروجی ممبران حدود 11 میشه. اون تعداد لایه های ممبران هم مربوط به مقدار آب خروجی (گالن) در یک روز از ممبران (gpd) میشه و هرچقدر تعداد لایه ها بیشتر باشه دبی هم بیشتره. راستی بنده یک عدد کارتریج di با رزین داخلش گرفتم 70 تومن و تستش که کردم آب خروجیش تی دی اس صفر داشت. دوستان که انگار پروژه میکس بد رو فراموش کردن
    سلام
    فراموش نشده
    من مشهد لیتری 20 تومن پیدا کردم و میگه اینها همش چینیه که به اسم انگلیس میفروشن
    ولی چون دوستان بیشترشون تهرانن بهتره اونجا خرید بشه که هزینه حمل کمتری داره

send by Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

میزان TDS آب رو با واحد PPM اندازی گیری میکنند . ولی خیلی از دوستان بدون اینکه خبر داشته باشند دارن آب رو با EC متر تست میکنند و رسانایی آب رو میسنجند! واحد اندازه گیری رسانایی آب micro-Siemens هست که با علامت اختصاری µS نمایش داده میشه . در شرایطی مثل آب RO معمولا یک نسبت تقریبا ثابت بین این ۲ واحد و نتیجشون وجود داره و میشه از اندازه یکی مقدار تقریبی دیگری رو حدس زد ولی در آب هایی که یون های مثبت و منفی زیادی دارند یا آب کمی سختی داره هیچ قاعده و قانون مشخصی بین این ۲ تا وجود نداره . به طور کلی چنین نسبتی رو میشه برای آبی با اسیدیته خنثی متصور بود :

1 mg/L of TDS = 1.6 micro-Siemens
    در نتیجه حتما نوع دستگاه رو خوب چک کنید تا مطمعن بشید که دارید tds رو اندازی گیری میکنید یا ec رو...

در ضمن نمیدونم تو این ۶ صفحه چه توضیحاتی داده شده با توجه به عنوان تاپیک این نکته رو هم در نظر داشته باشید که tds آب آکواریوم با امکاناتی که ما در اختیار داریم (انواع رزین و ro و فیلتر و ...) باز هم به ۰ مطلق نمیرسه . من ندیدم کمتر از ۱۰-۲۰ . و اینکه رزین در شرایطی آب رو نزدیک به آب مقطر یا آب خالص میکنه که به صورت mix bed استفاده بشه . نام دیگرش ion exchange resin هست . برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا رو مطالعه کنید :

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 29th October 2014 در ساعت 07:37 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان بالخره کار به کجا کشیده شد تونستید رزین میکس بد پیدا کنید از اینایی که خارجی ها استفاده میکنن.
    راستی این رزین میتونه تی دی اس 20 رو صفر کنه؟آخه ماله من با ممبران از 20 پایین تر نمیاد.
    ممنون

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام من هرچی گشتم جای مناسب این سوالو پیدا نکردم برا همین اینجا جواب دادم
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin
    سلام فربد خوبی اقا چند تا سوال

ممبرانی داریم که بتونه تی دی اس رو 0 کنه یا فقط با رزین 0 میشه؟ همه جای دنیا از رزین مخصوص برای 0 کردنش استفاده میکنن؟
    خود عمل dionization همون مرحله ی استفاده از رزین میکس هستش؟
    خود TDS شامل چه چیزایی میشه یعنی وقتی TDS 0 هستش نیترات و بقیه هم صفرن یا نیاز به تست کردنش وجود داره؟
    تستای API برای اب شور و اب شیرین طراحی شدن خودت باهاش خروجی RO رو تست کردی یا اصلا نیازی نیست؟

نه ممبران هیچ وقت قادر به صفر کردن واقعی اب نیست،رزین مخصوص رو منظورتو متوجه نشدم ولی برای صفر کردن از رزین میکس بد که مخلوط رزین انیون و کاتیونی با گرید ازمایشگاهی هست استفاده میکنند به نسبته 50 50 یا 60 40
    یه مقاله تو سایت گذاشتم الان دقیق یادم نیست کجاست به اسم الاینده های موجود در اب لوله کشی البته خلاصه هست برا رندیه خودت که ماشاالله استادی میدونی کجا باید کاملشو پیدا کنی تقریبا گفته انیون چه موادی و کاتیون چیو از اب حذف میکنه
    dionization هم همون استفاده از رزین هست که با DI اکثرا بیان میشه
    نه وقتی تی دی اس صفره هیچ چیز مفید و مضری تو اب وجود نداره مفیدارو که ما با نمکو دستی اضافه میکنیم مضرا هم که نیستن بهتر
    نمیتونی تو تی دی اس صفر تست بزنی یون بافری وجود نداره توش و تسترا حتی دقیقترینش مثل لاموت و سالیفرت هم اشتباه نشون میدن
    تنها راه فهمیدن خالص بودن اب تی دی اس متر هست دقت کرده باشی خارجیا تا 1 میشه تی دی اس رزینو سریع عوض میکنند چون تو این 1یا 10 یا 20 یا هر عددی نمیشه مشخص کرد چقد نیترات هست چقد فسفات و سیلیکات و ... پس مبنارو تی دی اس 0 قرار میدن و با تغییر اون سریع جلوشو میگیرن تا چیز مضری دستی به تانک وارد نشه
    تجربه شخصی من از تی دی اس صفر خیلی خوب بوده تانک نانوم که برای غذا خور کردن ماهیام استفاده میکنم روزی 2 حبه کرم خونی کلی پلت اوشن و کلی ارتمیا و غذاهای دیگه میریزم تو اب با کمترین سیفون و بدون هیچ فسفات گیری تانکم حتی داره کرولاین هم میزنهفسفات و سیلیکات اب شیر خیلی بالاست به نظرم

بنیامین جان بازم شرمنده برا اون دلیلی که گفتم نتونستم جوابتو اونجا بدم عذر خواهی میکنم
    سوالی داشتی در خدمتم برادر

ویرایش توسط farbodb : 30th October 2014 در ساعت 07:46 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    به نظر شما بهترین مزیت تی دی اس صفر چیه ؟ و یا کلا چه مزیتی داره ؟
    آیا ارزش هزینه کردن رو داره و رزین لیتری 20 تومن رو نیم لیتریش رو 70 تومن پول بدیم ؟
    میگم فربد یه تایپیک تو قسمت راه اندازی باز کن با عنوان تی دی اس صفر چیه و به چه درد میخوره و جواب سوالهای من رو بده

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما بهترین مزیت تی دی اس صفر چیه ؟ و یا کلا چه مزیتی داره ؟
    آیا ارزش هزینه کردن رو داره و رزین لیتری 20 تومن رو نیم لیتریش رو 70 تومن پول بدیم ؟
    میگم فربد یه تایپیک تو قسمت راه اندازی باز کن با عنوان تی دی اس صفر چیه و به چه درد میخوره و جواب سوالهای من رو بده

send by Tapatalk
    سلام اقای نوروزی هر تاپیکی که میدونید احتیاج هست زحمتشو بکشید اگه سوالی بود من مشتاقانه در خدمتتون هستم اونجا
    در رابطه با ارزش داشتن هم به نظر من جزوه واجباته حالا تصمیم گیری با خود شخصه و بحث قیمت هم که این چیزیه که فعلا هست
    همونطورم که قبلا گفتم هیچ کجا حتی اونور هم که رزین تقریبا قیمتش نرماله نمیرن 25 کیلو رزین بخرن
    به اندازه 2تا کارتریج میگیرن واونو شارژ میکنندهی
    مگر اینکه حوصله نداشته باشن وضع مالیشون خوب باشه که کارتریجو اشباع شد عوض میکنند کلا
    به نظر من انقد مهم هست که وقتی از 0 به 1 میره سریع به فکر تعویض یا شارژ اون میوفتن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام اقای نوروزی هر تاپیکی که میدونید احتیاج هست زحمتشو بکشید اگه سوالی بود من مشتاقانه در خدمتتون هستم اونجا
    در رابطه با ارزش داشتن هم به نظر من جزوه واجباته حالا تصمیم گیری با خود شخصه و بحث قیمت هم که این چیزیه که فعلا هست
    همونطورم که قبلا گفتم هیچ کجا حتی اونور هم که رزین تقریبا قیمتش نرماله نمیرن 25 کیلو رزین بخرن
    به اندازه 2تا کارتریج میگیرن واونو شارژ میکنندهی
    مگر اینکه حوصله نداشته باشن وضع مالیشون خوب باشه که کارتریجو اشباع شد عوض میکنند کلا
    به نظر من انقد مهم هست که وقتی از 0 به 1 میره سریع به فکر تعویض یا شارژ اون میوفتن
    الان تایپیکی نداریم برای تی دی اس و منظورم این بود که تو اون بخش برای تازه واردها و کسایی که نمیدونن چیه این تایپیک رو داشته باشیم من که قبلا گفته بودم موافق این موضوع هستم

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    الان تایپیکی نداریم برای تی دی اس و منظورم این بود که تو اون بخش برای تازه واردها و کسایی که نمیدونن چیه این تایپیک رو داشته باشیم من که قبلا گفته بودم موافق این موضوع هستم

send by Tapatalk
    منم هرچی گشتم سوال بنیامینو اونجا جواب بدم پیدا نکردم تاپیکی حتما بزنیم تاپیکشو عالیه

صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)