نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    16668

یافتن گربه ماده شیرده برای بچه گربه یک ماهه

درود دوستان
    چند روز پیش یه گربه یک ماهه پیدا کردم. هرچی صبر کردم خبری از گربه مادر نشد. کمی چشماس مشکل داشت که دارم از پماد استفاده میکنم و با شیشه شیر هم شیر میخوره و وضعش خوبه.
    فقط بیقراره و مدام دنبال سینه مادر میکرده.
    اگر گربه ماده شیرده سراغ دارید که حدود یکماه باشه زایمان کرده باشه ممنون میشم کمک کنید که این بچه حداقل یک ماه دیگه شیر گربه ماده بخوره و نوازش گربه ای بشه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    گربه ماده لازم نیس
    شما یا شیر بی لاکتوز بهش بده
    یا یه لیوان شیر رو با یک سومش آب قاطی کن
    یه قاشق چایخوری عسل و مولتی ویتامین و زرده تخم مرغی که کاملا از سفیده
    جدا شده باشه رو مخلوط کن با شیشه شیر مخصوص گربه یا قطره چکان بده بهش
    ویرایش توسط nasreen5 : 10th October 2014 در ساعت 11:29 PM

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    سلام دوست عزیز

گربه های ماده بچه گربه دیگه ای رو قبول نمیکنند.(استثنا هم وجود داره)

اگر شما اجازه بدید که توی بغلتون بخوابه و نوازشش کنید اون حس رو به شما پیدا میکنه.

همون طور که نسرین جون گفتن شیر بدون لاکتوز بهش بدید ، چون شیر های معمولی باعث اسهال میشن.

بچه گربه 1 ماهه میتونه غذا های له شده مثله تخم مرغ و سیب زمینی پخته شده هم بخوره.

برای چشمش هم میتونید از پدهای استریل و یا پنبه آغشته به چای سیاه ولرم هم استفاده کنید.

فقط کاملاََ محیط بچه گربه رو گرم کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری-مرغ عشق-گربه-خرگوش-خوکچه-ماهی قرمز
    شماره عضویت
    10105

27

نقل قول نوشته اصلی توسط April نمایش پست ها
    درود دوستان
    چند روز پیش یه گربه یک ماهه پیدا کردم. هرچی صبر کردم خبری از گربه مادر نشد. کمی چشماس مشکل داشت که دارم از پماد استفاده میکنم و با شیشه شیر هم شیر میخوره و وضعش خوبه.
    فقط بیقراره و مدام دنبال سینه مادر میکرده.
    اگر گربه ماده شیرده سراغ دارید که حدود یکماه باشه زایمان کرده باشه ممنون میشم کمک کنید که این بچه حداقل یک ماه دیگه شیر گربه ماده بخوره و نوازش گربه ای بشه.
    دوستان توضیحاتی خوبی بهتون دادن منم دیدم تجربیاتمو در اختیارتون بزارم تا اون کوچولو در رفاه کامل باشه.
    باور کنید هیچ هدف تبلیغاتیم در کار نیست.اینو صادقانه بهتون میگم.
    ببین عزیزم شما به جای اینکه هزینه های شیر بدون لاکتوز و عسلو تخم مرغو بپردازی و دردسر جداکردن سفیده به طور کامل از زرده تخم مرغ و حساب کتاب درصد ترکیبشونو بعد حسابی مخلوط کردنشونو به طور کلی از دست رفتن کلی وقت با ارزشتونو انرژیتون تشریف ببرید داروخانه دامپزشکی و یه قوطی شیر خشک مخصوص گربه (که برای اکثر حیوانات خانگی از جمله گربه،خرگوش،سگ،همستر و...قابل استفادست)تهیه کنید .مثلا یه قوطی ایرانیش حدود 25 تومنه و راحت میتونید 1-2 ماه ازش استفاده کنید و مطمئن باشید بدون کوچکترین هزینه دیگه ای همه ی مواد مغذی رو به گربتون رسوندین.و ازون مهمتر نحوه ی درست کردن شیره که خیلی راحته. با نسبتی که روی قوطی نوشته با آب ولرم مخلوط میکنیدو وقتی مطمئن شدید خیلی داغ نیست در اختیار حیوونتون بزارین و در کل وقت زیادی ازتون نمیگیره.کلانم گربه 2 ماه شیرخواره یعنی همون یه قوطی براش بسه و ازون به بعد باید غذاهای دیگه رو در کنار شیر بهش بدین و چون معده ی گربه قوی تر شده میتونین شیر گاو هم بهش بدین و دیگه شیر مخصوص ضروری نیست هرچند که اگه وسعتون میرسه بخرین بهتره.من خودم شیشه شیر مخصوص سگم تهیه کردم به جای اینکه شیرو تو ظرف بریزم میریختم تو شیشه های کوچولو و بامزه مثه شیشه شیر بچه. بعد میگرفتم جلو دهنشون اونا مثه سینه مادرشون میک میزدن.البته حتما باید شیر یه مقدار گرما داشته باشه تا گربه شیشه رو میک بزنه.یعنی اون گرما گولش میزنه و فکر میکنه شیشه سینه مادرشه.
    با اینکار غریزه میک زدنش ارضا میشه و به آرامش میرسه.
    واسه خوابیدنشم بهت یه راهکار میدم به هیچکی نگو....
    یه
    کیسه آب گرم (از داروخانه انسانی) بگیر. توش آب جوش بریز درشو محکم ببند که آب داغ رو حیوون نریزه. بزار تو جعبه یا سبدی که توش میخوابه بعد یه حوله نسبتا ضخیم بنداز روی کیسه آبگرم تا پلاستیک داغه کیسه آب گرم تنشو نسوزونه و گرما کم کم از کیسه به بدنش منتقل بشه اونوقت فکر میکنه تو بغل مامانش خوابیده و شما مجبور نیستی 24 ساعته بغلش کنی.هر وقتم حس کردی آبش سرد شد میری خالی میکنیو باز آب داغ جدید میریزی. تازه اگه تشک برقی هم خونه دارین یا وسعت میرسه بخری که دیگه خیلیییی بهترو راحت تر.

مطمئنم این کارارو انجام بدی انقدر بهت خوش میگذره که کارت میشه بزرگ کردن بچه های شیر خواره حیوانات بدون کوچیکترین ترسی.

موفق باشی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)