با سلام.
برای ساخت راکتور اول از همه شما به یک فیلتر هوزینگ شفاف به سایز 10 اینچ در 2.5 اینچ نیاز دارین که میتوانید اون را از فروشگاه های لوازم تصفیه آب خانگی به قیمت 35 تهیه کنید.دلیل اینکه گفتم باید هوزینگش شفاف باشه اینکه شما بتوانید مدیای داخل اون رو به خوبی ببنید که در صورت نیاز تعویض کنید.
دوما شما نیاز به یک کاتریج رزین di داریدکه اون هم باید شفاف باشه که همه اون رو به اسم کاتریج فیلتر
قابل تعویض میشناسن که شمامیتوانید اون رو هم به قیمت 15 از سایت ebay خرید کنید. من 3 عدد از این کاتریجها به قیمت 45 از انگلیس سفارش دادم که شامل هزینه پستی هم بود. در این کاتریج شما میتوانید مدیای مورد نظرتون رو پر کنید. به این نکته دقت کنید که شما نیاز به هم سایز بودن کاتریج رزین با هوزینگ دارین.(یعنی هر دو 10 اینچ در 2.5 اینچ باید باشن).
با توجه به این که مدیای داخل راکتور بتواند به خوبی به گردش در بیاد من پیشنهاد میکنم که از هوزینگ با فیتینگ ورودی 1/2 اینچ به 1 اینچ استفاده کنیدکه اجازه ی گردش آب بهتری رو به شما میدهد.من خودم در نظر دارم که از راکتور دو تایی یکی برای AC و دیگری برای gfo استفاده کنم. هوزینگهای معمولی معمولا دارای ورودی 1/4 اینچ هستن که با وجود این ممکنه به اندازه کافی بزرگ باشن برای راه اندازی Ac و Gfo اما این ورودی و جریان آب کافی نیست برای راه اندازی راکتور بایوپلت.
برای راه اندازی راکتور دو تایی gfo و AC شما میتوانید از یک پمپ استفاده کنید اما این دو مدیاها در طول زمان نیاز به تعویض پیدا میکنند که بهتره هر کدوم در یک راکتور جداگانه باشن تا دچار دردسر نشوید.
بعد از این که شما این لوازم رو تهیه کردین نیاز دارین به تعدادی فیتینگ- مدیا و یک پمپ آب برای راه اندازی آن.وقتی که شما اتصالات راکتور رو به هم وصل کردین مطمئن بشوید که ازسوراخ ورودی آب رو به داخل کاتریج رزین برده و از طرف خروجی اون آب خارج میشه همچینین برای کنترل میزان آب ورودی از پمپ به داخل راکتور میتوانید از یک شیر فلکه هم استفاده کنید.
من امیدوارم که این تاپیک بتواند به شما کمک کرده و راکتور خودتون رو بسازید و لذت ببرید!!

متن ترجمه شده از سایت:http://thereefuge.com