نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052

7 کاهش وزن شدید خرگوش و بیحالی و بی اشتهایی.درمان چیست؟

سلام
    خر گوش نر یک سال و نیمه دارم که حدود 3 هفته س که اشتهاش خیلی خیلی کم شده. اولش فکر کردم سرما خورده و به خاطر همینه. یا به خاطر غذاش مشکل داره و بهش روغن زیتون دادم البته زیاد که نخورد. خوب شد چند روز غذا خورد و دوباره روز از نو روزی از نو.
    حالا با همه این اوصاف به چند مشکل شک کردم.
    اول یانکه سر ما خورده و بعدش التهاب روده یا عفونت انگلی که از غذاش باشه و بعد مشکل ازدندوناش که نتونه غذا بخوره.
    علائمش: بی اشتهایی. بی حالی. یه گوشه میشینه یا میخوابه. مدفوع و ادرارش خیلی خیلی کم شده. وزنش از 1600 رسیده به 1300 گرم. یعنی خیلی خیلی لاغر شده. هر غذایی که دوس داشته بهش میدم دوس نداره اصلا نمی خوره. دندونهاشو دیدم به نظرم مثل قبله! ولی بعضی وقتا میبینم دهنشو یه جوری میکنه مثل صدای ملچ ملچ یا فکر میکنم با زبونش دور دندوناش میکشه! شایدم زیادی حساس شدم ولی حس می کنم دهنش خشکه شاید!
    نا گفته نمونه از روزی این علائم جدی شد که دوروز که هوا سرد بود تو حیاط بوده.
    یه مورد دیگه که شاید مهم باشه اینه که یک خرگوش ماده 5 ماهه از دوستان پیشم اوردن که مدتی نگهداریش کنم و 2-3 شب اول با اینکه دورشون کرده بودم از هم فکر کنم با هم نزدیک شدن. هنوز خرگوش مادهه پیشمه و خیلی هم اشتهاش خوبه و هم قلدره و هم اینکه نمیزاره خرگوش نرم بهش نزدیک شه . حالا ممکنه از نظر احساسی خرگوشم دچار مشکل شده باشه؟ یعنی به خاطر اومدن ماده و یا رفتارش؟؟ یا قلدری اون؟ اخه خرگوشم تنها تا یکسال و نیم تو خونه بوده و خیلی هم لوسه و خیلی هم بهش محبت میشه. حالا امکان داره به خاطر اون خرگوش ماده اینجوری شده باشه؟ البته هنوزم خیلی بهش توجه میشه ولی خب دوس داره بره پیش اون بخوابه همه ش. کاری باهاش نداره یعنی بیحاله ولی خیلی احساسیه!
    یه مورد دیگه اینکه من نمی دونستم باید واسش یونجه خشک کنم و ازتابستون تا حالا یونجه گیر نیووردم که بهش بدم. یعنی ممکنه به خاطر این باشه؟ البته من چون و تخته واسش گذاشتم که دندوناشو بسابه ولی بیشتر ماده اینکارو میکنه . اون زیاد مایل نیست . میترسم مشکل ازدندونش باشه. اصلا دهنشو باز نمیکنه ببینم و نمیزاره بهش مکمل یا روغن زیتون بدم.
    لطفا راهنماییم کنید . من خیلی نگرانم. منتظر راهنماییتونم راستی دامپزشک خودش بعد اینکه خوب شد گفت چیزیش نیست و خوب میشه و اگه با روغن خوب شده.
    ولی علائم کامل التهاب روده رو داره. چون به نظر دندوناش سالمه
    راستی بعضی وقتا فکر می کنم بدنش سرده و خودشم خیلی تمایل داره تو افتاب بخوابه یا بچسبه به خرگوش ماده! واسه همین من بیشتر مطمئنم که التهاب روده داره که متاسفانه دلیلشم مشخص نیست. من چیکار کنم؟لطفا کمکم کنید. درمانش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام
    دوست عزیز شما قبلا یه تاپیک باز کردید من و دوستان دیگه تا جایی که میتونستیم کمک کردیم
    الان یه هفتست وضعیت خرگوشتون تغییری نکرده و علائم بیماری داره
    در مورد اونایی هم که گفتید من بارها توضیح دادم: )
    مورد افسردگی نیست.هرچقدرم افسرده باشه این علائم رو نداره افسردگی با بروز پرخاشگری و بی حالی و در موارد نادر امتنا از خوردن غذا بروز پیدا می کنه
    اگه واقعا نگرانش هستید ببریدش کلینیک!
    گناه داره....خیلی وقته تو وضعیت بدی هست
    با تاپیک زدن که حالش خوب نمیشه نه من نه کس دیگه اینجا نمی تونیم از نزدیک معاینش کنیم
    متعاقبا قادر به تجویز دارو هم نیستیم با توجه به اینکه تمام داروهایی که برای رفع مشکلش البته گیاهی!رو به ذهنم میرسید گفتم اما خب جواب نداد پس مسلما یه مشکل عادی نیست!
    خرگوش حیوون مقاومیه اما بدنش تا یه اندازه ای توان داره.کاهش وزن بخاطر تحلیل رفتن توانشه...مطمئن باشید بدتر از این هم میشه
    شما هم نباید اجازه بدید تا بیماری خرگوشتون درمان نشده یه خرگوش دیگه کنارش بمونه که خدایی نکرده در صورت مسری بودن بیماری اون هم درگیر شه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ...
    شماره عضویت
    9615
    سلام دوست عزیزم

خیلی ناراحت شدم گفتی هنوز خرگوشت خوب نشده.

البته با اجازه اساتید متخصص حدس میزنم اون خرگوش ماده که اومده خونتون ناقل بیماریه.چون این رو در مورد پرندگان دیدم.بعضی ازحیوانات با اینکه خودشون سرحالن و هیچ علامت ظاهری از بیماری ندارن اما براحتی بیماری رو منتقل می کنن.همونطورکه نسرین جان گفتن هر چه زودتر ببرش دامپزشک و اگه فک می کنی دامپزشک خودش راهی برای درمان نداره ببرش یه دامپزشکه دیگه ببینه.هر دوشونم ببر.فک می کنم اگه قرار بود با داروهای گیاهی خوب شه حتما بعد ازاینهمه مدت خوب شده بود.

موفق باشی.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18243
    سلام
    مي خواستم بپرسم خرگوشتون خوب شد ؟
    چون خرگوش من هم همين مشكلو داشت البته ما سريعا برديمش دكتر اما دارو ها افاقه نكرد و تو جلسه دوم آمپول براي خرگوش انقدر قوي بود كه به صبح نرسيد و ظرف سه روز كه دكتر روش كار كرد ، مرد .
    البته بايد بگم كه من 15 روز قبل براي چك كردن كلي بردمش پيش همين دكتر و ايشون براش يونجه تجويز كرد با ويتامين و گفت سالم سالمه اما بعد 10 روز خوردن اين ها مريض شد كه من فكر مي كنم يونجه اي ايشون فروختن آلوده بوده يا انگل داشته كه خرگوش سالم به 2 هفته نرسيد و با دارو هاي احتمالا نامناسب كشته شد . و مارو خبلي ناراحت كرد .

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahmati63 نمایش پست ها
    سلام
    مي خواستم بپرسم خرگوشتون خوب شد ؟
    چون خرگوش من هم همين مشكلو داشت البته ما سريعا برديمش دكتر اما دارو ها افاقه نكرد و تو جلسه دوم آمپول براي خرگوش انقدر قوي بود كه به صبح نرسيد و ظرف سه روز كه دكتر روش كار كرد ، مرد .
    البته بايد بگم كه من 15 روز قبل براي چك كردن كلي بردمش پيش همين دكتر و ايشون براش يونجه تجويز كرد با ويتامين و گفت سالم سالمه اما بعد 10 روز خوردن اين ها مريض شد كه من فكر مي كنم يونجه اي ايشون فروختن آلوده بوده يا انگل داشته كه خرگوش سالم به 2 هفته نرسيد و با دارو هاي احتمالا نامناسب كشته شد . و مارو خبلي ناراحت كرد .

سلام
    دوست عزیز این تاپیک برای یکسال پیش هست و قدیمی
    برای خرگوشتون متأسفم واقعا اما بیشتر این آمپول ها فقط جنبه تفریحی پیدا کرده برا دامپزشکان که نشون بدن چیزی از موضوع سرشون میشه
    متخصص جوندگان خیلی زیاد نیستن اما دکتر رستمی در دانشگاه تهران ، دکتر خلیلی در ایرانیان ، دکتر زارعی در ایرانیان
    و و همیشه باید خیلی دقت کرد روی زمان انتقال حیوون به دامپزشک که خیلی دیر نشده باشه و میزان مهارت و تخصص خود دامپزشک ..

مدیران محترم لطفا تاپیک رو ببندید ..
    سپاس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18243
    سلام و ممنون مي خواستم يكسري نكات رو بگم شايد ديگرا استفاده كنن

چند توصيه در مورد بيماري و اقدام براي درمان خرگوش و جوندگان :

1- پيشگيري قبل از بيمار شدن حيوان ( بيماري خرگوش )
    يعني قبل از اينكه خرگوش يا هر حيوان ديگري كه قصد نگهداري اون رو داريد يا به محض گرفتن سرپرستي اونها مطالعات كافي در سايت هاي مختلف داشته باشيد و اونها رو با هم مقايسه كنيد و به يا بسپريد . هيچ وقت به حرف يك نفر اكتفا نكنيد.
    2. تهيه بهترين غذا براي خرگوش و جوندگان ديگر .
    به دليل نوع غذاي اين حيوانات كه اغلب سبزيجات هستش رعايت نكات بهداشتي حساستر مي شه . هيچ وقت با خودتون نگين حيونه چيزيش نميشه تمام سبزي جات رو حتما بشوريد . در مورد غذاي مناسب حتما مطالعه كنيد و به توصيه يك نفر اكتفا نكنيد . توجه داشته باشيد كه همه سبزيجات و ميوه ها براي خرگوش مناسب نيست . غذاي اونها بايد فاقد خاك ، سم و آلودگي هاي مثل انگل ها و ويروس ها باشه . بخصوص انگل ها كه عامل اصلي بيماري و مرگ خرگوش و جوندگان هستند . حتي در تهيه غذا از دام پزشكي ها و فروشگاه مراقب باشيد كه كاملا تميز و استادارد باشه . بخصوص يونجه كه براي خرگوش هاي بالغ مناسب نيست و آلوده بودن اون به خاك و گل بسيار خطرناك و كشنده هستش .

3. جاي نگهداري خرگوش ها و ساير جوندگان
    باتوجه به ذات پر جنب وجوش اونها نبايد محدود باشه و نظافت مكرر محل خواب و نگهداري نبايد يادتون بره . پوشش كف لانه بايد نرم باشه ترجيحا پارچه و يا حوله قالب شستشو . از كاغذ و خاك اره يا براده چوب استفاده نكنيد چون ممكن داري انگل و آلودگي باشن . در خريد وسايل هيچ وقت به حرف فروشنده ها حتي اگر پزشك باشه توجه نكنيد .
    خرگوش ها عادت دارن به پارچه چنگ بندازن و اون رو بكنن سعي كنيد ناخن خرگوش و به ادازه مناسب كوتاه كنيد . چون احتمال داره به جاي چنگ بندازن و بخوان اون رو بكنن و ناخن شون گير بكنه و ضرب ببينه كه در اين صورت شما مي بينيد كه خرگوش لنگ ميزنه و لنگون لگون راه ميره در اين صور شك بكنيد و مراقب باشيد تاچند روز كه خوب بشه و احتمال داره انگشت ضرب ديده گرخوش كبود بشه و ناخن ش بيفته اما بعد خوب ميشه .
    از برس موي خرگوش براي شانه زدن مو هاش استفاده كنيد .
    براي شستشوي خرگوش يا حمام اون كافيه فقط پاها و زير شكم خرگوش رو با آب ولرم و شامپو هر دو سه هفته يك بار زماني كه خرگوش جنب و جوش نميكنه انجام بدين و بعد با حوله و پارچه هاي خشك و تميز خشكش كنيد و يك جايي با دماي مناسب بزاريد تا خودشو آراسته كنه . بقيه قسمت هاي بدن رو خرگوش خودش مي ليسه و تميز ميكنه .

4 . اقدام پس از بيمار شدن بطور مثال مشاهده بي حالي ، خستگي ، بي تحركي ، گوشه گيري ، سرد شدن بدن يا كاهش دماي كلي بدن، نفس نفس زدن سريع يا از شكم نفس كشيدن ، بي اشتهايي و نخوردن غذا توسط خرگوش و ساير جوندگان
    توجه داشته باشيد كه علائم مذكور بسيار جدي هستند و بايد فورا به دونبال علت اونها بگردين چون اين علائم موضوعي هستند كه مدتي قبل شروع شده و الان داره خودشو نشون ميده . اول سريع و با حوصله سرچ و مطالعه كنيد يعني واژه هاي مربوط به حالت مشاهده شده رو سرچ و در سايت هاي مختلف مطالعه كنيد و به يك سايت اكتفا نكنيد تا به اطلاعات كلي برسيد .
    سپس براي دام پزشك اقدام كنيد و سر خود داروي به خرگوش يا هر حيوان ديگه ندين . البته پرس جو كنيد تا دكتر متخصص در مورد خرگوش و جوندگان پيدا كنيد چون خيلي كم هستن و اغلب دام پزشك ها تخصص چنداني در مورد بيماري و تجويز درست براي خرگوش و ساير جوندگان ندارند بعد از مراجعه به دام پزشك اگر سريعا خواست داروي تزريق يا تجويز كنه سعي كنيد دليل اونو بپرسيد چون بهترين كار قبل از تجويز هر داروي مثل دكتري كه خودمون مي ريم انيه كه آزمايش خون ، مدفوع و ... داده بشه تا با توجه به علت اصلي دارو تجويز بشه . هرگز نذاريد دارو با دوز بالا به خرگوش بي توان شما تزريق كنن چون عامل مرگ سريع خرگوش ميشه .

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahmati63 نمایش پست ها
    سلام و ممنون مي خواستم يكسري نكات رو بگم شايد ديگرا استفاده كنن

چند توصيه در مورد بيماري و اقدام براي درمان خرگوش و جوندگان :

1- پيشگيري قبل از بيمار شدن حيوان ( بيماري خرگوش )
    يعني قبل از اينكه خرگوش يا هر حيوان ديگري كه قصد نگهداري اون رو داريد يا به محض گرفتن سرپرستي اونها مطالعات كافي در سايت هاي مختلف داشته باشيد و اونها رو با هم مقايسه كنيد و به يا بسپريد . هيچ وقت به حرف يك نفر اكتفا نكنيد.
    2. تهيه بهترين غذا براي خرگوش و جوندگان ديگر .
    به دليل نوع غذاي اين حيوانات كه اغلب سبزيجات هستش رعايت نكات بهداشتي حساستر مي شه . هيچ وقت با خودتون نگين حيونه چيزيش نميشه تمام سبزي جات رو حتما بشوريد . در مورد غذاي مناسب حتما مطالعه كنيد و به توصيه يك نفر اكتفا نكنيد . توجه داشته باشيد كه همه سبزيجات و ميوه ها براي خرگوش مناسب نيست . غذاي اونها بايد فاقد خاك ، سم و آلودگي هاي مثل انگل ها و ويروس ها باشه . بخصوص انگل ها كه عامل اصلي بيماري و مرگ خرگوش و جوندگان هستند . حتي در تهيه غذا از دام پزشكي ها و فروشگاه مراقب باشيد كه كاملا تميز و استادارد باشه . بخصوص يونجه كه براي خرگوش هاي بالغ مناسب نيست و آلوده بودن اون به خاك و گل بسيار خطرناك و كشنده هستش .

3. جاي نگهداري خرگوش ها و ساير جوندگان
    باتوجه به ذات پر جنب وجوش اونها نبايد محدود باشه و نظافت مكرر محل خواب و نگهداري نبايد يادتون بره . پوشش كف لانه بايد نرم باشه ترجيحا پارچه و يا حوله قالب شستشو . از كاغذ و خاك اره يا براده چوب استفاده نكنيد چون ممكن داري انگل و آلودگي باشن . در خريد وسايل هيچ وقت به حرف فروشنده ها حتي اگر پزشك باشه توجه نكنيد .
    خرگوش ها عادت دارن به پارچه چنگ بندازن و اون رو بكنن سعي كنيد ناخن خرگوش و به ادازه مناسب كوتاه كنيد . چون احتمال داره به جاي چنگ بندازن و بخوان اون رو بكنن و ناخن شون گير بكنه و ضرب ببينه كه در اين صورت شما مي بينيد كه خرگوش لنگ ميزنه و لنگون لگون راه ميره در اين صور شك بكنيد و مراقب باشيد تاچند روز كه خوب بشه و احتمال داره انگشت ضرب ديده گرخوش كبود بشه و ناخن ش بيفته اما بعد خوب ميشه .
    از برس موي خرگوش براي شانه زدن مو هاش استفاده كنيد .
    براي شستشوي خرگوش يا حمام اون كافيه فقط پاها و زير شكم خرگوش رو با آب ولرم و شامپو هر دو سه هفته يك بار زماني كه خرگوش جنب و جوش نميكنه انجام بدين و بعد با حوله و پارچه هاي خشك و تميز خشكش كنيد و يك جايي با دماي مناسب بزاريد تا خودشو آراسته كنه . بقيه قسمت هاي بدن رو خرگوش خودش مي ليسه و تميز ميكنه .

4 . اقدام پس از بيمار شدن بطور مثال مشاهده بي حالي ، خستگي ، بي تحركي ، گوشه گيري ، سرد شدن بدن يا كاهش دماي كلي بدن، نفس نفس زدن سريع يا از شكم نفس كشيدن ، بي اشتهايي و نخوردن غذا توسط خرگوش و ساير جوندگان
    توجه داشته باشيد كه علائم مذكور بسيار جدي هستند و بايد فورا به دونبال علت اونها بگردين چون اين علائم موضوعي هستند كه مدتي قبل شروع شده و الان داره خودشو نشون ميده . اول سريع و با حوصله سرچ و مطالعه كنيد يعني واژه هاي مربوط به حالت مشاهده شده رو سرچ و در سايت هاي مختلف مطالعه كنيد و به يك سايت اكتفا نكنيد تا به اطلاعات كلي برسيد .
    سپس براي دام پزشك اقدام كنيد و سر خود داروي به خرگوش يا هر حيوان ديگه ندين . البته پرس جو كنيد تا دكتر متخصص در مورد خرگوش و جوندگان پيدا كنيد چون خيلي كم هستن و اغلب دام پزشك ها تخصص چنداني در مورد بيماري و تجويز درست براي خرگوش و ساير جوندگان ندارند بعد از مراجعه به دام پزشك اگر سريعا خواست داروي تزريق يا تجويز كنه سعي كنيد دليل اونو بپرسيد چون بهترين كار قبل از تجويز هر داروي مثل دكتري كه خودمون مي ريم انيه كه آزمايش خون ، مدفوع و ... داده بشه تا با توجه به علت اصلي دارو تجويز بشه . هرگز نذاريد دارو با دوز بالا به خرگوش بي توان شما تزريق كنن چون عامل مرگ سريع خرگوش ميشه .
    با سلام
    ممنون از حسن نظر شما
    اما در میان متن و توضیحات شما چند نکته هست که باید ذکر کنم تا کاربران دیگه دچار اشتباه نشن مطالب داخل پرانتز مطالب شما هستن :

((( حتي در تهيه غذا از دام پزشكي ها و فروشگاه مراقب باشيد كه كاملا تميز و استادارد باشه . بخصوص يونجه كه براي خرگوش هاي بالغ مناسب نيست و آلوده بودن اون به خاك و گل بسيار خطرناك و كشنده هستش . )))

یونجه و در کل علوفه های خشک برای خرگوش تا پایان عمرش لازم و ضروری هست و اتفاقا خرگوشهای بالغ چون در خطر ابتلا به بیماریهای دندانی هستن حتما باید مصرف بکنن و ضروری هست ، برخی یونجه رو بخاطر فیبر بالایی که داره و ممکنه آهکی بکنه ادرار رو و رسوب داشته باشه در کلیه ها به تنهایی جالب نمیدونن اما در ایران که برای تهیه همون یونجه خشک هم باید فرهنگ سازی بشه و چیز دیگری در دسترس نیست بسیار ضروری هست برای خرگوش تا پایان عمر
    علوفه های خشک دیگر مثل تیموتی و چمن باغ که سم زدایی نشده باشه هم مناسب هست که بخاطر عدم آگاهی خیلی از سرپرست پت ها به این علوفه ها همون یونجه رو فقط تاکید میکنن
    بله یونجه باید تمیز باشه و فاقد کپک تخم حشره ، اما در کل ، به غیر از یونجه هایی که پت شاپ ها میفروشن ، یونجه خشک ، گل ی نداره و حتی خاک اگر داشته باشه ضرری برای حیوون نداره چون معمولا این حیوانات در طبیعت در زمین های زراعی هستن و کشنده نیست البته شاید منظور شما از تمیزی یونجه فاقد هرگونه تخم حشره ، کپک و غیره باشه که درست هست .

((باتوجه به ذات پر جنب وجوش اونها نبايد محدود باشه پوشش كف لانه بايد نرم باشه ترجيحا پارچه و يا حوله قالب شستشو . از كاغذ و خاك اره يا براده چوب استفاده نكنيد چون ممكن داري انگل و آلودگي باشن ))

برای خرگوش ها باید زمان بازی تعیین کرد که در طی روز میشه به تعداد دفعات ۳ بار در روز هر کدام یک ساعت اشاره کرد ، اما چون معمولا خانه ها برای خرگوش ایمن سازی نشده ، حتما باید قفس مجزا و جای مشخص و محدود داشته باشن و ۲۴ ساعت آزاد نباشن چون خطر های زیادی از قبیل جویده شدن سیم ها ، و مسائل دیگری هست
    کف لانه خرگوش نباید نرم باشه و پارچه و حوله اصلا مناسب نیست ، چون معمولا باید در ۲۴ ساعت روز مدام پارچه ها شسته بشن چون پر از میکروب و آلودگی میشن جدا از اون خرگوش روی بستر نرم دچار نرمی استخوان و انحراف استخوان دست و پا میشه ، مسئله دیگر خطر خوردن پارچه و گلوله شدن نخ ها در معده ش هست و یا گیر کردن نخ های پارچه به ناخن و دست و پا و دندان که اصلا توصیه مناسبی نیست
    کاغذ های بدون سرب روزنامه منظورم نیست و براده چوب هیچ مشکلی ندارن و انگلی ندارن و میشه فقط در ظرف ادرارشون جوری که تماس نداشته باشه گذاشت چون خاک اره برای سیستم تنفسی شون خوب نیست ترجیحا برای زیر پاشون میشه از کارتن پلاست های تلق ی و یا پرسیانا استفاده کرد که مشکلی هم نداره همیشه هم داخل قفسشون یک ظرف یا وان کوچک شن که خاک بازی کنن و ناخن هاشون و بتونن کوتاه کنن

(((خرگوش ها عادت دارن به پارچه چنگ بندازن و اون رو بكنن سعي كنيد ناخن خرگوش و به ادازه مناسب كوتاه كنيد . چون احتمال داره به جاي چنگ بندازن و بخوان اون رو بكنن و ناخن شون گير بكنه و ضرب ببينه كه در اين صورت شما مي بينيد كه خرگوش لنگ ميزنه و لنگون لگون راه ميره در اين صور شك بكنيد و مراقب باشيد تاچند روز كه خوب بشه و احتمال داره انگشت ضرب ديده گرخوش كبود بشه و ناخن ش بيفته اما بعد خوب ميشه )))

همونطور که گفتم پارچه اصلا مناسب بستر نیست ، ناخن های خرگوش باید هر سه الی ۶ ماه توسط دامپزشک یا فرد ماهر کوتاه بشه چون مهارت خاص میخواد و امکان قطع رگ های خونی هست
    هر لنگ زدنی دلیلش کنده شدن ناخن پا نیست و اگر برطرف نشد باید به دامپزشک مراجعه بشه شکستگی ها در خرگوش بسیار خطرناک هست

(((براي شستشوي خرگوش يا حمام اون كافيه فقط پاها و زير شكم خرگوش رو با آب ولرم و شامپو هر دو سه هفته يك بار زماني كه خرگوش جنب و جوش نميكنه انجام بدين و بعد با حوله و پارچه هاي خشك و تميز خشكش كنيد و يك جايي با دماي مناسب بزاريد تا خودشو آراسته كنه . بقيه قسمت هاي بدن رو خرگوش خودش مي ليسه و تميز ميكنه )))

حمام برای خرگوش بسیار غیر ضروری و حتی کشنده است اونم با شامپو !!!!! خواهش میکنم توصیه های نادرست نکنید
    خرگوش حیوان تمیزی هست و زبانش خاصیت آنتی باکتریال داره نیازی به شستشو نیست و باعث استرس و شوک و حتی مرگش میشه

(((توجه داشته باشيد كه علائم مذكور بسيار جدي هستند و بايد فورا به دونبال علت اونها بگردين چون اين علائم موضوعي هستند كه مدتي قبل شروع شده و الان داره خودشو نشون ميده . اول سريع و با حوصله سرچ و مطالعه كنيد يعني واژه هاي مربوط به حالت مشاهده شده رو سرچ و در سايت هاي مختلف مطالعه كنيد و به يك سايت اكتفا نكنيد تا به اطلاعات كلي برسيد .
    سپس براي دام پزشك اقدام كنيد و سر خود داروي به خرگوش يا هر حيوان ديگه ندين . البته پرس جو كنيد تا دكتر متخصص در مورد خرگوش و جوندگان پيدا كنيد چون خيلي كم هستن و اغلب دام پزشك ها تخصص چنداني در مورد بيماري و تجويز درست براي خرگوش و ساير جوندگان ندارند بعد از مراجعه به دام پزشك اگر سريعا خواست داروي تزريق يا تجويز كنه سعي كنيد دليل اونو بپرسيد چون بهترين كار قبل از تجويز هر داروي مثل دكتري كه خودمون مي ريم انيه كه آزمايش خون ، مدفوع و ... داده بشه تا با توجه به علت اصلي دارو تجويز بشه . هرگز نذاريد دارو با دوز بالا به خرگوش بي توان شما تزريق كنن چون عامل مرگ سريع خرگوش ميشه .)))

قبل از اینکه حیوانی به خانه آورده بشه باید درباره بیماریها و مسائلش جستجو و سرچ کرد و اطلاعات کافی بدست آورد و از قبل باید یک دامپزشک مجرب و متخصص جوندگان انتخاب کرد که از هر لحاظ تخصص و مهارت کافی و داشته باشه و همه اینها قبل از آوردن پت به خونه است نه در زمان بیماری ، چون در زمان عادی هم خرگوش هر ۶ ماه باید برای دندان و کوتاهی ناخن چکاپ بشه
    هنگامی که با علائمی که گفتید روبرو شدن دوستان ، تازه زمان سرچ با حوصله و وقت هدر دادن نیست باید سریعا به دامپزشک برسونن چون امکان داره هر ساعت طلا باشه
    در خرگوش چون بیماریهای مشخص وجود داره نیازی به آزمایش خون و غیره نیست ، به نظرم هرکسی که خرگوش داره با اطلاعات درست از قبل و انتخاب دامپزشک عالی و متبحر با پرس و جو و تحقیق ، دیگه زمان بیماری باید اعتماد کامل داشته باشه به دامپزشکش

ممنون از نکاتی که ارائه دادید و مسئله آخر خوشحال میشیم دوست عزیز برای ارائه مطالبتون ، تاپیک و محل مناسب خودش رو انتخاب بفرمایید ، این تاپیک قدیمی هست و نباید بروز بشه
    لطفا دوستان تاپیک رو ببندن
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)