صفحه 64 از 70 نخستنخست ... 144546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 631 به 640 از 692
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    28788
    سلام.من مرغ مینام خیلی صحبت می کرد،یه روز اومدم تا قفسشو عوض کنم و دستکش پوشیدم،خیلی ترسیده بود بنده خدا،ولی خب مجبور بودم و به زور گرفتمش و گذاشتمش توی اون یکی قفس،حالا انگار ازم می ترسه،دیگه صحبت نمی کنه با هیچکسی،چیکار کنم؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sohayoseliany1@gmail.com نمایش پست ها
    سلام.من مرغ مینام خیلی صحبت می کرد،یه روز اومدم تا قفسشو عوض کنم و دستکش پوشیدم،خیلی ترسیده بود بنده خدا،ولی خب مجبور بودم و به زور گرفتمش و گذاشتمش توی اون یکی قفس،حالا انگار ازم می ترسه،دیگه صحبت نمی کنه با هیچکسی،چیکار کنم؟
    سلام
    چند روز از این موضوع گذشته ؟
    این طبیعی هستش که مرغ مینا و یا هر پرنده ای که در منزل نگهداری میکنیم از اتفاقاتی این چنینی بترسند و شکه بشوند ولی این شک و ترس دائمی نخواهد بود .
    پیشنهاد میکنم چند روز به جز تعویض آب و دادن دان به مرغ مینا دیگر کار نکنید و به نوعی بی توجهی کنید به پرنده تا به روال قبل برگرده {البته این تجربه شخصی بنده بود }
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    28840
    سلام ببخشید من دوتا مرغ مینا داشتم که فکر میکردم هردوتش نره اونا تو یه قفس بودند ولی یکیشون مرد ای یکی که زنده موند یه روز دیدم داره پر و چیز هاش رو جمع میکنه میزاره گوشه قفس و هر چیزی که میاد جلوی دستش مثل نخ و.... الان که تحقیق کردم شباهت زیادی به ماده داره چکار کنم چه چیزی برای تخم بزارم زیرش لانش باید چطوری باشه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر محمد عبدی نمایش پست ها
    سلام ببخشید من دوتا مرغ مینا داشتم که فکر میکردم هردوتش نره اونا تو یه قفس بودند ولی یکیشون مرد ای یکی که زنده موند یه روز دیدم داره پر و چیز هاش رو جمع میکنه میزاره گوشه قفس و هر چیزی که میاد جلوی دستش مثل نخ و.... الان که تحقیق کردم شباهت زیادی به ماده داره چکار کنم چه چیزی برای تخم بزارم زیرش لانش باید چطوری باشه
    سلام
    احتیاجی به لونه نیست چون اگر هم تخم گذاری کنه تخم ها بی نطفه است و باید از قفس خارج کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    28932
    سلام،من امروز یه مینای 11 ماهه ماده گرفتم که میخوام با مینای 5 سالم جفت کنم،الان یخرده حالت تهاجمی داره و بشدت از دست میترسه چون فروشنده با دست گرفتش اگه نکات لازم رو بهم بگید و راهنماییم کنید ممنون میشم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    28932
    مرغ مینایی که خریداری کردم بنظر سالم و چابک اما از دیروز عصر چیزی نخورده،آیا طبیعی و بخاطر جابجایی؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman202 نمایش پست ها
    سلام،من امروز یه مینای 11 ماهه ماده گرفتم که میخوام با مینای 5 سالم جفت کنم،الان یخرده حالت تهاجمی داره و بشدت از دست میترسه چون فروشنده با دست گرفتش اگه نکات لازم رو بهم بگید و راهنماییم کنید ممنون میشم
    سلام
    جفت کردن مرغ مینا در قفس کار ساده ای نیست و بنده به شخصه تا به حال ندیدم کسی این کارو انجام داده باشه به علت اینکه شرایط لونه و تخم گذاری مرغ مینا کمی متفاوت هستش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman202 نمایش پست ها
    مرغ مینایی که خریداری کردم بنظر سالم و چابک اما از دیروز عصر چیزی نخورده،آیا طبیعی و بخاطر جابجایی؟
    اگر منطل شما غذا خورده و به یکباره از دیروز غذا نمیخوره خیر طبیعی نیست و باید دلیل رو پیدا کنید ولی اگر از زمان ورود به منزل شما غذا نخورده طبیعی ست و هنوز استرس جابجایی داره که حل خواهد شد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    سلام خسته نباشید
    من وقتی مینام خیلی کوچیک بود از شما کمک گرفتم و الان حدود هفت تا هشت ماهه هستش!
    با توجه به اینکه من خیلی نمیتونم از قفس بیارمش بیرون چون مادرم به شدت میترسه و فقط وقت هایی که ایشون خونه نیستن یا نمیان تو اتاق میتونم بیارمش (حدود یک تا دو ساعت) و اینکه خیلی هم میخوره میترسم اینجوری چاق بشه ، هم اینکه اصلا دلم نمیخواد تو قفس ببینمش تصمیم گرفتم براش تراس اتاقم رو توری بکشم خیلی بزرگ نیست حدود سه تا چهار متر هست ، خواستم قشنگ همه چی رو براش اوکی کنم اونجا که وقت هایی که تو خونه نمیاد اونجا باشه هم پارک بازی و استندش رو اونجا بزارم ، گربه هم دسترسی نداره چون طبقه بالای آپارتمان زندگی میکنیم ! و براش لونه و جای سایه هم در نظر دارم ! اما دو تا مسئله دارم یکی اینکه میترسم سردش بشه مخصوصا شب ها یکی هم اینکه میترسم از اهلی بودنش کم بشه چون قطعا مارو کمتر میبینه !
    سوال این هست که با این توصیفات نظر شما چیه؟
    به نظرتون اونجا میتونه سرد باشه براش؟ (بعضی ها بهم گفتن سرد چیه بابا ، حیوونه ها :/ )
    اگر میتونه اونجا برای تابستون مناسب هست؟
    میتونم شب ها هم که سرد تره بیارمش تو خونه
    یه چیز دیگه هم اینکه جفت براش میتونم بگیرم؟ چون من خودم خیلی مشغول درس هستم (البته براش وقت میزارم به قدر کافی)و سال بعد این قطعا بیشتر میشه
    خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید چون خودم رو مسئول هر چیزی که مربوط بهش باشه میدونم :D

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    و‌ یه چیز دیگه اینکه من براش یه قفس بزرگ تر گرفتم اما انگار میترسه اصلا بالای قفس نمیره و فقط نشسته روی میله ای که مال قفس قبلیش بوده و فکر کنم تا الان هم بیداره :/
    عادت میکنه ؟ یا برش گردونم قفس قبلی ای که از جوجگی بوده؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من وقتی مینام خیلی کوچیک بود از شما کمک گرفتم و الان حدود هفت تا هشت ماهه هستش!
    با توجه به اینکه من خیلی نمیتونم از قفس بیارمش بیرون چون مادرم به شدت میترسه و فقط وقت هایی که ایشون خونه نیستن یا نمیان تو اتاق میتونم بیارمش (حدود یک تا دو ساعت) و اینکه خیلی هم میخوره میترسم اینجوری چاق بشه ، هم اینکه اصلا دلم نمیخواد تو قفس ببینمش تصمیم گرفتم براش تراس اتاقم رو توری بکشم خیلی بزرگ نیست حدود سه تا چهار متر هست ، خواستم قشنگ همه چی رو براش اوکی کنم اونجا که وقت هایی که تو خونه نمیاد اونجا باشه هم پارک بازی و استندش رو اونجا بزارم ، گربه هم دسترسی نداره چون طبقه بالای آپارتمان زندگی میکنیم ! و براش لونه و جای سایه هم در نظر دارم ! اما دو تا مسئله دارم یکی اینکه میترسم سردش بشه مخصوصا شب ها یکی هم اینکه میترسم از اهلی بودنش کم بشه چون قطعا مارو کمتر میبینه !
    سوال این هست که با این توصیفات نظر شما چیه؟
    به نظرتون اونجا میتونه سرد باشه براش؟ (بعضی ها بهم گفتن سرد چیه بابا ، حیوونه ها :/ )
    اگر میتونه اونجا برای تابستون مناسب هست؟
    میتونم شب ها هم که سرد تره بیارمش تو خونه
    یه چیز دیگه هم اینکه جفت براش میتونم بگیرم؟ چون من خودم خیلی مشغول درس هستم (البته براش وقت میزارم به قدر کافی)و سال بعد این قطعا بیشتر میشه
    خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید چون خودم رو مسئول هر چیزی که مربوط بهش باشه میدونم :D
    سلام ممنون
    معمولا مرغ مینا رو زیاد از قفس بیرون نباید آورد به چند دلیل ؛ اول اینکه مرغ مینا پرنده ای بازی گوشی ست و این بازی گوشی گاهی ممکنه به انسان آسیب برسونه بطور مثال مرغ مینا به چشم انسان ها خیلی حساسیت نشون میده و یک لحظه غفلت کنید به چشم شما نوک میزنه ، مرغ مینا وقتی از قفس زیاد بیرون باشه سخت گوش بفرمان خواهد شد و دیگر رام نیست ولی در کلا هفته ای یک بار و یا دوبار هر مرتبه یک ساعت با در نظر گرفتن شرایط محیط بیرون بودنش کفایت میکنه
    در مورد اینکه دائم در تراس اتاق باشه خیر خوب نیست نظر شخصی بنده است البته چون همونطور که گفتین از اهلی بودنش کم خواهد شد و یک پرنده ای تقریبا آزادی خواهد شد از صحبت کردنش کم خواهد شد و در عوض به آواز خواندش اضافه سرما زیاد مشکل ساز نیست اگر از اول سال بیرون باشه ولی در شبهای خیلی سرد میتونید بیارید داخل ، باز هم عرض میکنم نظر شخصی بنده است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    و‌ یه چیز دیگه اینکه من براش یه قفس بزرگ تر گرفتم اما انگار میترسه اصلا بالای قفس نمیره و فقط نشسته روی میله ای که مال قفس قبلیش بوده و فکر کنم تا الان هم بیداره :/
    عادت میکنه ؟ یا برش گردونم قفس قبلی ای که از جوجگی بوده؟
    مشکل نداره عادت میکنه قطعا نگران نباشید .

صفحه 64 از 70 نخستنخست ... 144546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)