صفحه 62 از 70 نخستنخست ... 1243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 611 به 620 از 692
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    27752
    ینی چی
    چرا کسی جواب نمیده

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meysamal نمایش پست ها
    سلام
    من یه مرغ مینایه 3ماهه دارم و میخاستم راجبهش چندتا سوال بپرسم.
    1_میتونم بهش غذاهایی مثل کرم خاکی،انگور،حشرات دیگه و میوه های دیگه بدم?
    2_چطوری بفهمم نره یا ماده?به جز روش دیدن سق دهان.
    3_شنیدم ماده ها نمیتونن مثل نرا حرف بزنن راسته یا دروغ?
    4_خیلی باهوشو کنجکاوه پرنده فروشیه میگفت اگه استعداد داشته باشه حتی اگه ماده هم باشه حرف میزنه ومینای من سق دهنش صورتی . حرف میزنه?
    5_روزی چند ساعت باهاش حرف بزنم ?
    6_چه شکلی باهاش حرف بزنم?
    7_روزی چند کلمه باهاش حرف بزنم?
    8_چند ماهگی به صحبت میاد?
    9_اگه کسی از دوستان مینایه ماده داره و حرف میزنه بهم بگه.
    ببخشید سوالام زیاد شد.
    لطفا زود تر جوابمو بدید.
    منتظر جواباتون هستم
    ممنون
    😊
    سلام
    1 فعلا بهتره از این نوع موارد استفاده نکنید .
    2 کمی تشخیص جنسیت مرغ مینا نیاز به تجربه داره ولی با این حال مرغ مینای نر از ماده کمی جسه ای بزرگ تر داره و بیشتر آواز میخونه .
    3 خیر گاهی حتی ماده ها بهتر از نرها حرف میزنند و نرها بیشتر آوازخوانی می کنند.
    4 حرف زدن مرغ مینا بستگی به هوش پرنده داره ولی دلیل اصلی نیست و به هیچ عنوان نمیشه بصورت قطعی نظر داد که سخن گو خواهد شد و یا نه.
    5 هرچه بیشتر بهتر است
    6 بهتره برای پرنده سی دی مخصوص آموزشی بگیرید و طبق نوشته روی سی دی در روز چندین بار برای پرنده پخش کنید تا خوب بشنود
    7 هرچه بیشتر بهر است
    8 زمانی که خودش به غذا خوردن بیوفته از داخل گلو باید تقلید صدا و کلمه هایی که یاد گرفته است بکند .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27807
    سلام مرغ مینام شکمش ورم کرده و عطسه میکنه و انگشتاش کج شده ولی غذاش خوبه و سر حاله و الان یک ماهش شده مدفوعش هم کرم ماننده بعضی وقت هام تیره میشه چیکار کنم ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27820

9 ....

سلام من یه مرغ مینا ی حدودا ۵ ماهه دارم از بچه گیش خودم بزرگش کردم و با دست بش خ
    غذا دادم اما چند وقته خیلی وحشی شده مدام بهم نوک میزنه دیشب به چشمم هم زد چیکار کنم؟؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mina1375 نمایش پست ها
    سلام مرغ مینام شکمش ورم کرده و عطسه میکنه و انگشتاش کج شده ولی غذاش خوبه و سر حاله و الان یک ماهش شده مدفوعش هم کرم ماننده بعضی وقت هام تیره میشه چیکار کنم ؟
    سلام
    احتمالا همراه با تغذیه معمول و روزانه از میوه جات و یا سبزیجات استفاده نکردید ؟
    مرغ مینا کمی از نظر تغذیه حساس هستش و از هر نوع دان و مکمل غذایی [میوه و سبزیجات] نباید به یکباره به پرنده داد با این حال تنها مشکل مرغ مینای شما دستگاه گوارشی نیست و پای پرنده ی شما هم مشکل داره بهتره به دامپزشکی مراجعه کنید تا از نزدیک معاینه و درمان شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.c نمایش پست ها
    سلام من یه مرغ مینا ی حدودا ۵ ماهه دارم از بچه گیش خودم بزرگش کردم و با دست بش خ
    غذا دادم اما چند وقته خیلی وحشی شده مدام بهم نوک میزنه دیشب به چشمم هم زد چیکار کنم؟؟
    سلام
    دلایل زیادی میتونه داشته باشه مثل [ استرس ، بیرون بودن طولانی مدت از قفس ، سن بلوغ ووو] بهتره مدتی از قفس خارجش نکنید اگر این کارو می کردید و مرغ مینا علاقه ی زیادی به چشم انسان و نوک زدن بهش رو داره و به رام و وحشی بودن پرنده ارتباطی نداره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    27848
    سلام
    کسی میدونه چطوری بفهمم مرغ مینای من نره یا ماده؟
    تقریبا یک ماهی میشه خریدمش، همش هم بیقراری میکنه میخوام یک جفت براش بخرم تا با هم بچه دار بشن و زیاد بشن.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mynaLover نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه چطوری بفهمم مرغ مینای من نره یا ماده؟
    تقریبا یک ماهی میشه خریدمش، همش هم بیقراری میکنه میخوام یک جفت براش بخرم تا با هم بچه دار بشن و زیاد بشن.
    سلام
    تشخیص جنسیت در مرغ مینا فقط از طریق آزمایش DAN امکان پذیر هستش و یا اینکه اجازه بدید پرنده بالغ که شد ماده تخم از مستی خواهد کرد در غیر این صورت همه موارد حدث و گمان هستش و تکثیر مرغ مینا در قفس و اسارت کار ساده ای نیست .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27949
    سلام وقتتون بخیر
    من یک مرغ مینای تقریبا چهار ساله دارم که امروز اطراف یکی از چشمهاش قرمز شده علت چی هست و چیکار باید کرد
    و علاوه بر این کسی گفت که برنج و نون برای مرغ مینا بده و پلیت بهترین غذا هست
    اما توی یه سایتی خوندم که پلیت به شدت بد هست و برنج بدون روغن بهتره
    بهترین تغذیه برای مرغ مینا چیه؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط soori2006 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    من یک مرغ مینای تقریبا چهار ساله دارم که امروز اطراف یکی از چشمهاش قرمز شده علت چی هست و چیکار باید کرد
    و علاوه بر این کسی گفت که برنج و نون برای مرغ مینا بده و پلیت بهترین غذا هست
    اما توی یه سایتی خوندم که پلیت به شدت بد هست و برنج بدون روغن بهتره
    بهترین تغذیه برای مرغ مینا چیه؟
    ممنون
    سلام
    قرمزی دور چشم پرنده دلایل زیادی داره که تا دیده نشه دقیق نمیشه علتش رو گفت اگر عکس از چشم پرنده اینجا بگذارید و یا به دامپزشکی ببرید پرنده رو بهتر است
    در مورد تغذیه مرغ مینا بله نون و برنج غذای مناسبی برای مرغ مینا نیست و از ویتامین و پروتئین لازم برخوردار نیستند علاوه بر اون در نان نمک و جوش شیرین هست که برای مرغ مینا خوب نیست ولی برنج به صورت [کته] برای تنوع غذایی بد نیست و اینکه پلت به شدت بد است هم نه اینطور نیست ولی به علت پروتئین و ویتامین های زیاد در پلت باعث چاقی پرنده و اختلال در دستگاه گوارشی پرنده خواهد میتونید در کنار پلت از میوه جات و سبزیجات و تخم مرغ آپز و سیب زمینی آپز استفاده کنید
    از میوه های خشک شده مثل [سیب، گلابی، انگور، هلو، شلیل، توت فرنگی، انجیر، موز] حتما در برنامه غذایی پرنده استفاده کنید از سبزیجات میتونید از [خیار، هویج، کاهو، کلم، ریحان، جعفری] استفاده کنید ولی در روز یک وعده پلت در برنامه غذایی پرنده باید باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27949
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    قرمزی دور چشم پرنده دلایل زیادی داره که تا دیده نشه دقیق نمیشه علتش رو گفت اگر عکس از چشم پرنده اینجا بگذارید و یا به دامپزشکی ببرید پرنده رو بهتر است
    در مورد تغذیه مرغ مینا بله نون و برنج غذای مناسبی برای مرغ مینا نیست و از ویتامین و پروتئین لازم برخوردار نیستند علاوه بر اون در نان نمک و جوش شیرین هست که برای مرغ مینا خوب نیست ولی برنج به صورت [کته] برای تنوع غذایی بد نیست و اینکه پلت به شدت بد است هم نه اینطور نیست ولی به علت پروتئین و ویتامین های زیاد در پلت باعث چاقی پرنده و اختلال در دستگاه گوارشی پرنده خواهد میتونید در کنار پلت از میوه جات و سبزیجات و تخم مرغ آپز و سیب زمینی آپز استفاده کنید
    از میوه های خشک شده مثل [سیب، گلابی، انگور، هلو، شلیل، توت فرنگی، انجیر، موز] حتما در برنامه غذایی پرنده استفاده کنید از سبزیجات میتونید از [خیار، هویج، کاهو، کلم، ریحان، جعفری] استفاده کنید ولی در روز یک وعده پلت در برنامه غذایی پرنده باید باشه .
    مرسی بابت راهنماییتون
    این عکس چشمش هست که از دیروز ورم کرده و قرمز شده بنظرتون به چه علته؟ و نیاز به دامپزشک داره؟

صفحه 62 از 70 نخستنخست ... 1243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)