صفحه 61 از 70 نخستنخست ... 114243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 601 به 610 از 692
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27641
    سلام .مرغ مینای من حدود چهار ماه هست که دچار عدم تعادل شده روی میله راه نمیره وفقط کف قفس میشینه وبیشتر مواقع چرت میزنه ونمیتونه روی پاهاش باسته وروی پهلو میخوابه . بردمش پیش دامپزشک گفتد مشکل کبد داره و یک سری دارو بهش داد ولی بهتر که نشد هیچ بدتر هم شد ودیگه بعد از اون دیگه نتونست بره روی میله .درضمن غذاش هم دونه پارس مخصوص مرغ مینا هستش . خواهش میکنم کمک کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    سلام ، ببخشید باز مزاحم میشم

این مینای ما یه دو سه روزی هست که خودش به دونه ها نوک میزنه و میخوره ولی من از ترس اینکه کم بخوره و کافی نباشه طبق روال قبل بهش با دست غذا میدم ، بعضی وقت ها راحت میخوره اما بعضی وقت ها هم سخت میخوره و کم میخوره و مجبور میشم بریزمش بره! لازمه تغییر ایجاد کنم تو ش؟؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1899 نمایش پست ها
    سلام .مرغ مینای من حدود چهار ماه هست که دچار عدم تعادل شده روی میله راه نمیره وفقط کف قفس میشینه وبیشتر مواقع چرت میزنه ونمیتونه روی پاهاش باسته وروی پهلو میخوابه . بردمش پیش دامپزشک گفتد مشکل کبد داره و یک سری دارو بهش داد ولی بهتر که نشد هیچ بدتر هم شد ودیگه بعد از اون دیگه نتونست بره روی میله .درضمن غذاش هم دونه پارس مخصوص مرغ مینا هستش . خواهش میکنم کمک کنید
    سلام
    دکتر دامپزشک اولین و بهترین راهکار برای درمان حیوانات هستش ولی معمولا دکترهای دامپزشک تجربه عملی اکثرشون ندارند و یا کم هستش و فقط با داروهای شیمیایی قادر به درمان حیوانات هستند با این حال دوره دارویی پرنده اگر تمام شده پرنده رو پیش دامیزشکی ببرید که در مورد بیماری های مرغ مینا اصلاعات کافی اشته باشه و اینجا هم افراد فقط طبق تجربه میتونند به دوستان کمک کنند .

نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    سلام ، ببخشید باز مزاحم میشم

این مینای ما یه دو سه روزی هست که خودش به دونه ها نوک میزنه و میخوره ولی من از ترس اینکه کم بخوره و کافی نباشه طبق روال قبل بهش با دست غذا میدم ، بعضی وقت ها راحت میخوره اما بعضی وقت ها هم سخت میخوره و کم میخوره و مجبور میشم بریزمش بره! لازمه تغییر ایجاد کنم تو ش؟؟
    سلام
    بله صد در صد باید تغذیه دستی رو کم کنید وقتی خود مرغ مینا به دون خوردن افتاده .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27655

نوک زدن شدید به پا

سلام . دوستان من یک جوجه مینای یک ماهه دارم که از چند روز پیش شروع کرده به نوک زدن شدید به پاهاش . در ظاهر هیچ زخم و التهابی مشاهده نمیشه ولی مینا به شدت بهشون حساس شده و جوری نوک میزنه که میخواد انگشتها رو از جاش بکنه . الان دو سه روزیه که از ترس آسیب رسوندن به خودش ، کنارم نگهش میدارم و نمیزارم نوک بزنه . با پماد تتراسایکلین هم چرب میکنم که تاثیری نداشته . چند روز پیش عطسه میکرد که همراه با غذاش کمی تتراسایکلین به همراه کمی عسل دادم که بهتر شد . گفتم شاید از عسل باشه و برای پاکسازی کبدش هم دیروز پلیت رو با عرق کاسنی خیس کردم و دادم خورد و باز هم تغییری نکرد . لطفا کسانی که تجربه همچین حرکتی از میناشون رو دارن راهنمایی کنن . الانم پشت سر هم عطسه میکنه .
    سلام . دوستان من یک جوجه مینای یک ماهه دارم که از چند روز پیش شروع کرده به نوک زدن شدید به پاهاش . در ظاهر هیچ زخم و التهابی مشاهده نمیشه ولی مینا به شدت بهشون حساس شده و جوری نوک میزنه که میخواد انگشتها رو از جاش بکنه . الان دو سه روزیه که از ترس آسیب رسوندن به خودش ، کنارم نگهش میدارم و نمیزارم نوک بزنه . با پماد تتراسایکلین هم چرب میکنم که تاثیری نداشته . چند روز پیش عطسه میکرد که همراه با غذاش کمی تتراسایکلین به همراه کمی عسل دادم که بهتر شد . گفتم شاید از عسل باشه و برای پاکسازی کبدش هم دیروز پلیت رو با عرق کاسنی خیس کردم و دادم خورد و باز هم تغییری نکرد . لطفا کسانی که تجربه همچین حرکتی از میناشون رو دارن راهنمایی کنن . الانم پشت سر هم عطسه میکنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    اقا ببخشید من هی شما رو تو زحمت میندازم راستش یکمی راجبش حساس شدم ،این مینای ما امروز فقط یه دو سه باری صبح از دستم با کلی التماس غذا گرفت و یه بارم همین یک ساعت پیش .
    تو قفس که هست میبینم سرش تو ظرف غذاشه و انگار یه چیزایی قورت میده ولی بیرون قفس که دون جلوش میزارم با نوکش فشار میده و دونه پرت میشه بعد میدوعه دونبالش
    اوکیه؟؟با همین روال بهش غذا بدم؟؟ یه بار صبح یه بار شب؟؟
    و اینکه همچنان فقط باید پلت بخوره یا میوه ها و دانه های مجاز دیگه هم بهش بدم؟؟

بازم ببخشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27655

کمک فوری

جوجه مینای من به شدت به پاهاش نوک میزنه بردم دامپزشک گفت استرسه ، ولی نیست و انگار پاهاش میخاره . کسی نمیدونه چشه ؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    اقا ببخشید من هی شما رو تو زحمت میندازم راستش یکمی راجبش حساس شدم ،این مینای ما امروز فقط یه دو سه باری صبح از دستم با کلی التماس غذا گرفت و یه بارم همین یک ساعت پیش .
    تو قفس که هست میبینم سرش تو ظرف غذاشه و انگار یه چیزایی قورت میده ولی بیرون قفس که دون جلوش میزارم با نوکش فشار میده و دونه پرت میشه بعد میدوعه دونبالش
    اوکیه؟؟با همین روال بهش غذا بدم؟؟ یه بار صبح یه بار شب؟؟
    و اینکه همچنان فقط باید پلت بخوره یا میوه ها و دانه های مجاز دیگه هم بهش بدم؟؟

بازم ببخشید
    طبیعی است زمانی که بیرون از قفس هستش بازی گوشی و نافرمانی میکنه بنظرم کمی زود هستش که از قفسش بیرون میاد و این روال در آینده باعث مشکل میشود و نکته دیگه اینکه زمانی که بیرون از قفس هستش نیازی نیست دون در دسترسش باشه تا برای خوردن دون به داخل قفس راحت تر برود .
    از دادن میوه جات و سبزیجات هم فعل خوداری کنید .
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسن منصوری نمایش پست ها
    جوجه مینای من به شدت به پاهاش نوک میزنه بردم دامپزشک گفت استرسه ، ولی نیست و انگار پاهاش میخاره . کسی نمیدونه چشه ؟
    دکتر دامپزشک با معاینه از پرنده تشخیص دادند استرس هستش ولی شما این تشخیص رو نادرست میدونید حال شما چطور از دوستان که حتی عکس از پای پرنده ندیده اند انتظار تشخیص درست و درمان رو دارید ؟
    بنظرم به گفته های دکتر و راه کارهای درمان پرنده توسط ایشون پرنده رو درمان و خوب کنید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    27752
    سلام
    من یه مرغ مینایه 3ماهه دارم و میخاستم راجبهش چندتا سوال بپرسم.
    1_میتونم بهش غذاهایی مثل کرم خاکی،انگور،حشرات دیگه و میوه های دیگه بدم?
    2_چطوری بفهمم نره یا ماده?به جز روش دیدن سق دهان.
    3_شنیدم ماده ها نمیتونن مثل نرا حرف بزنن راسته یا دروغ?
    4_خیلی باهوشو کنجکاوه پرنده فروشیه میگفت اگه استعداد داشته باشه حتی اگه ماده هم باشه حرف میزنه ومینای من سق دهنش صورتی . حرف میزنه?
    5_روزی چند ساعت باهاش حرف بزنم ?
    6_چه شکلی باهاش حرف بزنم?
    7_روزی چند کلمه باهاش حرف بزنم?
    8_چند ماهگی به صحبت میاد?
    9_اگه کسی از دوستان مینایه ماده داره و حرف میزنه بهم بگه.
    ببخشید سوالام زیاد شد.
    لطفا زود تر جوابمو بدید.
    منتظر جواباتون هستم
    ممنون
    😊

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    27752
    چرا جوابمو نمیدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    27752
    ینی چی
    چرا کسی انلاین نمیشه

صفحه 61 از 70 نخستنخست ... 114243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)