صفحه 60 از 70 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 591 به 600 از 692
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27403

خیلی خیلی فوری (سرماخوردگی مرغ مینا)

نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    در این تایپ سوالات مربوط به مرغ مینا مطرح می شود .
    سلام من مرغ مینام سرماخورده بینیش کیپه با دهن نفس میکشه قرص سرماخوردگی هم گفتن خیلیا یک پنجم دادم ررابزرگ سالان رو البته دوبار بیشتر نبوده تروخدا بگین چیکارکنم خوب شه اگه میشه ک مداواش کنم اگه نه ببرم‌ پیشه دکترش

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohaddeseh79 نمایش پست ها
    سلام من مرغ مینام سرماخورده بینیش کیپه با دهن نفس میکشه قرص سرماخوردگی هم گفتن خیلیا یک پنجم دادم ررابزرگ سالان رو البته دوبار بیشتر نبوده تروخدا بگین چیکارکنم خوب شه اگه میشه ک مداواش کنم اگه نه ببرم‌ پیشه دکترش
    سلام
    البته که دکتر دامپزشک اگر معاینه کنند پرنده رو خیلی بهتر هست ولی با این حال شما اگر از سرماخوردگی مرغ مینا اطمینان دارید اول دمای محیط رو تا 3 الی 5 درجه به تدریج بالا ببرید و یک عدد قرص سرماخوردکی کودکان رو با آب بطور کامل حل کنید و با سرنگ به مرغ مینا بدید چون خودش از طعم دارو خوشش نمیاد و شخصا باید به پرنده بدید از قطره ب کمپلکس هم روزی دو قطره به پرنده بدید تغذیه پرنده رو هم کمی بادام و گردو اضافه کنید .
    در کل با اینکه مرغ مینا پرنده ای مقاوم هست ولی برای پیشگیری از بیماری هفته ای یک با حداقل باید از قطره مولتی ویتامین در آب خوراکی پرنده بریزید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    27586
    سلام من مرغ مینارو از ۱ماهگی خریدم کلی باهاش تمرین. کردم حرف میزنم ولی حرف نمیزنه الان ۱ساله که دارمش. کبک داشتیم صدای اونارو درمیاره صدای هرپرنده ای روبشنوه درمیاره ولی هرچی تمرین میکنم حرف نمیزنه به نظرتون امیدی هست الان ۱سالشه حرف بزنه. فقط میگه بیا

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojde tork نمایش پست ها
    سلام من مرغ مینارو از ۱ماهگی خریدم کلی باهاش تمرین. کردم حرف میزنم ولی حرف نمیزنه الان ۱ساله که دارمش. کبک داشتیم صدای اونارو درمیاره صدای هرپرنده ای روبشنوه درمیاره ولی هرچی تمرین میکنم حرف نمیزنه به نظرتون امیدی هست الان ۱سالشه حرف بزنه. فقط میگه بیا
    سلام
    استعداد پرندگان سخنگو متفاوت هستش و همه ی مرغ مینا ها مثل هم نیستند یکی باهوش تر و زودتر به حرف میوفته و بعضی ها هم برعکس با این حال هنوز برای مرغ مینای شما فرصت هست اگرچه باید تا این سن به حرف میوفتاد ولی باز هم صبر کنید و بهتره برای مرغ مینا در ساعاتی از روز از سی دی آموزشی استفاده کنید که گاهی بهتر از آموزش شخص نگهدارنده میتونه باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مينا
    شماره عضویت
    27597
    سلام خسته نباشيد
    من ي مرغ مينا دارم ، دربارش سوال داشتم ميتونيد كمك كنيد ؟ كسي هست !!!

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط aghamilad1990 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد
    من ي مرغ مينا دارم ، دربارش سوال داشتم ميتونيد كمك كنيد ؟ كسي هست !!!
    سلام
    این انجمن برای راهنمایی و کمک به یکدیگر در زمینه نگهداری حیوانات خانگی هستش . سوالتون رو بپرسید تا دوستان شما رو راهنمایی کنند .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    سلام ، من امروز یه جوجه مینا خریدم ، یه چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین.
    اولین اینکه چند وقتشه و چقدر دیگه باید با دست بهش غذا بدم؟ من تو یه سایتی خوندم که باید دونه پارس رو با آب گرم خیس کنم و لِه کنم و هر سه ساعت یه بار بهش دو سی سی بدم ، درسته؟ ولی چه مقدار دونپارس و چه مقدار آب رو مخلوط کنم؟؟
    دوم اینکه امشب که برای اولین بار بهش غذا دادم انقدر اذیت کرد که به کل اتاقم غذا پاچیده شد!چطور بهش غذا بدم گه نه اون اذیت بشه نه من؟

اها کاملا هم رامه و ازم نمیترسه تا میبینم سری جیک جیک میکنه و دهنش رو باز میکنه !

اینم عکسش :

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487

4

سلام من یه چند تا سوال دیگه هم میکنم که همه سوال هامو باهم جواب بدید ، خیلی خیلی ممنون میشم ازتون

یکی اینکه امروز چند بار دیدم با دونه های درشت و لِه نشده ور میره ولی نمیتونه بخوره ، یعنی نزدیک دونخور شدنه؟؟

یکی هم اینکه تا منو میبینه می‌خواد از قفس بیاد بیرون ( دوبار آوردمش بیرون ، منو میبینه یا صدا مو میشنوه جیک جیک میکنه و سعی میکنه بیاد بیرون طبیعیعه؟؟
    توی سایت دیدم که دانه پارس و پلت تا حدودی شبیه هم هست میشه بگید اینی که من خریدم چیه؟

(با توجه ب اینکه خوندم دونه پارس خیلی خوب نیست به خاطر آهن)

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    سلام من یه چند تا سوال دیگه هم میکنم که همه سوال هامو باهم جواب بدید ، خیلی خیلی ممنون میشم ازتون

یکی اینکه امروز چند بار دیدم با دونه های درشت و لِه نشده ور میره ولی نمیتونه بخوره ، یعنی نزدیک دونخور شدنه؟؟

یکی هم اینکه تا منو میبینه می‌خواد از قفس بیاد بیرون ( دوبار آوردمش بیرون ، منو میبینه یا صدا مو میشنوه جیک جیک میکنه و سعی میکنه بیاد بیرون طبیعیعه؟؟
    توی سایت دیدم که دانه پارس و پلت تا حدودی شبیه هم هست میشه بگید اینی که من خریدم چیه؟

(با توجه ب اینکه خوندم دونه پارس خیلی خوب نیست به خاطر آهن)

سلام
    بله این کار نشانه دون خور شدن پرنده هست ولی بهتره همیشه دون پارس خشک تا زمانیکه تغذیه دستی میخوره داخل قفس پرنده نباشه و قبل از تغذیه دستی [ 5 دقیقه قبلش] دون خشک رو در اختیارش قرار بدید تا به خاطر گرسنگی اول خودش اقدام به دون خوردن کنه و بعد شما تغذیه دستی و کمی رو به پرنده بدید
    بله طبیعی است که با دیدن شما این واکنش رو نشان میده و بهتره فعلا که کاملا خودش دون خور نشده از قفس خارجش نکنید تا بازی گوش نشه و بیشتر برای سخن گو شدنش با پرنده تمرین کنید و حرف بزنید .
    این عکس به نظر پلت هستش .

نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    سلام ، من امروز یه جوجه مینا خریدم ، یه چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین.
    اولین اینکه چند وقتشه و چقدر دیگه باید با دست بهش غذا بدم؟ من تو یه سایتی خوندم که باید دونه پارس رو با آب گرم خیس کنم و لِه کنم و هر سه ساعت یه بار بهش دو سی سی بدم ، درسته؟ ولی چه مقدار دونپارس و چه مقدار آب رو مخلوط کنم؟؟
    دوم اینکه امشب که برای اولین بار بهش غذا دادم انقدر اذیت کرد که به کل اتاقم غذا پاچیده شد!چطور بهش غذا بدم گه نه اون اذیت بشه نه من؟

اها کاملا هم رامه و ازم نمیترسه تا میبینم سری جیک جیک میکنه و دهنش رو باز میکنه !

اینم عکسش :

سلام
    به نظر کمتر از 50 روز داره و باید تا 20 روز دیگه نهایتا خودش دون خوره بشه .
    دون پارس رو باید به صورتی با آب ترکیب کنید که حالت خمیر پیدا کنه و به صورت دستی قبل از اینکه نرمی خودش رو از دست بده و خشک بشه در اندازه های کوچک [ حدودا اندازه دو عدد دان گندم ] و به شکلی که داخل دهانش به راهی قرار بگیره بدید
    وقتی دون پارس به صورت نرم و حالت خمیر داشته باشه پرنده راحت تر میخوره و از دهانش بیرون نخواهد ریخت
    رام بودنش هم طبیعی است چونه این جوجه ها از یکی دو روزگی توسط انسان با غذای دستی بزرگ میشوند
    جوجه ی خوبی است مبارکتون باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    خیلی لطف کردید ممنون

صفحه 60 از 70 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)