صفحه 52 از 70 نخستنخست ... 23334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 692
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا و قناری
    شماره عضویت
    24607
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    اگر این رفتارها در مسیر درست هدایت بشه ، بله میگذره.
    سلام باید چیکار کرد که در مسیر درست هدایت بشه؟
    یک سوال دیگه شما گفتین هیجاناتش رو کنترل نکنم و اگر آموزش نبینه سر کش میشه حالا من باید چطوری هیجاناتش رو کنترل کنم و چطوری آموزشش بدم؟میشه برام توضیع بدین؟
    سوال سوم:لطفا این سوال رو جوا جواب بدین⬅دم مینای من کمی زشت شده فکر کنم به خاطر اینکه خودشو به قفس میزنه هست الان من دمش رو بچینم ن خودش درست میشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ho3ein3939 نمایش پست ها
    سلام باید چیکار کرد که در مسیر درست هدایت بشه؟
    یک سوال دیگه شما گفتین هیجاناتش رو کنترل نکنم و اگر آموزش نبینه سر کش میشه حالا من باید چطوری هیجاناتش رو کنترل کنم و چطوری آموزشش بدم؟میشه برام توضیع بدین؟
    سوال سوم:لطفا این سوال رو جوا جواب بدین⬅دم مینای من کمی زشت شده فکر کنم به خاطر اینکه خودشو به قفس میزنه هست الان من دمش رو بچینم ن خودش درست میشه؟
    سلام. يعني اگر كار اشتباهي ميكنه ، تنبيهش نكنيد چون نتيجه عكس ميده . از همين حالا حرف زدن رو بهش اموزش بديد ، حتي اگر توجهي نداره ، بصورت پراكنده ٢-٣ كلمه رو انتخاب كنيد و طي يكهفته موقع غذا خوردن و بازي با هر زماني كه ميتونيد باهاش ارتباط برقرار كنيد ، ياد بديد. با يك لحن و يك صدا . بستر رو براي شيطنتش فراهم نكنيد كه خرابكاريو ياد بگيره . اجازه بديد ازاد باشه ولي كنترل شده . مثلا وسايل خطرناك رو از دم دستش برداريد . وسيله هاي بازي بي خطر كه براي پرندگان در پت شاپ عرضه ميشه تهيه كنيد . با سرگرم كردنش از طريق اين وسايل ، ميتونيد توجهش و ذهنشو به اموزش متمركز كنيد . يعني تمركز و دقت كردن رو ازين طريق ياد ميگيره و بستر خوبي براي اموزش ، فراهم ميشه .

براي دوست ديگرمون هم گفته شد ، مبحث مفصله و هر كسي از يك شيوه اي براي اموزش استفاده ميكنه . همه ميناها رفتار و واكنشهاي يكسان ندارن ، بنابراين نميتونيم از يك مبحث اموزشي واحد پيروي كنيم. هر حيواني ، رفتار منحصر به فرد داره كه صاحبش با توجه به خلق و خو و رفتارش ميتونه شروع به اموزش و تربيتش كنه .

پستها و تاپيكهاي متعددي در انجمن هست كه تجربه افراد مختلف رو در اين زمينه ثبت كرده . با دقت و حوصله بخونيد و از تجربياتشون استفاده كنيد.

به دمش هم دست نزنید. بعد از پرریزی درست میشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    24983
    سلام خسته نباشید خدمت اعضا و مدیران سایت

من چند روز پیش یه مینا خریدم نر هست و حدود 7 ماهشه.البته میتونم بگم نخریدم بلکه از صاحب قبلیش نجاتش دادم.چون اصلا نه غذایی اصولی میداد.نه نضافتشو رسیدگی میکرد.اینجور بگم که 10 سانت کف قفس پوشیده از فضولات بود!
    حیوونکی حمام هم ندیده بود اصن
    خلاصه اوردمش خونه یه قفس بزرگ براش جور کردم الان زندگیش راحته
    سوالم اینا هستن که ایا من الان میتونم این اقا مینا رو اهلی و رام کنم و عادت بدم به خودم و سخنگو بشه یا نه.
    هر از گاهی دو تا پنج ثانیه میخونه فقط.در حد 5 ثانیه!
    ممنون میشم اگر زحمتمو قبول کنید و نظراتتونو بگید بهم

و یه سئوالم داشتم اونم این که علاِِیم شپش در بدنش چیه و درمانش چیه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    نقل قول نوشته اصلی توسط alibazmi نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید خدمت اعضا و مدیران سایت

من چند روز پیش یه مینا خریدم نر هست و حدود 7 ماهشه.البته میتونم بگم نخریدم بلکه از صاحب قبلیش نجاتش دادم.چون اصلا نه غذایی اصولی میداد.نه نضافتشو رسیدگی میکرد.اینجور بگم که 10 سانت کف قفس پوشیده از فضولات بود!
    حیوونکی حمام هم ندیده بود اصن
    خلاصه اوردمش خونه یه قفس بزرگ براش جور کردم الان زندگیش راحته
    سوالم اینا هستن که ایا من الان میتونم این اقا مینا رو اهلی و رام کنم و عادت بدم به خودم و سخنگو بشه یا نه.
    هر از گاهی دو تا پنج ثانیه میخونه فقط.در حد 5 ثانیه!
    ممنون میشم اگر زحمتمو قبول کنید و نظراتتونو بگید بهم

و یه سئوالم داشتم اونم این که علاِِیم شپش در بدنش چیه و درمانش چیه؟
    سلام
    باید تشکر کنم ک نزاشتید این مینا بیشتر از این سختی بکشه
    مینایی ک از جوجگی نز انسان باشه خودش رام هست
    برای سنخنگو کردنشم باید بگم ک یه مقدار دیر شده ولی هنوز تا یک سالگیش جا داره ولی بهترین موقعه برای یاد گیری بیت چهار تا شیش ماهگی میباشد و فک کنم مقداری دیر شده
    شما میتونید ب روش زیر باهاش کار کنید.
    د در سنین پایین حداقل ۴ نوبت در هر روز باشد . صبح ساعت ۸ – ظهر ساعت ۱۲ – عصر ساعت ۵ – و شب ساعت ۹ آموزش سخنگو کردن مرغ مینا رو با کلمه هایی که راحت تر تلفظ میشود شروع میکنیم مانند سلام . در ساعت های ذکر شده رو بروی قفس بنشینید و با مینا صحبت کنید بعد شروع کنید به گفتن کلمه سلام. پس از گفتن اولین سلام ۱۰ ثانیه صبرکنید و مجددا تکرار کنید دوباره ۱۰ ثانیه بعد و الی آخر. . . این کارو به مدت ۵ دقیقه انجام میدید. پس از گذشت این زمان ؛ برای استراحت دو تا دونه انگور قرمز رو بهش بدین تا بخوره و ۵ دقیقه هیچی بهش نگید . بعد از گذشت مدت زمان ۵ دقیقه مجدداً همون مرحله اول رو براش تکرار میکنین به مدت ۵ دقیقه دقت کنید که هر زمان که مشاهده کردید مینا سعی میکند مثل شما تکرار کند سریع یک جایزه مثل همون دانه انگور بهش بدین البته انگور اهن ساز است و برای مینا مضر مواظب باشید و ادامه بدید بعد از مرحله سوم نوبت اول آموزش تمام شده و باید مجددا این تمرین رو در ساعتهای بعدی که گفتم تکرار کنید.
    مهمترین و اساسی ترین نوبت آموزش در شبانه روز ساعت ۹ شب هست . زمانی که مینا از صبح سه نوبت آموزش دیده و درشب با شروع تمرین کلیه کلماتی رو که از صبح شنیده رو در ذهنش ذخیره میکنه و درسکوت شب اونارو مرور میکنه در این نوبت شما باید در فضایی که بدون هر گونه صدایی باشه با مینا تمرین کنید . سعی کنید در تاریکی شب باشه . یعنی در اون فضا تاریک باشه که مینا چشماشو ببنده . نگران نباشین با بستن چشماش نمیخوابه و داره به صدای شما گوش میکنه . فقط کاملا آرومه به یاد داشته باشین که هیچ وقت توقع نداشته باشین که درحین آموزش یه دفعه مینای شما شروع کنه کلمه رو تکرار کنه پیشنهاد میکنیم گونه های مختلف میناها را هم مطالعه کنید. این تمرین ها باید تا روزی که مینا اولین کلمه رو گفت ادامه پیدا کنه . بعد از گفتن اولین کلمه شما به صورت رندم این کلمه رو در کنارش تکرار کنید به مدتی که مطمئن شدید دیگه کلمه سلام رو راحت تکرار میکنه و بعد از اون برین سراغ کلمه دوم شروع صحبت کردن مینا هر زمانی میتونه باشه . شاید زمانی که شما اصلا پیشش نباشین باشه . اما مهم اینه که بعد از شروع دیگه مدام این کلمه رو تکرار میکنه صدای مینا های جوجه در ابتدا لرزان است و هنگامیکه او سعی کند کلماتی را که با او تمرین کردید تکرار کند ، ممکن است آن صدا ها متفاوت با آنچه که شما از او خواستین باشه. حتی ممکن است آنها چیزهایی بگویند که اصلا ربطی به کلمه ای که شما به او یاد دادین نباشه. اما نگران نباشین تمرین را ادامه دهید و بدانین که صدای مینا به مرور واضح خواهد شد. یه نکته دیگه که یادم اومد اینه که دیدم خیلی از دوستان وقتی میرن پیش میناشون شروع میکنن براش سوت میزنن و یا مهمون که براشون میاد وقتی میخواد پرنده نگاشون کنه براش سوت میزنن بزرگترین اشتباه کسانی که پرندشون سخنگو نمیشه همین سوت زدن هست . اگه مینا افتاد رو دور سوت زدن دیگه سخت کلمات رو یاد میگیره.
    شماهم میتونید با تهیه یه ظبط سوت یا گوشی ک صدای باز پخش عاری از خطو خش باشه رو تهیه کنید.
    ک کار شمارو ساده تر میکنه.
    علایم شپش رو میتونید با دیدن زیر بال ها و گردن و دم ک با خارش و خاروندن مینا ببینید شماهم میتونید ببیتید و معاینه کنید ک چیزی ریزی در بدن میناتون نباشه.

[emoji4]موفق و پیروز باشید.[emoji4]

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    24796
    سلام دوستان
    مینای من اولش بی حال بود یک روز بردیمش سریع دامپزشکی و دکتر گفت هیچ مشکلی نداره فقط ممکنه شروع یک بیماری باشه واسه همین بهش : پروبیوتیک ، آمینوتوتال و میل ورم داد و بعد چند روز خیلی بهتر شد ، باز دیدم رون هاش خشکی زده و پوستش رو میکنه میخوره ، دوباره رفتیم دامپزشکی یک قطره داد که باید بریزیم تو دهنش (محتویاتش ترکیب پروبیوتیک و چیزای دیگه) که اصلا دوست نداره و مکافات داریم سر دادن بهش و گفتن با وازلین اون قسمتی که خشکی زده بود و پوست پوست شده بوده رو چرب کنیم که بعد یکی دو روز اون حالت خشک شدن خوب شده
    حالا اون قسمت لولا! پاش هست که تا میشه قرمز شده دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم حتی اطمینان ندارم دوباره برم دامپزشکی ...
    با توجه به عکس به نظر شما مشکل چیه؟
    شرایط کلی و جسمیش خوبه و مدام تو خونه رو شونه ما میپره و اشتهاش هم عالیه اما وقتی میاد رو دستون چند لحظه میشینه ...

ضمنا تقریبا 50 روزش هست

1

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، نگفتن شروع چه بيماري؟

قرمزي حالت زخم زير پوستي داره؟ اين قسمت رو زياد ميخارونه ؟ فقط همين پا اين مشكل هست ؟ پوسته زرد رنگ جايي از بدنش نزده ؟ كشاله رانها ، زير شكم ، كنار و داخل دهان رو نگاه كنيد زخم ، جوش، تاول يا هر زائده غير عادي اگر ديديد اطلاع بديد. ظاهرا كه چيزي مشخص نيست ولي اين لكه هاي قرمز رنگ پيشتر در بيماران مبتلا به آبله ديده شده . ابتدا به اين شكل و زير پوستي هستن و بعد بصورت جراحات و زخمهاي عفوني بيروني بروز ميكنن . اميدوارم كه آبله نباشه چون از روي عكس قطعيتي در كار نيست . با اينحال اگر به متخصص ديگه اي رجوع كنيد بي ضرر نيست . كدوم دكتر تشريف برده بوديد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    24796
    با سلام
    هر 2 پا بخشی که تا میشه قرمز شده
    دیروز که دست زدم حالت خشکی داره ( وقتی خواستم پرب کنم ، پوست پوست نبود فقط خشکه) و ران هاش چند روز پش خشکی زده بود (پوسته پوسته) که پوستاش رو میکند و میخورد. (با وازلین خشکی رفع شده)
    جای از بدنش حالت تاول ندیدم ، داخل دهان عادیه و زخمی نداره فقط قسمتی که پا تا میشه و ران ها طبق عکس بالا قرمز هست (نمیدونم به صورت پیش فرض ران هاش باید تو این سن قرمز باشه یا نه)
    در حالت عادی نمیخارونه و فقط وقتی با وازلین چرب میکنم یک مقدار درگیر میشه با اون قسمت که پراش رو صاف کنه
    در مورد قرمزی ران ها فک کنم بیشتر شبیه التهاب هست
    اگر قرمزیش رو نبینیم چیزی که مشکوک میکنه مارو و میبریمش پیش دکتر از لحاظ رفتاری اینه که دستم رو ببریم تو قفس (فکر کنم شبا بیشتر) کامل میشینه رو دستمون (رو یه پا ندیدم وایسه ). در طول روز مدام میپره میله های قفس رو میگیره و بالا و پایین میپره که بیاریمش بیرون . اگر از قفس بیرون بیاد جایی ثابت نمیمونه و بازیگوشی میکنه فقط ممکنه بیاریمش رو دست چند لحظه ترجیح بده بشینه

عکس امروز :

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    شايد خيلي حساس شديد . نميتونم نظر بدم چون ممكنه باعث نگرانيتون بشه . در هر صورت اگر احساس ميكنيد غير عاديه يا اين التهاب ها به طور متقارن در حال پيشرفت هست ، حتما مراجعه ديگه اي داشته باشيد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا و قناری
    شماره عضویت
    24607
    پس کی اینجا جواب گو هست مگه من مسخره هستیم؟ ما امیدمون به شماس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ho3ein3939 نمایش پست ها
    پس کی اینجا جواب گو هست مگه من مسخره هستیم؟ ما امیدمون به شماس
    امیدتون به خدا باشه. برای مسایل رفتاری و تغذیه شاید دوستان دیگه کمکتون کنن اگر انلاین باشن. اگر هم نبودن که خودتون از همین حالا شروع به خوندن مطالب و پستها کنید و موضوعات مهم که به کارتون میاد رو یادداشت کنید.

در مورد مسائل درمانی هم که به هیچ وجه سوال نکنید چون پاسخ داده نمیشه و زمان برای درمان حیوانات از دست میره. به محض شروع علائم با دامپزشک مشورت یا به کلینیکشون مراجعه کنید. لیست یکسری کلینیکهای حمایتی و غیر حمایتی در شهرهای مختلف و در قالب تاپیک مینویسم که دوستان بدونن به کدوم مراکز مراجعه کنن.

در مورد بیماریهای شایع در طیور و حیوانات کوچک هم مطالبی به صورت چکیده جمع اوری میکنم و در اختیارتون قرار میدم که در مواقع ضروری بهش رجوع کنید ولی راهکارهای درمانی اصولی ارائه نمیشه چون حتما باید تحت نظر دامپزشک بیماریشون تشخیص داده و درمان بشه. فقط یکسری راهکارهای خانگی برای پیشگیری مینویسم که تا زمان مراجعه به دامپزشک انجام بدید.

این مطالب رو بصورت تاپیکهای جداگانه ثبت میکنم که به راحتی قابل دسترسی باشه فقط یکمقدار زمان میبره که امیدوارم بتونم تا قبل از اون تاریخ ، طبقه بندیش کنم و تحویل بدم . انشالله که مشکلی برای کسی حادث نشه.

صفحه 52 از 70 نخستنخست ... 23334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)