صفحه 51 از 70 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 692
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    24796
    سلام به شما
    مینام رو امسال گرفتم و تازه یک ماه نیمش شده ، امروز که بیرون آورده بودمش و داشت پراش رو میخاروند چون رو میز بود دیدم یک حشره بالدار رنگ تیره و کوچیک شبیه کفش دوزک خیلی کوچیک زیرش افتاده !! ، من تو پراش رو نگاه کردم دیگه چیزی پیدا نکردم ، ممکنه من رو راهنمایی کنید باید چیکار کنم
    قفسش رو حسابی تمیز کردم ببینم کفش چیزی پیدا میکنم اما نبود ، خواستم ببینم با مشخصاتی که بالا عرض کردم میتونه چی باشه و باید چیکار کنم با توجه به اینکه هنوز جوجه هست و جیک جیک میکنه!!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط just4test نمایش پست ها
    سلام به شما
    مینام رو امسال گرفتم و تازه یک ماه نیمش شده ، امروز که بیرون آورده بودمش و داشت پراش رو میخاروند چون رو میز بود دیدم یک حشره بالدار رنگ تیره و کوچیک شبیه کفش دوزک خیلی کوچیک زیرش افتاده !! ، من تو پراش رو نگاه کردم دیگه چیزی پیدا نکردم ، ممکنه من رو راهنمایی کنید باید چیکار کنم
    قفسش رو حسابی تمیز کردم ببینم کفش چیزی پیدا میکنم اما نبود ، خواستم ببینم با مشخصاتی که بالا عرض کردم میتونه چی باشه و باید چیکار کنم با توجه به اینکه هنوز جوجه هست و جیک جیک میکنه!!
    سلام. عکس کک و کنه و شپش رو از نت سرچ و مقایسه کنید.

اگر الودگی انگلی باشه ، بی قراری در ظاهرش مشخصه. باز هم پرها رو خصوصا زیر بالها ، گردن و انتهای بدن رو چک کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا و قناری
    شماره عضویت
    24607
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، جوجه شما در حال رشده و ذهنيتش تغيير كرده و دوست داره مستقل بشه . باهاش سازگار باشيد چون سن حساسيه و اگر برخورد بدي داشته باشيد ديرتر رام ميشه . تغييراتي كه داره رو يادداشت كنيد و رفتارشونو متناسب با اون تغييرات ، عوض كنيد. چند ماه ديگه عادي ميشه ولي اگر الان كنترل نشه ، و اموزش نبينه به شيوه خودش برخورد ميكنه.
    درود دیگه نمیدونم چیکار زمانی که از قفس میاد بیرون اصلا یکجا نمی ایسته فقط پرواز میکنه و نمیزاره باهاش کلمه تمرین کنم و بعضیا میگن زمانی که داری بهش غذا میدی باهاش تمرین کن ولی مینای زمانی که غذا رو میخوره میره پرواز میکنه دوباره میاد یا بعضی وقتا غذا رو از دستم میگیره میره ی گوشه میخوره دوباره میاد، به همه چی نوک میزنه حتی زمانی که انگشتمو میبرم جلوش نوک میزنه یا مثلا ریشه های فرش رو نوک میزنه ، همه چی میخوره.
    ایا همه اینا به خاطر رشدت م کنجکاو بودنش هست؟لطفا منو راهنمایی کمل کنید و برام توضیع بدین؟
    ایا این عکس العملا از بین میره؟
    ایا اینها نشانه وحشی بودنش هست و اهلی نمیشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. مسئلیه که این روزها همه باهاش روبرو هستن. پاسخی که در جواب دوست دیگه در پست بالا نوشتم بخونید.

الان سن کنجکاویشه و اول خطرات. ممکنه هر چیزیو به راحتی ببلعه . احساس قدرت و مستقل بودن داره. برای میناها و پرنده های مشابه ، این قضیه عادیه.

واکنشش به سیگار اینه که داره با زبون بی زبونی میگه سیگار نکشید این بچه هم متوجه شده ، ضرر داره.

جدای از مزاح ، وقتی به این دو مورد حساسه ، از دم دستش بردارید. اگر سیگار بخوره ، متاسفانه بعلت مسمومیت با دوز بالای نیکوتین، که در مقابل مواد خطرناک موجود در سیگار ( امونیاک ، ارسنیک . نیکل ....) ساده ترین نوعش هست ، فوت میشه. از طرفی ممکنه شیشه فندک رو بشکنه و مایع داخلش تصادفی وارد دهانش بشه. بیشتر مراقب باشید.
    مرسی این دوران میگذره درسته؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiralilove1375 نمایش پست ها
    مرسی این دوران میگذره درسته؟

اگر این رفتارها در مسیر درست هدایت بشه ، بله میگذره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ho3ein3939 نمایش پست ها
    درود دیگه نمیدونم چیکار زمانی که از قفس میاد بیرون اصلا یکجا نمی ایسته فقط پرواز میکنه و نمیزاره باهاش کلمه تمرین کنم و بعضیا میگن زمانی که داری بهش غذا میدی باهاش تمرین کن ولی مینای زمانی که غذا رو میخوره میره پرواز میکنه دوباره میاد یا بعضی وقتا غذا رو از دستم میگیره میره ی گوشه میخوره دوباره میاد، به همه چی نوک میزنه حتی زمانی که انگشتمو میبرم جلوش نوک میزنه یا مثلا ریشه های فرش رو نوک میزنه ، همه چی میخوره.
    ایا همه اینا به خاطر رشدت م کنجکاو بودنش هست؟لطفا منو راهنمایی کمل کنید و برام توضیع بدین؟
    ایا این عکس العملا از بین میره؟
    ایا اینها نشانه وحشی بودنش هست و اهلی نمیشه؟
    این موضوع فقط در مورد مینای شما صدق نمیکنه. بخونید پست قبل از خودتونو. دقیقا مثل بچه گربه یا حیوانات دیگه که وقتی از شیرخوارگی در میان به یک سنی که میرسن خودمختار میشن. درسته اونطور که نشون میدن توانا نیستن ولی این حس کاذب قدرت نمایی رو دارن و تا زمانی که این هیجانو شور و شوق ، در یک روال عادی قرار نگیره ، ارام نمیگیرن. موضوع بسته و محدودی نیست که در یک جمله یا پاراگراف توضیح بدم. صبور باشید و همگام باهاش پیش برید. با مطالعه اطلاعاتتونو بالا ببرید که کنترل این هیجانات رو بدست بگیرید. اگر رهاش کنید و در جهت صحیح اموزش نبینه ، همینطور سرکش و جنگجو باقی میمونه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    چیکارش کنم خوب یه منبعی رو معرفی کنید تا مطالعه کنم ک باید چطور به دست بگیریم کنترشو

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    24796
    سلام به دوستان
    دو تا سوال دارم در مورد مینام که تقریبا 45 روزش هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    1. کلا 2 روز پشت سر هم واسش ظرف آب گذاشتیم رفت و الان 10 روزی هست که واسش ظرف میزاریم نمیره و پر و بالش مشخصا نیاز به تمیز شدن داره ، اون دوباری که رفت اصلا مجبورش نکردیم و خودش خواست و عادی بود نمیدونم چرا هیچ تمایلی به آب تنی نداره (ظرفش رو هم عوض کردیم اما فایده نداره)
    2 . نمیدونم چرا از خودش پر یا پوست تنش رو میکنه میخوره!!! نمیدونم این مسئله ربطی به حموم نرفتنش داره یا نه ..

(اصلاحیه : من همین الان که این پست رو فرستادم ظرف آب رو گذاشتم تو قفس و رفت تو ظرف وایساد یکی دوبار اما تکون نداد خودش رو و زیر بدنش خیس شد ، به هر حال پیشرفت محسوب میشه ، من تا حالا و اون 2 باری که گفتم وقتی میاوردمش بیرون ظرف واسش میزاشتم)
    ویرایش توسط just4test : 18th June 2018 در ساعت 03:21 PM دلیل: تغییر در رفتار

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiralilove1375 نمایش پست ها
    چیکارش کنم خوب یه منبعی رو معرفی کنید تا مطالعه کنم ک باید چطور به دست بگیریم کنترشو

منبع فارسی سراغ ندارم. اکثرا به زبان های دیگست. خوندن تاپیکهای همین انجمن و مطالعه تجربیات بقیه دوستان میتونه بهتون کمک کنه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط just4test نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    دو تا سوال دارم در مورد مینام که تقریبا 45 روزش هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    1. کلا 2 روز پشت سر هم واسش ظرف آب گذاشتیم رفت و الان 10 روزی هست که واسش ظرف میزاریم نمیره و پر و بالش مشخصا نیاز به تمیز شدن داره ، اون دوباری که رفت اصلا مجبورش نکردیم و خودش خواست و عادی بود نمیدونم چرا هیچ تمایلی به آب تنی نداره (ظرفش رو هم عوض کردیم اما فایده نداره)
    2 . نمیدونم چرا از خودش پر یا پوست تنش رو میکنه میخوره!!! نمیدونم این مسئله ربطی به حموم نرفتنش داره یا نه ..

(اصلاحیه : من همین الان که این پست رو فرستادم ظرف آب رو گذاشتم تو قفس و رفت تو ظرف وایساد یکی دوبار اما تکون نداد خودش رو و زیر بدنش خیس شد ، به هر حال پیشرفت محسوب میشه ، من تا حالا و اون 2 باری که گفتم وقتی میاوردمش بیرون ظرف واسش میزاشتم)
    سلام. به قول شما پیشرفت خوبیه . شاید گاهی تنوع ایجاد کنید بد نباشه.

خارش غیر عادی داره؟ بین پرهاشو خوب نگاه کنید شاید انگل داشته باشه.

بازسازی سلولهای جدید پوست و جوانه زدن پرهای تازه کمی با خارش همراهه که این رفتارش بی دلیل نیست.

صفحه 51 از 70 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)