صفحه 49 از 70 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 692
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24842
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، زمان مناسبي براي توي قفس گذاشتنش انتخاب كرديد. اگر بزرگتر ميشد ، سختتر بود.

چون هنوز ازدست غذا ميخوره ، به شيوه هميشگي بهش غذا بديد و ما بينش پلت رو مرطوب كنيد ، أجازه بديد خودش برداره . چون تا چند هفته ديگه بايد غذاخوردنو بدون كمك شما شروع كنه . بزرگتر كه شد پلت خيس نشده در اختيارش بزاريد تا كم كم ياد بگيره .صفحات قبل در مورد تغذيه صحبت شده ، حتما بخونيد .

روزي ٣-٤ ساعت بيرون از قفس باشه . ميتونيد اين زمان رو در طول روز تقسيم كنيد .
    ممنون از محبت شما
    یک مشکلی که الان هست (این دو سه روز) جوجه مینا رو میارم بیرون میاد رو دستم بعد از یه مدت میشینه و مشخصا پاهاش درد میکنه ، از وقتی رفته تو قفس حتی پاش رو نمیگیره بالا شبا و همش یک گوشه وایمیسه ، بعلاوه اینکه وقتی تو قفسه و میخواد بیارمش بیرن مدام این ور و اون ور میزنه خودش رو و بعضی وقتا میپره میله های قفس رو میگیره و اذیت میکنه خودش رو (بقول معروف حسابی کولی بازی در میاره) و فکر میکنم این مدام تو قفس وایسادن و به این ور و اون ور زدن باعث پادردش شده
    کاری لازمه انجام بدم؟ پمادی چیزی مثلا به پاهاش بزنم یا نه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariaweb نمایش پست ها
    ممنون از محبت شما
    یک مشکلی که الان هست (این دو سه روز) جوجه مینا رو میارم بیرون میاد رو دستم بعد از یه مدت میشینه و مشخصا پاهاش درد میکنه ، از وقتی رفته تو قفس حتی پاش رو نمیگیره بالا شبا و همش یک گوشه وایمیسه ، بعلاوه اینکه وقتی تو قفسه و میخواد بیارمش بیرن مدام این ور و اون ور میزنه خودش رو و بعضی وقتا میپره میله های قفس رو میگیره و اذیت میکنه خودش رو (بقول معروف حسابی کولی بازی در میاره) و فکر میکنم این مدام تو قفس وایسادن و به این ور و اون ور زدن باعث پادردش شده
    کاری لازمه انجام بدم؟ پمادی چیزی مثلا به پاهاش بزنم یا نه؟
    خواهش ميكنم . مگه براي نشستنش توي قفس ، چوب يا ني ، قرار نداديد؟!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24842
    سلام
    اتفاقا روز اول چوب گذاشتم و چوبشم ضخیم هست جوری که انگشت هاش به هم نرسن ، اما دیدم میره روش بعضی اوقات مثلا میخواد سرش رو بخارونه میره رو یه پا تعادلش کمه دو - سه بار افتاد از روی چوب (چوب رو بالا نزاشتم و ارتفاعش کمه)
    گفتم شاید نباشه بهتر باشه واسش فعلا..
    باید چوب باشه به نظرتون؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    اتفاقا روز اول چوب گذاشتم و چوبشم ضخیم هست جوری که انگشت هاش به هم نرسن ، اما دیدم میره روش بعضی اوقات مثلا میخواد سرش رو بخارونه میره رو یه پا تعادلش کمه دو - سه بار افتاد از روی چوب (چوب رو بالا نزاشتم و ارتفاعش کمه)
    گفتم شاید نباشه بهتر باشه واسش فعلا..
    باید چوب باشه به نظرتون؟
    سلام ، چوب تميز با قطر مناسب ١/٥ سانت ، صيقل داده شده و در ارتفاع پايين نصب كنيد و كف قفس رو با لايه ضخيمي از كاغذ سفيد ( اگر نميجوه ) بپوشونيد. پاها و انگشتانش رو هم ، گاهي با روغن زيتون گرم ، چرب كنيد و اهسته ماساژ بديد. بعد از چرب كردن ، بلافاصله داخل قفس نزاريد . هم چوبها كثيف ميشه هم سُر ميخوره. چوبها هفته اي ٣ مرتبه شسته و در افتاب خشك بشه . قفس هفته اي يكبار و ساير وسايل هم ٢ بار

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24842
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، چوب تميز با قطر مناسب ١/٥ سانت ، صيقل داده شده و در ارتفاع پايين نصب كنيد و كف قفس رو با لايه ضخيمي از كاغذ سفيد ( اگر نميجوه ) بپوشونيد. پاها و انگشتانش رو هم ، گاهي با روغن زيتون گرم ، چرب كنيد و اهسته ماساژ بديد. بعد از چرب كردن ، بلافاصله داخل قفس نزاريد . هم چوبها كثيف ميشه هم سُر ميخوره. چوبها هفته اي ٣ مرتبه شسته و در افتاب خشك بشه . قفس هفته اي يكبار و ساير وسايل هم ٢ بار
    با سلام و تشکر از شما
    عذر میخوام انقدر سوال میپرسم امیدوارم این سوالات به درد دوستان دیگه هم در آینده بخوره

من امروز برای اولین بار صبح تا ساعت 12 ظهر خونه نبودم و صبح اول به جوجه مینا غدا دادم و رفتم بیرون. وقتی برگشتم در اتاق رو باز کردم دیدم پرید رو شونم نشست!!! . من تو قفس گذاشته بودمش و دیدم کاغذی که کف انداخته بودم رو تیکه تیکه کرده ، گوشه نوکشم هم یک مقدار زخم شده بود و در قفس رو باز کرده اومده بیرون!!! معلوم نیست چقدر خودش رو به در و دیوار قفس زده .
    سوالم اینه برای موارد مشابه چه کنم؟ برای در قفس یک گیره میزنم که باز نشه اما خودش رو خیلی اذیت میکنه مخصوصا که پاهاش هم یکمقدار درد میکنه و طبق راهنمایی شما دارم روغن زیتون میزنم به پاش
    من قفس رو گوشه اتاق رو زمین گذاشته بودم ، آیا مثلا باید جای بلند تر بزارم یا اینکه همون بازه صبح یک پارچه ای رو قفس بندازم تا برمیگردم ، نمیدونم والا چیکار کنم ، تو این سه هفته ای که تقریبا داشتم جوجه مینا رو همیشه سعی کردیم یکی خونه باشه اما دیگه در حد چهار پنج ساعت نهایتا صبح ممکنه بیرون بریم و نمیدونم چیکارش کنیم ، یه جوریه مثل این میمونه در ساعات عادی که اصلا دوست نداره تو قفس باشه و همش میپره میله هارو میگیره که بیاد بیرون و بشینه دست ما. نمیدونم کی میخواد به محیط قفس عادت کنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با سلام و تشکر از شما
    عذر میخوام انقدر سوال میپرسم امیدوارم این سوالات به درد دوستان دیگه هم در آینده بخوره

من امروز برای اولین بار صبح تا ساعت 12 ظهر خونه نبودم و صبح اول به جوجه مینا غدا دادم و رفتم بیرون. وقتی برگشتم در اتاق رو باز کردم دیدم پرید رو شونم نشست!!! . من تو قفس گذاشته بودمش و دیدم کاغذی که کف انداخته بودم رو تیکه تیکه کرده ، گوشه نوکشم هم یک مقدار زخم شده بود و در قفس رو باز کرده اومده بیرون!!! معلوم نیست چقدر خودش رو به در و دیوار قفس زده .
    سوالم اینه برای موارد مشابه چه کنم؟ برای در قفس یک گیره میزنم که باز نشه اما خودش رو خیلی اذیت میکنه مخصوصا که پاهاش هم یکمقدار درد میکنه و طبق راهنمایی شما دارم روغن زیتون میزنم به پاش
    من قفس رو گوشه اتاق رو زمین گذاشته بودم ، آیا مثلا باید جای بلند تر بزارم یا اینکه همون بازه صبح یک پارچه ای رو قفس بندازم تا برمیگردم ، نمیدونم والا چیکار کنم ، تو این سه هفته ای که تقریبا داشتم جوجه مینا رو همیشه سعی کردیم یکی خونه باشه اما دیگه در حد چهار پنج ساعت نهایتا صبح ممکنه بیرون بریم و نمیدونم چیکارش کنیم ، یه جوریه مثل این میمونه در ساعات عادی که اصلا دوست نداره تو قفس باشه و همش میپره میله هارو میگیره که بیاد بیرون و بشینه دست ما. نمیدونم کی میخواد به محیط قفس عادت کنه
    سلام ، خواهش ميكنم

پارچه انداختن ، ارامترش ميكنه ولي درست نيست . بالاخره صبحه ، بايد سرحال باشه ، بازي كنه . همه پرندگان از صبح زود شادابن ، درست نيست اين شادابيو ازش بگيريد تا ظهر كه تشريف مياريد . صداي ضبط شدتون رو براش بزاريد و از منزل خارج بشيد ، لااقل يكساعتي باشه ، شايد تاثير داشت . اينطور هم احساس ميكنه هستيد و هم صحبت كردنو ياد ميگيره .البته اگه با شنيدن صداتون به وجد نياد و كار ، خرابتر نشه كاغذ هم از كف قفس برداريد نجوه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24898
    سلام من یه مرغ مینا دارم دو ماهشه تازه گرفتمش ولی یکی از ناخناشو زیاد گرفتن یه مقدار نوک انگشت پاش ورم کردع خوب میشه?

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط m00a007 نمایش پست ها
    سلام من یه مرغ مینا دارم دو ماهشه تازه گرفتمش ولی یکی از ناخناشو زیاد گرفتن یه مقدار نوک انگشت پاش ورم کردع خوب میشه?
    سلام ، همان قسمت از انگشت رو با يخ ، يا اب سرد ، كمپرس كنيد چندين مرتبه و با پماد ويتامين آ يا بتامتازون چشمي ، روزي يك مرتبه كمي چربش كنيد. مراقب باشيد ، بخاطر كمپرس كردن ، خيس نشه و سرمانخوره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا و قناری
    شماره عضویت
    24607

7

با سلام من یک مرغ مینا دارم.امروز،صبح کمی تو خانه رها کردن که بازی کنه یک دفعه دیدم یک پلاستیک کوچیک توی دهنش هست وقتی خواستم بگیرم یک دفعه خوردش
    ایا این پلاستیک دفع میشه؟میترسم مشکل بشه؟؟
    نکته:پلاستیکی که خورد مال نی ساندیس بود ولی کوچیک بود که خورد.لطفا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟

سوال دومم:من کمی کرم زنده از پرنده فروشیا برای مرغ مینا گرفتم باید چطوری بهش بدم راستی مرغ مینام حدودا نزدیکای۲ماهشه؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ho3ein3939 نمایش پست ها
    با سلام من یک مرغ مینا دارم.امروز،صبح کمی تو خانه رها کردن که بازی کنه یک دفعه دیدم یک پلاستیک کوچیک توی دهنش هست وقتی خواستم بگیرم یک دفعه خوردش
    ایا این پلاستیک دفع میشه؟میترسم مشکل بشه؟؟
    نکته:پلاستیکی که خورد مال نی ساندیس بود ولی کوچیک بود که خورد.لطفا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟

سوال دومم:من کمی کرم زنده از پرنده فروشیا برای مرغ مینا گرفتم باید چطوری بهش بدم راستی مرغ مینام حدودا نزدیکای۲ماهشه؟؟؟
    سلام ، هر چند ساعت ١-٢ سي سي روغن زيتون بهش بديد و به مدفوعش دقت كنيد كه متوجه دفعش بشيد .

كرمها هم روزانه چند عدد در اختيارش بزاريد . روش خاصي نداره !

صفحه 49 از 70 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)