صفحه 48 از 70 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 471 به 480 از 692
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    24796
    سلام به همه
    من جوجه مینا رو از زمانی که پر درست حسابی نداشت گرفتم و الان تقریبا نزدیک یکماهشه و بدنش پر در آورده
    یک مسئله ای که داره یک بند (جیک جیک) میکنه و ساکت نمیشه (شاید بگم یک لحظه نیست که صداش نیاد) ، من هر جای اتاق باشم دستم رو بالا بیارم دهنش رو باز میکنه (بعضی وقتا جرات نمیکنیم تکون بخوریم)، سعی کردم روی نظم و از 8صبح تا 10 شب هر 2-3 ساعت بهش غدا بدم. غذا میخوره چند دقیقه جیک جیکش آروم تر میشه باز دوباره بک بند جیک جیک میکنه ، خیلی هم انرژی داره. راحت از جعبه ای که واسش گذاشتیم میپره بیرون (امروز هم یاد گرفت دوید رفت پرید تو جعبش!) و تو خونه این ور به اون ور میره یا میاد رو سر و کول ما و دنبالمون میاد . فقط زمان هایی که شروع میکنه چند لحظه به تمیز کردن پراش یه مقدار ساکت میشه
    خواستم ببینم این همه گشنگی و مدام دهن باز کردن عادیه؟ باور کنید انگشت پا رو هم تکون بدیم این دهن باز میکنه حتی اگه 10 دقیقه قبل غذا خورد باشه و صداش رو میبره بالا و مثل این میمونه که هیچ وقت سیر نیست
    ضمنا فقط از غذای مخصوص خوش (پلت) واسش درست میکنم (شبها به طرز عجیبی گشنه تر میشه ) ظهرا تو جعبه بسته تو اتاق باشه مدام صداش میاد مخصوصا اگر کوچکترین صدای از ما بشنوه

من تقریبا دو سال مینا از جوجگی داشتم قبلا که متاسفانه مرد ، اما اون نصف این صدا داشت و انقدر یک بند رو مخ نبود!!
    سه ، چهار تا دونه ، دونه پارس واسش درست کنم بدم فقط یک مقدار ساکت میشه و دوباره شروع میکنه (جدا از وعده های عادی)
    همین الان که این مطلب رو مینویسم رو کیبوردم اومده و با هر حرکت دستم دهن باز میکنه و جیک جیک میکنه!!
    ما خیلی اتفاقا علاقه به مینا داریم و چون قبلا داشتیم شرایطش رو میدونستیم اما حریف گشنگی و سر و صدا و انرژی این نمیشیم!!
    (از مشخصات ظاهریش هم بخوام بگم بدن کشیده و پاهای بلند هست که باعث شده خیلی خوب بپره بیرون از جعبه)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ho3ein3939 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید. من ی مرغ مینا دارم دقیقا نمیدونم چند ماهشه میشه تقریبا بهم بگین؟؟؟
    واینکه باید چطوری بهش کلمه یاد بدم توی بعضی سایتا نوشته هنگام غذا دادن تمرین کنید یا اینکه هنگامی که روی پا یا شونتون نسشته تمرین کنید میشه اطلاعات کامل رو بهم بدین و کامل بهم اموزش بدین؟؟؟؟
    سپاس از سایت پارسی پت
    http://uupload.ir/files/1x0_۲۰۱۸۰۶۰۳_۰۷۵۷۰۷.jpg
    http://uupload.ir/files/z9o8_۲۰۱۸۰۶۰۳_۰۷۵۶۵۲.jpg عکساش
    باید در سنین پایین حداقل ۴ نوبت در هر روز باشد . صبح ساعت ۸ – ظهر ساعت ۱۲ – عصر ساعت ۵ – و شب ساعت ۹ آموزش سخنگو کردن مرغ مینا رو با کلمه هایی که راحت تر تلفظ میشود شروع میکنیم مانند سلام . در ساعت های ذکر شده رو بروی قفس بنشینید و با مینا صحبت کنید بعد شروع کنید به گفتن کلمه سلام. پس از گفتن اولین سلام ۱۰ ثانیه صبرکنید و مجددا تکرار کنید دوباره ۱۰ ثانیه بعد و الی آخر. . . این کارو به مدت ۵ دقیقه انجام میدید. پس از گذشت این زمان ؛ برای استراحت مقدار كمي از غذايي كه دوست داره ، بعنوان تشويقي بهش بدین تا بخوره و ۵ دقیقه هیچی بهش نگید . بعد از گذشت مدت زمان ۵ دقیقه مجدداً همون مرحله اول رو براش تکرار میکنین به مدت ۵ دقیقه دقت کنید که هر زمان که مشاهده کردید مینا سعی میکند مثل شما تکرار کند سریع یک جایزه بهش بدین و ادامه بدید بعد از مرحله سوم نوبت اول آموزش تمام شده و باید مجددا این تمرین رو در ساعتهای بعدی که گفتم تکرار کنید .

مهمترین و اساسی ترین نوبت آموزش در شبانه روز ساعت ۹ شب هست . زمانی که مینا از صبح سه نوبت آموزش دیده و درشب با شروع تمرین کلیه کلماتی رو که از صبح شنیده رو در ذهنش ذخیره میکنه و درسکوت شب اونارو مرور میکنه در این نوبت شما باید در فضایی که بدون هر گونه صدایی باشه با مینا تمرین کنید . سعی کنید در تاریکی شب باشه . یعنی در اون فضا تاریک باشه که مینا چشماشو ببنده . نگران نباشین با بستن چشماش نمیخوابه و داره به صدای شما گوش میکنه . فقط کاملا آرومه به یاد داشته باشین که هیچ وقت توقع نداشته باشین که درحین آموزش یه دفعه مینای شما شروع کنه کلمه رو تکرار کنه پیشنهاد میکنیم گونه های مختلف میناها را هم مطالعه کنید. این تمرین ها باید تا روزی که مینا اولین کلمه رو گفت ادامه پیدا کنه . بعد از گفتن اولین کلمه شما به صورت رندم این کلمه رو در کنارش تکرار کنید به مدتی که مطمئن شدید دیگه کلمه سلام رو راحت تکرار میکنه و بعد از اون برین سراغ کلمه دوم شروع صحبت کردن مینا هر زمانی میتونه باشه . شاید زمانی که شما اصلا پیشش نباشین باشه . اما مهم اینه که بعد از شروع دیگه مدام این کلمه رو تکرار میکنه صدای مینا های جوجه در ابتدا لرزان است و هنگامیکه او سعی کند کلماتی را که با او تمرین کردید تکرار کند ، ممکن است آن صدا ها متفاوت با آنچه که شما از او خواستین باشه. حتی ممکن است آنها چیزهایی بگویند که اصلا ربطی به کلمه ای که شما به او یاد دادین نباشه. اما نگران نباشین تمرین را ادامه دهید و بدانین که صدای مینا به مرور واضح خواهد شد. یه نکته دیگه که یادم اومد اینه که دیدم خیلی از دوستان وقتی میرن پیش میناشون شروع میکنن براش سوت میزنن و یا مهمون که براشون میاد وقتی میخواد پرنده نگاشون کنه براش سوت میزنن بزرگترین اشتباه کسانی که پرندشون سخنگو نمیشه همین سوت زدن هست . اگه مینا افتاد رو دور سوت زدن دیگه سخت کلمات رو یاد میگیره.

سنشم حدودا یک ماهو نیم میخوره بهش

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا و قناری
    شماره عضویت
    24607
    نقل قول نوشته اصلی توسط just4test نمایش پست ها
    سلام به همهمن جوجه مینا رو از زمانی که پر درست حسابی نداشت گرفتم و الان تقریبا نزدیک یکماهشه و بدنش پر در آوردهیک مسئله ای که داره یک بند (جیک جیک) میکنه و ساکت نمیشه (شاید بگم یک لحظه نیست که صداش نیاد) ، من هر جای اتاق باشم دستم رو بالا بیارم دهنش رو باز میکنه (بعضی وقتا جرات نمیکنیم تکون بخوریم)، سعی کردم روی نظم و از 8صبح تا 10 شب هر 2-3 ساعت بهش غدا بدم. غذا میخوره چند دقیقه جیک جیکش آروم تر میشه باز دوباره بک بند جیک جیک میکنه ، خیلی هم انرژی داره. راحت از جعبه ای که واسش گذاشتیم میپره بیرون (امروز هم یاد گرفت دوید رفت پرید تو جعبش!) و تو خونه این ور به اون ور میره یا میاد رو سر و کول ما و دنبالمون میاد . فقط زمان هایی که شروع میکنه چند لحظه به تمیز کردن پراش یه مقدار ساکت میشهخواستم ببینم این همه گشنگی و مدام دهن باز کردن عادیه؟ باور کنید انگشت پا رو هم تکون بدیم این دهن باز میکنه حتی اگه 10 دقیقه قبل غذا خورد باشه و صداش رو میبره بالا و مثل این میمونه که هیچ وقت سیر نیستضمنا فقط از غذای مخصوص خوش (پلت) واسش درست میکنم (شبها به طرز عجیبی گشنه تر میشه ) ظهرا تو جعبه بسته تو اتاق باشه مدام صداش میاد مخصوصا اگر کوچکترین صدای از ما بشنوه من تقریبا دو سال مینا از جوجگی داشتم قبلا که متاسفانه مرد ، اما اون نصف این صدا داشت و انقدر یک بند رو مخ نبود!!سه ، چهار تا دونه ، دونه پارس واسش درست کنم بدم فقط یک مقدار ساکت میشه و دوباره شروع میکنه (جدا از وعده های عادی)همین الان که این مطلب رو مینویسم رو کیبوردم اومده و با هر حرکت دستم دهن باز میکنه و جیک جیک میکنه!!ما خیلی اتفاقا علاقه به مینا داریم و چون قبلا داشتیم شرایطش رو میدونستیم اما حریف گشنگی و سر و صدا و انرژی این نمیشیم!!(از مشخصات ظاهریش هم بخوام بگم بدن کشیده و پاهای بلند هست که باعث شده خیلی خوب بپره بیرون از جعبه)
    لطفا پیام خصوصیتون رو چک کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام به همه
    من جوجه مینا رو از زمانی که پر درست حسابی نداشت گرفتم و الان تقریبا نزدیک یکماهشه و بدنش پر در آورده
    یک مسئله ای که داره یک بند (جیک جیک) میکنه و ساکت نمیشه (شاید بگم یک لحظه نیست که صداش نیاد) ، من هر جای اتاق باشم دستم رو بالا بیارم دهنش رو باز میکنه (بعضی وقتا جرات نمیکنیم تکون بخوریم)، سعی کردم روی نظم و از 8صبح تا 10 شب هر 2-3 ساعت بهش غدا بدم. غذا میخوره چند دقیقه جیک جیکش آروم تر میشه باز دوباره بک بند جیک جیک میکنه ، خیلی هم انرژی داره. راحت از جعبه ای که واسش گذاشتیم میپره بیرون (امروز هم یاد گرفت دوید رفت پرید تو جعبش!) و تو خونه این ور به اون ور میره یا میاد رو سر و کول ما و دنبالمون میاد . فقط زمان هایی که شروع میکنه چند لحظه به تمیز کردن پراش یه مقدار ساکت میشه
    خواستم ببینم این همه گشنگی و مدام دهن باز کردن عادیه؟ باور کنید انگشت پا رو هم تکون بدیم این دهن باز میکنه حتی اگه 10 دقیقه قبل غذا خورد باشه و صداش رو میبره بالا و مثل این میمونه که هیچ وقت سیر نیست
    ضمنا فقط از غذای مخصوص خوش (پلت) واسش درست میکنم (شبها به طرز عجیبی گشنه تر میشه ) ظهرا تو جعبه بسته تو اتاق باشه مدام صداش میاد مخصوصا اگر کوچکترین صدای از ما بشنوه

من تقریبا دو سال مینا از جوجگی داشتم قبلا که متاسفانه مرد ، اما اون نصف این صدا داشت و انقدر یک بند رو مخ نبود!!
    سه ، چهار تا دونه ، دونه پارس واسش درست کنم بدم فقط یک مقدار ساکت میشه و دوباره شروع میکنه (جدا از وعده های عادی)
    همین الان که این مطلب رو مینویسم رو کیبوردم اومده و با هر حرکت دستم دهن باز میکنه و جیک جیک میکنه!!
    ما خیلی اتفاقا علاقه به مینا داریم و چون قبلا داشتیم شرایطش رو میدونستیم اما حریف گشنگی و سر و صدا و انرژی این نمیشیم!!
    (از مشخصات ظاهریش هم بخوام بگم بدن کشیده و پاهای بلند هست که باعث شده خیلی خوب بپره بیرون از جعبه)
    سلام ، ميناتون پرخوره و سني هست كه سرلاك ، نيازشو تامين نميكنه . يا تعداد وعده ها رو يا حجم غذا رو بيشتر در نظر بگيريد . و يا از غذاهاي كمكي كه در پستهاي صفحات قبلي گفته شده ، كمك بگيريد . ضمنا دان پارس ، براي مينا مضره . پلت مخصوص مينا تهيه كنيد . صفحات انتهائي در مورد تغذيه صحيح ، توضيح داده شده . حتما مطالعه كنيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24817
    سلام من مرغ مینام همش کف قفس میشینه دلیلش چیه بنظرتون؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط لیلا50 نمایش پست ها
    سلام من مرغ مینام همش کف قفس میشینه دلیلش چیه بنظرتون؟؟؟
    سلام.چند ماهشه و چطور تغذیه میشه؟علت رو جویا بشید. به پاهاش ضربه خورده؟ ناخنش افتاده یا به جایی گیر کرده؟ ورم و قرمز رنگ شدن پا یا انگشتان دیده میشه؟ انگل پوستی ( شقاق ) داره ؟ به پاهاش نوک میزنه؟وضعیت اشتها و دفعش چطوره؟ فعالیتش خوبه؟ سرمانخورده؟به همه سوالات پاسخ بدید.عکس از پاهاش بزارید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    24796
    سلام
    وقت بخیر
    من یک مسئله ای دارم با جوجه مینا یک ماهه ام اونم اینه که صبح تا عصر وعده های غذایی که بهش میدم دو - سه تا دونه نهایتا میخوره و فقط شبا خیلی اشتها داره و از دستم میکشه دونه درست کرده رو!
    ،من از دو هفتگی به بعد یک مقدار کم سفیده تخم مرغ با پلتش مخلوط کردم ، چند باری هم سیب له کردم با پلت بهش دادن ، احساس می کنم اونجوری خیلی بهتر میخوره.
    ضمنا براش پلت مخصوص مینا گرفتم (با تشکر از مدیریت این انجمن که من رو راهنمایی کردن در ارتباط با عدم استفاده از دانه پارس)
    نگرانم که این کم غذایی به مرور ضعیفش کنه و عادت کنه حتما با پلتش چیزی رو قاطی کنیم (علت اصلی قاطی کردن این بود که سیر نمیشد و مجبور به غذای کمکی شدم)
    لازم به ذکر هست که انرژیش عالیه و یکجا بند نمیشه بعلاوه اینکه مدفوع عادی هم داره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    وقت بخیر
    من یک مسئله ای دارم با جوجه مینا یک ماهه ام اونم اینه که صبح تا عصر وعده های غذایی که بهش میدم دو - سه تا دونه نهایتا میخوره و فقط شبا خیلی اشتها داره و از دستم میکشه دونه درست کرده رو!
    ،من از دو هفتگی به بعد یک مقدار کم سفیده تخم مرغ با پلتش مخلوط کردم ، چند باری هم سیب له کردم با پلت بهش دادن ، احساس می کنم اونجوری خیلی بهتر میخوره.
    ضمنا براش پلت مخصوص مینا گرفتم (با تشکر از مدیریت این انجمن که من رو راهنمایی کردن در ارتباط با عدم استفاده از دانه پارس)
    نگرانم که این کم غذایی به مرور ضعیفش کنه و عادت کنه حتما با پلتش چیزی رو قاطی کنیم (علت اصلی قاطی کردن این بود که سیر نمیشد و مجبور به غذای کمکی شدم)
    لازم به ذکر هست که انرژیش عالیه و یکجا بند نمیشه بعلاوه اینکه مدفوع عادی هم داره
    سلام ، به همين صورت ادامه بديد كه به حجم غذاش هم اضافه و كم كم با روند تغذيه اي جديد اشنا بشه و در سنين بالاتر مشكلي با تنوع غذايي نداشته باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24842
    سلام دوستان
    جوجه مینام رو امسال گرفتم و الان یکماهش شده ، چون تو جعبه اصلا بند نمیشد و کاملا دنبال ما تو خونه می اومد (فاصله چند متری رو میتونست بال بزنه و پرواز کنه) براش یک قفس کاسکو گرفتیم و یکی دو روزه تو قفس گذاشتیم اما بی تابی میکنه و همش دنبال راهی برای بیرون اومدن میگرده ، تو مدت این یک ماه شاید یکمقدار زیادی بیرون آوردمیش و باهاش بازی کردیم ، آخه گناه داشت از 15 روزگی به بعد همش تو جعبه باشه
    هنوز از دست غذا میگیره و تو قفس بهش غذا میدم. (امروز دیدم از ظرف آبش یک مقدار آب خورد)
    سوالم اینه که ما زود تو قفس گذاشتم پرنده رو؟ آخه از جعبه بهتره و مثلا ظرف اب داره یا میتونه راحت تر پرهاش رو تمیز کنه یا کش و قوس بیاد!
    فقط شکم به اینه چون هنوز از دست غذا میگیره شاید زود اینکارو کردیم هر چند که این شیطون ماشالله خیلی تند و تیزه و مدام تو خونه میچرخید
    یک راهنمایی کنید به من که الان که تو قفس گذاشتم چقدر تو روز بیرون بیارمش که هوایی نشه و آیا کارم درست بوده؟ بعلاوه اینکه واسش پلت درست کنم یا دونه های پلت رو بندازم تو دهنش؟ (منظورم سرلاکی گرد گرد درست کنم یا دونه از ظرفش بهش بدم)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariaweb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جوجه مینام رو امسال گرفتم و الان یکماهش شده ، چون تو جعبه اصلا بند نمیشد و کاملا دنبال ما تو خونه می اومد (فاصله چند متری رو میتونست بال بزنه و پرواز کنه) براش یک قفس کاسکو گرفتیم و یکی دو روزه تو قفس گذاشتیم اما بی تابی میکنه و همش دنبال راهی برای بیرون اومدن میگرده ، تو مدت این یک ماه شاید یکمقدار زیادی بیرون آوردمیش و باهاش بازی کردیم ، آخه گناه داشت از 15 روزگی به بعد همش تو جعبه باشه
    هنوز از دست غذا میگیره و تو قفس بهش غذا میدم. (امروز دیدم از ظرف آبش یک مقدار آب خورد)
    سوالم اینه که ما زود تو قفس گذاشتم پرنده رو؟ آخه از جعبه بهتره و مثلا ظرف اب داره یا میتونه راحت تر پرهاش رو تمیز کنه یا کش و قوس بیاد!
    فقط شکم به اینه چون هنوز از دست غذا میگیره شاید زود اینکارو کردیم هر چند که این شیطون ماشالله خیلی تند و تیزه و مدام تو خونه میچرخید
    یک راهنمایی کنید به من که الان که تو قفس گذاشتم چقدر تو روز بیرون بیارمش که هوایی نشه و آیا کارم درست بوده؟ بعلاوه اینکه واسش پلت درست کنم یا دونه های پلت رو بندازم تو دهنش؟ (منظورم سرلاکی گرد گرد درست کنم یا دونه از ظرفش بهش بدم)
    سلام ، زمان مناسبي براي توي قفس گذاشتنش انتخاب كرديد. اگر بزرگتر ميشد ، سختتر بود.

چون هنوز ازدست غذا ميخوره ، به شيوه هميشگي بهش غذا بديد و ما بينش پلت رو مرطوب كنيد ، أجازه بديد خودش برداره . چون تا چند هفته ديگه بايد غذاخوردنو بدون كمك شما شروع كنه . بزرگتر كه شد پلت خيس نشده در اختيارش بزاريد تا كم كم ياد بگيره .صفحات قبل در مورد تغذيه صحبت شده ، حتما بخونيد .

روزي ٣-٤ ساعت بيرون از قفس باشه . ميتونيد اين زمان رو در طول روز تقسيم كنيد .

صفحه 48 از 70 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)