صفحه 43 از 70 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 692
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiralilove1375 نمایش پست ها
    سلام دوماهشه دونه پارس میخوره دو روزه پف میکنه میخوابه غذاشم خوب میخوره فقط هرزگاهی عطسه میکنه اسهالم داشت زرد رنگ امروز یه چهارم قرص یدوکینول دادم بهش

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk
    دان پارس رو حذف کنید . برای مینا مضره. پستهای قبلی رو بخونید لطفا. باید و نبایدهای تغذیه ای توضیح داده شده. پلت مخصوص مینا تهیه کنید. ( اسامی چند نمونه اش نوشته شده )

خصوصیتونو چک کنید.

دما رو بین 25_30 قرار بدید. مقابل پنجره یا کولر هم نباشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    دان پارس رو حذف کنید . برای مینا مضره. پستهای قبلی رو بخونید لطفا. باید و نبایدهای تغذیه ای توضیح داده شده. پلت مخصوص مینا تهیه کنید. ( اسامی چند نمونه اش نوشته شده )

خصوصیتونو چک کنید.
    من از این بر نامه سر در نمیارم چی بدم جای دونه پارس از کجا پلت تهیه کنم ک مطمعا باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من از این بر نامه سر در نمیارم چی بدم جای دونه پارس از کجا پلت تهیه کنم ک مطمعا باشه

از پت شاپ پلت مخصوص مینا تهیه کنید. مطلب زیر رو بخونید.

باید پلت مخصوص مینا و میوه هایی که براش مجاز هست رو مصرف کنه که در زیر نوشته شده. دان پارس و غذاهای حاوی آهن برای مینا مضر و بیماری هموکروماتوز ایجاد میکنه.

میوه هایی که تیره رنگ هستن اهن داره نباید بخوره. یا خیلی کم . اگر هم خورد بعد از اون ویتامین ث یا میوه هایی که ویتامین ث داره نباید بخوره چون جذب آهن سریعتر انجام میشه. بیماری هموکروماتوز ( تجمع آهن در بدن ) و کبد چرب دو نوع از بیماریهای رایج در مینا هست . که هر دو از تغذیه نادرست بوجود میاد.

گاهی برگ کاسنی و گل کلم پخته بهش بدید برای پاک سازی کبد. گل کلم با اینکه خیلی مفیده ولی منبع ویتامین ب هست که در ساخت گلبولهای قرمز نقش دارن. بخصوص ب12 و ب6 . بنابراین بایستی خیلی کم ، چند هفته یکبار در جدول غذاییش قرار بگیره.

عرق کاسنی و خار مریم هم به طور هفتگی برای بازسازی سلولهای کبدی و دفع سموم کبد مفیده. هفته ای 30 سی سی در 50 سی سی اب اشامیدنیش بریزید نصف روز مصرف کنه.

ماهي ، سينه مرغ پخته شده بدون ادویه و نمکو روغن (٢بار در هفته ).سیبزمینی پخته. نخود سبز ( بعلت دارا بودن آهن ، خیلی خیلی محدود هر 2_3 هفته ) گاهي ذرت پخته نرم شده ، سفیده تخم مرغ ابپز. ( يكبار در هفته ) سیب ، كاهو ، هندوانه ، هلو ، هویج رنده شده. موز(به مقدار كم) ، شلغم پخته ، برگ كاسني( براي سم زدايي و پاك سازي كبد ) توت سفید، انجیر ( کم ، هر دو در ساخت اهن موثرن) ، گلابی،توت فرنگي( کم ) ، خربزه و خيار ( محدود ) ، پنير بدون نمك داده بشه.

غذا و میوه های حاوی اهن بالا مثل گوشت قرمز. انگورو خرما نباید بخوره ولی مصرف خیلی کم خرما و انگور 2_3 هفته یکبار اشکالی نداره. مرکبات درصد بیشتری ازین ویتامینو ( ث ) دارند که بهتره به مینا داده نشه.

دان پارس غذای مضری برای میناست.

به جای اون از پلتهای مخصوص مینا که فاقد ترکیبات آهن دار هست استفاده کنید. مثل ecotrition ، Kiki ،valman , gran patte, top feed

و امانكته اصلي در تغذيه . اكثر مينا هايي كه به بيماري كبدي مبتلا ميشن ، بخاطر بي توجهي در تغذيشون هست. اينكه همه نوع غذایی مصرف کنن اصلا صحيح نيست. هر حيواني احتياجات خاص خودشو داره . سبك زندگي و تغذيه طيوري مثل مرغ و خروس با پرندگاني زينتي متفاوته. در مورد مينا ، بخاطر مشكلات كبدي كه دچارش ميشه ، بايد اصول اوليه رو در نظر داشت . خوردن غذاهاي چرب ، اهن دار ، يا با ويتامين ث بالا براش مفيد نيست. تصور اينكه با خوردن انواع غذاها ، ديگه كمبودي نداره اشتباهه . چون بيشتر اونها براش مضرن و درحقيقت مواد لازم به بدنش نرسيده . كبد چرب هميشه از خوردن غذاهاي چرب و نامناسب بوجود نمياد . سوء تغذيه عامل ديگشه .

نان غذاي اصلي نيست و بخاطر نمكش بيمار كننده است . غذاهاي خانگي مملو از روغن ، ادويه جات ونمكه .

گوشت ، سبزي و پلتهاي درشت ( كه همون دانه پارس هست ) حاوي اهنه و همه اينها براي پرنده اي مثل مینا یعنی مرگ تدریجی.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995

پیام خصوصی رو دریافت کردید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    پیام خصوصی رو دریافت کردید؟
    بله ممنونم یه دنیا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24638
    با سلام و خسته نباشید.
    ایا میشه به جوجه مینا کمی دل مرغ بدیم تا کمی قوت بگیر؟
    اخه جوجه من ضعیف شده چه چیزی بهش بدم تا کمی قوت بگیره الان حدود۲ماهشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mina_hosein3939 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.
    ایا میشه به جوجه مینا کمی دل مرغ بدیم تا کمی قوت بگیر؟
    اخه جوجه من ضعیف شده چه چیزی بهش بدم تا کمی قوت بگیره الان حدود۲ماهشه
    سلام. مضره. سنش هم کمه و تا الان با سرلاک تغذیه میشده و این تغییر غذایی میتونه منجر به اسهالش بشه. ولی چون خیلی ضعیف شده ، یکی دوبار دل کاملا پخته و ریز شده مسئله ای نداره. هر بار به اندازه یک قاشق مربا خوری بهش بدید دو بار در دو روز. اگر اسهال شد یا غذا رو برگردوند ، یک قطره سرکه سیب رو با نیم سی سی اب رقیق کنید با سرنگ بدون سوزن بدید.

میکس تخم مرغ اب بپز ، کته و سینه مرغ هم به همین صورت ( دو مرتبه )

تخم مرغ هفته ای یکبار مجازه ولی چون فعلا نیاز داره، مصرف دو بار ، اشکالی نداره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24638
    سلام. مضره. سنش هم کمه و تا الان با سرلاک تغذیه میشده و این تغییر غذایی میتونه منجر به اسهالش بشه. ولی چون خیلی ضعیف شده ، یکی دوبار دل کاملا پخته و ریز شده مسئله ای نداره. هر بار به اندازه یک قاشق مربا خوری بهش بدید دو بار در دو روز. اگر اسهال شد یا غذا رو برگردوند ، یک قطره سرکه سیب رو با نیم سی سی اب رقیق کنید با سرنگ بدون سوزن بدید.

میکس تخم مرغ اب بپز ، کته و سینه مرغ هم به همین صورت ( دو مرتبه )

تخم مرغ هفته ای یکبار مجازه ولی چون فعلا نیاز داره، مصرف دو بار ، اشکالی نداره.
    1.تخم مرگ باید اپز شده باشه؟
    2.میشه بهش بادام خورد شده هم داد؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mina_hosein3939 نمایش پست ها
    1.تخم مرگ باید اپز شده باشه؟
    2.میشه بهش بادام خورد شده هم داد؟
    شما چرا دقت نمیکنید؟ نوشتم تخم مرغ ابپز

بادام و مغزها هم فعلا براش سنگینه. نباید بخوره. پودر شده هم باید بخوره نه خرد شده.حالش که بهتر شد ، پودر شده بریزید روی تخم مرغ یا پلت.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    24638
    با سلامو خسته نباشید.
    مینای من کمی کثیف هست و حدود۲ماهش هست اصلا آبتنی نمیکنه نمیدونم چطوری تمیزش کنم
    منو راهنمایی میکنید؟

صفحه 43 از 70 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)