صفحه 32 از 70 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 692
    همکار قدیمی (مدیر بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    فقط همین دو ادرسو تونستم پیدا کنم. نمیدونم چقدر باهاتون فاصله داره!

درمانگاه دامپزشکی شفا :

بانه- خیابان امام غزالی، نرسيده به چهارراه سازمان آب . تلفن: 34261830

کلینیک دامپزشکی آدورینا :

سنندج، بلوار کردستان؛پایین تر از پل فردوسی

ساعات کاری:شنبه تا چهارشنبه: ۱۰-۱۳ & 17.30-20.30
    پنجشنبه: ۱۰-۱۳جمعه و روزهای تعطیل با هماهنگی قبلی موارد اورژانسی خارج از ساعات کاری پذیرفته میشوند

شماره تماس جهت هماهنگی و دریافت وقت ویزیت: ۰۸۷-۳۳۲۸۲۵۳۸

instagram:Adorina_pet_clinic
    خیلی ممنون . ولی اولی درمانگاه شبانه روزیه و دومی هم 5 ساعت دوره .
    اگه ببرمش پیش دامپزشک حدودا با 30 تومن کارم راه میوفته ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hayden نمایش پست ها
    خیلی ممنون . ولی اولی درمانگاه شبانه روزیه و دومی هم 5 ساعت دوره .
    اگه ببرمش پیش دامپزشک حدودا با 30 تومن کارم راه میوفته ؟
    خواهش میکنم. بله اولی درمانگاهه چون نزدیک بود نوشتم. شاید بتونن کمک کنن.

عرض کردم بستگی به انصاف دکتر داره. به طور معمول در طرح حمایتی ، با این مقدار باید کارتون راه بیوفته ولی اطلاع ندارم نظر دکتر چی میتونه باشه!

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    سلام . امروز کلاغو بردم پیش یه دامپزشک . ایشون گفتن که شکستگی کار من نیست ، من فقط تو حیوانات بزرگ مث گاو و گوشفند تخصص دارم . اینم از دامپزشک متخصص .
    امشب خ.ئک با باند کتونی و چشب کاغذی هردو بالشو به بدنش بستم که تکونش نده . البته موقتی چون انقدر عجوله فک نکنم تا فردا دووم بیاره باند . روش درستش چجوریه ؟
    در مورد زخم روی بالشم ، زخمش خشک شده
    غذا چی بهش بدم ؟
    ویرایش توسط Hayden : 5th July 2017 در ساعت 11:29 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام . امروز کلاغو بردم پیش یه دامپزشک . ایشون گفتن که شکستگی کار من نیست ، من فقط تو حیوانات بزرگ مث گاو و گوشفند تخصص دارم . اینم از دامپزشک متخصص .
    امشب خ.ئک با باند کتونی و چشب کاغذی هردو بالشو به بدنش بستم که تکونش نده . البته موقتی چون انقدر عجوله فک نکنم تا فردا دووم بیاره باند . روش درستش چجوریه ؟
    در مورد زخم روی بالشم ، زخمش خشک شده
    غذا چی بهش بدم ؟
    سلام ، عجب! لااقل يه نگاهي بهش مينداختن ببينن ساچمه است يا فقط شكستگيه ؟! ديگه اينو يك كاراموز هم ميتونه تشخيص بده .

الان چطوري بستن صحيحشو خدمتتون بگم ؟! اول خون خشك شده رو با بتادين رقيق شده ( يك سي سي بتادين +١٠سي سي اب ) تميز كنيد و موضع رو ضدعفوني كنيد . اگر جراحت عمق داره ، كمي هم داخلش بتادين رقيق بريزيد ، هر چند براي زخمهاي عميق محلول نرمال سالين مناسبتره . تك پرهاي اطراف موضع رو اگر ميتونيد بكشيد و جاشو ضدعفوني كنيد . بعد اگر دو سر شكستگي مشخصه بهم نزديك و با يك سوم چوب بستني كه اطرافشو صيقل داديد فيكس كنيد و با نخ ببنديد ( نخ رو داخل الكل يا بتادين از قبل ضدعفوني كنيد ) و بهتر بود كه از نخهاي جراحي مثل كات گوت پلين استفاده بشه كه خب در دسترس نيست . ببخشيد چون اين امكان وجود نداره كه بتونيد بافت اطراف شكستگيو بخيه كنيد ، همين كه با مهارت استخوان فيكس بشه شايد أميدي باشه . بعد از بستن استخوان ، بال رو به حالت بسته طبيعي نگه داريد ( نه اويزون باشه نه خيلي بالا ) و باند رو در جهت خلاف بدنش ببنديد . نميدونم متوجه شديد؟ توضيحش سخته ، روش عملي چيز ديگه اي .

فضاي كوچك ولي نرم و راحت بهش اختصاص بديد كه نتونه بيش از حد تقلا كنه . بسته به ميزان شكستگي يك تا ١/٥ماه ( در صورتي كه همه اصول و ضوابط آتل بندي رعايت بشه و بال حركت نكنه ) زمان ميبره تا جوش بخوره.

غذا هم حشره ، گوشت ( كم ) ، ميوه ، سبزي ، نان ، سيبزميني ، ميگو و ماهي ( كم ) ، كرم خوني ، برنج ، ماكاروني ، حبوبات و غلات پخته ، دانه پارس و از اين قبيل .

قطره ها هم اگر ميتونيد تهيه كنيد .

دارو براي عفونت موضع مينويسم در پيغام بازديدكنندگان حتما بهش بديد.

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، عجب! لااقل يه نگاهي بهش مينداختن ببينن ساچمه است يا فقط شكستگيه ؟! ديگه اينو يك كاراموز هم ميتونه تشخيص بده .

الان چطوري بستن صحيحشو خدمتتون بگم ؟! اول خون خشك شده رو با بتادين رقيق شده ( يك سي سي بتادين +١٠سي سي اب ) تميز كنيد و موضع رو ضدعفوني كنيد . اگر جراحت عمق داره ، كمي هم داخلش بتادين رقيق بريزيد ، هر چند براي زخمهاي عميق محلول نرمال سالين مناسبتره . تك پرهاي اطراف موضع رو اگر ميتونيد بكشيد و جاشو ضدعفوني كنيد . بعد اگر دو سر شكستگي مشخصه بهم نزديك و با يك سوم چوب بستني كه اطرافشو صيقل داديد فيكس كنيد و با نخ ببنديد ( نخ رو داخل الكل يا بتادين از قبل ضدعفوني كنيد ) و بهتر بود كه از نخهاي جراحي مثل كات گوت پلين استفاده بشه كه خب در دسترس نيست . ببخشيد چون اين امكان وجود نداره كه بتونيد بافت اطراف شكستگيو بخيه كنيد ، همين كه با مهارت استخوان فيكس بشه شايد أميدي باشه . بعد از بستن استخوان ، بال رو به حالت بسته طبيعي نگه داريد ( نه اويزون باشه نه خيلي بالا ) و باند رو در جهت خلاف بدنش ببنديد . نميدونم متوجه شديد؟ توضيحش سخته ، روش عملي چيز ديگه اي .

فضاي كوچك ولي نرم و راحت بهش اختصاص بديد كه نتونه بيش از حد تقلا كنه . بسته به ميزان شكستگي يك تا ١/٥ماه ( در صورتي كه همه اصول و ضوابط آتل بندي رعايت بشه و بال حركت نكنه ) زمان ميبره تا جوش بخوره.

غذا هم حشره ، گوشت ( كم ) ، ميوه ، سبزي ، نان ، سيبزميني ، ميگو و ماهي ( كم ) ، كرم خوني ، برنج ، ماكاروني ، حبوبات و غلات پخته ، دانه پارس و از اين قبيل .

قطره ها هم اگر ميتونيد تهيه كنيد .

دارو براي عفونت موضع مينويسم در پيغام بازديدكنندگان حتما بهش بديد.
    ببخشید که انقدر سرتون رو درد میارم . یه موضوع دیگه . مشکل بالش اینه که از بدنش جدا نگه میداره و نمیتونه پرواز کنه باهاش . چطور بگم منظورم اینه که دو بالش باهم موازی نیستن یکیش پایینتر از اونه به اضافه اون زخم . آیا این شکستگی باله ؟ یا امکان داره بالش در رفته باشه . اگه در رفته از همون روش استفاده کنم ؟
    ویرایش توسط Hayden : 6th July 2017 در ساعت 01:37 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ببخشید که انقدر سرتون رو درد میارم . یه موضوع دیگه . مشکل بالش اینه که از بدنش جدا نگه میداره و نمیتونه پرواز کنه باهاش . چطور بگم منظورم اینه که دو بالش باهم موازی نیستن یکیش پایینتر از اونه به اضافه اون زخم . آیا این شکستگی باله ؟ یا امکان داره بالش در رفته باشه . اگه در رفته از همون روش استفاده کنم ؟
    خواهش میکنم. هم شکستگی این حالت رو داره هم در رفتگی .ولی الان اون زخم میتونه نشونه ای از جدا شدن دوسر استخوان کتف باشه. اگر در رفتگی باشه ضربه باید انقدر شدید باشه که زخم ایجاد کرده. ولی پرنده یک مقدار میتونه بال رو حرکت بده چون استخوان اصلی نشکسته. ولی اگر شکستگی باشه دیگه اتصال برقرار نیست .
    برای در رفتگی هم به همین شکله. به هر حال شما دسترسی به دامپزشک ندارید ، چاره ای نیست جز اینکه از حداقل ها استفاده کنید. انشالله درمان بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    22260
    سلام تروخدا کمکم کنید من مینام چشم سمت راست رو میبنده ورمم داره روز اول قرمز بود ولی قرمزیش رفت

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین یاوری نمایش پست ها
    سلام تروخدا کمکم کنید من مینام چشم سمت راست رو میبنده ورمم داره روز اول قرمز بود ولی قرمزیش رفت
    سلام ، بيشتر توضيح بديد ، عكس چشمش هم بزاريد . لطفا سوالاتي كه ميپرسم بدقت پاسخ بديد.

سنش؟ از كي اينطور شده ؟ علايمي كه مينويسم داره ؟ اسهال زرد ، ترشحات چركي از چشم و بيني ، مشكلات تنفسي ، لاغري و كاهش وزن ، بي اشتهايي ، عدم تعادل ، خواب الودگي؟ اخيراً مقابل كولر اب بازي نكرده ؟ چشمشو با پاها يا به وسيله مالش روي ني نشيمن ، نميخارونه ؟ چيزي به چشمش أصابت نكرده؟ قفسو تميز ميكنيد ؟ حشره كش توي محيط ، استفاده شده ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    22444
    با سلام،من یه مینا ۶ماهه گرفتم روز اول که آوردم خونه به زور گرفتم دستم و شستمش الان چند روزی از این قضیه میگذره وقتی من میرم کنار قفس خودشو اینور اونور میزنه ولی کس دیگه میره کنارش ساکت میشینه به نظرتون با منم دوست میشه؟در ضمن وقتی برنج یا چیزی کنار قفس میذارم زود میره میخوره و یه صداهایی از خودش در میاره آیا امیدی به حرف زدنشم هست؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا سربازملت نمایش پست ها
    با سلام،من یه مینا ۶ماهه گرفتم روز اول که آوردم خونه به زور گرفتم دستم و شستمش الان چند روزی از این قضیه میگذره وقتی من میرم کنار قفس خودشو اینور اونور میزنه ولی کس دیگه میره کنارش ساکت میشینه به نظرتون با منم دوست میشه؟در ضمن وقتی برنج یا چیزی کنار قفس میذارم زود میره میخوره و یه صداهایی از خودش در میاره آیا امیدی به حرف زدنشم هست؟
    سلام.متوجه نشدم 6 ماهه گرفتید و از همون روز اول شستید یا 6 ماهشه و اخیرا گرفتید؟ غذای خانگی بهش میدید؟!

صفحه 32 از 70 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)