نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015

بالا آوردن غذا در جوجه های سرنگی

ممکن است ، آن دسته از افرادی که قصد پرورش جوجه های سرنگی را داشته و اقدام به تهیه ی جوجه های سرنگی نموده باشند، با این مشکل رو به رو شوند بنابراین لازم دیدم یک مبحث اختصاصی در این مورد منتشر کنم. گاه جوجه مقدار اندکی از غذا را بالا می آورد که غیر معمول نیست و چند دلیل دارد که با یکدیگر به بررسی آنها می پردازیم:
    دلیل اوّل :وقتی عکس العمل تغذیه در جوجه ظاهر شده و راه مری باز می شود روشن است ، اگر مقداری از غذا بالا بیاید.غذای بالا آورده شده دوباره قورت داده می شود.
    دلیل دوم :همچنین چینه دان خالی فشرده است و وقتی دوباره پر می شود، ممکن است روی غذا فشار بیاورد و غذا بالا آورده شود.
    دلیل سوم : سقوط جوجه ها روی زمین و یا خوابیدن آنها روی سینه نیز فشار مشابهی روی چینه دان وی وارد می کند و سبب بالا آوردن غذا می شود.
    دلیل چهارم :نزدیک به زمان استقلال جوجه ها، چه بسا غذا را برای سایر پرندگان مجاور و یا صاحب خود بالا بیاورند.
    که در کل چنین رفتاری می تواند سه دلیل عمده داشته باشد؛
    1. عشق بازی
    2. ایجاد ارتباط اجتماعی
    3. جهت جلب رضایت پرندگان مسن برای تغذیه ی آنها.
    بالا آوردن غذا در غیر از موارد ذکر شده در فوق ، ناشی از وجود مشکل در بدن جوجه هست.
    بنابراین توجه به مصرف غذا، افزایش وزن و سطح فعالیّت آنها شاخص مناسبی از کیفیت سلامت تغذیه ای جوجه ها می باشد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    منبع: وبلاگ خودم
    .................................................. .................................................. .................................................. .................

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    ممکن است ، آن دسته از افرادی که قصد پرورش جوجه های سرنگی را داشته و اقدام به تهیه ی جوجه های سرنگی نموده باشند، با این مشکل رو به رو شوند بنابراین لازم دیدم یک مبحث اختصاصی در این مورد منتشر کنم. گاه جوجه مقدار اندکی از غذا را بالا می آورد که غیر معمول نیست و چند دلیل دارد که با یکدیگر به بررسی آنها می پردازیم:
    دلیل اوّل :وقتی عکس العمل تغذیه در جوجه ظاهر شده و راه مری باز می شود روشن است ، اگر مقداری از غذا بالا بیاید.غذای بالا آورده شده دوباره قورت داده می شود.
    دلیل دوم :همچنین چینه دان خالی فشرده است و وقتی دوباره پر می شود، ممکن است روی غذا فشار بیاورد و غذا بالا آورده شود.
    دلیل سوم : سقوط جوجه ها روی زمین و یا خوابیدن آنها روی سینه نیز فشار مشابهی روی چینه دان وی وارد می کند و سبب بالا آوردن غذا می شود.
    دلیل چهارم :نزدیک به زمان استقلال جوجه ها، چه بسا غذا را برای سایر پرندگان مجاور و یا صاحب خود بالا بیاورند.
    که در کل چنین رفتاری می تواند سه دلیل عمده داشته باشد؛
    1. عشق بازی
    2. ایجاد ارتباط اجتماعی
    3. جهت جلب رضایت پرندگان مسن برای تغذیه ی آنها.
    بالا آوردن غذا در غیر از موارد ذکر شده در فوق ، ناشی از وجود مشکل در بدن جوجه هست.
    بنابراین توجه به مصرف غذا، افزایش وزن و سطح فعالیّت آنها شاخص مناسبی از کیفیت سلامت تغذیه ای جوجه ها می باشد.
    در کدوم نوع پرنده دلیل چهارم صدق میکنه؟!!!هیچ نوع جوجه ای غذا رو برای عشق بازی بر نمیگردونه.یعنی اصلا تواناییش رو نداره و به بلوغ نرسیده که بخواد برای جلب نظر جفت غذا برگردونه.
    مورد دوم هم در بین طوطی های بالغ و بخصوص طوطی های بزرگ مثل کاسکو یا کاکادو و بعضا ملنگو و شاطوطی اتفاق میفته که برای صاحبشون غذا بالا میارن.
    مورد سوم هم که اصلا ربطی به ماجرا نداره!!!شما مطلب در مورد جوجه های سرنگی گذاشتید بعد نوشتید برگردوندن غذا برای جلب رضایت پرندگان مسن برای تغذیه ی آنها؟!!!
    لطفا مطالب علمی رو در این سایت بگذارید از سایت های معتبر خارجی و این مطالب رو بی دلیل به اشتراگ نگذارید.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    دوست عزیز تقریبا هیچ کدوم از دلایلی که نوشتید در حالت عادی وبرای جوجه ی سالم درست نیستند. لطف کنید ومطالبی که منبعش خودتون هستید رو اینجا نگذارید فقط مطالب علمی وتایید شده.بابت جوجه سرلاکی اگر نیاز باشه ومطلبی باشه دوستان داخل تاپیکش سوال میکنند وپاسخی که بهش نیاز دارند رو میگیرن.
    بهتون پیشنهاد میکنم این تاپیک رو در مورد جوجه سرلاکی بخونید :
    http://www.parsipet.ir/thread15575.html

بالا اوردن تو هرجوجه ای امری غیر طبیعیه مگر در موارد خاص که حجم غذا رو خیلی بیشتر از حد معمول بدیم یا تو یکسری از گونه های خاص د دونخور شدن در غیر این صورت برمیگرده به بیماری و...که باعث میشه خیلی زود جوجه وزنش رو از دست بده و ..بهترین کار تو این مواقع مراجعه به دامپزشک هست که دامپزشک از چینه دان از بذاق نمونه بگیره وببینه پرنده بیماری داره یانه
    ویرایش توسط hearth_brocken : 1st September 2014 در ساعت 05:32 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    من از همه جناب اسکندری و کاربر ویژه عضر خواهی میکنم و این مطلب را یکی از نویسندگان وبلاگم نوشته و من بزودی اگه شدحذفش میکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)