صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 124
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط AVISA نمایش پست ها
    با سلام پیرو پست قبلی پیگیری انجام شد و تست انجام شده به شرح زیر است ولی نمی دانم قانع کننده باشد یا خیر :
    آب مقطر با TDS صفر به حجم یک لیتر به آن 6 قطره از محلول KH اضافه شد، تست انجام شده نشان داد که KH دو واحد افزایش داشته است.
    آیا شما از عملکرد تستر خود اطمینان دارید؟
    اگر تمایل داشته باشید این تست را نیز در حضور حضرتعالی هم می توانیم انجام دهیم.
    ممنون بابت پیگیری. در مورد سالم بودن تستا باید عرض کنم که با همین تستها وقتی یک قاشق چایخوری سر بیکربنات سدیم ( جوش شیرین ) میریزم تو همین تانک با ۴۵۰ لیتر آب، نتیجه تست با همین تستر سالیفرت تقریبا نیم درجه افزایش داره و با دو قاشق یک درجه میشه. حالا برای اطمینان بیشتر امروز محلول KH Blend محصول شرکت Reeflowers رو خریدم که از امروز استفاده میکنم. فردا یا پس فردا نتیجش رو همینجا اعلام میکنم. پیروز باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    16318
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    من محلول آلکالاینی آویسا رو خریدم. ولی هیچ تاثیری بعد از سه روز استفاده ( هر روز ۲۲.۵ میل برای ۴۵۰ لیتر آب تانک ) هیچ تاثیری نداشته و نتیجه تست KH با تستر سالیفرت بدون روش حساسیت کم یعنی با روش دز کامل ۶.۴ بوده و الانم هست. میزان کلسیم تانک هم ۳۸۰ و منیزیم ۱۴۱۰ هست. سیفون هفتگی ۷٪ هم دارم. خلاصه موردی نیست که بشه گفت مقصر اونه. در مورد باکتری زندتون هم بعد از ۱۵ روز یکی از دوستان نتیجه برعکس گرفته بود. حالا اگر راهنمایی دارید ممنون میشم بگید.
    دوست عزیز
    من اگر اشتباه نکنم و آکواریوم آبشور 350 ایمان برای شما باشد با توجه به تعداد مرجان های تانک شما، میزان مصرف کربنات ها برای ساختمان اسکلتی مرجان ها بسیار بالا است و یک تست دوره ای انجام دهید و میزان تغییر kh را در طول یک هفته اندازه گیری کنید سپس مصرف روزانه بدست خواهد آمد که با توجه به دوز مصرفی شما از مکمل سختی آویسا که یک چهارم میزان درج شده برو روی لیبل بوده شاید این مقدار سریع به مصرف مرجان ها رسیده و در تست مشخص نگردد ضمن اینکه این میزان مصرف شما در شرایط مطلوب می بایستی 0.25 درجه میزان سختی را بالا ببرد که فکر نمی کنم با تستر های معمول قابل اندازه گیری باشد شما با توجه به نحوه مصرف درج شده در روی بطری میایست حداقل 60 میلی لیتر استفاده کنید تا یک درجه میزان kh با توجه به حجم آکواریوم شما تغییر کند. ضمن اینکه محلول های این چنینی برای تانک های بزرگ مقرون به صرفه نیست و پیشنهاد من به شما استفاده از مکمل پودری است تا هم سریعتر و ارزانتر به نتیجه برسید.
    موفق و پیروز باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوست عزیز
    من اگر اشتباه نکنم و آکواریوم آبشور 350 ایمان برای شما باشد با توجه به تعداد مرجان های تانک شما، میزان مصرف کربنات ها برای ساختمان اسکلتی مرجان ها بسیار بالا است و یک تست دوره ای انجام دهید و میزان تغییر kh را در طول یک هفته اندازه گیری کنید سپس مصرف روزانه بدست خواهد آمد که با توجه به دوز مصرفی شما از مکمل سختی آویسا که یک چهارم میزان درج شده برو روی لیبل بوده شاید این مقدار سریع به مصرف مرجان ها رسیده و در تست مشخص نگردد ضمن اینکه این میزان مصرف شما در شرایط مطلوب می بایستی 0.25 درجه میزان سختی را بالا ببرد که فکر نمی کنم با تستر های معمول قابل اندازه گیری باشد شما با توجه به نحوه مصرف درج شده در روی بطری میایست حداقل 60 میلی لیتر استفاده کنید تا یک درجه میزان kh با توجه به حجم آکواریوم شما تغییر کند. ضمن اینکه محلول های این چنینی برای تانک های بزرگ مقرون به صرفه نیست و پیشنهاد من به شما استفاده از مکمل پودری است تا هم سریعتر و ارزانتر به نتیجه برسید.
    موفق و پیروز باشید
    ممنون بابت راهنماییتون. ولی شما به عنوان سازنده این محصول یا از دز مصرفی که روی بطری چاپ فرمودید باخبر نیستید یا روی بطری اشتباه چاپی دارید یا تو محاسباتتون اشتباه کردید یا اینکه عنوان حداکثر دوزی که گفتید شامل خیلی از تانکها مثل تانک بنده نمیشه و باید عنوان حداکثر شما رو نادیده بگیرن و چهار برابر اون حداکثرتون بریزن تو تانک ( جالا این رو از کجا باید بدونن خدا میدونه). روی بطری نوشته حداکثر ۱۰ میل به ازای ۲۰۰ لیتر آب که من هر جور حساب کردم به عدد شما نرسیدم. چه با عنوان تاپیک که تانک ۳۵۰ لیتری ایمان بود چه با ۴۵۰ لیتر آبی که خودم عنوان کردم. طبق ۴۵۰ لیتر آب خالص تانک که شامل تانک و رف و سامپ و یک تانک کوچک دیگه هست و ۱۰ میل به ازای ۲۰۰ لیتری که گفتید بنده باید بجای ۶۰ میلی که فرمودید ۲۲.۵ میل در روز استفاده کنم که این دو سه روز آخر رو من تقریبا دو برابر یعنی ۴۰ میل هم استفاده کردم که یه وقت دلال بالا نرفتن KH به همون دلیل میزان استفاده بالای تانک که فرمودید نباشه. ولی هیچ تاثیری نداشت و ph هم پایین اومد که سعی میکنم خودم رو قانع کنم دلیل افت ph محلول شما نیست ( هر چند با اون نتیجه تست دوره ای که گذاشتم خیلی سخته ). در مورد تسترهای معمول که فرمودید نمیتونن ۰.۲۵ رو تشخیص بدن تستر بنده سالیفرت هست و 0.3 - 0.4 رو نشون میده. من دو برابر دوز از محلول شما رو تو دو سه روز ریختم که یعنی هر بار طبق گفته شما باید ۰.۵ درجه بالا بره و تستر هم قادر به نشون دادنش هست. من حتی تست زدن رو دو بار در روز و تو مدتهای متفاوت بعد از ریختن محلول ( یک و دو و سه و ... ساعت ) انجام دادم ولی هیچ تاثیری ندیدم. شما مطمئن باشید من هیچ وقت قبل از اینکه مطمئن نشم حرفی رو نمیزنم و اگه بزنم مثل همین موضوع محلول شما میگم در جال تست هستم و نتیجه ها رو میگم. من ظهر محلول kh blend reeflowers رو با حداکثر دوزی که گفته بود ریختم. شب نتیجه تست رو خدمتتون اعلام میکنم.

ویرایش توسط imaan : 5th September 2015 در ساعت 07:27 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    16318
    ممنون بابت راهنماییتون. ولی شما به عنوان سازنده این محصول یا از دز مصرفی که روی بطری چاپ فرمودید باخبر نیستید یا روی بطری اشتباه چاپی دارید یا تو محاسباتتون اشتباه کردید یا اینکه عنوان حداکثر دوزی که گفتید شامل خیلی از تانکها مثل تانک بنده نمیشه و باید عنوان حداکثر شما رو نادیده بگیرن و چهار برابر اون حداکثرتون بریزن تو تانک ( جالا این رو از کجا باید بدونن خدا میدونه). روی بطری نوشته حداکثر ۱۰ میل به ازای ۲۰۰ لیتر آب که من هر جور حساب کردم به عدد شما نرسیدم. چه با عنوان تاپیک که تانک ۳۵۰ لیتری ایمان بود چه با ۴۵۰ لیتر آبی که خودم عنوان کردم. طبق ۴۵۰ لیتر آب خالص تانک که شامل تانک و رف و سامپ و یک تانک کوچک دیگه هست و ۱۰ میل به ازای ۲۰۰ لیتری که گفتید بنده باید بجای ۶۰ میلی که فرمودید ۲۲.۵ میل در روز استفاده کنم که این دو سه روز آخر رو من تقریبا دو برابر یعنی ۴۰ میل هم استفاده کردم که یه وقت دلال بالا نرفتن KH به همون دلیل میزان استفاده بالای تانک که فرمودید نباشه. ولی هیچ تاثیری نداشت و ph هم پایین اومد که سعی میکنم خودم رو قانع کنم دلیل افت ph محلول شما نیست ( هر چند با اون نتیجه تست دوره ای که گذاشتم خیلی سخته ). در مورد تسترهای معمول که فرمودید نمیتونن ۰.۲۵ رو تشخیص بدن تستر بنده سالیفرت هست و 0.3 - 0.4 رو نشون میده. من دو برابر دوز از محلول شما رو تو دو سه روز ریختم که یعنی هر بار طبق گفته شما باید ۰.۵ درجه بالا بره و تستر هم قادر به نشون دادنش هست. من حتی تست زدن رو دو بار در روز و تو مدتهای متفاوت بعد از ریختن محلول ( یک و دو و سه و ... ساعت ) انجام دادم ولی هیچ تاثیری ندیدم. شما مطمئن باشید من هیچ وقت قبل از اینکه مطمئن نشم حرفی رو نمیزنم و اگه بزنم مثل همین موضوع محلول شما میگم در جال تست هستم و نتیجه ها رو میگم. من ظهر محلول kh blend reeflowers رو با حداکثر دوزی که گفته بود ریختم. شب نتیجه تست رو خدمتتون اعلام میکنم.
    در پراگراف دو اگر دقت کرده باشید نوشته شده هر میلیتر از این محلول در یک گالن آب 2 درجه kh را بالا خواهد برد با احتساب 450 لیتر آب آکواریوم شما که 120 گالن می شود برای افزایش یک درجه احتیاج به استفاده 60 میلیتر از این محلول را دارید.
    دوز 10 میلیتر به این خاطر هست که به صورت روزانه برای افزایش اندک kh برای جلوگیری از شک ناگهانی درنظر گرفته شده چون افزایش یک درجه یا بیشتر بستگی به شرایط و با اختیار خود آکواریوم داران انجام خواهد گرفت میزان افزایش به این شکل توضیح داده شده که خیلی از برندها به همین شکل عمل می کنند( مثلا برایت ول).
    موفق باشید
    ویرایش توسط AVISA : 5th September 2015 در ساعت 08:20 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    در پراگراف دو اگر دقت کرده باشید نوشته شده هر میلیتر از این محلول در یک گالن آب 2 درجه kh را بالا خواهد برد با احتساب 450 لیتر آب آکواریوم شما که 120 گالن می شود برای افزایش یک درجه احتیاج به استفاده 60 میلیتر از این محلول را دارید.
    دوز 10 میلیتر به این خاطر هست که به صورت روزانه برای افزایش اندک kh برای جلوگیری از شک ناگهانی درنظر گرفته شده چون افزایش یک درجه یا بیشتر بستگی به شرایط و با اختیار خود آکواریوم داران انجام خواهد گرفت میزان افزایش به این شکل توضیح داده شده که خیلی از برندها به همین شکل عمل می کنند( مثلا برایت ول).
    موفق باشید
    بله بندم تو حرفام به این گفته شما اشاره کردم. ولی مشکل اینجاست که وقتی شما یه حداکثری تایین میکنید بنده نباید بیشتر از اون استفاده کنم. هرچند که دوبرابر توصیه شما رو هم استفاده کردم و هیچ نتیجه ای نگرفتم.
    و اما نتیجه استفاده از محصول KH Blend با توجه به حداکثر میزان دوز پیشنهادیش:
    نتیجه تست kh قبل از استفاده با تستر سالیفرت : ۶.۴
    نتیجه تست حدود ۱۰ ساعت بعد از استفاده با تستر سالیفرت : ۷.۴
    فکر میکنم این دیگه نشون بده که مشکل نه از مصرف زیاد تانکه و نه تستر و نه دوز ( با توجه به حتی دو برابر دوز استفاده کردن)
    باز هم ممنون از پیگیریتون و امیدوارم این مشکلاتی که اینجا گفته شد هم در مورد محصول باکتری زنده و هم محصول آلکالاینی مرتفع بشه. من به شخصه همیشه سعی کردم از محصولات داخلی استفاده کنم و باعث افتخارم هم هست که ببینم محصولی که تو کشور خودم تولید میشه از نمونه حداقل کشور همسایه مثل ترکیه بهتره. تو این راه هم خیلی ها منعم میکردن. ولی تا بهم ثابت نمیشده که اون محصول بده به کارم ادامه میدادم. مثل همین مورد که میبینید یک هفته هست با وجود اینکه میدونم kh تانکم پایینه باز هم به آزمایشم ادامه دادم. ولی این توقع رو دارم که یک محصول تا زمانیکه کامل آزمایش نشده وارد بازار نشه و با این کار اسم برند رو خراب نکنه. پیروز باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    16318
    بله بندم تو حرفام به این گفته شما اشاره کردم. ولی مشکل اینجاست که وقتی شما یه حداکثری تایین میکنید بنده نباید بیشتر از اون استفاده کنم. هرچند که دوبرابر توصیه شما رو هم استفاده کردم و هیچ نتیجه ای نگرفتم.
    و اما نتیجه استفاده از محصول KH Blend با توجه به حداکثر میزان دوز پیشنهادیش:
    نتیجه تست kh قبل از استفاده با تستر سالیفرت : ۶.۴
    نتیجه تست حدود ۱۰ ساعت بعد از استفاده با تستر سالیفرت : ۷.۴
    فکر میکنم این دیگه نشون بده که مشکل نه از مصرف زیاد تانکه و نه تستر و نه دوز ( با توجه به حتی دو برابر دوز استفاده کردن)
    باز هم ممنون از پیگیریتون و امیدوارم این مشکلاتی که اینجا گفته شد هم در مورد محصول باکتری زنده و هم محصول آلکالاینی مرتفع بشه. من به شخصه همیشه سعی کردم از محصولات داخلی استفاده کنم و باعث افتخارم هم هست که ببینم محصولی که تو کشور خودم تولید میشه از نمونه حداقل کشور همسایه مثل ترکیه بهتره. تو این راه هم خیلی ها منعم میکردن. ولی تا بهم ثابت نمیشده که اون محصول بده به کارم ادامه میدادم. مثل همین مورد که میبینید یک هفته هست با وجود اینکه میدونم kh تانکم پایینه باز هم به آزمایشم ادامه دادم. ولی این توقع رو دارم که یک محصول تا زمانیکه کامل آزمایش نشده وارد بازار نشه و با این کار اسم برند رو خراب نکنه. پیروز باشید.
    بسیار خوب ما بدلیل فاصله مکانی که با شما داریم امکان ملاقات حضوری با حضرتعالی را نداریم اما هر زمان که به تهران تشریف آوردید افتخار دهید به دفتر ما بیایید تا در حضور شما تست انجام شود تا این شک برطرف گردد. ضمنا چنانچه از محصول ما نا رازی هستید می توانید آن را عودت دهید.
    ما بخاطر اطمینانی که محصولاتمان داریم و اینکه تست های لازم برای هر محصول قبل و بعد از تولید به صورت دوره ای انجام می شود به تمامی دوستان اعلام می کنیم که می توانیم در حضور مدیران سایت چنانچه تمایل داشته باشند تست این محصول را انجام دهیم و گزارش آن را در این سایت قرار دهیم.
    در پایان بازهم از شما بخاطر در جریان قراردادن این موضوع سپاس گذاری می کنم و یاد آور می شوم ما همواره از نظرات سازنده دوستان استقبال خواهیم کرد و برای بهبود کیفیت محصولات تلاش می کنیم.
    ویرایش توسط AVISA : 6th September 2015 در ساعت 09:15 AM

تیم مدیریت

شماره عضویت
    15
    سلام خدمت تولید کننده محترم

میتونم سوال کنم ترکیبات این محصول چیست؟ در واقع فقط میخوام ماده موثر بر افزایش KH رو بدونم که در محصول استفاده شده. از این جهت برام سوال پیش اومده که قاعدتا بالا بردن KH و کلسیم و مواردی از این قبیل نباید نیاز به تکنولوژی عجیب یا ماده خیلی خارق العاده ای داشته.

سپاس فراوان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    16318
    نقل قول نوشته اصلی توسط Admin نمایش پست ها
    سلام خدمت تولید کننده محترم

میتونم سوال کنم ترکیبات این محصول چیست؟ در واقع فقط میخوام ماده موثر بر افزایش KH رو بدونم که در محصول استفاده شده. از این جهت برام سوال پیش اومده که قاعدتا بالا بردن KH و کلسیم و مواردی از این قبیل نباید نیاز به تکنولوژی عجیب یا ماده خیلی خارق العاده ای داشته.

سپاس فراوان
    با سلام
    ترکیبی از کربنات ها و بی کربنات ها استفاده میشه و ماده خاص و پیچیده ای نیست که به شرح ذیل است:
    1. کربنات کلسیم
    2. کربنات سدیم
    3.کربنات پتاسیم
    4. بی کربنات سدیم
    5.بی کربنات کلسیم
    6. آب دیونیزه

تیم مدیریت

شماره عضویت
    15
    با سلام
    ترکیبی از کربنات ها و بی کربنات ها استفاده میشه و ماده خاص و پیچیده ای نیست که به شرح ذیل است:
    1. کربنات کلسیم
    2. کربنات سدیم
    3.کربنات پتاسیم
    4. بی کربنات سدیم
    5.بی کربنات کلسیم
    6. آب دیونیزه
    سلام و خیلی ممنون بابت پاسختون، تاثیرات مواد فوق بر آب مشخصه حالا ممکنه شدت و ضعف داشته باشه ولی اینکه تاثیری نداشته باشه عجیبه...فرمول خاصی هم نداره که تولید کننده خودش بخواد اختراع کنه و بهش ایراد بگیریم

پیشنهاد میکنم دوستمون یک بار دیگه در محیطی دیگه و با تستر های دیگری تست کنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط Admin نمایش پست ها
    سلام و خیلی ممنون بابت پاسختون، تاثیرات مواد فوق بر آب مشخصه حالا ممکنه شدت و ضعف داشته باشه ولی اینکه تاثیری نداشته باشه عجیبه...فرمول خاصی هم نداره که تولید کننده خودش بخواد اختراع کنه و بهش ایراد بگیریم

پیشنهاد میکنم دوستمون یک بار دیگه در محیطی دیگه و با تستر های دیگری تست کنه
    ممنون بابت پیشنهادتون. ولی من دیگه نمیتونم ریسک تست تو تانک خودم رو قبول کنم و تانک دیگه ای هم ندارم و حاظرم نیستم تو خطر افت پی اچ قرارش بدم. تا جایی هم که مطالعه فرمودید یک هفته تمام تلاشم رو کردم و حتی ریسک دو برابر دوز مصرف کردن از محلول رو هم به جون خریدم. ولی حتی یک دهم هم افزایش kh نداشتم. این درحالی هست که هم با ریختن جوش شیرین و هم محلول ریفلاورز قبل و بعد از استفاده از محلول آویسا افزایش kh داشتم. وقتی دو مورد روی یک تانک با یک بار استفاده عمل کنن و یک محلول نتونه عمل کنه اونم تو یک هفته و با اور دوز استفاده کردن٬ از نظر من مشکل از محلوله که یا کلا خوب ساخته نشده و یا اینکه روش آزمایش و تحقیق نشده که آیا روی همه نوع تانک پاسخگوست یا خیر. در مورد اختراع هم که میفرمایید حرفتون صحیح هست. ولی جالبه بدونید که محلول آویسا مثل آلکالاینی دلتا وقتی تو آب میریزید حالت خاصی ایجاد نمیشه. ولی محلول ریف لاورز رو که شما میریزید با اینکه رنگ محلول کاملا شفاف و مثل آب هست٬ توی آب تانک که ریخته میشه کاملا شیری رنگ میشه و مثل زمانهایی میشه که شما محلول های ایجاد کرولاین رو میریزید. البته من نمیدونم محلول های بقیه شرکتها هم همینجوری هستن یا نه چون تا الان به غیر از این سه برند آلکالاینی دیگه ای نخردیم. پس میشه مواد تشکیل دهنده و نوع واکنششون فرق کنه و یه شرکتی یک چیز خاص تر تولید کنه. البته این هم ممکنه که اون حالت شیری رنگ یک حالت نمایشی باشه و شرکتش یه چیز تبلیغاتی و نمایشی برای بحث روانیش بهش اضافه کرده باشه. در این مورد چون اطلاعاتی ندارم نظر نمیدم. اگر وقت بشه یک فیلم هم از ریختن هر دو محلول تهیه میکنم و همینجا میذارم تا دوستان ببینن. باز هم ممنون از توجهتون.
    ویرایش توسط imaan : 9th September 2015 در ساعت 09:11 PM

صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)