کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    7402
    بستگی داره چه سیستمی برای حذف مواد مستعد تبدیل شدن به نیترید و فسفات رو در سیستمتون دارید. مثلا من تانکم 200 لیتر هست و هرگز اسکیمر نداشتم. اما در عوض هم رفیجیوم دارم هم ats . از پد های خوبی هم برای فیلتراسیون مکانیکی استفاده میکنم. و پارامترهای آب همیشه در سطح قابل قبولی هستند.

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    میخوام جو رو عوض کنم
    آیا اسکیمر برای یک آکواریوم 160 لیتری واجبه ؟
    اگر لازمه باید 24 ساعته روشن باشه یا نه؟
    سلام:
    ممنون از تعویض جو؟!؟!
    در مورد اسکیمر باید بگم لازم بودن رو چی تعریف میکنی.اگه منظور اینه بدون اسکیمر میشه اکواریوم اب شور داشت خوب بله .در نمونه های خارجی بعضی تانکها بدون اسکیمر هم راه اندازی میشن.در کل با توجه به کار اسکیمر که جمع اوری مواد پروتئینی اضافی تولید شده توسط موجودات هست نبود اون سبب میشه این پروتئینها در اکواریوم تجزیه و کار مدیاها و باکتریها بیشتر و نیترات هم بیشتر بره بالا .البته اسکیمر معایبی چون حذف تدریجی بعضی عناصر و مواد مفید از اب رو هم داره که چون این مواد معمولا به تدریج با محلول و سیفون جایگزین میشن خیلی جای نگرانی نیست.اسکیمر به شفافیت اب و جلوگیری از زردی اون هم کمک میکنه و سموم و داروهای اضافی رو هم جمع اوری میکنه.به طور کل توصیه میشه تا حدامکان سیستم بدون اسکیمر نباشه. 24 ساعته که خوب تقریبا به جز زمانی که غذای ریف یا مولتی ویتامین یا دارو یا محلول ها (به جز عناصر سنگین مثل کلسیم و منیزیم)به اب اضافه میشه که باید چند ساعتی تا جذب این مواد اسکیمر رو خاموش کرد در بقیه موارد اسکیمر روشن هست هر چند بعضی افراد معتقدند اسکیمر بهتره در هفته یکی دو روز هم خاموش باشه!!!! (برای جلوگیری از کاهش زیاد عناصر اب) .ولی من که مداوم روشن میذارم .البته درجه ی اسکیمر باید کاملا تنظیم باشه تا فقط کاپش از مواد اضافی و نه اب پر بشه.
    میلاد حضرت عباس مبارک
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9072
    سلام دوستان
    من یه تانک 100*50*30 دارم که به سرم زده این تانکو با ماهی های اب شور راه اندازی کنم منتهی میخواستم در مورد راه اندازیش کمکم کنید که با توجه به اینکه تانک رو دارم یه چیز نرمال قشنگ و همه پسند تا چه حدود خرج داره
    در ضمن یه فیلتر خارجی سطلی هم دارم که قدرت تصفیه ابش 950 لیتر در ساعته که در اکواریوم اب شیرین امتحانشو پس داده میخواستم بینم که همین فیلتر جوالب تاک اب شور منو میده یا حتما باید از سامپ استفاده کنم
    ممنون میشم کمکم کنید

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط eldorad00 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه تانک 100*50*30 دارم که به سرم زده این تانکو با ماهی های اب شور راه اندازی کنم منتهی میخواستم در مورد راه اندازیش کمکم کنید که با توجه به اینکه تانک رو دارم یه چیز نرمال قشنگ و همه پسند تا چه حدود خرج داره
    در ضمن یه فیلتر خارجی سطلی هم دارم که قدرت تصفیه ابش 950 لیتر در ساعته که در اکواریوم اب شیرین امتحانشو پس داده میخواستم بینم که همین فیلتر جوالب تاک اب شور منو میده یا حتما باید از سامپ استفاده کنم
    ممنون میشم کمکم کنید
    سلام
    اول از همه ورودتون به پارسی پتو خوشامد میگم
    اگه ارتفاع اکواریوم30هست که ارتفاع خیلی کمیه و اگه عرض هست بازم با این عرض چیزه جالبی نمیشه اکواریومتون
    در مورد فیلترسطلی هم مشکلات زیادی داره که از خیرش بگذزید و به فکر سامپ باشید که دستتون خیلی بازتره و اصولی تر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9072
    ممنون از شما
    ارتفاع تانک 50 هستش عرض 30
    البته فکر یه تانک با ابعاد 150طول 75 ارتفاع 40 عرض هستم
    نظرتون راجع به این تانک چیه و اینکه یه حدود قیمت میخواستم دستم باشه

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    سلام

منم خوش امد میگم و در تایید صحبتهای مصطفی جان نظرم اینه که با توجه به هزینه های زیاد اب شور 100 پول تانک و سامپ با ابعاد خوب دادن واقعا ارزش اینکه بسیاری از دردسر هارو نکشینو داره و بعدا کاملا از هزینه ای که کردین خوشنود خواهید بود

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    ممنون از شما
    ارتفاع تانک 50 هستش عرض 30
    البته فکر یه تانک با ابعاد 150طول 75 ارتفاع 40 عرض هستم
    نظرتون راجع به این تانک چیه و اینکه یه حدود قیمت میخواستم دستم باشه
    ارتفاع زیاده و برای تامین نور به مشکل میخورین عرض هم کمه و برای چیندن لایوراک و دکور طبیعی خیلی اذیت میشین به نظره من عرض رو حداقل حداقل 50 در نظر بگیرین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9072
    شما چه تانکی رو پیش نهاد میکنید

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    شما چه تانکی رو پیش نهاد میکنید
    من خودم ابعاده 100 60 ارتفاع 50 عرض
    چون اول کارتون هم با اب شور دستو پنجه نرم کنید هم بتونید پارامترهارو کنترل کنید و هم از پس هزینه هاش بر بیاید
    البته با سامپ و رفیجیوم
    دقیقا ابعاده تانکه خودمم همین هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    دوستان ببخشید این سوالو اینجا مطرح میکنم...
    اپلودسنتر سایت دچار مشکل شد؟؟؟ هرچقدر سعی میکنم نمیتونم کانکت بشم!

صفحه 144 از 156 نخستنخست ... 4494125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)