کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    پویا جان اون قسمت دوم رو واسش منبع خاصی دارین ؟
    چون فکر نکنم پولیپ وقتی متولد میشه تو دریا فکر به هم ریختن پارامترهای آب دریا رو نمیکنه که بخواد به فکر انقراض نسلشون باشه .
    میشه یه کم بیشتر توضیح بدی ؟
    مرسی.

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوستان کسی اخیرا قیمتی از چیلر ها داره؟ برای 300 لیترش رو میخوام.ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    پویا جان اون قسمت دوم رو واسش منبع خاصی دارین ؟
    چون فکر نکنم پولیپ وقتی متولد میشه تو دریا فکر به هم ریختن پارامترهای آب دریا رو نمیکنه که بخواد به فکر انقراض نسلشون باشه .
    میشه یه کم بیشتر توضیح بدی ؟
    مرسی.
    عرضم به حضور شما که منبعی برای آن قسمت ندارم اما تجربه شخصی بسیار دارم
    و آن دو قسمت در تانک های ما صدق می کند نه دریا
    شقایق ها در شرایط بد تکثیر می شوند برای رسیدن به جایگاه بهتر و غذای بیشتر
    بار ها این اتفاق در تانک خودم و دوستانم افتاده است حتی شقایقی که درون موج ساز گیر کرده بود و نصف آن خراب شد در تانک من هم ترمیم و بلافاصله تکثیر شد
    پلیمپ های زانتوس و ستاره ای و کلاو و زنیا هم در شرایط بد تکثیر می شوند تا عضو جدید به شرایط بهتری برسد البته در شرایط خیلی بد خواهند مرد تا اینکه تکثیر هم بشوند
    پلیپ کلاوی داشتم که نصف آن خراب شده بود بعد از ترمیم در کنار یک لایوراک بزرگ بود بعد از شش ماه نصف بیشتر آن لایوراک را گرفت و هنوز هم در تانک من هست و خیلی اتفاق های دیگری که الان جای گفتنش نیست

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    بار ها این اتفاق در تانک خودم و دوستانم افتاده است حتی شقایقی که درون موج ساز گیر کرده بود و نصف آن خراب شد در تانک من هم ترمیم و بلافاصله تکثیر شد
    پلیمپ های زانتوس و ستاره ای و کلاو و زنیا هم در شرایط بد تکثیر می شوند تا عضو جدید به شرایط بهتری برسد البته در شرایط خیلی بد خواهند مرد تا اینکه تکثیر هم بشوند
    پلیپ کلاوی داشتم که نصف آن خراب شده بود بعد از ترمیم در کنار یک لایوراک بزرگ بود بعد از شش ماه نصف بیشتر آن لایوراک را گرفت و هنوز هم در تانک من هست و خیلی اتفاق های دیگری که الان جای گفتنش نیست
    پویا جان از زانتوس عکسی داری برامون بزاری؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    چشم احمد جان عکس هم براتون می زارم ( اما قول بده چشم نزنی :smile (6) (شوخی)
    الان تو آلبوم خودم قرار می دهم

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13

سلام
    در مورد شقایق دقیقاً همینطوره در صورت بد بودن شرایط که عامل اصلی اون نور هستش می تونه به دو بخش مستقل تقسیم بشه یعنی تکثیر بشه البته تکثیر شدن اون همیشه به معنی بد بودن شرایط نیست
    اما در مورد پولیپ ها و زنیا این شرایط حاکم نیست و در صورت نا مناسب بودن شرایط از بین میرن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    چه جالب من همبشه فکر میکردم باید بهترین شرایط رو داشته باشن تا تکثیر بشن!!!!!!!
    پس برم نور تانکم رو به هم بریزم تا شقایقم تکثیر بشه:smile (141)شوخی)
    دوستان در مورد تکثیر شقایق ها عکس مقاله یا تجربه ای دارن تو بخش مریوط به خودش بزارن و اگه میشه با کمک هم این بحث رو بیشتر باز کنیم:67:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    سلام
    در مورد شقایق دقیقاً همینطوره در صورت بد بودن شرایط که عامل اصلی اون نور هستش می تونه به دو بخش مستقل تقسیم بشه یعنی تکثیر بشه البته تکثیر شدن اون همیشه به معنی بد بودن شرایط نیست
    اما در مورد پولیپ ها و زنیا این شرایط حاکم نیست و در صورت نا مناسب بودن شرایط از بین میرن
    سلام خدمت رئیس کل
    آقای مرادی عزیز من تجربه نگهداری اکثر پلیپ ها و ماشروم ها را داشته ام بجز زنیا که تا حالا قسمت نشده که بتوانم یه تکه سالم آن را برای خرید پیدا کنم
    الان هم حدود یکسال است که شرایط تانکم تقریبا کاملا ایده آل است حتی میزان ید و استرانسیم محلول در آب تانک ..... در شرایطی که الان دارم اکثر مرجانهای تانک که قابل تکثیر در تانک هستند تکثیر شده اند و مجموعه چا افتاده ای شده است اما منظورم از اینکه وقت شما رو می گیرم این نبود
    در پست های قبلی که در خدمت دوستان تالار بودم دوست عزیزمان دلیل باز نشدن پلیپ قدیمی و در عین حال تکثیر شدن آن را پرسیدند و چون در تانک خودم هم قبلا که شرایط خوبی نداشتم و این اتفاقات را تجربه کرده بودم نظر شخصی خودم را بر مبنای تجربه شخصیم بیان کردم ، منظورم من از شرایط غیر ایده آل برای پلیپ ها نتیرات و فسفات بالا نیست که قاتل آنها هم هست بلکه شامل موارد زیر می شود :
    پایین بودن سختی kh_ عدم تعادل بین کلسیم و منیزیم _پایین بودن غلظت _ پایین بودن ph _ حمله دیاتومها و سیانو باکتری ها به سنگ آن و ریشه پلیپ _ در زیر سایه یک تکه سنگ بودن - در زیر سایه یک مرجان بزرگ بودن (در کل نرسیدن نور خوب)- کمبود جریان آب در آن قسمت - 'گزیده شدن پلیپ توسط مرجان مجاور یا شقایق _ فرو رفتن در زیر ماسه هایی که ماهی های دیگر برروی آنها می ریزند _ دمر افتادن غیر عمود بر روی ماسه و دلایل دیگری که الان در ذهنم نیست
    به نظر من تحت بعضی از شرایط بالا هم که شده امکان دارد که مرجان ما بخواهد برای بقای بیشتر تکثیر شود و حتی نوزاد خود را به صورت سر گردان در آب رها کند می خواستم لطف کنید نظر خودتون رو در این زمینه بفرمائید
    موفق و پیروز باشید

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام خدمت رئیس کل
    آقای مرادی عزیز من تجربه نگهداری اکثر پلیپ ها و ماشروم ها را داشته ام بجز زنیا که تا حالا قسمت نشده که بتوانم یه تکه سالم آن را برای خرید پیدا کنم
    الان هم حدود یکسال است که شرایط تانکم تقریبا کاملا ایده آل است حتی میزان ید و استرانسیم محلول در آب تانک ..... در شرایطی که الان دارم اکثر مرجانهای تانک که قابل تکثیر در تانک هستند تکثیر شده اند و مجموعه چا افتاده ای شده است اما منظورم از اینکه وقت شما رو می گیرم این نبود
    در پست های قبلی که در خدمت دوستان تالار بودم دوست عزیزمان دلیل باز نشدن پلیپ قدیمی و در عین حال تکثیر شدن آن را پرسیدند و چون در تانک خودم هم قبلا که شرایط خوبی نداشتم و این اتفاقات را تجربه کرده بودم نظر شخصی خودم را بر مبنای تجربه شخصیم بیان کردم ، منظورم من از شرایط غیر ایده آل برای پلیپ ها نتیرات و فسفات بالا نیست که قاتل آنها هم هست بلکه شامل موارد زیر می شود :
    پایین بودن سختی kh_ عدم تعادل بین کلسیم و منیزیم _پایین بودن غلظت _ پایین بودن ph _ حمله دیاتومها و سیانو باکتری ها به سنگ آن و ریشه پلیپ _ در زیر سایه یک تکه سنگ بودن - در زیر سایه یک مرجان بزرگ بودن (در کل نرسیدن نور خوب)- کمبود جریان آب در آن قسمت - 'گزیده شدن پلیپ توسط مرجان مجاور یا شقایق _ فرو رفتن در زیر ماسه هایی که ماهی های دیگر برروی آنها می ریزند _ دمر افتادن غیر عمود بر روی ماسه و دلایل دیگری که الان در ذهنم نیست
    به نظر من تحت بعضی از شرایط بالا هم که شده امکان دارد که مرجان ما بخواهد برای بقای بیشتر تکثیر شود و حتی نوزاد خود را به صورت سر گردان در آب رها کند می خواستم لطف کنید نظر خودتون رو در این زمینه بفرمائید
    موفق و پیروز باشید

سلام
    در مورد بیشتر این مواردی که می فرمایید (شرایط نامساعد)معمولاً مرجان مورد نظر جابه جه میشه تا شرایط بهتری رو به دست بیاره فقط در مورد شقایق و در صورت کم بودن نور ممکنه تقسیم بشه
    من تا حالا تو هیچ منبعی(کتاب یا سایت) هم به این مورد بر نخوردم و به تجربه هم مشاهده نکردم به نظرم از نگاه منطقی هم خیلی درست در نمیاد ولی اگر شما جایی در این خصوص مطلبی رو دیدید یا منبعی رو سراغ دارید خوشحال میشم اطلاعاتش رو قرار بدید

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    سلام کسی راجع به صدف ماکسیما اعطلاعات داره

صفحه 96 از 156 نخستنخست ... 467778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115146 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)