صفحه 84 از 156 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 831 به 840 از 1554
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    پروانه ها معمولاً از مرجانهای سخت پولیپ کوتاه تغذیه میکنن و با پولیپ بلندها مشکلی ندارن .
    اگه بتونی اونارو به غذای آماده عادت بدی و شکمشون رو با غذاهای آماده سیر کنی مشکلی با ریفها ندارن .
    بارها هممون دیدیم که تو تانک ریف مثلاً از نوار مسی یا لانگ نوز استفاده کردن .
    مرجان های من قارچ پری و پلیپ ستاره ای و شقایق لانگ و توباسترا هست .نمیدونم اینها رو میشه با پروانه نگه داشت؟ چون من قصد ندارم ریف زیادی بگیرم . در اخر شما پروانه پشت زین دار در عکس رو میشناسید یا دیدید جایی؟ ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezacpu نمایش پست ها
    منم خیلی دیدم که نگاه میدارن
    ولی ریسکی دیگه
    بعدشم حسین جان شما
    میخواین همه زیبایهارو باهم داشته باشید ;
    ما که از زیبایی ریف بهره ی چندانی نبردیم؟! گفتم حداقل یک ماهی زیبا داشته باشم که کار سخت شد اول قصد داشتم ناسو بگیرم که دیدم اصلا نمی ارزه به دردسرش.الان دنبال پروانه ی مناسب هستم که تا اینجا انتن دار از بقیه بهتر بوده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    حسین جان زدی تو کار کمیاب ها:78:
    من که درمورد کمیاب بودنش خبر ندارم اما دیدم بین پروانه ها ازش خوشم اومد و با ریف های خودم کاری نداره خواستم از دوستان راهنمایی بخوام که ظاهرا در بین ماهی دارها پروانه چندان جایگاه نداره و کمتر سراغش میرن .شما میدونی قیمتش چقدر هست ؟ یکی از سایتها زده بود25 .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    حسین جان من فقط تو عکسهای مختلف توی اینترنت دیدم .
    ولی با اون ریفهایی که شما دارین بعید میدونم مشکلی پیش بیاد .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    حسین جان من فقط تو عکسهای مختلف توی اینترنت دیدم .
    ولی با اون ریفهایی که شما دارین بعید میدونم مشکلی پیش بیاد .
    ممنون سعید جان .نمیخوام ماهی کمیاب و گرون بگیرم مثلا انتن دار قیمت مناسبی داره .اما شما میفرمایید تا حالا پشت زین دار ندیدید فکر کنم نتونم پیدا کنم یا اینکه زیادی گرون باشه.بازم اگر سایر دوستان اطلاع دقیقتری دارند ممنون میشم کمک کنند.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    پروانه ها ماهيه مناسبي برايه اكواريومهاي ريف نيستن زيادم ازشون استقبال نميشه
    با اينكه سطح نگهداريشم متوسطه ولي غذا خور كردنشون كار پيچيده ايه
    بنظر من بهترين نوعشم همون انتن داره كه تو اكواريوم ميمونه و غذاخور ميشه
    نوارمسي و اوريكا رو زياد ديدم تو نواب اكومارينم يه موقع هايي داره بعضياشونو

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    پروانه ها ماهيه مناسبي برايه اكواريومهاي ريف نيستن زيادم ازشون استقبال نميشه
    با اينكه سطح نگهداريشم متوسطه ولي غذا خور كردنشون كار پيچيده ايه
    بنظر من بهترين نوعشم همون انتن داره كه تو اكواريوم ميمونه و غذاخور ميشه
    نوارمسي و اوريكا رو زياد ديدم تو نواب اكومارينم يه موقع هايي داره بعضياشونو
    ممنون .در مورد انتن دار در تمام سایتها نوشته غیر ریف سیف اون گونه ی مشابه اش هم فکر نکنم پیدا بشه؟ نوارمسی که خیلی نگهداریش سخته و غذاخورکردنش .اوریکا هم غیر ریف سیف هست.شاید مثل ناسو باید از خیر پروانه ها هم بگذرم .شما فقط سه گونه از پروانه ها رو نام بردید یعنی بقیه اصلا وارد نمیشن؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    چرا هستن ولي نه به اون زيادي و خيلي از مغازه ها برايه جوريه ماهياشون ميارن
    همين محمد تو اكواريومش چنتا شونو داشت .پروانه عربي كه از ناياب ها محسوب ميشه
    و غذا خور كردنشم مشكل هستو داشت و غذا خورم بود.با محمد جان(m.jan) يه صحبتي بكني بد نيست

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون .به دردسرش نمی ارزه خصوصا که مشهد هم هستم و ... . من اینجا فقط نوارمسی و انتن دار دیدم .اش نخورده و دهن سوخته شده نه ریف درست و حسابی دارم نه میتونم ماهی غیر ریف سیف بخرم .بعد دوستان میگن چرا همش دنبال جراح و دلقک همه میرن .واضح هست که بقیه ماهی اصلا بدرد نمیخورن .ای کاش بحث کامل و علمی در مورد همه ی ماهی ها میتونست بشه!؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    شما او ل مشخص كن كه ميخواي ريف نگهداري يا فيش انلي بزني
    الان داري ريف نگه ميداري و ميخواي ماهي كه به مرجانهايه پوليپ دارو شقايقها اسيب ميزنه نگه داري
    ما الان40خانواده ماهيه ابشور داريم نزديك2500گونه ماهي .يعني شما نميتونيد بين اين همه ماهي10تا انتخاب
    مناسب داشته باشيد.من نوع ماهيايه خودمو ميگم كه با شرايط اكواريومم كه حجمش كمه و دستمم بستس
    ببين چه ماهيايي دارم:
    بلوتانگ.پركولا.اسلاريس .راس رنگينكمان.راس زرد.فرشته كورال بيوتي.نئون دورنگ.شاه بلني.بلني دم چنگالي
    كروميس.ماندارين.كاردينال.د مسل الن.دلقك مارون.راس ارايشگر و 4تا هم ميگو از 3نوعش
    از اسلاريس 3تا دارم.كروميس هم8تا هستن كلن24تا ماهي
    بنظرت ماهيايه من تنوع نداره؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    کاملا حق با شماست.تنوع ماهیها زیاد هست اما سلیقه ها متفاوتند. مثلا من راس و بلنی و گابی و دامسل و کاردینال و کرومیس و... دیگه بیشتر فضای اکواریوم رو پر میکنند اما زیبایی جراح و دلقک رو از نگاه من ندارند.کل بحث اکواریوم بستگی به دید و سلیقه ی افراد داره شاید خیلیها نظر من رو نداشته باشند.اما در مورد اینکه اکواریوم ریف یا فیش اونلی :من از بین ریف ها فقط همون 3 تا4 نوع به خصوص شقایق رو میخوام و تمایل چندانی فعلا به افزایش این مقدار ندارم.مشکل اصلی من هم این بود که ایا با این گونه های ریفی که دارم میشه پروانه ای که با احتیاط ریف سیف زده رو نگه داشت یا نه؟ مثلا پروانه ی نوار مسی با احتیاط ریف سیف هست اما با خیلی از ریف ها میشه نگه داشت.در مورد saddleback هم میخواستم از دوستان بپرسم امکان نگه داری اون با ریفهایی که دارم وجود داره یا نه ؟ ببخشید طولانی شد اما ظاهرا خوب منظورم رو نرسونده بودم این توضیحات لیو اکواریوم در مورد پروانه ی موردنظر من هست:
    The Saddleback Butterflyfish may be kept in a reef environment but will eat most stony corals, a few soft corals, and invertebrates that inhabit any live rock.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    کاملا حق با شماست.تنوع ماهیها زیاد هست اما سلیقه ها متفاوتند. مثلا من راس و بلنی و گابی و دامسل و کاردینال و کرومیس و... دیگه بیشتر فضای اکواریوم رو پر میکنند اما زیبایی جراح و دلقک رو از نگاه من ندارند.کل بحث اکواریوم بستگی به دید و سلیقه ی افراد داره شاید خیلیها نظر من رو نداشته باشند.اما در مورد اینکه اکواریوم ریف یا فیش اونلی :من از بین ریف ها فقط همون 3 تا4 نوع به خصوص شقایق رو میخوام و تمایل چندانی فعلا به افزایش این مقدار ندارم.مشکل اصلی من هم این بود که ایا با این گونه های ریفی که دارم میشه پروانه ای که با احتیاط ریف سیف زده رو نگه داشت یا نه؟ مثلا پروانه ی نوار مسی با احتیاط ریف سیف هست اما با خیلی از ریف ها میشه نگه داشت.در مورد saddleback هم میخواستم از دوستان بپرسم امکان نگه داری اون با ریفهایی که دارم وجود داره یا نه ؟ ببخشید طولانی شد اما ظاهرا خوب منظورم رو نرسونده بودم این توضیحات لیو اکواریوم در مورد پروانه ی موردنظر من هست:
    The Saddleback Butterflyfish may be kept in a reef environment but will eat most stony corals, a few soft corals, and invertebrates that inhabit any live rock.
    حسين جان فكر كنم منظور منو كامل متوجه نشدي من تو خط دوم پست قبلينم گفتم كه
    اين ماهي به چه ريفايي صدمه ميزنه و من خودم ميگم چرا ماهي كه با شرايط اكواريوم خودمون
    سازگار نيستو بخوايم نگهداريم به قول قديميا چرا روزه شك دار بگيريم
    در مورد سليقه اي بودن ماهيا هم درسته ولي يه موقعي شرايط يه محدوديتايي برايه ما
    بوجود مياره كه نميشه كاري كرد
    مثلن تو مشهد نبودن مغازه اي كه تنوع ماهي داشته باشه(اونجا كه مثل تهران نيست كه20تا
    مغازه به صورت تخصصي ابشور داشته باشه)محدوديت تو هزينه كردن شرايط نگهداري ماهي تغذيه كردنش
    و خيلي چيزايه ديگه.

صفحه 84 از 156 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103134 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)