صفحه 72 از 156 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 1554
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نیتراتت رو چند بوده ؟
    تستری که استفاده میکنی چی هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با اين كه تقريبا 50% آب آكواريوم رو سيفون كردم اما نيترات كاهش چشم گيري نداشته و تقريبا مثل قبله( البته نيتريت روي صفره)
    ميتونه به خاطر اين باشه كه زود تست زدم تقريبا هيفده هجده ساعت بعد از سيفون تست زدم؟

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    خب جالبیش اینجاست که بیشترم باهم هستتند
    طوری نیست که همو نبینن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    تو اكواريومهايه بزرگ چنتا ماهي از يه گونه هم ميشه نگه داشت
    (شما كه اكواريومت ديگه درياييه واسه خودش چنتا ديگه هم اضافه كني رضا فكر نكنم مشكلي داشته باشي)

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    من تذکر دادم سیفون کردن هر جایی کاربرد نداره شما باید از ریشه این مشکل رو حل کنی.رفجیوم مناسب میتونه خیلی در دراز مدت کاربرد داشته باشه. در ضمن با اب ro حتما سیفون کردی دیگه نه؟ منشا تولید نیتراتت کجاست؟ الان نیترات رو چنده؟ چه تستی رو استفاده کردی ؟ و اینکه درست مراحل تست رو انجام دادی ؟ بعیده هیچ تاثیری نداشته باشه مگر اب نامناسب بوده یا تست رو درست انجام ندادی. حجم اکواریوم رو هم ذکر کن و اینکه ایا الان موجودی تو اکواریوم هست؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    دو تا حالت نداره يا تسترت اشتباه نشون ميده يا ابي كه سيفون كردي خودش نيترات داشته كه احتمال اول قوي تره چون اب طرفايه شما نبايد مشكل نيترات داشته باشه

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    دوستان درست میگن شما باید این موضوع از ریشه درست کنید
    یا باید ats بزنی یا رفیجیوم که من شخصا با رفیجیوم موافق ترم
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام با تشكر از همه دوستان گل گلاب عرق بيدمشك!راستش تستي كه استفاده ميكنم همچين تست درست درموني نيست اسم هم نداره! ولي يه چيزايي رو تقريبي نشون ميده حجم كلي آكواريوم 200 ليتره كه من 80 ليترش رو سيفون كردم هيچ ماهي هم داخل آكواريوم نيست به جز دو تا هرميت
    آبي هم كه استفاده كردم مال چاه باغمون بود كه وقتي تستش كردم نيتراتش حدود 0/6 الا 5/12بود تستي كه بعد از سيفون از آكواريوم انجام دادم شايد از 50 هم بيشتر بود(خودم احتمال ميدم كه تستر بيشتر نشون ميده وگرنه نبايد اينقدرا هم باشه!)البته رفريجيوم هم دارم و تازگي يه شاخه گياه گندمي داخلش گذاشتم كه از وقتي كه سيفون كردم رشد گياه ها رو ميشه با چشم ديد(چه دروغي!!!:-)) ولي واقعا رشد محصوصي داره توي كمتر از 48 ساعت سه تا برگ كوچيك دراورده
    چيزي كه فكر من رو به خودش مشغول كرده اين ماشروم مادر مرده اس كه چرا خوب باز نميشه؟يه ماهي بود كه كامل سفيد شده بود الان كم كم يه رگه هاي قهوه اي دوباره داخلش داره زياد ميشه و رنگش داره به حالت اول برميگرده اما بازم همش بسته اس نورمم فعلا با عرض شرمندگي يه لامپ14000k آركادياس كه اونم الان بالاي 6 ماهه داره كار ميكنه!!!!!فكر كنم به خاطر نور باشه!
    دوست عزيزم rezacpu يه لامپ متال 20000 كلوين واسم فرستاده كه احتمالا فردا به دستم ميرسه بايد اونو رو آكواريوم نسب كنم بعد ببينم اوضاع اين ماشرومه بهتر ميشه يا نه! البته الان يه شقايق وحشي هم دارم كه انگار خيلي بهش خوش ميگذره و خيلي خوب باز ميشه!ميخوام يه شقايق هم واسه تانكم بگيرم بايد ببينم با اين شرايط اول اوضاع ماشرومه بهتر ميشه بعد به فكر يه شقايق باشم نظر دوستان چيه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    جناب اخوانی نمک رو چی استفاده میکنی ؟
    تستر no3 رو هم عوض کن .حداقل اسم داشته باشه.
    حالا مصطمئنی تستر نیترات بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟:smile (39):
    واسه تایمر هم خیابون جوانشیر خودمون داره من قبل عید 17 گرفتم .
    یه مدل هم داره که بکاپ داره میگفت 32 .
    نقطه ضعف این مدل اینه که در صورت قطع برق خواب میمونه.
    واسه لامپ هم سعی کن یه متال بین 10000 تا 16000 هم بزاری جون 20000 بیشتر جنیه آکتنیک داره تا فتوسنتز
    موفق باشی.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوستان یه مشکل بد واسم پیش اومده .
    امروز که سر کار بودم بهم خبر دادن لامپ متال سمت چپ تانک که یه دایمکس 20000 بود ترکیده و ریخته تو آب الان که اومدم خونه دیدم که مشکلی پیش نیومده بود فقط به نظرتون ممکنه خطری تانکو تهدید کنه ؟؟؟ چون تو لامپ متال در حد یه دونه نمک جیوه وجود داره .
    نظرتون چیه ؟؟
    شانسو ببین دیشب تا ساعت 3.5 نشستم آب عوض کردم گفتم فردا که میام خونه از تانک لذت ببرم ولی این جوری حالگیری شد.

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    سلام سعید جان
    مگه قاب شیشه نداره؟
    جیوه که سمی ولی انقدری نداره تو متال
    من چند وقت پیش یک چیزی تو تانک یکی از دوستان دیدم
    دماسنج جیوهایش توی سامپ بود شکسته بود غیر ممکن هست که ا
    تو اب تانکش نرفته باشه ولی مشکلی فکر نکنم براش پیش امده باشه
    بازم اینشا1... که ااتفاقی پیش نمیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوستان یه مشکل بد واسم پیش اومده .
    امروز که سر کار بودم بهم خبر دادن لامپ متال سمت چپ تانک که یه دایمکس 20000 بود ترکیده و ریخته تو آب الان که اومدم خونه دیدم که مشکلی پیش نیومده بود فقط به نظرتون ممکنه خطری تانکو تهدید کنه ؟؟؟ چون تو لامپ متال در حد یه دونه نمک جیوه وجود داره .
    نظرتون چیه ؟؟
    شانسو ببین دیشب تا ساعت 3.5 نشستم آب عوض کردم گفتم فردا که میام خونه از تانک لذت ببرم ولی این جوری حالگیری شد.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    3هفته پيش با زضا داشتيم اكواريوم منو جابجا ميكرديم دماسنج جيوه ايم تو خونه اخرسامپ شكسته بود منم نميدونستم
    حالا چن وقته اين اتفاق افتاده نميدونم ولي خيلي وقت بوده كه اين اتفاق افتاده تو اين مدتم اتفاق خاص يا تلفاتيم نداشتم

صفحه 72 از 156 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)