صفحه 22 از 156 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 1554
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    این تست نیترات jbl چجوریه فقط یه پودر داره ویه قطره؟
    نوشته بعد از 10دقیقه با نمودار مقایسه کنید ولی پودرش
    ته شیشه تهنشین هست ونمیشه مقایسه کرد چجوریه؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    این تست نیترات jbl چجوریه فقط یه پودر داره ویه قطره؟
    نوشته بعد از 10دقیقه با نمودار مقایسه کنید ولی پودرش
    ته شیشه تهنشین هست ونمیشه مقایسه کرد چجوریه؟
    سلام مهدی جان
    اول 10 میلی لیتر آب میریزی بعد با سمت بزرگ قاشق 2 ا قاشق از پودر میریزی توش بعدم 6 قطره از قطره ای که توش هست میریزید و بعد درش رو می بندی و به مدت یه دقیقه شدید تکونش میدی تا پودر حل شه بعد ده دقیقه صبر می کنی بعد میتونید مقایسه کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina.h نمایش پست ها
    راستش دلیل قطعی شو نمیدونم . ولی تا اونجایی که دستگیرم شده این جلبک با گرد تکثیر میشه . اگه شرایط آب خوب باشه ( یعنی مقدار نیترات ، فسفات و سیلیکات مجاز باشه ) ، پشم شیشه میتونه مانع تکثیرش بشه . فکر میکنم مناسب ترین جا برای قرار دادنش قبل از ورودی سامپ باشه . اگه بتونی یه خونه رو با ارتفاع بین 10 تا 20 سانت ( بسته به شدت آب ) از پشم شیشه بپوشونی خوبه . این کار مانع از ورود ذرات معلق آب به سامپ و در نتیجه تمیز بودن متریال هم میشه . دو سه بار اول هر هفته عوض کن . بعدش 10 روز تا دو هفته جواب میده . اگه گبی شن خوار داری همون 10 روزه عوض کن . پشم شیشه 1 کیلویی جی بی ال هم یادمه 20 تومن گرفتم که تقریبا 10 تا 15 سری جواب کارتو میده
    به نكته جالبي اشاره كردي.
    ولي من از اين ناراحتم گه يه گابي شن خوار دارم كه فقط تونل ميكنه و لب به شنها نميزنه و از طرف ديگه اين ستاره شني هستش زحمت ميكشن با خودشون شن با جلبك حمل ميكنه هر جا كه صلاح بدونه شن جاوي جلبك رو زمين ميزاره.
    واسه فعال تر كردن گابي به نظرتون چي كار كنم ؟؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    ولي من از اين ناراحتم گه يه گابي شن خوار دارم كه فقط تونل ميكنه و لب به شنها نميزنه و از طرف ديگه اين ستاره شني هستش زحمت ميكشن با خودشون شن با جلبك حمل ميكنه هر جا كه صلاح بدونه شن جاوي جلبك رو زمين ميزاره.
    سعید جان یادمه دوست عزیزی میگفتن این جلبک رو یه نوع حلزون میخوره که البته اسمش رو نگفتن اگه بتونی اسم اون حلزون رو پیدا کنی شاید کمکت کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نظرتون راجع به شاه بلني چيه ؟
    موثره ؟؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نظرتون راجع به شاه بلني چيه ؟
    موثره ؟؟
    من خونواده ی بلنی ها رو خیلی دوست دارم همشون خیلی بانمک و مفیدن
    اما بعید میدونم هیچ کدوم جلبک قرمز میل کنن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آب شور
    شماره عضویت
    3714
    اگه روی سطح شن ها از این جلبک بسته باشه ، ممکنه گابی نتونه از شن تغذیه کنه . چون ذرات شن به هم چسبیده . سایز شن ها و ساختارش هم موثره . بهترین نوع شن برای گابی ماسه بادیه . شن های درشت و حاوی مواد تیز دهان حیوان رو اذیت میکنه . نوع گابی شما رو نمیدونم ، ولی دوخال بیشتر از بقیه حساسه و دیر عادت میکنه ( با اینکه خودم این گابی رو خیلی دوست ندارم ، به خاطر حساسیتش نگرفتم و الان گابی کله زرد دارم ) . با این حال اگه اگه شن اشتفاده میکنی ، بهتره یه لایه ماسه بادی روشون اضافه کنی تا ماهی بتونه اموراتشو بگذرونه .
    من آبزی رو ندیدم که از این جلبک تغذیه کنه . اگه اون حلزونی که آقا صادق فرمودن رو پیدا کنید که عالیه .
    شه بلنی هم برای خزه ها مفیده . ولی برای از بین بردن این جلبک موثر نیست . اگه عجله برای از بین رفتنش داری ، بعد از قرار دادن پشم شیشه از anti red هم استفاده کن . اگه ریف داری شب ها اضافه کن .
    البته من در حضور اساتید درس پس میدم و اگه نظر مخالفی دارن ممنون میشم بیان کنند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina.h نمایش پست ها
    اگه روی سطح شن ها از این جلبک بسته باشه ، ممکنه گابی نتونه از شن تغذیه کنه . چون ذرات شن به هم چسبیده . سایز شن ها و ساختارش هم موثره . بهترین نوع شن برای گابی ماسه بادیه . شن های درشت و حاوی مواد تیز دهان حیوان رو اذیت میکنه . نوع گابی شما رو نمیدونم ، ولی دوخال بیشتر از بقیه حساسه و دیر عادت میکنه ( با اینکه خودم این گابی رو خیلی دوست ندارم ، به خاطر حساسیتش نگرفتم و الان گابی کله زرد دارم ) . با این حال اگه اگه شن اشتفاده میکنی ، بهتره یه لایه ماسه بادی روشون اضافه کنی تا ماهی بتونه اموراتشو بگذرونه .
    من آبزی رو ندیدم که از این جلبک تغذیه کنه . اگه اون حلزونی که آقا صادق فرمودن رو پیدا کنید که عالیه .
    شه بلنی هم برای خزه ها مفیده . ولی برای از بین بردن این جلبک موثر نیست . اگه عجله برای از بین رفتنش داری ، بعد از قرار دادن پشم شیشه از anti red هم استفاده کن . اگه ریف داری شب ها اضافه کن .
    البته من در حضور اساتید درس پس میدم و اگه نظر مخالفی دارن ممنون میشم بیان کنند
    ممنونم از راهنماييتون
    من از شن مخصوص آب شور استفاده ميكنم و اون گابي هم خيلي شنها رو جابه جا ميكنه ولي من اثري از نطافت كردن منيبينم.
    مصيبت اينجاست كه تو كرمانشاه بيشتر از غداي ماهي جيزي پيدا نميكني. اگه اين طوري جلبكها پيش برن مجبورم خودم با قاشق برم تو تانك و شروع به خوردن كنم.:smile (244):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوستان نظرتون راجع به استفاده از اسكلت مرجانهاي سخت مثل آكروپورا به جاي مواد كلسيم راكتور چيه ؟
    اين اسكلت تشكيل شده از كلسيم و منيزيوم و استرونسيوم و 000 هستش به نظرتون ميتونه تو كلسيم راكتور همون مواد رو پس بده ؟؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سلام
    من یه طوطیا دارم وقتی از بغل ریفام رد میشه تیغاش به ریفها میخوره ایا برای مرجانها وشقایقا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

صفحه 22 از 156 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)