صفحه 150 از 156 نخستنخست ... 50100131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,491 به 1,500 از 1554
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    سعید جان برایت ول رو باید خوب بشوری بعد استفاده کنی بنظر من که فسفات صفر هستش خیالت راحت

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    سعید جان برایت ول رو باید خوب بشوری بعد استفاده کنی بنظر من که فسفات صفر هستش خیالت راحت
    مرسی احمد جان .
    تقریباً خوب شستمش چون دیگه آبی که از روش رد میشد دیگه کدر نبود .
    احمد جان یه سوال :
    درصورتی که کلسیم به آب اضافه بشه موجب ته نشین شدن فسفات میشه درسته ؟ خود کلسیم هم از مقدارش کم میشه ؟ یعنی اون مقدار که با فسفات ترکیب میشه از مجموع کلسیم کل تانک کم میشه درسته و دیگه قابل استفاده واسه ریفها نیست . درست عرض کردم ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9340
    شما این همه هزینه کردی برای آب شور بهتره یک بافر هم بگیری میشه ماهی 2500 تا 3500 فکر نکنم به ریسکش بیارزه
    حرف شما کاملآ معقوله

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    مرسی احمد جان .
    احمد جان یه سوال :
    درصورتی که کلسیم به آب اضافه بشه موجب ته نشین شدن فسفات میشه درسته ؟ خود کلسیم هم از مقدارش کم میشه ؟ یعنی اون مقدار که با فسفات ترکیب میشه از مجموع کلسیم کل تانک کم میشه درسته و دیگه قابل استفاده واسه ریفها نیست . درست عرض کردم ؟
    سلام:
    ببخشید من پاسخ میدم اما طبیعتا بله ته نشین شدن فسفات در حقیقت واکنش دادن یون فسفات با یون کلسیم در محیط هست که چون ترکیب کلسیم فسفات تقریبا نامحلول در اب است ته نشین میشود .این مبحث حتی در بخش پزشکی و داخل بدن هم رخ میدهد و میزان کلسیم و فسفات بدن کاملا به هم مرتبطند.در تشکیل این ترکیب نامحلول هم یونهای کلسیم و هم یونهای فسفات داخل اب کاهش پیدا میکنند و تبعا از دسترس ریفها خارج میشوند.
    در محیط اب کلسیم به دلیل ایجاد حالت بافری به ثبات و پایداری ph کمک میکند و بهم خوردن میزان کلسیم و منیزیم میتواند باعث تغییرات سریعتر ph شود.
    این سایت هم اطلاعات خوبی در مورد فسفات داره:
    Phosphate and the Reef Aquarium by Randy Holmes-Farley - Reefkeeping.com

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    سلام به همه دوستان...
    نظرتون در مورد محصولات گروتک چیه که توسط ایوا وارد و بخش میشه؟
    من از نمکش استفاده میکنم و راضی هستم ، تصمیم دارم فسفات گیر بخرم ،چند روز پیش گروتک رو قیمت کردم نیم لیترش 63 هزار و 1 لیترش 110 هزار... در صورتی که یه لیتر سیچم حدود 60 هزار و براتول 600 گرمیش 55هزار میشه ...به نظر شما ارزش داره که گروتک بخرم؟ میگفت که ساخت خود کشور المان هستش و همونجا تولید میشه!!!
    یا اصلا بهتر نیست که همین هزینه را صرف خرید نمک کنم و بیشتر سیفون کنم تا فسفات پایین بیاد؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    مرسی احمد جان .
    احمد جان یه سوال :
    البته حسین جان کاملا توضیح دادن فقط یک بدی فسفات اینه که معمولا روی پلاستیک رسوب میده و رسوبش بد چیزی هستش(مثل پره موج ساز و پمپ و...)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1364 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان...
    نظرتون در مورد محصولات گروتک چیه که توسط ایوا وارد و بخش میشه؟
    من از نمکش استفاده میکنم و راضی هستم ، تصمیم دارم فسفات گیر بخرم ،چند روز پیش گروتک رو قیمت کردم نیم لیترش 63 هزار و 1 لیترش 110 هزار... در صورتی که یه لیتر سیچم حدود 60 هزار و براتول 600 گرمیش 55هزار میشه ...به نظر شما ارزش داره که گروتک بخرم؟ میگفت که ساخت خود کشور المان هستش و همونجا تولید میشه!!!
    یا اصلا بهتر نیست که همین هزینه را صرف خرید نمک کنم و بیشتر سیفون کنم تا فسفات پایین بیاد؟؟؟

بنظر من داره خیلی گرون میده و هیچ کدومشون بصرفه نیستند همین نمکش رو کرده 8500 درحالیکه نمک با کیفیت برایت ول ارزون تر هستش. یا منیزیمش با غلظت 1/3 برایت ول هم قیمت برایت ول هستش بنظر من آقای بهبودی باید ازش نخرید تا قیمتش رو معقول کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    البته حسین جان کاملا توضیح دادن فقط یک بدی فسفات اینه که معمولا روی پلاستیک رسوب میده و رسوبش بد چیزی هستش(مثل پره موج ساز و پمپ و...)
    ممنونم از حسین عزیز و احمد جان
    کاملا درسته من زمانی که از کالک واسر استفاده میکردم روی واتر پمپ سامپ رسوب کرده بود .
    پس به نظرتون میشه میشه از کالک واسر به عنوان کاهش دهنده فسفات استفاده کرد ؟ درسته ؟

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    ممنونم از حسین عزیز و احمد جان
    کاملا درسته من زمانی که از کالک واسر استفاده میکردم روی واتر پمپ سامپ رسوب کرده بود .
    پس به نظرتون میشه میشه از کالک واسر به عنوان کاهش دهنده فسفات استفاده کرد ؟ درسته ؟
    رسوب دادن فسفات رو مطمئنم ولی اینکه این رسوب با ماده ای امکان واکنش دادن و احتمال آزاد سازی دوباره فسفات(که این حالت خیلی خطر ناک میشه)هستش یا نه رو نمیدونم

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    رسوب دادن فسفات رو مطمئنم ولی اینکه این رسوب با ماده ای امکان واکنش دادن و احتمال آزاد سازی دوباره فسفات(که این حالت خیلی خطر ناک میشه)هستش یا نه رو نمیدونم
    احمد جان اینکه کلسیم فسفات که نامحلول هست واکنش بده امکانش نیست چون اصلا به صورت یونی نیست که توان واکنش داشته باشه و عملا بازگردانی و تجزیه یک واکنش که خود به خود رخ داده باید همراه با صرف انرژی و کار رخ بده و نمیتونه مجدد تجزیه بشه .کلسیم و فسفات هم تمایل به واکنش با هم دارن و تحت شرایط عادی از هم تجزیه نمیشن.ضمن اینکه همونطور که گفتم امکان واکنش با ماده ی دیگری هم نیست.
    اما کلسیم و فسفات سه ترکیب تشکیل میدن که اطلاعاتی ازشون در زیر هست:
    مونو کلسیم فسفات:Monocalcium phosphate - Wikipedia, the free encyclopedia
    دی کلسیم فسفات:Dicalcium phosphate - Wikipedia, the free encyclopedia
    تری کلسیم فسفات(کلسیم فسفات):Calcium phosphate - Wikipedia, the free encyclopedia

صفحه 150 از 156 نخستنخست ... 50100131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)