همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    کسی میدونه این نو ماشرم رو باید کجای اک کذاشت پائین وسط بالا /
    من این ماشروم رو داشتم گذاشته بودم وسط اکواریوم خیلی هم خوب باز میشد پایین هم میشه گذاشتش

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    کسی میدونه این نو ماشرم رو باید کجای اک کذاشت پائین وسط بالا /
    دوست عزیز من دقیق نمیتونم تشخیص بدم ولی خودت میتونی بری سایت های اکواریومی و این قارچ رو پیدا کنی مثلا دو نمونه در لیواکواریوم مشابه شما هست که لینکش رو میذارم:

در مورد این نمونه گفته شده که ابتدا در نقاط پایین برای چند هفته نگهداری کنید تا کاملا باز بشه بعد به جایی که خودتون میخواهید ببرید:
    Ricordea Mushroom, Blue/Green (Caribbean)

این نمونه هم جای خاصی ذکر نشده
    Saltwater Aquarium Corals for Marine Reef Aquariums: Flower / Ricordea Mushroom, Purple
    در کل قارچها از نظر مکان قرار گرفتن کمتر حساسند به نسبت برخی دیگه از ریفها

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    دوست عزیز من دقیق نمیتونم تشخیص بدم ولی خودت میتونی بری سایت های اکواریومی و این قارچ رو پیدا کنی مثلا دو نمونه در لیواکواریوم مشابه شما هست که لینکش رو میذارم:

در مورد این نمونه گفته شده که ابتدا در نقاط پایین برای چند هفته نگهداری کنید تا کاملا باز بشه بعد به جایی که خودتون میخواهید ببرید:
    Ricordea Mushroom, Blue/Green (Caribbean)

این نمونه هم جای خاصی ذکر نشده
    Saltwater Aquarium Corals for Marine Reef Aquariums: Flower / Ricordea Mushroom, Purple
    در کل قارچها از نظر مکان قرار گرفتن کمتر حساسند به نسبت برخی دیگه از ریفها
    بهترین جا واسه ماشروم ها ی معمولی جایی که جریان اون کم باشه تا متوسط باشه و نور اون هم متوسط .
    ولی واسه این ماشروم ها جریان آب رو شما متوسط بزار و نور رو متوسط یه نمه به بالا بزار .
    بیشتر ریفهایی که میشه گفت انگشت دارن بهتره جریانشون متوسط باشه چون شکارچی هستن . و چون اندامهای انگشت مانند خودشونو پر از آب میکنن برای باز شدن بیشتر و جذب نور بیشتر هستن .

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    با سلام:
    من اب تانکمو با تستر منیزیم کلسیم jbl تست زدم منیزیم 1320 شد و کلسیم 480 میخوام بدونم میشه به این اعداد اطمینان کرد؟اخه شنیدم میگن منیزم جی بی ال زیاد دقیق نیست.کسی میدونه میزان خطاش چقدره یا مثلا الان این 1320 واقعیتش رو چنده؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasyarh نمایش پست ها
    با سلام:
    من اب تانکمو با تستر منیزیم کلسیم jbl تست زدم منیزیم 1320 شد و کلسیم 480 میخوام بدونم میشه به این اعداد اطمینان کرد؟اخه شنیدم میگن منیزم جی بی ال زیاد دقیق نیست.کسی میدونه میزان خطاش چقدره یا مثلا الان این 1320 واقعیتش رو چنده؟
    پویا جان میگفت که 300 ppm کم نشون میده منم تقریباً به همین نتیجه رسدم ولی تستر دیگه ای تو بازار ندیدم که مارک خوبی باشه وتست ها رو قیاس کنیم .
    ولی یه نکته هم هست اونم اینکه ما فرض میکنیم که این تستر 300 تا کم نشون بده یعنی الان نمک شما 1620 ppm منیزیوم داره ولی کدوم نمکه که این مفدار منیزیم داشته باشه ؟ (نمکتون چیه ؟)

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasyarh نمایش پست ها
    با سلام:
    ببین عدد کلسیم رو از منیزیم کم کردی یا نه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    پویا جان میگفت که 300 ppm کم نشون میده منم تقریباً به همین نتیجه رسدم ولی تستر دیگه ای تو بازار ندیدم که مارک خوبی باشه وتست ها رو قیاس کنیم .
    ولی یه نکته هم هست اونم اینکه ما فرض میکنیم که این تستر 300 تا کم نشون بده یعنی الان نمک شما 1620 ppm منیزیوم داره ولی کدوم نمکه که این مفدار منیزیم داشته باشه ؟ (نمکتون چیه ؟)
    سعید جان تستر منیزیم jbl در ابتدا که باز می شه تقریبا درست نشون می ده اما بار مجدد که استفاده می کنی خودت فرق معامله رو می فهمی اما کلسیمش تقریبا با اختلاف 20 ppm تا شش ماه عدد درستی رو نشان می دهد .
    تستر خوب منیزیم هم اگه چند روز صبر کنی با اختلاف 5 ppm با تستر های حرفه آزمایشگاهی بهت معرفی می کنم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    سعید جان تستر منیزیم jbl در ابتدا که باز می شه تقریبا درست نشون می ده اما بار مجدد که استفاده می کنی خودت فرق معامله رو می فهمی اما کلسیمش تقریبا با اختلاف 20 ppm تا شش ماه عدد درستی رو نشان می دهد .
    تستر خوب منیزیم هم اگه چند روز صبر کنی با اختلاف 5 ppm با تستر های حرفه آزمایشگاهی بهت معرفی می کنم
    پویا جان یعنی تستر منیزیم دلتا مارین هر قطره اش 5 ppm میشه ؟(وسیله اضافه نمودن محلول تیتراسیون به نمونه مگه چی هستش؟ غیر از قطره چکون هستش
    تستر آزمایشگاهی چی هستش(یعنی روش تیتراسیون خودمون با EDTA یا طیف سنجی) .
    چیزی که تو دقت منیزیم خیلی مهم هستش میزان یون استرانسیوم هستش اینو چجوری اندازه گرفتید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    پویا جان یعنی تستر منیزیم دلتا مارین هر قطره اش 5 ppm میشه ؟(وسیله اضافه نمودن محلول تیتراسیون به نمونه مگه چی هستش؟ غیر از قطره چکون هستش
    تستر آزمایشگاهی چی هستش(یعنی روش تیتراسیون خودمون با EDTA یا طیف سنجی) .
    چیزی که تو دقت منیزیم خیلی مهم هستش میزان یون استرانسیوم هستش اینو چجوری اندازه گرفتید؟
    من اسمی از تستر نبردم احمد جان منظورم تستر x است منظورم از 5 ppm این است که این تستر بقدری دقیق است که اختلاف خطای آن با تستر های آزمایشگاهی (آزمایشگاه آب و فاضلاب تهران ، آزمایشگاه مرکز تحقیقاتی فراوری مواد معدنی ایران و آزمایشگاه اراک) فقط 5 ppm بوده است نه مثل jbl که 300 ppm کمتر نشون می ده ، اگه دوست داشتی برات می فرستم هر آزمایشگاهی که خواستی بده تست بزنن تا مطمئن بشی
    روش کارش هم بدین صورت است :
    1- مقدار 5 سی سی از محلول نمونه
    2- تعداد 3 قطره از محلول شماره 1 و بهم زدن محلول تا حصول رنگ قرمز
    3- اضافه نمودن محلول شماره 2 درون بطری نمونه تا رنگ سبز و شمارش تعداد قطرات
    4- مقدار یون منیزیم معادل = معادل تعداد قطرات ضربدر عدد 80 بر حسب ppm
    با این تستر نمک برایت ول رو که همه قبول دارند از جمله خودم تست کردم و در غلظت 1.023 منیزیم آن 1280 بود
    حجم محلول اول 10 سی سی و حجم محلول دوم 20 سی سی با یک زاپاس اضافه محلول دوم برای 80 بار تست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان چه موقع باید شقایقی رو که داره خراب میشه از اب خارج کرد؟ وقتی که بافتش داره تجذیه میشه؟

صفحه 137 از 156 نخستنخست ... 3787118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)