صفحه 13 از 156 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 1554
    کاربرفعال

شماره عضویت
    3386
    دوستان دو تا سوال:
    1- چند وقت پيش رفتم كيت تست بگيرم.طرف گفت كيت تست براي ريف هست و شما بايد نيتريت و امونيا رو جدا بگيري. براي نيتريت تست api رو بهم داد و براي آمونيا هم يكي از اين تست هايي دا كه تو تانك ميذاري و با تغيير رنگ مقدار آمونيا رو نشون ميده.گفت راي ماهي فعلا همين دو تا تست بسه. بعدا كه خواستي ريف اضافه كني بيا كيت تست بخر.آيا درست گفته؟
    2- اگه تانك خالي از ماهي باشه چقدر طول مي كشه كه ايك از بين بره؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mharm نمایش پست ها
    دوستان دو تا سوال:
    1- چند وقت پيش رفتم كيت تست بگيرم.طرف گفت كيت تست براي ريف هست و شما بايد نيتريت و امونيا رو جدا بگيري. براي نيتريت تست api رو بهم داد و براي آمونيا هم يكي از اين تست هايي دا كه تو تانك ميذاري و با تغيير رنگ مقدار آمونيا رو نشون ميده.گفت راي ماهي فعلا همين دو تا تست بسه. بعدا كه خواستي ريف اضافه كني بيا كيت تست بخر.آيا درست گفته؟
    2- اگه تانك خالي از ماهي باشه چقدر طول مي كشه كه ايك از بين بره؟
    والا امونیاک که نه چون شما وقتی سامپتون درست راه افتاد و جا افتاد دیگه امونیاک بالا نمیره ولی برای نیترات تست خیلی خوبی بهتون داده api خیلی حرفه اییه و دقیق
    به نظر من ph و kh هم به همون اندازه مهم هستن

من شنیدم دوره کاملش برای اتمینان 100%، 40 روزه

کاربرفعال

شماره عضویت
    3386
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    والا امونیاک که نه چون شما وقتی سامپتون درست راه افتاد و جا افتاد دیگه امونیاک بالا نمیره ولی برای نیترات تست خیلی خوبی بهتون داده api خیلی حرفه اییه و دقیق
    به نظر من ph و kh هم به همون اندازه مهم هستن

من شنیدم دوره کاملش برای اتمینان 100%، 40 روزه

1-البته تست نيتريت بهم داده. روش نوشته nitrite
    2- راهي براي تسريع اينكه ايك از بين بره وجود نداره؟!؟!آخه 40 روز خيلي زياده.البته من داخل تانكم دو تا شقايق و يك ميگو كلينر و يك ميگو فاير دارم.يعني الان هر ماهي ديگه اضافه كنم كار اشتباهيه؟چيز ديگه اي ميتونم اضافه كنم؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    1-البته تست نيتريت بهم داده. روش نوشته nitrite
    2- راهي براي تسريع اينكه ايك از بين بره وجود نداره؟!؟!آخه 40 روز خيلي زياده.البته من داخل تانكم دو تا شقايق و يك ميگو كلينر و يك ميگو فاير دارم.يعني الان هر ماهي ديگه اضافه كنم كار اشتباهيه؟چيز ديگه اي ميتونم اضافه كنم؟
    این انگل وقتی بدون میزبان بمونه از بین میره و برای اینکه بدون میزبان بمونه از بین میره دورش هم 40 روزه اگه شما ماهی اضافه کنید یعنی این شانس رو بهش دادید که یه میزبان جدید پیدا کنه و این کار درست نیست
    میگو های کلین به درمان این بیماری کمک می کنن ولی نه به این معنی که مشا ماهیتون مریض بشه میگو ها خوبش کنن ولی میتونن با خوردن این انگل به ماهی کمک کنن!
    ضمنا سخت پوستان و نرمتنان به این بیماری مبتلا نی شن
    این بیماری مخصوص ماهیان استخوان دار هست
    ببخشید من اشتباه خونده بودم نیتریت هم مثل امونیاک با داشتن یه سامپ خوب و سیکل طی کرده دیگه بالا نمیره و مقدارش همیشه نزدیک صفر میمونه!
    شما تو تانکتون باید یه روشی برای کاهش نیترات اعمال کنید
    ریفیجیوم، ats و...
    البته بسته های bio nitrat ex محصول jbl هم خوب جواب میدن و برای تانک های کوچیک به صرفه هستن

کاربرفعال

شماره عضویت
    3386
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    این انگل وقتی بدون میزبان بمونه از بین میره و برای اینکه بدون میزبان بمونه از بین میره دورش هم 40 روزه اگه شما ماهی اضافه کنید یعنی این شانس رو بهش دادید که یه میزبان جدید پیدا کنه و این کار درست نیست
    میگو های کلین به درمان این بیماری کمک می کنن ولی نه به این معنی که مشا ماهیتون مریض بشه میگو ها خوبش کنن ولی میتونن با خوردن این انگل به ماهی کمک کنن!
    ضمنا سخت پوستان و نرمتنان به این بیماری مبتلا نی شن
    این بیماری مخصوص ماهیان استخوان دار هست
    ببخشید من اشتباه خونده بودم نیتریت هم مثل امونیاک با داشتن یه سامپ خوب و سیکل طی کرده دیگه بالا نمیره و مقدارش همیشه نزدیک صفر میمونه!
    شما تو تانکتون باید یه روشی برای کاهش نیترات اعمال کنید
    ریفیجیوم، ats و...
    البته بسته های bio nitrat ex محصول jbl هم خوب جواب میدن و برای تانک های کوچیک به صرفه هستن

تانك من 120 ليتره و از اين تانك هاي آماده هست.پس در حقيقت اين تست هايي كه خريدم الكيه!بايد يه سري تست ديگه بخرم.در ضمن تست نيترات هم داريم ديگه؟
    من محلول amquel plus دارم كه محصول kordon هستاز بين برنده نيترات،نيتريت آمونيا. از اون استفاده كنم خوبه؟
    در ضمن وقتي ريف هام و شقايقم سر حاله يعني شرايط آب خوبه؟احتياج به اضافه كردن محلول نيست؟
    ضمنا ميشه راجه به ماهي استخوان دار بيشتر توضيح بديد؟ يعني ماهي آبشوري داريم كه ايك نگيره؟
    ضمنا شقايق موكتي خودم رو ميخوام با قيمت مناشب بفروشم. اگه كسي از دوستان خواست اطلاع بديد.
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    تانك من 120 ليتره و از اين تانك هاي آماده هست.پس در حقيقت اين تست هايي كه خريدم الكيه!بايد يه سري تست ديگه بخرم.در ضمن تست نيترات هم داريم ديگه؟
    من محلول amquel plus دارم كه محصول kordon هستاز بين برنده نيترات،نيتريت آمونيا. از اون استفاده كنم خوبه؟
    در ضمن وقتي ريف هام و شقايقم سر حاله يعني شرايط آب خوبه؟احتياج به اضافه كردن محلول نيست؟
    ضمنا ميشه راجه به ماهي استخوان دار بيشتر توضيح بديد؟ يعني ماهي آبشوري داريم كه ايك نگيره؟
    ضمنا شقايق موكتي خودم رو ميخوام با قيمت مناشب بفروشم. اگه كسي از دوستان خواست اطلاع بديد.
    ممنون
    الکی نیست ولی بعد از طی شدن سیکل دیگه خیلی لازم نمیشن
    بله تست نیترات هم داریم
    من کلا خودم زیاد به ساتفاده کردن از دارو برای این کار اعتقاد ندارم
    نیترات بر خلاف امونیاک و نیتریت تاثیر دراز مدت داره یعنی وقتی نیترات آب بالاس در دراز مدت برای آبزیانتون مشکل ایجاد میکنه
    ماهیایی که ما تو تانک آب شور استفاده می کنیم تقریبا همشون استخوان درا هستن و این بیماری رو میگیرن
    واسه اون شقایقتون هم میتونید تو تالار خرید و فروش اقدام کنید
    موفق و پیروز باشید
    یا علی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    1554
    سلام
    اینم عکسهای مرجان و پلیپهایی که روی سنگهای زنده هست
    اطلاعاتی در مورد نوع و نحوه نگهداریشون میخوام

این موجودات ریز که روی شیشه چسبیدن چی هستند و آیا ممکنه مضر باشن؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    امید جان بین عکس هایی که گذاشتید فقط اون شقایق های وحشی میتونن مضر باشین
    اگه اشتباه نکنم شرکت تروپیک مارین یه دارو برای از بین بردنشون داره
    اگه امکان در اوردن سنگش باشه با آب لیمو هم میشه از بینشون برد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    در تاييد صحبتهاي محمد جان بايد عرض كنم كه هم آب ليمو و هم سركه و دارو تروپيك موثره و يكي از شركتها كه الان اسمشو يادم نمياد يه وسيله توليدكرده كه مثل يه تفنگه كه يه نوك تيز داره با نزديك كردن نوك به پايه اين شقايق و با فشار دادن يك شستي يه ولتاژ بسيار بالا و لحظه اي به طرف شقايق شليك كرده و اونو از بين ميبره .
    اين شقايق به سرعت توي تانك تكثير ميشه و ريفارو اذيت ميكنه.
    موفق باشيد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    با سلام
    دوستان كسي از تست منيزيوم jbl استفاده كرده ؟
    روي قطره شماره يك نوشته 5 قطره ولي توي دفترچه نوشته 6 قطره به آب اضافه كنيد .
    در مورد تست كلسيم هم همين مشكل هست و يه نكته راجع به تست كلسيم من با تستر api تست ميزنم 430 هستش ولي با jbl 530 رو نشون ميده كسي ميدونه مشكل چيه ؟؟؟

صفحه 13 از 156 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263113 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)