کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasyarh نمایش پست ها
    باسلام خدمت آقای مرادی:
    خواستم بدونم شما نظر خودتون در مورد نمک دلتا مارین چیه؟آیا توصیش میکنید؟در ضمن من برایت ول استفاده میکنم میخوام بدونم آیا قابل جایگزینی با نمک برایت ول هست یا اینکه کیفیتش متفاوته؟
    درود
    به جمله ی آقای مرادی توجّه کنید جوابتونا می گیرید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    با سلام:
    کسی میدونه تو بازار الان فرشته بلو فیس سازه کف دست و یه جفت دلقک الاردی(یکی یک بند انگشت و اون یکی سه بند انگشت ) مولد قیمتشون حدودا چند هست.اگه کسی حدود قیمت داره اعلام کنه.

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasyarh نمایش پست ها
    باسلام خدمت آقای مرادی:
    خواستم بدونم شما نظر خودتون در مورد نمک دلتا مارین چیه؟آیا توصیش میکنید؟در ضمن من برایت ول استفاده میکنم میخوام بدونم آیا قابل جایگزینی با نمک برایت ول هست یا اینکه کیفیتش متفاوته؟

سلام
    کل مصرف یه ساله ی نمک برای یه آکواریوم 300 لیتری شاید به جرات به 20 الی 30 کیلو برسه که تفاوت قیمت یه نمک خوب با معمولی میشه در حدود 50 الی 60 هزار تومان که با توجه به هزینه های آکواریوم به ویژه آکواریوم های ریف اصلاً رقم قابل توجه ای نمیشه بنابراین سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندن!!!
    فعلاً تو نمک های بازار رد سی و برایت ول بهترین هستن و با چیز دیگه ای قابل مقایسه و جایگزین نیستند حتی ریف کریستال یا مارک های دیگه
    موفق باشید

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام:
    من امروز یه تست کامل انجام دادم که نتیجه اش این بود:
    فسفات :کمتر از 0.1
    نیتریت:0
    کلسیم:400
    منیزیم:1250
    ph : حدود 8.5
    kh : حدودا 8
    نیترات:برای نیترات خودم با تست سرا حدودا 20 به دست اوردم (چند بار تکرار کردم و همیشه یکسان روی 20 بود)اما تست jbl رو که انجام دادم 40 نشون داد؟!؟!
    به نظرتون کدام یک از پارامترها مشکل دار هست؟ ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    در خصوص نمک دلتا مارین من نتایجش رو گذاشتم تو بخش مقایسه نمک. تنها نقطه ضعفی که داره بنظر من نیتراتش هستش که بالاست(حدود 10).البته چند تا مورد در خصوص این نمک هستش که باید بگم یکی اینکه نمک منیزیم بالایی هستش که برای تانک ریف خیلی خوبه 2-kh در حدود 9 میده که خیلی خوبه 3 حلالیتش هم خیلی خوبه علیرغم کلسیم بالاش فقط چند تا موضوع هستش که فکر من رو مشغول میکنه 1 اینکه من از یک آشنایی شنیدم یک فردی سفارش چند صد تن نمک آکواریوم چینی فله ای داره 2- امکان تست پارامتر هایی مثل مس و سیلیسیوم و آرسنیک که تو بعضی نمک های تقلبی زیاد هستش رو من نداشتم3- کارخانه تولید این نمک در هیچ جا ذکر نشده(مشخصاتش و یا عکس از خط تولید) فقط اشاره به یک کارگاه در کرج شده که احتمالا جهت بسته بندی هستش 4- من تو سایت علی بابا نمک فله ای چینی پیدا کردم!!!5- معمولا کارگاه های پیوری فای کردن نمک آکواریوم در کنار ساحل ها زده میشه !!!! ولی کارگاه این شرکت در کرج هستش

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سلام:
    من امروز یه تست کامل انجام دادم که نتیجه اش این بود:
    فسفات :کمتر از 0.1
    نیتریت:0
    کلسیم:400
    منیزیم:1250
    ph : حدود 8.5
    kh : حدودا 8
    نیترات:برای نیترات خودم با تست سرا حدودا 20 به دست اوردم (چند بار تکرار کردم و همیشه یکسان روی 20 بود)اما تست jbl رو که انجام دادم 40 نشون داد؟!؟!
    به نظرتون کدام یک از پارامترها مشکل دار هست؟ ممنون
    حسین جان kh ,PH با هم نمیخونن تو این ph باید یا سختیت بالای 11 باشه یا کلسیمت بالای 550

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    8605
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    در خصوص نمک دلتا مارین من نتایجش رو گذاشتم تو بخش مقایسه نمک. تنها نقطه ضعفی که داره بنظر من نیتراتش هستش که بالاست(حدود 10).البته چند تا مورد در خصوص این نمک هستش که باید بگم یکی اینکه نمک منیزیم بالایی هستش که برای تانک ریف خیلی خوبه 2-kh در حدود 9 میده که خیلی خوبه 3 حلالیتش هم خیلی خوبه علیرغم کلسیم بالاش فقط چند تا موضوع هستش که فکر من رو مشغول میکنه 1 اینکه من از یک آشنایی شنیدم یک فردی سفارش چند صد تن نمک آکواریوم چینی فله ای داره 2- امکان تست پارامتر هایی مثل مس و سیلیسیوم و آرسنیک که تو بعضی نمک های تقلبی زیاد هستش رو من نداشتم3- کارخانه تولید این نمک در هیچ جا ذکر نشده(مشخصاتش و یا عکس از خط تولید) فقط اشاره به یک کارگاه در کرج شده که احتمالا جهت بسته بندی هستش 4- من تو سایت علی بابا نمک فله ای چینی پیدا کردم!!!5- معمولا کارگاه های پیوری فای کردن نمک آکواریوم در کنار ساحل ها زده میشه !!!! ولی کارگاه این شرکت در کرج هستش
    احمد این نیترات 10 رو از کجا در آوردی ؟؟ رفرنست کجاست ؟؟ با چه تستری تست زدی ؟؟ از چه آبی استفاده کردی ؟؟
    آرسنیک و مس رو میتونی ببری آزمایشگاه بدی تست بزنن.
    دلتامارین تازه تاسیس هست و نباید انتظار داشت که یک کارخونه بزرگ داشته باشه، از طرفی تا کامل محصولاش بیرون نیومده معلومه که نمیاد از کارخونه show بزاره. معمولا این جور وقتها همه کارها جوری امجام میگیره که پروسه تولید لو نره. بعد که همه محصولات تکمیل شد و کارخونه شکل گرفت مطمئن باش همه میتونن کارخونه رو هم ببینن.
    من با رفیع که از مدیرای دلتا مارینه صحبت کردم و خودش با آقای مقدم رفته بود و کارخونه رو دیده بود.
    اون پیوری فای هم که میگی وقتی استفاده مبشه که بخوان از آب دریا نمک بگیرن که کنترلش خیلی سخته . برای تولید نمک دلتا از آب دریا استفاده نمیشه ، عناصر تشکیل دهنده نمک رو با شرایط خاص که من و تو نمیدونیم به شیوه خاص مخلوط میکنن و میشه نمک ! حالا نباید عناصر اون رو حتما از دریا گرفت که بعید میدونم هیچ شرکتی این کار رو بکنه.
    میگم احمد تو که مدیر ماهیهای آب شیرین اونجا بودی برای چی این حرف رو تو تالار دلتامارین نزدی که جواب بگیری، شاید من هم اشتباه میکنم چون تا حالا نه نمک ساختم نه اطلاعی از ساختش دارم، فقط میدونم نیتراتش 10 نیست و nitrat free هست که روی همه نمکها همین رو مینویسه و منظورش اینه که ممکن هست از محیط نیترات به نمک اضافه بشه ولی مقدارش خیلی کم هست.
    اگر اشتباه نکنم با جواب آزمایشگاهی 3 ppm هست که قابل قبوله.
    جدیدا هم شنیدم نمک دلتا رو میخرن تو ظرف برایتول میدن تو بازار . خلاصه گفتم که تا از چیزی مطمئن نیستی اینجوری نظر ندی و دوستان رو به اشتباه نندازی، منم اگر 1 سال از نمک دلتا استفاده نکرده بودم الان ممکن بود حرفات رو باور کنم.
    موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط vvlovvlo نمایش پست ها
    احمد این نیترات 10 رو از کجا در آوردی ؟؟ رفرنست کجاست ؟؟ با چه تستری تست زدی ؟؟ از چه آبی استفاده کردی ؟؟
    آرسنیک و مس رو میتونی ببری آزمایشگاه بدی تست بزنن.
    دلتامارین تازه تاسیس هست و نباید انتظار داشت که یک کارخونه بزرگ داشته باشه، از طرفی تا کامل محصولاش بیرون نیومده معلومه که نمیاد از کارخونه show بزاره. معمولا این جور وقتها همه کارها جوری امجام میگیره که پروسه تولید لو نره. بعد که همه محصولات تکمیل شد و کارخونه شکل گرفت مطمئن باش همه میتونن کارخونه رو هم ببینن.
    من با رفیع که از مدیرای دلتا مارینه صحبت کردم و خودش با آقای مقدم رفته بود و کارخونه رو دیده بود.
    اون پیوری فای هم که میگی وقتی استفاده مبشه که بخوان از آب دریا نمک بگیرن که کنترلش خیلی سخته . برای تولید نمک دلتا از آب دریا استفاده نمیشه ، عناصر تشکیل دهنده نمک رو با شرایط خاص که من و تو نمیدونیم به شیوه خاص مخلوط میکنن و میشه نمک ! حالا نباید عناصر اون رو حتما از دریا گرفت که بعید میدونم هیچ شرکتی این کار رو بکنه.
    میگم احمد تو که مدیر ماهیهای آب شیرین اونجا بودی برای چی این حرف رو تو تالار دلتامارین نزدی که جواب بگیری، شاید من هم اشتباه میکنم چون تا حالا نه نمک ساختم نه اطلاعی از ساختش دارم، فقط میدونم نیتراتش 10 نیست و nitrat free هست که روی همه نمکها همین رو مینویسه و منظورش اینه که ممکن هست از محیط نیترات به نمک اضافه بشه ولی مقدارش خیلی کم هست.
    اگر اشتباه نکنم با جواب آزمایشگاهی 3 ppm هست که قابل قبوله.
    جدیدا هم شنیدم نمک دلتا رو میخرن تو ظرف برایتول میدن تو بازار . خلاصه گفتم که تا از چیزی مطمئن نیستی اینجوری نظر ندی و دوستان رو به اشتباه نندازی، منم اگر 1 سال از نمک دلتا استفاده نکرده بودم الان ممکن بود حرفات رو باور کنم.
    موفق باشی
    بابا بزار عرقت خوش بشه هنوز عضو نشده اومدی اینجا داری متهم میکنی بقول معروف خوبیت نداره تو کامنت اول
    اگه دو نه دونه میگفتی بهتر بود منم دونه دونه جواب میدادم برای همین با اجازتون کامنتتون رو به چند بخش تبدیل میکنم
    بخش اول نیترات 10 رو شما چه در این انجمن و چه در انجمن دلتا مارین مشاهده میکنید که من نتایجش رو گذاشتم؟ من با تسترapi تست کردم و از آب مقطر دو بار تقطیر شده استفاده کردم که دقت خلوصش به مراتب از RO بالاتر هستش .اون قسمت من در خصوص فسفات که شایع شده دلتا مارین داره هم اشاره کردم که فسفاتی در نمک مشاهده نشده(در حد اندازه گیری)
    در خصوص اینکه گفتید چرا اینجا مطرح کردم من در اون سایت هم نتایج رو گذاشتم و اهل تملق و چاپلوسی هم نیستم که تو امضام بزارم دلتا مارین هم بحث نمک (در خواست برای گذاشتن عکس خط تولید و...)و هم اینکه برایت ول آمریکایی از محصولات دلتا مارین(محلول ها) بصرفه تر هستش موجوده و میتونید برید ببینید تمام صحبتهام هم با سند و مدرک هستش(من اتفامن این اطمینان رو دادند که خودشون از کارخانه و مراحل تولید بازدید کردند که برای من حجت هستش
    در خصوص روش ساخت بغیر از پیوریفای نمودن واقعا هزینه بالا میره برای م5وص عدم روش استفاده از آب دریا و قیمت تمام شده این نمک متاسفانه چون من نسبت به کسایی که تو هر فروم یک اسم دارن (مثل شما )شناخت ندارم نمیتونم حرف شما رو قبول کنم ولی پویا جان که در این سایت هم کاربر ویژه هستند به من این اطمینان رو دادند که خودشون از کارخانه و مراحل تولید بازدید کردند که برای من حجت هستش
    در خصوص روش ساخت بغیر از پیوریفای نمودن واقعا هزینه بالا میره برای مثال اگه یک نمک منیزیمش در حدود 1350 بده و هر کیلو برای 30 لیتر آب باشه یعنی 40.5 گرم منیزیم خالص شما قیمت منیزیم (ترکیباتی مثل کلراید و یا کربنات) رو دارید؟ من دارم اگه مرک آلمان بخواهید هر کیلوش 110 هزار تومن هستش و اگه دای جونگ کره جنوبی بخواهید 55 هزار تومن هستش یعنی 2000 تومن فقط میشه منیزیمش حالا یا باید از ترکیبات نیترات دار استفاده بشه یا خلوص نمک منیزیم رو بیاریم پایین همین رو بگیر و برید جلو در خصوص استرانسویوم هم اوضاع پیچیده تر هستش حتی نمک پتاسیم هم همینطور حالا دیدید که چرا میگم روش های پیورفای آب دریا بصرفه تر هستش
    راستی اگه به روش آزمایشگاهی خواستی من برات نمک آب شور رو میتونم تولید کنممنتهی کیلو 40000 تومن
    یک چیزی رو هم بهتون بگم آقای .... از بندر .... تو این انجمن بنابه صلاحدید آقای آژیده تبادل نظر آزاده من کل نتایج(چه بحث نمک و چه سایر محصولات دلتا مارین رو ) مستدل ارائه میکنم البته بعد از حرف پویا جان در خصوص اینکه این نمک چینی نیستش بیشتر من رو نگران کرد که پس این نمک به این حجم زیاد تحت چه عنوانی فروخته میشه
    من این کار رو در خصوص تستر های این شرکت هم که قرار هستش بیاد انجام میدم و نتایج رو صادقانه بیان میکنم چون نه با این شرکت دشمنی دارم و نه منافعی از این شرکت میبرم و حتی خوشحال میشم که یک شرکت ایرانی جنس ایرانی تولید کنه و در اختیار مصرف کننده قرار بده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    8605

9

احمد چشم بسته غیب گفتی
    اینکه vvlo نام کاربری رسمی من هست که دیگه همه میدونن، تو این فروم هم فقط به خاطر اینکه محدودیت 5 کاراکتری نام کاربری وجود داره مجبور شدم vvlo رو دابل کنم
    من از زمانی که سگ داشتم زیاد تو پارسی پت میومدم و تنی رو هم از همین سایت پیدا کردم. حالا سیستم عوض شده دلیل نمیشه که اولین پستم باشه پسر جان .
    بعدش هم اگر حرفهای رفیع براتون حجت هست پس جریان بسته بندی در کرج و چینی بودن چیه ؟؟
    احمد اگر خیلی به تستر ( api تقلبی ) ایمان داری برگه نتیجه آزمایشگاه رو برات بزارم، ( البته خرجش پای خودت )
    کلی برات از علت گرونی نمک با روش پیور نوشتم که تلفن زنگ خورد و زمان مجازم برای بودن در تالار تمام شد و دیگه خسته شدم باز بنویسم، کپی پست هم غیر فعال بود
    خلاصش اینکه اهالی کنار دریا هم اگر از دریا بخوان آب بیارن گرون تر از نمک براشون آب میخوره ، چه برسه پروسه پیچیده خشک کردن آب و تولید نمک که بعد حل شدن در آب واکنش عجیبی از خودش نشون نده و پایدار باشه.

نمکهای چینی هم معلومه کجا میره برادر ، میره تو بسته بندی نمکهای مارک دار و میاد تو بازار
    حالا به نظرت اگر نمک دلتا رو در یک بسته بندی خارجی مثل ردسی بریزیم سودش بیشتره یا با نام دلتا بدیم تو بازار ؟؟؟؟
    بندری هم خودتی

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    با سلام آقا من میون این جنگو دعوا میخوام یه سوال بپرسم.اونم اینه که این نمک برایت ول غیر از پلمپ درش نشون دیگه واسه اصل بودنش هست یا نه؟دوم اینکه نمک مستقیما داخل سطله بدون پلاستیک وپک یا وقتی در سطل باز میکنی پک وبسته بندی خاصی داره؟

صفحه 129 از 156 نخستنخست ... 2979110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)